Šta je novo?

amd

  1. PROTOSS

    AMD Driver Timeout (RX6900XT)

    Pozdrav svima, Nov sam na forumu, i mozda je ova tema vec pokrivena i diskutovana, pa nemojte zameriti ako je ja pokrecem ponovo. Imam problem sa AMD driver timeout crash-om, i to mi se iskljucivo desava dok igram igrice. U najvecoj meri Dota 2 koju najvise i ozbiljno igram, i sto je problem...
  2. Cineman

    Laptop Windows Laptop / Kupovina

    Prvi put uzimam Windows laptop, pa pošto u ponudi ima milion različitih ludila, ne znam koji je više solidan. Stari mekovac, navikao na svakih par godina jedno te isto kupovati. :D Dole navedeni imaju 16GB RAM, i minimum 512GB HD. No, što se tiče procesora, ne znam kakva je tu situacija, AMD...
  3. Labradorian

    Hardver AMD ili Intel?

    AMD ili Intel? Šta je najisplativije trenutno - Amd ili Intel, ili jednostavno ništa nije TRENUTNO isplativo? -Amd socket traje duže od Intelovog. (Mada, mislim da i amd postaje sličan intelu po tom pitanju ili se varam?) -Jači Intelovi procesori su jeftiniji od Amd-ovih i daju bolje...
  4. M

    Hardver Dilema AM4 ili LGA1700

    Pozdrav! Vreme za upgrade mi je odavno proslo, ali sto vise citam hardware vesti to manje znam sta da radim... Elem, dvoumim se da li da uzmem: R7 5700x, b550 i 32gb kit ddr4 3600 cl16 ILI i5 13500, b760 i 32gb kit ddr5 5200 cl36 Kada uporedim cene znam da je AMD jeftiniji, ali ako je Intel...
  5. D

    Hardver Najbolji procesor u 2023 za sve pa i za gaming :) i5 - 13600k ima li alternativu ?

    Dakle koji procesor da uzmem. Dakle volim da igram igre, ali i radim sa njim, zipujem unzipujem ucitavam ogromne baze i iscitavam ih i tako dalje. Ali ono nije to ne znam kakav overkill. Dakle nije tolko vazna budzet nego da dobijem najvise za razuman novac. Merkam i5 13600k. Treba li vise od...
  6. masterokrata

    Nije aktuelno Kupujem AM4 Procesor

    Zdravo ekipa, Potreban mi je neki od procesora sa liste 5700GE 5600GE 5300GE 4750GE 4700GE 4650GE 4600GE 4350GE 4300GE 3400GE hladnjak/kuler nije potreban.
  7. P

    Kupovina polovne grafičke kartice 1080ti, saveti na šta treba obratiti paznju?

    Pozdrav svima, ja želim da kupim polovnu grafičku karticu i trebaju mi saveti na šta da obratim pažnju? Znam da postoje razni software-i koji služe za testiranje ali nisam nikad to koristio niti se razumem u parametre. ako može neki skraćeni tutorijal bilo bi super. Hvala mod: izbačen deo...
  8. momsab

    AMD A620 ploče

    u najavi su i "osnovne" ploče za AM5 platformu. ploče sa ovim čipsetom ne podržavaju overklok. trebalo bi da se pojave na proleće iduće godine https://www.benchmark.rs/vesti/amd_zen4_ryzen_7000x_3d_v-cache_u_verziji_sa_6_i_8_jezgara-92861...
  9. dzonihsv

    Nije aktuelno AMD Ryzen 5 2600 (6c/12t)

    Prodajem svog Ryzen-a. Bio je dobar lik, ali eto upgrade naišao. :) Naravno, ne fali mu ništa, još uvek sposoban procesor za razne namene. Koga interesuje oc, ono što znam da može sigurica na B450 A-Pro ploči je 4Ghz na svim jezgrima na 1.275v za 24/7 i ne ide preko 65C na LC-CC-120-ici. To je...
  10. N

    rx480 driver

    Pozdrav, imam problem sa drajverom za rx480 i pokretanjem igara. Pokušavao sam da skidam starije verzije i sve ali idalje ne radi.
  11. dule020

