Šta je novo?

pomoc

  1. UneX.

    Pomoc oko portfolio web-sitea

    Pozdrav ljudi! Zovem se Nikola i nov sam na forumu, mada ga posecujem redovno kad god sam u potrazi za informacijama. Interesuje me jedna mozda malo i glupa stvar za vas koji znate, elem planiram da uzmem domen i hosting kod namecheap-a i interesuje me sta je pozeljno od onih dodataka tipa ssl i...
  2. Alchemist

    Hardver Pomoc oko konfiguracije 650€

    Pozdrav svima, Treba mi pomoć oko slapanja konfiguracije koju bih kupovao za dva meseca najkasnije. Važna napomena je ta da je budžet ograničen na 650e maksimalno. Ne trebaju mi hdd (imam ih 5), ni kućište! Tražim preporuke za cpu i vga ali i matičnu ploču. Bitno je da mašina bude što jača i da...
  3. M

    Pomoć u vezi tastature

    Pozdrav svima! Skoro sam kupio polovni Macbook pro 13” mid2012 koji je “nabudzen”. Masina radi odlicno uzimajuci u obzir da je 10 godina star laptop. Ali imam problem sa svetlom tastature (keyboard backlight) koje ne radi. Pokusao sam sve trikove na koje sam naisao na netu i yt kako da...
  4. D

    Obrisan account

    Pošto ne postoji nikakav način da kontaktiram sa moderatorom sajta a obrisan mi je account sa user name-om azmeutin moram da napravim novu temu kako bi neko odreagovao, ako će bilo ko i odreagovati. Član sam benchmark forum-a 20 godina i sada kada se ulogujem sa emailom nemam pristup ničemu i...
  5. D

    Pomoć oko kupovine električnog šporeta

    Nemam puno znanja o beloj tehnici, pa sam pokušao nešto da naučim preko foruma o električnim šporetima, i hteo bih da se konstatujem sa ljudima koji imaju iskustva i znanja o električnim šporetima. 1.Beko, Hansa ili Končar - koji mi preporučujete? (Ove brendove sam izdvojio ali mi vi dodatno...
  6. J

    Fox Android TV - problem sa podešavanjima

    Pozdrav svima :) Naime, jako mi je bitna jedna aplikacija, a kako bi ona funcionisala, moram joj odobriti servise u "Accessibility" odeljku u podešavanjima. Unatoč svim naporima, uputstvima i savetima, nikako ne uspeh da pronađem to na mestu na kome bi trebalo biti. Prijatelj koji je uskočio...
  7. D

    Laptop Pomoc za izbor laptopa

    Pozdrav svima, dosao sam po neke savete za kupovinu laptopa. Laptop cu koristiti za programiranje, surfovanne, faks i dve igrice ( league of legens i hearthstone) koje nisu zahtevne. Budzet mi je do 150 000 dinara, ali ni to nije urezano u kamenu. Jako sam se zainteresovao za macbook air sa M1...
  8. R

    Komp Black Friday Nemacka

    Mozda sam se kasno sjetio, ali da probamo. Nisam uopste u toku sa cijenama ni kod nas u regionu ni u inostranstvu, ali upitom na temi o BF sinoc, rekose da ipak u Njemackoj imaju fine popuste. Trazio bih neki kompjuter koji bi mogao da tjera igrice koje sam igrao dok je ovaj moj trenutni to...
  9. H

    1440p masina za igranje i razonodu (Komp + Monitor) 1200edo 1500e

    Pozdrav drugari, treba mi jedan dobar reality check. Zamolio bih za analizu izabranih komponenti, preporuku za alternative i eventualno izmene. Pocetni budzet je (bio) 1200e. Prvobitno zamisljeno: Mislio sam da uzmem skoro sve preko kp ali sam malo istrazio domace firme i cinilo mi se da...
  10. U

    Uzasno spor racunar, win7, POMOC

    Cao svima. Imam jedan stari komp koji koristim vec godinama intenzivno. Specifikacije su: maticna: msi p43c51 MS 7119 procesor: intel c2d e8500 ram memorija: OCZ (3SOE13331G) rade na 1067mhz (iako mislim da bi trebalo da idu jedan stepen gore al ajde) hard disk: samsung HD502HJ graficka...
  11. U

