Šta je novo?

android

  1. Cepa_Streberi

    Prebacivanje sa iPhone-a na Android

    Pozdrav forumaši, planiram prelazak sa iPhone-a na Android. Interesuje me da li neko ima iskustva sa prebacivanjem aplikacija poput Vibera i WhatsApp-a. Za WhatsApp u suštini znam da ima mogućnost, a Viber nisam našo ništa od informacija, pa me interesuje da li neko ima iskustva? Hvala unapred :)
  2. J

    Mobilni telefon Novi telefon do 700e

    Pozdrav ljudi, kako je moj verni Huawei P20 Pro krenuo da me izdaje posle 5 godina službe, došlo je vreme za kupovinu novog telefona. Pošto se za tih 5 godina svašta izmenjalo u industriji, nisam siguran šta bih kupio kao sledeći uređaj, pa bi mi svaki savet dobrodošao. Budžet mi je do nekih...
  3. dario23

    Odabir telefona do 750€

    Pozdrav Planiram da kupim telefon pa ako moze pomoc oko odabira Razmisljao sam o: S23 Iphone 13(obicni model) Pixel 7 pro Ili ako neko ima drugi prijedlog u tom cjenovnom rangu oko 750 evra
  4. Atticus Fetch

    Mobilni telefon Najbolji telefon od 400 do 500e? Pomoć

    Pozdrav ljudi. Nisam siguran da li su ovakve teme dozvoljene ovde kako ne bi došlo do pretrpavanja foruma sličnim sadržajem, izvinjavam se unapred ako je tako. Potrebna mi je pomoć oko izbora Android telefona u cenovnom rangu od 400 do 500e maksimalno (Ako postoji ispod 500 svakako je bolje)...
  5. L

    Kućna multimedija Паметни ТВ од 32 инча

    Поздрав свима! Како дуго нисам пратио кретања на овом пољу тако не знам ни који бих тачан износ навео нити које су ми технологије добродошле те вас молим за помоћ и препоруку. Могу само да се надам да овако нешто постоји до неких 25000-30000 динара, још боље ако има и за мању своту. Занима ме...
  6. P

    Dugovečnost telefona

    Zdravo, zanimaju me iskustva ljudi koji telefoni su im najduže trajali, koje su najčešće boljke pojedinih proizvođača i modela? Zanima me o koja platforma telefona je duže podržana IOS ili Android, tj. znam da IOS nudi dužu softversku podršku, ali me takođe zanima koji operativni sistem prvi...
  7. coldman

    Nije aktuelno ASUS GTX750; Mi TV Stick 1080p; Hynix 2GB DDR3 so-dimm - poklanjam memoriju

    1) ASUS GTX750 1GB koja je radila u staroj "gaming masini" mog prijatelja. Poslednjih ~4godine (kada sam i otkupio njegovo kuciste) se pali 1x nedeljeno jer mi taj PC sluzi za backup. Dakle, tu je da baci sliku. Ociscena od prasine, nikada otvarana. Od ulaza HDMI, DVI, VGA. Ukoliko pronadjem...
  8. Čkalja

    Mobilni telefon Novi telefon posle 3 godine

    Posle 3 godine dosao red da se zameni Honor 20 Pro, odradio je telefon svoje posteno , ali sam pocinje da daje znake za zamenu.... Iz Android sveta bih isao na OnePlus 10 Pro i prosto mi je neverovatno da se niko sa foruma nije usudio da pazari, mada u temi vidim i sta su razlozi, polovan/nov...
  9. Somii

    Pomoć oko integracije google play games servisa

    Pozdrav! Počeo sam da se bavim android programiranjem, treba da integrišem google play games service u igricu. Pratio sam dokumentaciju na google developers, kada radim u android studio-u sve lepo radi, ali kada objavim igricu i skinem je sa google play prodavnice, onda ne radi ništa, tj. igrač...
  10. Markooopopoc

    Lenovo Tab A7-40 upgrade android

    Pozzz imam lenovo tab a7-40 instalirao sam android 5 zip file stavim na sd card udjem u recovery mod krenem instalaciju dodje na pola i pise instalation aborted ako neko zna kako da namestim da mi proradi install i ode na android 5 bio bih zahvalan
  11. zezam krizu

    Nije aktuelno Samsung Galaxy A71 6/128GB DualSIM crni - garancija [BG]

    Na prodaju Android mobilni telefon Samsung Galaxy A71 6/128GB Dual SIM model crne boje, kupljen u Gigatronu 23.12.2020. i sa tekućim garantnim rokom koji je trajanja manjeg od 8 meseci. Uređaj se prodaje u stanju kao sa fotografija, postoje tragovi korišćenja na poleđini i oko lajsne (posledica...
  12. faxcool

    Kako instalirati modovan APK na Android 12 / MIUI 13?

