Šta je novo?

kuciste

  1. Pe11e

    Hardver 14-ice za push in?

    Pozdrav. Trenutno imam NZXT Kraken X63 AIO kuler, nakacen napred na kucistu. Stock ventovi uvlace (pull) vazduh na hladnjak i uvl;ace u kuciste. Promaju prave zadnji 120mm i 2x120mm na vrhu kucista koji izvlace topao vazduh napolje. Ja sam nakacio takodje jedan 140mm ispred CPU hladnjaka, da...
  2. M

    Hardver Да ли постоји овакво кућиште?

    Размишљао сам да се наставим на ову тему, али како је она „решена”, реших и ја да отворим нову. Потребно ми је кућиште, а решио сам које ћу компоненте узети за нов рачунар. Први услов за кућиште ми је да прикључци и дугме за укључивање буду са предње стране, па сам због тога јако ограничен. Из...
  3. Labradorian

    Cooler Master NR200P Max

    https://www.coolermaster.com/catalog/max/mini-itx/nr200p-max/ Da li neko zna gde mogu nabaviti NR200P Max? Prodavci ne mogu naći kod dobavljača, odnosno nema ni kod nas, pa ni na KP. Na Iponu su mi rekli da nemaju nikakvu informaciju o nabavci ovog kućišta. Ako kućište košta manje od 50.000...
  4. tomke94

    Hardver Pomoć oko odabira kućišta i hlađenja

    Pozdrav svima, Kupujem nov računar i odabrao sam skoro sve komponente, ali imam nedoumice oko odabira kućišta i vodenog hlađenja za procesor. Procesor i7 13700KF, ploča ASUS B760-M PLUS D4. Za procesor sam hteo da uzmem Liquid Freezer II 240 A-RGB, a kućiste GIGABYTE C301 GLASS. Da ga...
  5. M

    Hardver Koje kuciste?

    Pozdrav ekipa! Trazim ATX kuciste za novu konfiguraciju (koju cu uskoro da sklopim), pa mi treba vasa pomoc. Ovo su neka kucista koja gledam na KP: 1. FRACTAL DESIGN Focus 2 black - 82e 2. BE QUIET! Pure Base 500 white - 96e 3. FRACTAL DESIGN Pop Air Black - 102 Kao sto vidite, sva su bez...
  6. Vince

    Nije aktuelno NZXT H500W i CM 4.0 Riser 30

    1. Prodajem kuciste NZXT H500W (sa led dioadama i plavom stanglom) Kuciste je jednom montirano, pre recimo dva godine, i pre neki dan demonitrano. Dakle u stanju u kojem moze da bude kuciste koje je stajalo u mestu. U njemu se nalazi nzxt neki led kontroler i led diode koje jedva da su koriscene...
  7. perafilozof

    Nije aktuelno Seasonic Prime 1200W 80+ Gold garancija 2027. + kućište Regnum RG6V TG SPC261

    Prodajem u kompletu: Napajanje Seasonic Prime 1200W 80+ Gold koje je korišćeno u gejmerskom računaru od 2017. godine i ima domaću garanciju do 2027. sa svim kablovima, dodatnim vezicama na čičak i originalnim pakovanjem. Trenutno je ugrađeno u kućište koje je takođe na prodaju SILENTIUMPC...
  8. NikolicaG4

    Hardver Saveti za PC

    Poštovanje svima! Planiram da obnovim komp, probao sam u 2 različita servisa da se raspitam za pomoć i da od njih kupim komponente ali ljudi kao da ne žele da zarade novac. Dugo vremena nisam mogao da pratim kako se kreću stvari u ovom svetu tako da sam poprilično neupućen i cenio bih svaku...
  9. BigBoy

    Hardver Kućiste za MSI 4080 suprim x

    Potrebna mi je preporuka za kućište u kojem će se ova grafička smestiti uz Ryzen 5900 sa LC-CC-120. Kućište moze i bez stakla sa strane, RGB cirkus nebitan, naglasak je na dimenzijama, funkcionalnosti i hladjenju dok je izgled nebitan. Od priključaka usb3.x a ostalo je sve bonus koji moze, a ne...
  10. Dusan94

    Hardver Preporuka za napajanje, kućište, ssd.

