Šta je novo?

programiranje

  1. СалеКојот

    Diskusija oko moje web aplikacije

    Pozdrav drugari. Hteo sam da vas zamolim, bar vas iskusnije programere, da pregledate moju web aplikaciju i da mi pružite neku kritiku ili savet oko kreiranja, rada i bezbednosti. Ukratko o meni. Završio sam kurs programiranja na .Net platfromi, gde se kroz tri meseca nauči osnova za full-stack...
  2. S

    Novi sajt za testiranje/vezbanje programerskih sposobnosti

    Posle mnogo vremena stigao je naslednik sajtova sajbersrbija.net i botovanje.com. https://sajber.rs Korisnici mogu resavati programerske izazove i dobijati poene. U sustini neki workflow bi bio: Korisnik otvori izazov Analizira zadatak Napravi softversko resenje (program, skripta, bot...)...
  3. C

    Pseudokod

    Poštovanje, Treba mi pomoć, za neke verovatno mala a za mene ogromna. Treba za seminarski rad da napišem program u pseudokodu koji ispisuje frekvencije pojavljivanja znakova u unetom tekstu. To mi stvarno nije jasno kako da izvedem pa molim za pomoć ako se neko snalazi sa tim. Hvala unapred.
  4. marko.44

    Završni rad - bitna stavka u CV-u programera ili ne?

    Interesuje me da li je završni rad nešto na šta poslodavci u oblasti programiranja obraćaju pažnju ili gledaju na to kao na formalnost. Imam mogućnost da odaberem da radim završni rad iz programerskih, ali i par teorijskih predmeta na mom fakultetu. Teorijski su u vezi sa računarskim...
  5. marko.44

    Stručna praksa, formalnost ili prilika za zaposlenje?

    Interesuje me kolika je važnost stručne prakse u smislu prezentovanja eventualnim budućim poslodavcima? Na mom fakultetu ona traje minimalno 45 radnih sati i nosi samo jedan bod i opisnu ocenu (položio/nije položio) pa isprva mi se činilo kako će to biti stvar formalnosti ali ne znam šta da...
  6. V

    Laptop za programiranje

    Pozdrav, Student sam i potreban mi je laptop za veb programiranje (html, css, js, php, react itd...) do 70.000dinara. Jako se slabo razumem u laptove, tako da vas molim za pomoc. Ako ne mozete tacno da mi kazete koji laptop da uzmem, pomozite mi u specifikacijama i karakteristikama koje su mi...
  7. svlada5

    Programiranje u inostranstvu - Prednosti i mane

    Interesantan klip o programiranju u Nemackoj, iz ugla web developera.
  8. M

    RAMPAGE HYDRA R6 PLUS - iskustva

    Razmišljam da kupim RAMPAGE HYDRA R6 PLUS, međutim nigde nisam video neku recenziju kvalitetnu, pa me zanima kakva su vaša iskustva oko ove tastature i generalno sa tastaturama. Tastatura mi treba za programiranje najvise, razmisljao sam se između nje i Redragon Kumare ali Kumara je skraćena tj...
  9. C

    Jel' ima neko iz FTN-a da pomogne novajliji za pripremu na prijemni?

    Pozdrav svima, Izvinjavam se na ovako dugačkom postu, pokušao sam maksimalno da izbacim sve nepotrebne detalje i ostavim samo šta je potrebno. Mnogo bi mi značilo ako bi ste ga ceo pročitali da bolje razumete moju poziciju. Ok, gledam sledeće godine da se upišem u FTN ovde u NS, specifično na...
  10. Emperor Zoran

    Review mog Java projekta i ocena napretka

    Pozdrav svima! Kao što sam već bio rekao u ovoj temi, ja pokušavam da postanem programer samostalono učeći programski jezik Java, i radeći na svom projektu, aplikaciji za profesionalne servise uređaja. Moj projekat se nalazi na GitHub-u i tamo ga možete pogledati ako želite. Ja bih voleo da neko...
  11. Emperor Zoran

    Orhabrenje za učenje programiranja

    Pozdrav svima! Imam 32 godine, suprugu, dete i posao kao IT Administrator, ali želim da se bavim programiranjem profesionalno. Nemam završeno visoko obrazovanje, i ako sam studirao na FTN-u na E1 smeru, ali sam napustio fakultet. Sa programiranjem sam se privi put susreo u srednjoj školi, prvo...
  12. A

    Da li biti programer?Programeri javitee see

    E ovako.Imam stalan posao u jednoj drzavnoj firmi.Plata je ok za nase uslove,idem na posao,bez stresa,bez ikakvog opterecenja.Medjutim,poceo sam iz hobija da se bavim programiranjem u Javi. Poslao posle nekih godinu i po par Cv-a na neke oglase, i primljen sam u jednoj firmi.Sada ide pitanje: Da...
  13. M

    Programiranje u C#

    Nisam uspeo da nadjem temu vezanu za C#. Imam nekih pitanja, a sa engleskim nisam bas najbolji, pa ne mogu bas sve da nadjem sto me interesuje, pa ako je neko voljan da mi objasni neka se javi na temu. Pozdrav
  14. C

