Šta je novo?

graficka

  1. Feanter

    Hardver Izbor između 3 konfiguracije

    Zdravo svima, Nakon meseci traženja i istraživanja odlučio sam se da kupim prvi gaming računar pa me zanima vaše cenjeno mišljenje za 3 konkretne konfiguracije u nastavku. Slobodno dajte i neke druge predloge, savete, komentare ili mi kažite ako sam skroz promašio sa idejom. Neki limit je oko...
  2. B

    Hardver Komponente koje bi se slagale uz Asus GTX 1070 8GB Strix OC

    Dobar dan, Zanima me koje komponente bi se najbolje uklopile sa Asus GTX 1070 8GB Strix OC. Pogotovo maticna i CPU. Hvala unapred!
  3. S

    Gpu usgage

    Cao.Ovako imam problem vec skoro godinu dana imam graficku karticu rx6600 8gb.I imam problem sa fps-om u igricama.Na prijmer sons of the forest nova igrica na low settingsima i na high settingsima ja imam isti FPS.Kada gledam koliko se graficka koristi na low se koristi oko 40% a na high 55%.Sve...
  4. F

    Povezivanje drugog monitora

    Pozdrav hteo bih da povežem drugi monitor sa mojojom grafičkom karticom AMD Radeon RX550. Prvi monitor je povezan na DVI port i radi super. Problem je kod drugog monitora jer je stariji i ima VGA samo konekciju a grafička kartica nema VGA port. Kupio sam u gigatronu adapter koji spaja VGA sa...
  5. coldman

    Nije aktuelno ASUS GTX750 1GB

    ASUS GTX750 1GB koja je radila u staroj "gaming masini" mog prijatelja. Poslednjih ~4godine (kada sam i otkupio njegovo kuciste) se pali 1x nedeljeno jer mi taj PC sluzi za backup. Dakle, tu je da baci sliku. Ociscena od prasine. Od ulaza HDMI, DVI, VGA i nema potrebe za dodatnim 6pin...
  6. coldman

    Nije aktuelno ASUS GTX750; Mi TV Stick 1080p; Hynix 2GB DDR3 so-dimm - poklanjam memoriju

    1) ASUS GTX750 1GB koja je radila u staroj "gaming masini" mog prijatelja. Poslednjih ~4godine (kada sam i otkupio njegovo kuciste) se pali 1x nedeljeno jer mi taj PC sluzi za backup. Dakle, tu je da baci sliku. Ociscena od prasine, nikada otvarana. Od ulaza HDMI, DVI, VGA. Ukoliko pronadjem...
  7. A

    Hardver RTX 2060 Super ili RTX 3060?

    Cao ljudi, Prosle godine u maju sam sklopio celu konfiguraciju i uzeo sam sve osim (pogadjate :)) graficke. Sad mi se cini da je doslo vreme da i ona moze da se priusti za neke normalne pare pa se razmisljam izmedju ove dve u naslovu: 1. RTX 2060 Super - u pitanju je Gainward Ghost koja na KP...
  8. P

    Kupovina polovne grafičke kartice 1080ti, saveti na šta treba obratiti paznju?

    Pozdrav svima, ja želim da kupim polovnu grafičku karticu i trebaju mi saveti na šta da obratim pažnju? Znam da postoje razni software-i koji služe za testiranje ali nisam nikad to koristio niti se razumem u parametre. ako može neki skraćeni tutorijal bilo bi super. Hvala mod: izbačen deo...
  9. Grdowsky

    Nije aktuelno Zotac RTX 3080 Trinity [600€]

    Prodajem Zotac RTX 3080 Trinity. 100% ispravna. Kupljena 16.11.2020. preko Tehnomanije. Korišćena za povremeni gaming. Nikada nije rudarila. Zamenjena sa 4090. Cena 600€. Preferiram lično preuzimanje u BG. Kontakt preko poruka ili na tel. 064 6501-403 Igor
  10. jegor

    Nije aktuelno Gigabyte GTX 1070 G1 gaming 8Gb

    Kartica je u mom kompjuteru od 2019. Drugi sam vlasnik. Zamenio sam termalnu pastu i padove. Ventilatori se uključuju na 50°C. Odlična u svakom pogledu. Ne prelazi 64°C ni u Cyberpunku 2077. U prilogu screenshot benchmarka iz Far Cry 6 na CPU R5 3600...
  11. A