    Sastavljam neku konfiguraciju za mene I kolege pa mi treba par saveta. Neka okvirna konfiguracija je AMD 5950x MSI B550 Torpedo 128GB DDR4 3200MHz Kingston KF432C16RBAK4/128 Samsung 1TB 980Pro FSP HYDRO G850 Be quiet! Dark Rock Pro 4 Za matičnu, cpu i ram sam poprilično siguran da je to to...
  11. Ikacc.c

    Hardver Najbolje kuciste za 1050ti?

    Pozz ljudi. Hocu da uzmem neko kuciste do 50e. Treba mi za maticnu gigabyte GA-H170-HD3 DDR3 (rev. 1.0) i grafiku 1050ti. Danas bio u tehnomaniji da uzmem neko kuciste, prodavac mi rece da se 1050ti jako greje i da je pozeljno da ima napred otvor. Sta vi predlazete? Hvala.
  12. nenadwebivi

    Hardver Belo RGB Kućište i Vodeno Hlađenje 300eur

    Pozdrav, naime zamenio sam komponente u skorije vreme, i doslo je vreme da sada resim i kuciste i hladjenje u dogledno vreme. Na umu mi je da kuciste bude Bele boje i RGB naravno ventovi itd kontroler i support, takodje posto sam uzeo R9 5900X, mi treba vodeno hladjenje pogotovo sto radim...
  13. Recoba20

    Hardver Kuciste, zamena za matori Chieftec Aegis

    Uzmem juce, posle skoro 2 godine, da ocistim pomenuto kuciste iz naslova i primetim u delu za hard diskove koroziju na ivicama lima. Takodje, lim unutra je dobio neku odvratnu patinu, kakvu sam nekada vidjao na starim jeftinim kucistima. A s'obzirom da je jedna zabica, koja drzi gornji...
  14. Stefan1989

    Preporuka za case da ima HDD (x4) Combo 3.5''

    Pozdrav momci! Da li moze neka preporuka za kuciste da ima HDD (x4) Combo 3.5'' ali unutar kucista kao sto je na primer na ovom Corsair modelu (dole link) a da cena bas ne prelazi 6 7 hiljada dinara. I da li moze na primer na MS Industrial Aquarius da se doda da ima za 4 HDD mesta iako pise da...
  15. L

    Dobro Full tower kuciste u Srbiji

    Pozdrav, Nadograđujem pc, pravim workstation za posao. Planiram da držim 4 GPU-a pa sada gledam koje kućište bi bilo najbolje uzeti. Koliko sam primetio kod nas nema poznatih dobrih bredova a nema ni na KP toliko (sto se full tower-a tiče), pa me zanima šta bi bila najbolja kupovina sa ovim što...
  16. EbonKnight

    Lose hladjenje u Superflower kucistu

    Poz ljudi, Pitanje koje me vec neko vreme muci. Imam Superflower kuciste koje je na papiru totalna mrcina, ima dva ogromna venta na vrhu (exhaust, valjda), jedan mali sa desne strane, dva mala napred (intake) i dva velika sa strane (intake) + jedan mali pozadi (exhaust). Ne secam se koji je...
  17. nebeski.letac

    Preporuka za kvalitetno E-ATX kućište

    Pozdrav svima. Sastavio sam novu konfiguraciju pa mi treba i novo kućište. Dobro bi mi došla pomoć oko odabira kvalitetnog E-ATX kućišta. Bitno mi je da ima USB 3.0 priključke, dosta prostora i barem 3 ugrađena ventilatora.
  18. Hesperus

    Zamena starog Enermax napajanja i kucista Chieftec?