    Uzasno spor racunar, win7, POMOC

    Cao svima. :wave: Imam jedan stari komp koji koristim vec godinama intenzivno. Specifikacije su: maticna: msi p43c51 MS 7119 procesor: intel c2d e8500 ram memorija: OCZ (3SOE13331G) rade na 1067mhz (iako mislim da bi trebalo da idu jedan stepen gore al ajde) hard disk: samsung HD502HJ...
  12. M

    Problem sa brzinom interneta

    Pozdrav, pre nego što ispričam problem, da napomenem da sam novi ovde i ne znam da li je ovakva tema već otvorena, a ako jeste, ja se izvinjavam. Imam problem sa brzinom interneta na gornjem spratu. Uzeo sam od SBB-a paket uz koji dobijam 150 Mbps interneta, što i jeste brzina interneta na...
  13. Z

    Koci mi racunar

    Racunar mi je dosta jak i brz i bez problema pokrece neke najnovije igrice i moze vise svari da se radi odjednom bez stekanja,ali periodicno otprilike 3-4 puta nedeljno a nekada i cesce ili redje slika se samo zamrzne i ne moze nista da se uradi da se to otkloni osim da se restartuje ceo...
  14. Djora

    Pomoc oko izbora kancelarijskih stolica

    Pozdrav, Imam problem sa izborom stolica. Dosta sam tezak(oko 130kg) i prosle 2 stolice koje sam imao su pukle, najpre postolje sa tockicima(plasticno) pa onda i nasloni za ruke. Obe su bile kancelarijske fotelje. Gledao sam na internetu i nisam mogao da nadjem nijednu pogodnu stolicu...
  15. P

    Telekom blokiranje portova

    Postovanje svim clanovima foruma treba mi pomoc... Evo ovako imam problem sa otvaranjem portova (telekom ih je blokirao) Ne mogu nista da otvorim port imam dinamicku ip adresu Zvao sam telekom devojka iz call centra je rekla da ona ne moze tu nista bila je i malo bezobrazna ali mi je rekla da se...
  16. D

    Pozdrav svima, novi sam na forumu. Koje mi igre preporučujete? :D

    Koje mi igre preporučujete za ove performanse? Procesor: CPU Intel(R) Core(TM) Duo 2 E7500 2.97ghz Ram: 4.00 GB Memory OS: Windows 7 Ultimate SP1 -64bit Operating System Grafička kartica: Nvidia geforce GTX420 128bit DDR3 2gb. HDD: 150gb(free 85.5gb)
  17. S

    Pomoć mladom zemljaku muzičaru

    Zelim da pomognem drugu klarinetisti pa samo prosledjujem link donacije koju je on otvorio zarad nabavke novog instrumenta.:guitar: Naime, da bi nastavio muzicku akademiju potreban mu je novi klarinet jer stari koji svira vec 10 godina nije vise u funkciji. Njegovi su bez posla i nisu u...
  18. coldman

    Komp treba upaliti 2x jer se nakon prvog ugasi

    Konfa je: asus m5a78l-m lx3 amd fx-4300 kingston hyperx fury 8GB 1866mhz asus gtx 750 1gb 1TB HDD Seagate LC Power 500W LC500H-12 Da napomenem odmah da kompu nije radjen ni NAJMANJI OC.Instaliran je Win10x64. Kada se komp pali sve ide ok dok se ne pojavi onaj plavi logo Microsoft-a i onda se...
  19. P

    Gejming konfiguracija od 2000 Evra

    Zdravo ljudi! U Aprilu zavrsavam 8. razred pa su moji roditelji odlucili da mi kupe novi PC. Trenutno prezivljavam na nekom laptopu od 2.0 GHz CPU i 2 GB RAM-a. Uspeo sam da izpregovaram budzet od 2000 Evra. Kao sto pise u naslovu ovaj PC ce se koristiti primarno za gejming i malo strimovanja i...
  20. jovamanic

    Potrebna pomoc? Kako i sta sa postaviti ?