    Hardver Sastavljanje komponenta za web i graficki dizajn, pomoc

    Pozdrav ljudi, strava je forum, sastavljamo racunar za zenu, ona se bavi web i grafickim dizajnom sa tendencijama za animacije, video editing itd.. Potreban joj je dobar racunar koji nece da koci prilikom koriscenja svih programa koje koristi i koje zeli da koristi u buducnosti kao sto su...
  12. Dorry

    Nije aktuelno Gigabyte GTX 1080 Ti Gaming OC 11Gb

    Grafička je kupljena početkom 2020. na KPu, u pitanju je model: GV-N108TGAMING OC-11GD. Odmah nakon kupovine je očišćena i stavljena je nova Noctua NT-H1 termalna pasta. Prolazi FurMark test od 60 minuta bez ikakvih problema Prolazi OCCT VRAM test od 60 minuta takođe bez ikakvih problema U...
  13. xWoLf

    Prodajem/menjam Prodajem grafičku rx570 i tablet Huawei mediapad M3

    1) MSI rx570 4GB,Ispravna grafička, korišćena pretežno za igre i pomalo za rudarenje. Prodajem je zbog planirane nabavke nvidia 3060ti. Ostavljam sliku kutije da bi imali predstavu o čemu se tačno radi, grafička kartica je još u kompjuteru. Za ozbiljnog kupca, izvadiću je i slikati...
  14. codejan

    Hardver P4VM890 AsRock ploča, kupovina grafičke

    Pozdrav bench zajednici, Imam ploču iz naslova, sa ovom specifikacijom: 3xPCI slots 1xPCI Express x16 slot 1xAMR slot Verujem da je ploča PCI v1.0 i ne verujem da mogu da uradim graficku GeForce GTX 280 1Gb 512Bit DDR3 sa PCI v2.0 magistralom. Na naslovima pretrage Google vidim da su...
  15. bomanik37

    Generic pnp monitor 720p na intel hd

    Pozzz imam jedan problem sa laptopom ima graficku amd radeon r9 m375 4gb ali su mi tekstovi mutni itd u Windows settings kaze da je 1080p a u speecy pise da je 1280x720 na intel hd 530 generic pnp monitor u pitanju je windows 8.1 pro molim vas pomagajte mutna su slova imam najnoviji catalyst...
  16. zzmm

    Nije aktuelno Menjam Radeon RX 5700 XT Asus Rog Strix za Nvidia 3070-3080

    Menjam Radeon RX 5700 XT Asus Rog Strix za Nvidia 3070 ili 3080. Zanimaju me LHR grafičke, jer nemam nameru da rudarim, pa ako neko ima grafičku koja je hardverski onemogućena da rudari, rado bih se menjao za takvu. Ova moja pravi oko 50mh. Inače je u domaćoj garanciji kod EWE komp do...
  17. Bosla

    Nije aktuelno Gigabyte RX5700 XT - Gaming OC 8gb

    Kartica stara ~6 meseci, doneta/kupljena u Nemackoj. Kupljena kao priprema za Cyberpunk , isti predjen ~140-150h gameplay-a, ostatak vremena unutar moje masine 2d (posao, surf) radila... Hladna kao spricer, stabilna, bez iti jednog bug-a koji sam vidjao po netu da su ljudi imali sa 5700xt...
  18. P

    Problem sa GTX 1070 Ti

    Pozdrav svima, da li bi mogli da mi pomognete oko sledeceg problema: Graficka Gigabyte GTX 1070 Ti Gaming 8G u normalnom rezimu radi na 45 stepeni sa iskljucenim ventilatorima. Kada pokrenem neku igru (Mafia DE, RDR2, SOTR), bilo da je sve na low ili high, vec u game meniju skace na 99% usage i...
  19. PooX

    Najbolja matična za ove komponente?!

    Pozdrav, želeo bih da sklapam malo jači komp međutim tu nastaje problem, šta najbolje uzeti za najmanje para. Konkretno budžet mi je nekih 70 000, odabrao sam procesor i grafičku, međutim zbog slabog poznavanja onih bottleneck-ova i sličnih stvari, došao sam ovde da pitam dobre ljude da mi...
  20. K

    Nemoguće podesiti rezoluciju na monitoru

    Radi se o monitoru koji je star svega par meseci Philips 223V i grafičkoj kartici Radeon HD 5770. Nije moguće podesiti rezoluciju veću od 1600x900 U control panelu ni ne nudi rezolcije koje su 16:9 (osim 1366x768) već drugih drugih formata koji kad se izaberu monitor ih razvuče da popuni ekran...
  21. Worf