    Prodajem/menjam AMD Ryzen 7 3700x / Asus Strix B550-E / 8GB DDR4 2400MHz

    Na prodaju polukonfiguracija koja se sastoji od sledećih komponenti: Procesor: AMD Ryzen 7 3700x Polovan procesor u odličnom stanju. Full pakovanje sa AMD kulerom koji je koriscen nedelju dana max. Matična ploča: Asus Strix B550-E (Wi-Fi) Izvaredna matična ploča za AMD podnozije, takoreci...
  12. Lukija

    AMD Ryzen™ 7000 (Zen 4)

    Two AMD Ryzen 7000 Series Processors Based on Zen 4 Core Appear: 16-Core and 8-Core SKUs https://www.techpowerup.com/290687/two-amd-ryzen-7000-series-processors-based-on-zen-4-core-appear-16-core-and-8-core-skus
  13. nenadwebivi

    Nije aktuelno Polukonfa

    Na prodaju moja stara polukonfa Amd FX8320 Asus m5a97pro r2.0 Hyperx 8gb ddr3 2x2gb apacer ddr3 Konfiguracija je u upotrebi kao sekundarni komp, sve radi i dajem radnu garanciju. Cena je 11.000din za sve
  14. onlyuros

    Laptop Laptop do ~80K

    Ćao ljudi, koji laptop bi mi preporučili za offise/multimediu do 80-90 hiljada da moze da se nadje kod nas? Prioritet su mi CPU i neki generalni kvalitet, mozda ekran. Trazio sam Ryzen 3 5600H ali on izgleda dolazi tek u masinama preko 1000e, ne bih uzimao low power procesor ako ne moram. Da li...
  15. Mario1208

    Apu Procesor

    Pozdrav, Koji bi ste apu procesor kupili za 200 eura nov naravno?
  16. Mario1208

    Hardver AMD ryzen 5 4650 pro?

    Pozdrav, Kupio bih AMD ryzen 5 4650 pro procesor odnosno apu, sto mislite o procesoru i moze li se kupiti bolji apu procesor do 200 eura. Cijene grafickih su mi previsoke tako da o njima necu ni da razmisljam. Hvala
  17. Imotep95

    Nije aktuelno AMD ASRock RX 5700XT Challenger 8GB GARANCIJA!

    Prodajem rx 5700xt. Zamena samo za 6700xt. Još godinu dana u garanciji. Nikad vađena iz kućišta, korišćena samo za gejming. Za više informacija kontakt: 065-4712-877 Nikola Nemojte pitanja oko majninga jer se ne razumem, nije nikad majnovala. Najbolje lično preuzimanje BG ili plaćanje pouzećem...
  18. W

    Hardver INTEL ili AMD konfiguracija za obradu i playback videa

    Pozdrav svima, Odavno se nisam bavio hardverom, a sada sam primoran da sastavim konfiguraciju za obradu i playback video materijala (HD, a uskoro i 4K, ako nam tržište izdrži do tada i klijenti počnu ozbiljnije da sagledavaju trendove odn. plaćaju njihovu izradu sa realizacijom). Senior sam u...
  19. Bosla

    Nije aktuelno Gigabyte RX5700 XT - Gaming OC 8gb

    Kartica stara ~6 meseci, doneta/kupljena u Nemackoj. Kupljena kao priprema za Cyberpunk , isti predjen ~140-150h gameplay-a, ostatak vremena unutar moje masine 2d (posao, surf) radila... Hladna kao spricer, stabilna, bez iti jednog bug-a koji sam vidjao po netu da su ljudi imali sa 5700xt...
  20. Kapuero