    Zdravo svima, uskoro planiram da kupim Cooler Master Hyper T4 hladjenje posto u moje kuciste LC Power 925b ne moze da stane CM Hyper 212 EVO (koliko sam ja merio), e sada... Ukoliko kupim T4 hladjenje, kazu da moze samo horizonatlno da se postavi, e sada mene zanima posto imam kuciste LC Power...
  21. Alpha 91

    POMOC,woofer susti

    Woofer je od jednom poceo da susti,slicno kao kad na tv-u nema slike,ili kad neko snima nekog mobilnim po vetrovitom vremenu pa se cuje vetar kako prelazi preko mikrofona.Probao sam da istaknem aux kabel iz njega i opet isto,dovoljno je samo da je ukljucen u struju i da ga upalim ne mora da ima...
  22. N

    pouzdan servis u Kragujevcu

    Nakon prebacivanja komponenata u drugo kućište, komp neće da se uključi, napajanje je novo, novi Ram, lampica na matičnoj svetli, sve moguće isprobano, dižem ruke :-( Zamolio bih vas da mi kao ugledna IT ekipa forumaša preporučite servis (koji neće da me odere) u Kragujevcu. Pre svega me zanima...
  23. Kasa5033

    Potrebna pomoc oko izbora napajanja i hladjenja za mali OC :)

    Uz navedenu konfiguraciju treba jos da se doda Cooler Master Storm Trooper, da masina moze da dise i da ne bude prekrivena prasinom stalno :D Moje trenutno napajanje je LC Power 600w za sistem i Thermaltake Power Express od 250W samo za graficku kartu :whip:, to jest napaja dva 6 pinska...
  24. L

    aaaaaaaaaaaa vec su sigurno to pitali ali moram i ja?

    pozdrav clanovima i svim ostalima posmatracima ukratko kupio bi neke solidne zvucnike (jazz, blues, ponekada klasika, old school hiphop, breakbeat, funk, znaci uglavnom crnci, afrika jamajka) i pojacalo isto neko...iskreno nemam bas neka iskustva pomalo sam citao po forumima uglavnom ista prica...
  25. D

    Savet od iskusnijih??? Elipse na dasku pozadi + SubWoofer

    Pozdrav svima. Hteo bih da malo sredim muziku u autu ali nisam siguran kako najbolje postupiti. U pitanju je Golf 4, mislio sam da ubacim na dasku pozadi 2 elipse 6" x 9" i eventualno da dodam jos SW? Sta vi mislite o tome, da li samo da ostanem sa elipsama ili da dodam i SW, u ovom slucaju bi...
  26. T

    Problem sa memorijom

    Pozdrav svima. Nisam bas ekspert za kompijutere, pa bih u kratkom izneo svoj problem i ocekujem ako mozete da mi pomogneet. Kupio sam skoro nov kompijuter (ja sam ga sam sklapao). Ugradio sam 8Gb RAM memorije (Kingsotn Hyper X, na 1600 Mhz - plava varijanta). Instalirao sa OS Win7. Problem je...
  27. K

    Cudan problem na Windows 8-ci

    Imao sam W7,instalirao W8 pro 64 bit I normalno ga ativirao.Na prvi pogled sve dobo,ali u sustini nece nista da downloaduje... Prvo Preko IE nece nista da skine,zatim sam sa drugog kompa skinuo chrome I instalirao ga I gle cuda,nece ni sa njega nista da skine.Ali sto je najcudnije od svega...
  28. iluvatar

    Pomoc oko izbora novog hard diska

    Pozdrav.Ja sam na ovom forumu nov i jerbo sam skupio novce da pazarim novi hard a ne znam koji bi mi najvise odgovarao kontam da je najbolje da pitam ljude koji znaju bolje od mene.Odgovarali ste na ovakva pitanja bar sto puta ali eto i ja malko da vas smaram.Moje misljenje je da je moja konfa...
  29. T

    Pomoc oko konfiguracije

    Pozdrav svima, prvo da kazem da se delimicno razumem u kompijuterski hardver (nisam toliki strucnjak kao vecina Vas ovde) pa mi treba pomoc oko kupovine nove konfiguracije, tj. da dobijem koristan savet gde mogu da kupim i sta mi Vi predlazete koju konfiguraciju. Kupujem samo kuciste, monitor...
  30. S

    Kupujem laptop - pomozite i predlozite molim vas :)

    Pozdrav svima, ovih dana treba da kupim lap top i nisam pametan sta da radim. Budzet mi je oko 50,000 RSD/55,000 RSD. Iskreno, ne razumem se mnogo u marke, nikad nisam pratio proizvodjace da bih znao kojih da se klonim :) Za sta planiram da koristim lap top? Pa za programiranje, mozda ponekad...
Nazad
Vrh Dno