    коју графику, помагајте

    Срамота ме је што уопште и морам да питам ово. Немам појма коју графику имам, купио сам неку половну преко огласа пре пар година, нисам баш ни гледао која је. Има у прилогу детаља о њој. Цркла је, компјутеру треба сто година да се упали, пишти плоча, један дуги и три кратка звука.... и онда се...
  22. V

    Moze pomoc oko izbora

    Treba mi pomoc oko izbora graficke kartice, sastavio bih je sa: Maticna ploca- https://www.gigatron.rs/maticne_ploce/asus_mb_-_socket_am4_-_prime_b350-plus-100863 Procesor- https://www.gigatron.rs/procesori/amd_athlon_x4_950_3.5ghz_3.8ghz_box-113779 RAM- 2x po...
  23. nemanja_tr

    Niskoprofilna za polozeno kuciste

    Pozdrav drugari. U dilemi sam oko graficke i ne mogu mnogo da biram zbog starosti kompa i polozenog kucista. Imam Fujitsu Esprimo e5730, nije neka konfiguracija (c2d e8400, 2gb ddr2) a graficka je integrisana intel q45/q43 chipset. Hteo bih da ubacim neku zasebnu pa me interesuje da li grafika...
  24. K

    AMD Radeon r7 250 1gb problem

    Pozdrav svima. Morao sam da otvorim ovu temu jer ne uspevam da nadjem resenje za moj problem. Pre nesto vise od dva meseca sam u Emmi kupio novi racunar sa Amd athlon X4 840 quad core 3.1 procesorom, amd radeon r7 250 grafickom 4gb rama, i prvih dva, tri dana je sve bilo ok. Medjutim nakon toga...
  25. C

    GTX 1060 6Gb - no boot

    Pozdrav drustvo, potrebna pomoc sa gremlinima :) Imam i7 2600K na ploci Asus P8H61-M LE/USB3, stara graficka je bila Radeon 5450 1gb i radilo perfektno par godina, sada sam nabavio Asus GTX 1060 Dual 6gb, a izgubio zivce. Ako je bitno, ostatak konf. je SSD 64gb za win10, dva sata diska 4tb+1tb...
  26. A

    Problem: Ne prikazuje slike sve dok ne podigne sistem!

    Pozdrav svima, Imam jedan problem, monitor mi ne prikazuje sliku prilikom paljenja racunara, znaci kad upalim racunar nema slike crn ekran ali na monitoru lampica radi. Tek kad se podigne sistem,kad se loguje na desktop, onda prikazuje sliku. Povezao sam na tv LG FULL HD 32" sve radi normalno i...
  27. Worf

    Коју графичку могу да купим за...

    У питању је рачунар OptiPlex 740. Има само два слота и оба су PCI. Још су и некако ужи, тј. краћа је она рупа позади где треба да вире конектори. Предложите ми неке графичке картице које могу ту да се накаче. Прикачићу у прилогу инфо о конфигурацији, а укратко ради се о AMD Athlon64 dual core...
  28. T

    Resetovanje garancije posle zamene?

    Kupio sam grafiku od coveka u januaru 2015. On ju je prvobitno kupio u Emmi-u u NS.Fora je sto mi ta grafika pravi probleme vec 5 dana. Nece da normalno udje u sistem, ali radi u Safe modu. Nosio sam kod dva prijatelja i poprilicno smo sigurni da je do nje. Udje u sistem ako nisu instalirani...
  29. S

    Da li je napajanje dovoljno jako za GPU

    Pozdrav,ovo mi je prva tema,ne znam da li je bilo ali verujem da jeste tema na ovaj fazon :eyebrows: e ovako,narucio sam hd 6770 i sad me brine napajanje :zgran: ,imam neko kvalitetnije napajanje Fortron FSP400-60hln,koje je poprilicno tesko i ima fabricki ugradjen 6-pin sto valjda oznacava da...
  30. A

    Unapredjenje kompa

    Dobar dan, Vec duze vreme imam nameru da unapredim komp koji je kupljen pre 5 godina, konfiguracija je sledeca: Processor: AMD Athlon(tm) II x2 215 Processor 2.71 GHz RAM: 3 GB 32bit Ne bih zelela nesto puno para da potrosim, tipa oko 200e, za neku solidnu graficku gde ce moci da se pokrenu neke...
Nazad
Vrh Dno