Šta je novo?

konfiguracija

  1. Feanter

    Hardver Izbor između 3 konfiguracije

    Zdravo svima, Nakon meseci traženja i istraživanja odlučio sam se da kupim prvi gaming računar pa me zanima vaše cenjeno mišljenje za 3 konkretne konfiguracije u nastavku. Slobodno dajte i neke druge predloge, savete, komentare ili mi kažite ako sam skroz promašio sa idejom. Neki limit je oko...
  2. jon bon jovica

    Hardver AM5 konfiguracija

    Pozdrav, Odlučio sam sebe da počastim sa novim kompom. Trenutno sam na ROG laptopu sa 970m grafikom, čisto poređenja radi. Planiram prvo uzeti sve sem GPU-a a kasnije dokupiti GPU, 360 AIO etc. SSD imam 1tb 970 samsung, tako da to trenutno ne bih uzimao. Grafika koju planiram je 4070, mislim...
  3. Ced

    Hardver Koje napajanje od 600-700W?

    Hteo bih da znam koji bi napajanje najbolje odgovaralo za moj pc. Koristim ga za zahtevnije igrice poput rdr2, mafia… Komponente su Intel i7 950 Amd rx 580 8gb 2 harda po 500gb Jedan ssd od 128gb Planirao sam da kupim napajanje MS core m700 80+. Ima 700W
  4. R

    Hardver Mišljenje o ovoj konfiguraciji

    https://pcpartpicker.com/list/xGfzFs Sve su tačni modeli osim case-a, uzeću ovaj case: https://tehnoteka.rs/p/ms-kuciste-armor-v710-akcija-cena/ GPU ću uzeti polovan. I da li je napajanje koje sam odabrao ok?
  5. matijaa._

    Hardver Misljenje o konfiguraciji do 1500e

    Pozdrav drustvo, Zeleo bih da mi kazete misljenje o ovoj konfiguraciji? Sta promeniti, sta je suvisno i ostalo ? (konfiguracija do 1400-1500e) Da napomenem racunar je za gaming. (GTA V, CS2, PUBG). Takodje i za projektovanje, ne toliko zahtevno rederovanje.. Bio bih Vam zahvalan na savetima...
  6. Ć

    Hardver Preporuke za gaming konfiguraciju (13600k, 4070 Ti)

    Pozdrav, planiram da sastavim nov racunar, bice koriscen iskljucivo za gaming (1440p, 144hz). Komponente bi bile porucene sa KP. Ovo je bio neki plan, za pocetak: CPU: i5-13600k GPU: 4070 Ti RAM: 32GB DDR5 Sto se tice graficke, u ponudi na KP vidim nekoliko modela do nekih 850€ - Zotac...
  7. M

    Hardver AMD konfiguracija do 1000 eura

    Pozdrav! Ovo mi je poslednja provera pre nego sto narucim komponente na KP, pa ako imate neki savet da li vam se nesto ne svidja ili predlog, da li ima nesto bolje za otprilike isti novac, otvoren sam za bilo kakve sugestije... Takodje, ako imate iskustva sa kupovinom od nekog proverenog...
  8. coldman

    Nije aktuelno Konfiguracija i5, konfiguracija i3 bez GPU

    1) Slike 1-6 Intel i5-4670 + box MSI H81M-P33 16GB DDR3 1600MHz (2 modula od po 8GB) SSD 480GB sa nosacem LC Power 500W LC-500H-12 150EUR Koriscena do pre ~3 godine za neki lagani gejming Dote dok sam jos imao interesovanja, nakon toga je paljena ~1 nedeljno za backup. Novi SSD kupljen pre...
  9. Nikola Sucur

    Hardver Predlog konfiguracije

    Pozdrav, Pokrećem ovu temu u nadi da ćete mi pomoći. Želim da sastavim neku konfiguraciju do tipa 155 000 RSD , Manje-više služio bi za igranje Dote 2, CS GO-a i RiFt-a. I imam nekih 45 000 do 50 000, za neki monitor. I da li je ITSvet pouzdan za praćenje odnosa cena za komponente. Sve predloge...
  10. Marinovic

    Problem sa AM5 novom konfiguracijom (U servisu ne znaju sta je u pitanju)

    Pozdrav, Imam jedan problem sa novom konfiguracijom računara koji sam nedavno kupio, pa ako možete da mi pomognete. Konfiguracija se sastoji od Asus Tuf B650M-Plus matične ploče, Ryzen 5 7600x procesora, 16GB DDR5 RAM-a 5400MHz, RX 560 (slaba tačka, ali nije to poenta) i Falcon 600W...
  11. N