    Naziv scroll efekta

    OK, iako mi uvijek govore da ne postoje glupa pitanja, ovo je možda malo glupo pitanje. Gledam ovu stranicu: http://simpluiwp.themeroasters.com/ I sad, kada scrollate prema dolje, dijelovi web stranice kao da se izvršuju tijekom tog scrolla. Hoću reći, nisu statični nego kao da se pojavljuju...
  15. M

    Upis na fakultet

    Pozdrav svima, Vec drugu godinu ne uspevam da upisem matematicki fakultet i kao opcija mi se otvorila Visa ICT skola, pa me zanima da li neko ima iskustva sa ovom skolom i kakvi su mu utisci. Sto se sistema tice unutar skole cuo sam samo reci hvale, ali me zanima mogucnost zaposlenja. Trenutno...
  16. D

    Python odakle poceti?

    Python!!! Posle mnogo noci provedenih za racunarom i popijenih kafa, napokon sam odlucio sa kojim programskim jezikom da udjem u kostac(python). I sada se nalazim u slepoj ulici ne znam odakle da pocnem,odakle da ucim i sta da radim. Pa ako ima neko iskustva sa Python-om molio bi za pomoc...
  17. T

    Linux CentOS problem i usavrsavanje

    Zdravo svima, javljam vam u vezi jednog problema koji imam, ali takodje i za savet u vezi sa daljim tokom usavrsavanja. Zavrsio sam automatiku na Elektronskom fakultetu u Nisu, a za vreme studija sam poceo da se bavim mrezama. Nasao sam posao, tako da sam napravio digresiju u odnosu na ono sto...
  18. freeman

    Konfiguracija za programiranje do 25000 din.

    Potrebna konfiguracija za drugaricu, koja uci programiranje. Racunar bi se prvenstveno pokretao Visual Studio / Eclipse, a naravno i za sve ostale svakodnenve aktivnosti (surf, mail, skype, yt, filmovi). Integrisana grafika je dovoljna za ove potrebe. Budet je 25000 din. Nisam u toku sta je...
  19. B

    [Java]Pitanje oko kolekicja

    Dobio sam primer kako treba da uradim svoju kolekciju,ali u kodu mi nisu jesne neke stvari,pa ako neko zna da mi malo pojasni.Nije mi jasan ovaj deo:private E[] lista = (E[]) new Object[duzina];jel mora E lista?jel moze mozda Arrey? takodje na znam za sta tacno sluzi System.arraycopy? ovaj deo...
  20. B

    Java klase

    Napravio sam neki mini projekat,ali mi treba iz vise klasa dok sam ja sve pisao u jednoj,pokusao sam da ih razdvojim u vise klasa,ali mi tada projekat ne radi kako treba.AKo neko moze da mi pomogne kako da ih razdvojim na vise klasa.Evo moj kod: public class Projektni extends JFrame {...
  21. B

    Pomoc oko c++ zadatka

    Imam probleme sa par zadataka,pa ako neko zna i voljan je da mi pomogne bilo bi zaista lepo,pocetnik sam . 1.Napraviti matricu 4x4 koja ispisuje random brojeve od 15 do 35 ,ako jebroj 22 ili 33 onda ispisuje 0.Trebaju 2 ugnjezdene for petlje. 2.Program u koji se unosi string parnih slova,ako...
  22. M

    Facebook nagradna igra, kako

    Pozdrav, planiram da pokrenem nagradnu igru preko Facebook fan stranice na koju će korisnici kačiti fotografije i tri fotografije sa najviše lajkova dobijaju nagrade. Mislio sam da to bude klasično lajkovanje gde takmičari pozivaju svoje prijatelje da glasaju za njih. Međutim, čuo sam da postoje...
  23. M

    NetBeans vs Eclipse

    Ja koristim NetBeans, ali mi dosta ljudi savetuje da pređem na Eclipsu, zanima me koji od ta dva programa je stvarno bolji?
  24. S

    Pomoc pri izboru laptopa

    Pozdrav svima! Treba mi pomoc pri izboru laptopa trazio sam i kalkulisao al samom mi ne ide. Naime bavim se programiranjem i potreban mi je laptop prvenstveno u tom smeru ne neki zahtevan jer sam josh student za kasnije cu se snaci :) Pozeljne osobine laptopa su mi jaka autonomija, solidan...
  25. D

    Misljenje o laptopu

    Pozdrav, sta mislite o ovom laptopu : MSI CX640-055XEU 15.6" HD LED, i3-2310M(2.1GHz )/4GB DDR3/500GB 5400rpm/nVidia GT520M 1G DDR3/1xD-sub,1xHDMI, 2xUSB 2.0, 2xUSB 3.0 cena ~ 57 000,00 Ne igram igrice, potrebno za svakodnevnu upotrebu (net, filmovi..) i programiranje (dobar proc i dosta ram...
Nazad
Vrh Dno