    Pokušao sam da instaliram modovanu verziju FB aplikacije, ali mi izbacuje "download the app from a trusted source". Opcija "install from unknown sources" je uključena. Pokušao sam i preko PC-a putem ADB-a, javlja neku grešku oko licence. Telefon je Redmi Note 10 Pro sa MIUI 13 i Android 12...
  13. J

    Fox Android TV - problem sa podešavanjima

    Pozdrav svima :) Naime, jako mi je bitna jedna aplikacija, a kako bi ona funcionisala, moram joj odobriti servise u "Accessibility" odeljku u podešavanjima. Unatoč svim naporima, uputstvima i savetima, nikako ne uspeh da pronađem to na mestu na kome bi trebalo biti. Prijatelj koji je uskočio...
  14. marko.44

    Thumbnail-ovi pesama u muzičkom plejeru

    Šta može da bude uzrok pogrešnih thumbnail-ova plejliste u muzičkom plejeru i gde Android skladišti "skrivene" thumbnail-ove tj. one thumbnail-ove koji opstaju i nakon brisanja foldera .thumbnails iz Music foldera na uredjaju? Menjao sam tagove mp3 pesama na mom telefonu i sve se trajno...
  15. Prijatelj2708

    Prodajem/menjam Google Pixel 6 Stormy Black i Kinda Coral

    1. Pixel 6, 128gb, Stormy Black. Potpuno nov telefon u fabrickoj neotvorenoj kutiji sa svim nalepnicama. Uz telefon ide i racun iz Nemackog Mediamarkt-a kako bi se mogla ostvariti medjunarodna garancija. Cena za forum je 700e. 2. Pixel 6, 128gb, Kinda Coral. Potpuno nov telefon u fabrickoj...
  16. Prijatelj2708

    Nije aktuelno Google Pixel 6

    Pixel 6, 128gb, Stormy Black. Potpuno nov telefon u fabrickoj neotvorenoj kutiji sa svim nalepnicama. Uz telefon ide i racun iz Nemackog Mediamarkt-a kako bi se mogla ostvariti medjunarodna garancija. Licno preuzimanje je u Beogradu, postoji mogucnost slanja i van Beograda po dogovoru. Cena za...
  17. S

    Aplikacije za komponovanje i pravljenje muzike

    utisak je da je vrlo slaba ponuda ovakvih aplikacija, a rekao bih da je telefon idealan uredjaj za komponovanje u trenucima dosade, ali izgleda da je vrlo tesko osmisliti inspirativan rif machine za pravljenje melodija i bitova cak i ponuda synt instrumenata je vrlo siromasna iako bi teoretski...
  18. L

    Android hardening (FOSS aplikacije / debloat / privatnost / podešavanja)

    Na početku izražavam nadu da će tema ostati, iako će imati dodirnih tačaka sa "zvaničnom" o android aplikacijama. Ideja je da diskutujemo o Android uređajima, alternativama za OS, FOSS aplikacijama, dobrim trikovima za rasterećenje uređaja u cilju što dužeg tj. kvalitetnijeg korišćenja. Naime...
  19. MaRe96

    Kućna multimedija Tesla TV ili 'pak nešto drugo

    Poštovane kolege, Već sam pitao u jednom delu ali možda prođe večnost dok dobijem odgovor, pa valjda ne košta da probam i ovde. Stari FOX TV mi je posle 3 godine crkao (taman malo prebacio garanciju i odmah panel stradao). Želim da kupim dobar TV i nešto u ovom rangu specifikacija i cene bi mi...
  20. A

    Emulator ili VM ili slican softver za moju konfiguraciju? Preporuke?