    Hardver Custom Mini PC - pomoć u izboru komponenti

    Zdravo, da ne dužim zašto pitam, odgovor je zato što sam Noob, poslednji put sam kupio računar 2010 BC. Sviđaju mi se NUC-ovi, Zeus-ovi i ostali mini PC jevi, zato što mogu lako da ga otkačim i prenesem do sledećeg televizora/monitora. Ali se pitam, mogu li za skoro iste novce (40K +-10K)...
  12. dzonihsv

    Prodajem/menjam Acer Aspire E5-573G (i5 5200U/4GB/500GB/920M 2GB) / Intel i3 računar / AMD Phenom II X6 računar

    1. Prodajem laptop Acer Aspire E5-573G. Ispravan, promenjena termalna pasta, očišćen ventilator, instaliran sistem Windows 10 (sa svim odgovarajućim drajverima i programima). Sve sređeno, može odmah da se koristi. Generalno, laptop je najpogodniji za net, FB, YT, filmove (ubacio sam i Stremio) i...
  13. G

    Nepoznat problem kod skoro sastavljene konfiguracije

    Pozdrav svima, pre dva meseca sam sastavio novu konfiguraciju sa novim komponentama. Računar na prvi pogled funkcioniše idealno, međutim kada je u pitanju gaming na početku se često dogadjalo da nakon par minuta provedenih u samoj igri ekran odjednom zacrni (nema signala), sve se zamrzne...
  14. mageshinji

    Hardver AM4 kofiguracija bez CPU i GPU + monitor do 600e

    Ortak mi daje jeftino njegov Ryzen 5 3600 i RX580 4GB. Potrebno je da dokupim MB, RAM i PSU. Kućište imam od starog P4 builda i mislio sam da napravim sleeper, dodaću par solidnih ventilatora za protok i to je to. Ili će mi on dati opet jeftino njegov stari NZXT H500, nije to zahtevna mašina...
  15. Alchemist

    Hardver Pomoc oko konfiguracije 650€

    Pozdrav svima, Treba mi pomoć oko slapanja konfiguracije koju bih kupovao za dva meseca najkasnije. Važna napomena je ta da je budžet ograničen na 650e maksimalno. Ne trebaju mi hdd (imam ih 5), ni kućište! Tražim preporuke za cpu i vga ali i matičnu ploču. Bitno je da mašina bude što jača i da...
  16. Mithrandir

    Hardver Tiha gaming mašina, oko 1000e, bez GPU?

    Zdravo ljudi, planiram da pazarim novu mašinu, na prvom mestu za igre. Zahtevi (otprilike): što tiše dobro hlađenje idealno 120FPS/120Hz/1440p, high/ultra bez overclocking-a bez vodenog hlađenja bez RGB-a, ne volim ta svetla novo, radnje, ali mogu i Mađari (ako baš nešto ne može da se nađe...
  17. N

    Hardver Pomoc za poklon sinu za Novu Godinu - racunar

    Posto se ne razumem puno u racunare i konfiguracije nasao sam sastavljen racunar na sledecem linku https://eklik.rs/sod.3070tiPC. Koliko sam video na netu konfiguracija valja a takodje imaju i 3070ti po najnizoj ceni sto sam nasao. Moje pitanje je jel ima nesto sto je bas velika mana...
  18. Čkalja

    Hardver Sklapanje nove konfiguracije

    Sta mislite o ovome ? Sklopio bih jednu budget varijantu konfiguracije uz negde u buducnosti dodavanja 3060Ti MB : Asus Prime B460M-A R2.0 CPU : i5-10400F RAM : Kingston KF426C13RB/8 2666 Mhz 16 GB (2x8GB) Case : Ms Industrial Fighter V305 Trenutno bi uz ovo radila GPU Gigabyte GV-R725OC-2GI...
  19. Batjara

    Hardver PC Konfiguracija - Vredi li ovo 2000e?

