Šta je novo?

mikrotik

  1. dusko_m

    jel neko implementirao Always On VPN?

    trenutno za access server koristim Mikrotik ruter (L2TP/IPsec, passphrase) konfigurisan da radi autentikaciju na Radijus serevru (Win2016, NPS). ne mogu da provalim kako klijent konekciju da prebacim u Always On. jel neko uspeo u sličnoj nameri? svi tutorijali idu u pravcu konfigurisanja WinSrv...
  2. Ulf

    Mikrotik = 2 interneta

    Hocu da uklonim jedan ruter iz mreze i plan je da propustim dva internet linka kroz mikrotik i tako resim problem. Nije mi potrebno da spajam dva linka u jedan (load balance ili kako se vec zove...) vec da na dva racunara koja povezem na taj mikroTik, jednom racunaru dodelim da izlazi na net...
  3. Mil0sbeo

    MikroTik hAP lite - RB941

    Pozdrav svima, Ovo je novi uređaj iz MikroTik kuhinje, ako je neko od vas probao uređaj, možemo zajedno da prokomentarišemo. hAP Lite - RB941 nosi u sebi novi procesor smips i napajanje preko USB-a 5V. Takođe, tu je i RoMON podrška. Ja još nisam stigao da ga uposlim, ali planiram da ga ubacim u...
  4. Troublemaker

    Mikrotik i prosleđivanje autentikacije i svega ostalog ka drugom uređaju

    Imam MikroTik 951 i koristim ga u saradnji sa 3G USB dongle-om. Pri ubadanju 3G USB-a, MikroTik automatski kreira PPP interfejs preko kojeg se radi autentikacija i preko njega se šeruje net ostalim interfejsima. Sve u svemu to radi bez ikakvih problema, ali ja hoću da iskomplikujem stvari. Imam...
  5. N

    MikroTik User Meeting - MUM Zagreb 14. - 15. Mart 2013

    Centralna MUM konferencija, vezana za MikroTik RouterOS softver i RouterBoard hardver, ove godine se održava u Zagrebu 300-tinjak kilometara od nas. :party: Očekuje se oko 1000 ljudi sa raznih strana sveta. Više informacija na linku: http://mum.mikrotik.com/2013/HR/info Da li je neko...
  6. Broker

    Ugradnja RouterBoard 411A u RooTena Pacific Wireless R2T2458W kućište

    Pacific Wireless je ponudio zanimljivo rešenje kućišta za pakovanje bežičnih uređaja - u istu kutiju u koju se ugrađuje uređaj su smestili i antenu i tako dobili kompaktnu celinu vrlo jednostavnu za montažu. Ova kućišta se prodaju pod zajedničkim nazivom RooTena i postoje u više varijanti...
  7. Broker

    Interno MikroTik kućište za RouterBoard 133C i 411/A/AH

    Mikrotik ploče se obično postavljaju napolju pa se koriste kućišta predviđena za nepovoljne atmosferske uslove: vlagu, kišu, sneg, toplotu, hladnoću, prašinu i slično. Nekada je ipak potrebno RouterBoard upotrebiti i za neke druge svrhe, u zatvorenom prostoru gde su uslovi znatno povoljniji...
Nazad
Vrh Dno