    Cao. Treba mi bilo sta od EM, VM, containera, ili jaila ili softver emulation programa da bih kreirao multiple instance sa random atributima androida? Konfiguracija je u opisu profila. Jedino sto mi je potrebno ottebno jeste slobodan pristup internetu, da androidi imaju razlicite nazive, da...
  21. D

    fox Android TV 55'' dle888 puštanje filmova

    Uzeo sam ovaj model i naravno pošto mi je ovo prvi Android veze nemam kako se radi sa ovim čudom. Pa mi je potrebna pomoć od nekog iskusnijeg. 1. Pitanje koji od ulaza na ovom televizoru daje UHD rezoluciju (pošto koji god da sam probao od ulaza (HDMI 1, HDMI 2 daju rezoluciju od 1080 p (na...
  22. M

    LG V40 ThinQ LG V40 ThinQ s 5 fotoaparata

    LG V40 ThinQ teaser pokazuju da će doći s 5 kamera postavljanje, kao što je jasno od čuvene. Od kasne, Samsung je predstavio kameru s 3 leće na stražnjoj strani i više tvrtki se očekuje da će slijediti odijelo. Tvrtka je zainteresirana za privlačenje osviještenih kupaca koji žele prijenosnu...
  23. faxcool

    PS2 kontroler, OTG i Android?

    Skinuo sam Happy Chick za Android, probao i sve igre šljakaju skroz fino, ali ne može ljudski da se igra bez kontrolera. Hteo bih da prikačim PS2 kontroler preko OTG adaptera (kad ga budem nabavio) i PS2 to USB adaptera (kupljeno) na Xiaomi Redmi Note 5 jer mi se užasno pikaju neke stare igre sa...
  24. S

    mts e-mail i k9 aplikacija na android telefonu

    Cao ljudi. Imam mali "problem" sa podesavanjima mts-ovog mejla na androidu u K9-mail aplikaciji. Naime, podesavanja dolazece poste su ok i rade, a odlazeci mejl radi samo ako iskljucim onu SSL/TLS enkripciju. Posle, ispod toga, stoji za Authentication: "Password, transmitted insecurely", ali...
  25. A

    Coolpad Max A8 custom rom

    Pozdrav drugari,nadam se da sam pogodio lokaciju za objavu posta,ako nisam neka Administratori premeste gde treba.:) Interesuje me da li je neko vec probao da flashuje neki custom rom na Coolpad Max a8.Skoro ga kupih zeni i ima par problema sa porukama i pozivima,zbog njihove glupe...
  26. B

    sve aplikacije se chrashaju odjednom

    Imam problem. Pokusao sam da instaliram custom rom na moj alcatel mpop 5020x i neki upgrade sam uspeo da instaliram, i play store mi je prestao da radi kao i nova launcher. Hard sam restarovao telefon, medjutim kad se sistem podigne pojavlkjuje mi se 1000 error messages i launcher mi je prestao...
  27. R

    Izvlacenje podataka sa mrtve maticne ploce - preporuka servisa

    Zdravo svima, Prijatelju je riknuo telefon pa mu treba neki pouzdani servis u kome mogu/znaju da izvuku podatke sa telefona, a crkla je maticna. U pitanju je HTC One M9. Msm da je bolje da ja pitam ovde, nego da on zove sve servise redom :) Nadam se da neko ima da preporuci neki servis. Hvala...
  28. I

    Telefon bez fingerprinta do 250e,preporuke

    Hocu da kupim solidan telefon do 250 e bez fingerprint skenera.Ono sto trazim u telefonu je dobra kamera,velika memorija i najvise bih ga koristio za drustvene mreze,muziku,poruke... Takodje moze i telefon na kome moze da se nekako otkloni fingerprint,kao npr iphone-otklanjanjem fingerprint home...
  29. Fizičar

    Freeware recovery programi za Android

    Na tabletu mi je izbrisan jedan video snimak. Probao sam nekoliko programa koji su preporučivani kao free ali u stvari trial verzije koje ne omogućavaju povratak podataka posle pronalaženja, ako se ne plati ceo program(ne vidim funkciju takvih trial-a ali dobro). Neka preporuka?
  30. Ilion

    Top One Digital kuponi za popust i korisnički opisi

    Pozdrav društvo, sa zadovoljstvom Vas obaveštavam da sam napravio dogovor sa jednim od najboljih prodavaca na Aliexpress-u da ih zastupam u našoj zemlji i regionu. U pitanju je Shenzen Top One prodavnica koja u ovom trenutku ima preko 28k feedback score i fantastičnih 99,2% positive feedback...
Nazad
Vrh Dno