    RaveOS

    Evo ovde imas sve detaljno za konfigurisanje flesa za RaveOS, samo prati korak po korak. https://www.youtube.com/watch?v=8Dx1wOQJcQo
  21. N

    "naTTure" project (ThermalTake 2020)

    U saradnji sa ThermalTake Adria i ove godine napraviću jedan izuzetan mod u saradnji sa ovom kompanijom. Pratite worklog biće interesantno. Hardware sačinjavaju sledeće komponente: TT P5 Case ASUS x470 MB Rizen 3800X TT DDR4 TOUGHRAM RGB 32GB POWER PF1 ARGB 1200W PLATINUM AMD 5700 XT And...
  22. sam633

    AMD A520 ploče

    S obzirom da smo razvodnjili i segmentirali teme, najbolje je nova tema o dolazećim A520 pločama. Navodno izlaze za par dana. Jedna prava "sirotinjska": :D Ostatak ovde: https://imgur.com/a/GAnSUwM
  23. Stefan1989

    Koji CPU uzeti? 3300x i 1600AF

    Pozdrav momci! Bicu kratak koliko mogu. Dvoumim se izmedju 3300x i 1600AF vec dosta vremena. Ne bih cekao b550 ploce posto ce verovatno kostati dosta kod nas kad izadju i morati da dam za b550 sigurno preko 16-17 hiljada , mislim my guess da ce tolko kostati, mozda i vise. Uskoro bih menjao...
  24. sam633

    AMD B550 ploče

    Najava jedne Asrock:
  25. V

    Problem sa instalacijom drajvera

    Pozdrav svima, Imam problem sa instalacijom drajvera na grafickoj kartici pomenutoj u naslovu. Otisao sam na AMD sajt skinuo AMD softver za instaliranje drajvera, pustio ga da sam pronadje kompatibilne dajvere za moju graficku, a pre svega toga sam sa AMD Utility cleanup-om obrisao sve stare...
  26. stefan989

    ram memorija laptop (Ryzen)

    Cao drugari, Ovako, uzeo sam laptop pre par dana, ima Vega 6gpu koja vuce 2gb rama a lap top ima 2x4gb 2400mhz (Samsung M471A5244CB0-CTD), planiram da uzmem jos memorije... E sad, da li da uzmem recimo ovako: Kingston HyperX Impact HX424S14IB2/8 2kom...
  27. Worf

    коју графику, помагајте

    Срамота ме је што уопште и морам да питам ово. Немам појма коју графику имам, купио сам неку половну преко огласа пре пар година, нисам баш ни гледао која је. Има у прилогу детаља о њој. Цркла је, компјутеру треба сто година да се упали, пишти плоча, један дуги и три кратка звука.... и онда се...
  28. H

    Nvidia GT1030, graficka novije generacije + procesor star 8 godina

    Pozdrav! Svi znamo da je GT 1030 budzet graficka, solidnih performansi za mid-range gejming, i malom potrosnjom. Planiram da uzmem ovu graficku jer nisam u mogucnosti da uzmem neku bolju a obzirom da je u rangu sa GTX750ti mislim da ce se dobro pokazati. Medjutim, uz nju planiram da uzmem i neki...
  29. Y

    Odabir laptopa

    Zdravo svima :) Potreban mi je lap top hitno, kratak sa parama i kupujem polovan.Lap top bih koristio za internet, filmove, word, power point, i adobe illustratror. Ono sto me zanima je kakva konfiguracija mi je potrebna zbog adobe illustratora, neki i5 ili i7 procesor, koliko ram-a i da li je...
  30. N

    RX 560 Problem

    Pozdrav svima, Vec nekoliko dana mucim muku oko Gigabyte RX 560 2GB verzije koja ne baca sliku. Naime, prije toga sam kupio polovnu konfiguraciju koja se sastoji od i5-2400, 8GB ram-a, te Lenovo IS6XM maticne ploce. Racunar radi odlicno na integrisanoj, medjutim kada se ubaci i karta...
Nazad
Vrh Dno