    Imam ponudjenu konfiguraciju da kupim za ravno 2.000€. Obzirom da nisam u toku sa desavanjima oko hardvera i tek se poslednjih nekolika dana interesujem i raspitujem, plasim se malo da me ne oderu, sto bi nas narod rekao. Pitanje za vas je vrlo kratko, imajuci u vidu trenutne cene i nestasicu...
  20. Frozen

    Prodajem/menjam PC Desktop RX580 8gb, i5 6600k, 16gb ram, 256gb ssd

    PC specs: motherboard: ASUS ATX Z170-P cpu: Intel i5 6600k cpu cooler: LC Power LC-CC-120 gpu: Sapphire AMD RX 580 8gb Pulse ram: Kingston HyperX Fury Black 16gb DDR4 2400MHz CL15 (2x8gb) ssd: Samsung 850 Pro 256gb hdd: Western Digital 1TB Blue 7200rpm case: Fractal Design R5 psu: Raidmax 735w...
  21. N

    Hardver Preporuka,office pc do ~ 54k

    Pozdrav ljudi! Potrebna mi je preporuka ili pomoc oko izbora racunara koji ce biti koriscen u firmi ,bitno je da ima legalan win 10 (da li ima nacina da bude ok pred inspekcijom a da se uzme konfiguracija bez os-a ili je ipak potrebna ta faktura ili racun o kupovini sistema uz racunar?) . Na...
  22. R

    Komp Black Friday Nemacka

    Mozda sam se kasno sjetio, ali da probamo. Nisam uopste u toku sa cijenama ni kod nas u regionu ni u inostranstvu, ali upitom na temi o BF sinoc, rekose da ipak u Njemackoj imaju fine popuste. Trazio bih neki kompjuter koji bi mogao da tjera igrice koje sam igrao dok je ovaj moj trenutni to...
  23. L

    Konfiguracija do 1600e, bez monitora

    Pozdrav, dakle treba mi konfiguracij za gejming i programiranje (android studio) bez monitora. Budzet je do 1600e. Svaki predlog je dobrodosao. Nesto sto mi je zapalo za oko za razmatranje: CPU: AMD Ryzen 7 3700x (ili 3800X), da li mi treba dodatan kuler za te procesore? SSD: Samsung 860 EVO...
  24. L

    Nabudži mi komp :D

    Hej, drustvo, nov sam na forumu, ali sam u IT vodama od sredine 90-tih. Imam komp za print dizajn (plus mjuz, viber, web) i malo mi je spor, pa bih hteo da ga upgrade-ujem ili da kupim nov. Jako sam slab sa hardverom (poznavanje 0), pa bih vas molio za pomoc. Skinuo sam CPU ID program i ovo...
  25. A

    Osvezavanje konfiguracije ili kupovina nove?

    Pozdrav, imam dilemu oko desktop racunara. Naime, imam staru konfiguraciju koja me je do sada sluzila sasvim solidno, obzirom na to da na racunaru nisam radila nista sto je zahtevalo neku jacu konfiguraciju. Medjutim, sada se to promenilo i vreme je za promene. Ili nadogradnja ili kupovina...
  26. Konfiguracija

    Pozdrav svima! Da li mi može neko pomoći u sastavljanju konfiguracije za dobar desktop računar? Naime računar uglavnom koristim za programiranje, testiranje aplikacija i softwera, izradu interaktivnih web sajtova, obradu slika, videa. Za gaming uglavnom ne koristim, možda samo ponekad. Od OS-a...
  27. Konfiguracija za 700, 800 USD

    Pozdrav svima! Da li mi može neko pomoći u sastavljanju konfiguracije? Naime računar uglavnom koristim za programiranje, testiranje aplikacija i softwera, izradu interaktivnih web sajtova, obradu slika, videa, Adobe programe. Za gaming uglavnom ne koristim, možda samo ponekad. Od OS-a...
  28. Y

    Odabir laptopa

    Zdravo svima :) Potreban mi je lap top hitno, kratak sa parama i kupujem polovan.Lap top bih koristio za internet, filmove, word, power point, i adobe illustratror. Ono sto me zanima je kakva konfiguracija mi je potrebna zbog adobe illustratora, neki i5 ili i7 procesor, koliko ram-a i da li je...
  29. D

    Gaming konfiguracija za 500e ?

    Pozdrav svima! Trudim se da sastavim konfiguraciju koja bi mogla da isprati vecinu igara, ne na max podesavanjima naravno, vec cisto da moze da se igra, u budzetu do 500 evra. Na KP postoje ljudi koji se bave sklapanjem konfiguracija od navodno novih delova sa garancijom, i ponudili su mi...
  30. B

    Konfiguracija od 500€

    Preporučite mi gejmersku konfiguraciju sa dobrim potencijalom za kasniju dogradnju do 500€. Unapred se zahvaljujem na savetima.
Nazad
Vrh Dno