Šta je novo?

java

  1. G

    Problem sa Javom

    Zdravo ljudi, Posle neuspešnih tutorijala i pretrage, odlučio sam da se obratim vama. Imam problem sa Javom, ne mogu je instalirati, ne znam da li je to zbog operativnog sistema (win 11), ali tačnije tiny 11. Skinem sa sajta, pokrenem, pita me za dozvolu, dobrim, i nista se ne desi, to je...
  2. Somii

    Pomoć oko integracije google play games servisa

    Pozdrav! Počeo sam da se bavim android programiranjem, treba da integrišem google play games service u igricu. Pratio sam dokumentaciju na google developers, kada radim u android studio-u sve lepo radi, ali kada objavim igricu i skinem je sa google play prodavnice, onda ne radi ništa, tj. igrač...
  3. Emperor Zoran

    Review mog Java projekta i ocena napretka

    Pozdrav svima! Kao što sam već bio rekao u ovoj temi, ja pokušavam da postanem programer samostalono učeći programski jezik Java, i radeći na svom projektu, aplikaciji za profesionalne servise uređaja. Moj projekat se nalazi na GitHub-u i tamo ga možete pogledati ako želite. Ja bih voleo da neko...
  4. Emperor Zoran

    Orhabrenje za učenje programiranja

    Pozdrav svima! Imam 32 godine, suprugu, dete i posao kao IT Administrator, ali želim da se bavim programiranjem profesionalno. Nemam završeno visoko obrazovanje, i ako sam studirao na FTN-u na E1 smeru, ali sam napustio fakultet. Sa programiranjem sam se privi put susreo u srednjoj školi, prvo...
  5. C

    Java programiranje...

    Pozdrav svima. Da objasnim situaciju prvo. Gubeci vreme na yt i gledajuci bezvezne klipove padnu mi na pamet tutorijali i programiranje reko nece boleti da probam. Prvo prelistam objasnjenja za brdo programskih jezika i cega vec ne i na osnovu njih zakljucim da bi meni najbolje bilo da probam sa...
  6. B

    Piramida u Graphics Programu JAVA

    Ovo je zadatak koji treba da uradim: Write a GraphicsProgram subclass that draws a pyramid consisting of bricks arranged in horizontal rows, so that the number of bricks in each row decreases by one as you move up the pyramid, as shown in the following sample run: The pyramid should be...
  7. B

    [Java]Pitanje oko kolekicja

    Dobio sam primer kako treba da uradim svoju kolekciju,ali u kodu mi nisu jesne neke stvari,pa ako neko zna da mi malo pojasni.Nije mi jasan ovaj deo:private E[] lista = (E[]) new Object[duzina];jel mora E lista?jel moze mozda Arrey? takodje na znam za sta tacno sluzi System.arraycopy? ovaj deo...
  8. B

    Java klase

    Napravio sam neki mini projekat,ali mi treba iz vise klasa dok sam ja sve pisao u jednoj,pokusao sam da ih razdvojim u vise klasa,ali mi tada projekat ne radi kako treba.AKo neko moze da mi pomogne kako da ih razdvojim na vise klasa.Evo moj kod: public class Projektni extends JFrame {...
  9. B

    Java pomoc

    Treba mi pomoc, kako da mi se na pritisak jednog dugmeta prikazi prikazu ove slike sto mi izbacuje na keyeventove public class KeyEventDemo extends JFrame { private final KeyboardPanel keyboardPanel = new KeyboardPanel(); public static ImageIcon image1= new ImageIcon("images/1.jpg")...
  10. B

    Java Gui -Text

    Treba mi pomoc,pravim projekat koji treba da ima jlabel,jtextfiled u koji se unosi npr ime,prezime,sad zanima me kako to da snjimim u txt.fajl pritiskom nekog dugmeta i na neko dugme da se izcitaju ti podaci.Najveci problem mi je da sacuvam te podatke u fajl. Ako imate neki predlog ili nesto...
  11. M

    NetBeans vs Eclipse

    Ja koristim NetBeans, ali mi dosta ljudi savetuje da pređem na Eclipsu, zanima me koji od ta dva programa je stvarno bolji?
  12. Demux

    Demux framework ( Java )

    Napravili smo OpenSource Java framework. Jedinstven je i veoma upotrebljiv. Testirajte ga i podelite sa nama svoje mišljenje.
  13. M

    HTML i CSS

    Pre nešto više od mesec dana sam počeo da se bavim HTML-om i CSS-om. Našao sam tutorijale na YouTube kanalu "thenewboston", instalirao Notepad++ (kasnije Adobe Dreamweaver), napravio prvi naslov, pasus, tabelu... Čini mi se da znanje iz HTML-a, CSS-a i iz Jave može dosta doprineti da se kućni...
  14. Dark Magician

    Vuze

    Ne mogu da ga instaliram na sistem iz profila, pokrenem instalaciju i ceo PC se ukoci. Nasao sam 64-bit verziju koja se nalazi u arhivi i koju sam raspakovao i koja se pokrece, problem nastaje kad hocu da updajtujem jer to isto zahteva doticni .exe. Imam Java 7 Update 4 i 32-bit i 64-bit, nemam...
Nazad
Vrh Dno