    Dragi prijatelji, ovo je prvi put da vam se obracam, a potrebna mi je vasa pomoc oko odluke i nabavke novog racunara. Ideja je da zadrzim napajanje i kuciste ukoliko je ta odluka racionalna. Dakle: da li je neophodno zameniti moje staro napajanje Enermax 620W PRO82+ da li je neophodno...
  19. G

    NAJJEFTINIJE kuciste sa podrskom za 240mm radijator?

    Potrebno mi je najjeftinije kuciste koje ima podrsku za 240mm radijator. Da budem odredjen, hteo bih da stavim CM Seidon 240M. Moze novo, moze polovno, ne treba mi garancija, moze i sa nekim nedostacima... Akcenat je na ceni. Budzet nije ogranicen, prednost imaju kvalitetnija kucista, ali nemam...
  20. Be_HappY

    Low/medium gaming konfiguracija bez monitora do 60000 RSD

    Latio sam se posla sastavljanja neke pristupačnije gaming konfiguracije za drugara... budžet plafon 60000RSD iliti 500€. "Mora da gura NBA2k15 na haj" - njegove reči :) Za sada sam sklopio sledeće: Procesor: AMD FX-6300 Matična: GIGABYTE GA-970A-UD3P Memorija: Corsair DDR3 4GB, 1600MHz...
  21. D

    Gde da nadjem NZXT s340 u Srbiji?

    Gledao sam neke klipove na youtubu i vidim kuciste koje izgleda tolko skupo, zapravo kosta negde oko 65$. Mene zanima gde mogu da kupim to kuciste u Srbiji po nekoj pristojnoj ceni? P.S. Ovo je moj prvi post na ovom forumu. :D
  22. V

    Pomoć oko kupovine komponenti za desktop računar

    Budžet mi je 650 evra Od novih komponenti imam CPU i RAM: - RAM: Kingston KHX18C10T2K2/16X - CPU: i5-3470 LGA 1155 Od stari komponenti zadržao bih: Grafičku kartu: ATI Radeon HD 5670 (400 SM5.0 775MHz, 1GB DDR5 4GHz 128-bit, PCIe 2.00 x16) HDD: - SAMSUNG HD103UJ (1TB, SATA300, 3.5", 7200rpm...
  23. Alhemist013

    Kuciste od drveta

    Pozdrav, resio sam da pravim kuciste od drveta posto mi jelte trenutno kuciste ne odgovara. Chieftec serversko kuciste... Ovo je trenutno kuciste sa komponentama. Mnogo praznog prostora koje ne mogu da iskoristim. Resio sam da napravim kuciste kao ovo. A raspored bi bio slican ovom . Znaci...
  24. GreenBall

    Kuciste ~ 3000 din

    Naime treba mi kuciste do nekih 3k dinara, ono sto je meni zapalo za oko su ova dva : http://www.itsvet.com/proizvod/raidmax-super-viper-321wrb/comp_comp_case/1172/1879 http://www.itsvet.com/proizvod/raidmax-super-hurricane/comp_comp_case/1172/1880 Pa ako imate, dajte neke predloge i...
  25. weber

    Thermaltake commander

    Kupio sam ovo kuciste skorije. Pristojna limarija. Nema zveckanja i krckanja. Napred mogu da se uglave 2X120mm ventova u prednju masku, jer ima mesta i fabrickih rupa, s'tim sto gornji mora da bude tanji. Obezbedjuje lep protok sa dosta svojih otvora za ventilatore. Prednja maska se skroz skida...
  26. craft

    Silent full tower

    Novac: do 220 EUR Bitno: tiho, dobro zasticeno od prasine, naravno izgled OC: ne Trenutno sam najblizi Cosmos hiljadarci, za Antec Performance seriju sam citao da je dosta tiha ali je nema kod nas, ima i CM Big Stacker za 160 EUR ali nisam siguran koliko je necujan... Jos neki predlog?
  27. craft

    Zalman MS1000-HS2

    Mnogo mi se dopada ovo kuciste. Gde kupiti u Beogradu?
Nazad
Vrh Dno