Šta je novo?

php

  1. z_m00n

    Zapošljavam Super prilika za IT inzenjere: Javascript / PHP / Golang / Devops / QA

    Firma u kojoj radim ima nekoliko otvorenih pozicija: 🖥️ Senior Javascript Frontend Software Engineer (React) 🌐 Senior PHP Software Engineer 💻 PHP Software Engineer II (Medior) 🚀 Staff Golang Software Engineer 🔧 Senior Golang Software Engineer 🔍 Senior QA Engineer 🧪 QA Engineer II (Medior) 🚀...
  2. marko.44

    Pomoc u vezi savladavanja Laravela

    Da li neko mozda drzi privatne casove online ili zna nekoga ko ih drzi iz oblasti Laravela?
  3. marko.44

    Kako ukloniti PHP 8 na CentOS-u

    Pri radu na CentOS-u 7 sam zaboravio da navedem da hoću verziju 7.4 PHP-a prilikom instaliranja i on je automatski preuzeo verziju 8.0.12. Kako da uklonim ovu verziju? Pokušao sam sa yum remove php ali ispisuje No Match for argument: php and No Packages marked for removal, i kada sam otkucao php...
  4. svlada5

    Programiranje u inostranstvu - Prednosti i mane

    Interesantan klip o programiranju u Nemackoj, iz ugla web developera.
  5. shone83

    Laravel: Kako da uhvatim ID iz polja pretrage ako je uneto vise parametara iz baze?

    Imam index() funkciju gde sam izvukao par promenljivih koji idu ka index stranici gde ih koristim za neka select polja, i to je u formi gde ce posle iz te stranice ici u neku bazu. I u tom controlleru imam ajaxData() funkciju gde sam pomocu ovog tutorijala napravio autocomplete search gde iz...
  6. shone83

    Laravel: Kako dinamicki napraviti vise kolumni?

    Hocu da mi kolumne izgledaju ovako: 1 4 7 2 5 8 3 6 9 po brojevima vidite da informacije iz baze treba da idu vertikalno. I, ubacena je i paginacija tako da kad, na primer, stavim maksimalno 12 u paginaciju to znaci da treba da u tri kolone bude po cetiri podataka pre nego sto...
  7. shone83

    PHP spreciti unos duplikata odredjenih kolumni u mysql bazu

    Imam nazive kolumni tipa: id ime prezime jmbg telefon email sifra ulica broj sufiks napomena a hocu da zabranim duplikate ako se unese isto ime i prezime u istoj ulici i broju ulice. I takodje, ako se unese ime i prezime bez ulice i broja ali sa istim brojem telefona. Dakle, ove kolumne kad su...
  8. shone83

    PHP: Dugme za download fajlova svih raznih formata iz mysql baze

    Pozdrav, Napravio sam upload fajlova preko dropzone.js biblioteke odredjenih formata (.doc, .docx, .xls, .xlsx, .pdf, .txt, .ppt, .pptx, .accdb, .mdb, .jpg, .jpeg, .gif, .png, .zip, .rar, .7z) gde salje u folder uploads kao i u mysql tabelu koja se zove uploads i ona izgleda ovako: id...
  9. shone83

    PHP: Preneti podatke na drugu stranicu radi dalje obrade

    Postavicu uproscen kod (bez sql injection, pdo i slicno) da bi lakse razumeli sta mi treba... Imam na jednoj stranici pretragu koja prikazuje red iz mysql baze i ona radi i jos jedan submit gde me redirektuje na drugu stranicu, gde bi trebalo da pokupim podatke iz pretrage i dalje da ih...
  10. shone83

    Srpska slova u mysql bazi

    Na primer, ovako mi prikazuje: Vladimira Rolovića umesto vladimira Rolovića... ukoliko pre inserta upisem: mysqli_set_charset($con,"utf8"); onda mi u bazi pokazuje sve kako treba ali u aplikaciji ne, tamo pise Vladimira Rolovi?a umesto Vladimira Rolovića... podesio sam utf8_unicode_ci i...
  11. S

    Php,pitanje i savet

    Pozdrav svima. Poceo sam nedavno da ucim php pa me zanima da li je dobar izbor,da li ce biti popularan i u buducnosti ili da se fokusiram na neki drugi skrpit jezik?
  12. Kasa5033

    Velik problem sa odredjenim stranicama, potrebna pomoc :(

    Naime desava mi se sledece sa Facebook-om i Battlelog radi isto sr*** : Postao sam ocajan vise. Probao da otvorim isto na tri razlicita pretrazivaca i opet isto, znaci nesto je do kompjutera ili koda, ali posle vise restarta, gasenja islicno nece da ode ? Ocajan sam :wall:
Nazad
Vrh Dno