Šta je novo?

ruter

  1. mirza82

    Prodajem/menjam Netgear Nighthawk | Intel i7 polukonfiguracija

    1. Netgear Nighthawk X6 R8000 AC3200 Tri-Band WiFi Router CENA: 100e 2. Netgear Nighthawk MK62 Mesh WiFi6 System CENA: 150e 3. Netgear EX7700 Nighthawk X6 Tri-Band WiFi Mesh Extender CENA: 70e 4. Netgear Nighthawk Pro Gaming XR700 CENA: 150e 5. Intel i7 6700k, MSI Z170A Gaming M7, 16GB DDR4...
  2. R

    Blokada i ogranicenje sadrzaja na nivou WIFI-ja?

    Imam MTS-ovu optiku i njihov ruter (HG8245Q2). Ne poznajem razna podesavanja u ruteru pa me zanima da li je moguce da svako ko je nakacen na wifi ima zabranu da odlazi na pojedinu vrstu sajtova kao i neko vremensko ogranicenje npr. tiktok moze 2h dnevno i tome slicno?
  3. M

    Periferni uređaji Pomoc oko rutera ASUS RT-AX57 AX3000

    Pozdrav svima, 👋 Potrebna mi je pomoc oko izbora rutera. Da li je Ausus RT-AX57 AX3000 dobar izbor za vpn opciju koja mi je potrebna. Napravio bih svoj vpn preko L2TP protokola, pa me zanima da li ovaj ruter ima neki limit u smislu brzine preko vpn-a i da li postoji bolji izbor rutera za nekih...
  4. Broker

    Mogu li se nešto upotrebiti MTS ADSL ruteri?

    U ruke su mi došla dva MTS rutera: Huavei hg5552e i Vodafone Easybox 602. Može li to da se upotrebi za bilo šta korisno ili da idu u otpad?
  5. M

    Nije aktuelno TP Link Archer C1200 ruter

    Na prodaju Gigabitni ruter TP-Link Archer C1200. U pitanju je Dual Band gigabitni ruter na 2.4GHz i 5GHz sa usb portom, dynamic DNS opcijom, Open VPN serverom, kontrolom preko android app. .. Ruter je u ispravnom i ocuvanom stanju, kupljen preko madjara pre par god, ali se ne koristi jer sam...
  6. P

    (Još jedna) Orion telekom tema

    Pozz svima, Uskoro treba da mi se uvede optika Oriona, pa imam par pitanja. Prvo je naravno: kako se pokazao u Beogradu, konkretno opština Voždovac? Kabl ide ispod zemlje, nije GPON lite ili tako neka glupost. Drugo je oko njihovog Eltex ONTa (bridge) jer sam im to tražio da bih imao svoj ruter...
  7. B

    Problem sa Packet Loss-om i pingom u online igricama

    Kao i u naslovu, imam problem sa većinom FPS igara/gubitak paketa u njima. Pogledao sam na vebu i promijenio sam nekoliko podešavanja oko svoje mreže, ali je packet loss i dalje visok. Ovo su neke stvari koje sam primenio na ruter: PRIJE SVEGA MORAM NAGLASITI, NE MOGU DA POVEZEM KOMP NA LAN*...
  8. S

    Da li je moguće jedan LAN port od tehnicolor cga 2121 rutera napraviti da bude wan

    Posto je kuća velika koristim dva rutera (jedan koji mi da operater i jedan svoj) pošto ovaj moj je stari podržava brzine do 150mbps a paket je od 200mbps a na njega mi je nakacen komp pa će samim tim ruter da guši brzine a takodje nije dual band pa hoću da ga menjam zanjima me dali od naprimer...
  9. P

    Prodajem/menjam Ruter XIAOMI Mi AIoT Wi-Fi 6 AX3600

    XIAOMI Mi AIoT Wi-Fi 6 AX3600 Ispravan, Besprekorno cuvan, cena 10.000 dinara fiksno Beograd moze licno preuzimanje ili slanje Postexpress posle avansa
  10. Daaps

    Problemi sa SBB modemom nakon internet prekida

    Da li se još nekome dešava da svaki put kada ima internet prekid ili neki bug, nakon što dođe internet, mora da restartuje ruter? Imam SBB-ove UBEE UBEE EVW32C-0V i Technicolor CGA2121 rutere (dve različite lokacije), i na oba rutera se ovo dešava? Maltene, moram da ih ponovo pokrećem skoro...
  11. M

    Nadogradnja firmver uredjaja D-Link (DIR-600)

    Pozdrav,juce sam se prikljucio forumu zbog problema koji imam. Kada sam prekljuce slucajno sa Avastom skenirao mrezu prikazao mi je ovaj problem: I ja sam pokusao da ga resim po Avastovim preporukama ali kada sam pokusao da se u prijavim na sajt gde su postavke Rutera nisam mogao, iako sam...
  12. H

    Tp-link Archer AX10 AX1500 Wi-Fi 6 Ruter

    Pozdrav, hteo bih da uzmem ovaj ruter "Tp-link Archer AX10 AX1500 Wi-Fi 6". Da li možda neko ima iskustva sa ovim, ili neki savet za neki drugi wifi6 ruter u istom cenovnom rangu, ili jeftinije još bolje.
  13. remi90

    Pomoc oko otvaranja portova za server

    Pre svega korisnica sam EXE-net optike vec dve godine, pre neki mesec Supernova ih kupila i sad je Supernova. Portove sam otvorila ove godine januara za Project Zomboid da se zezamo sa drustvom, sve je bilo OK, svaki port checker na netu je pokazivao da su portovi OPEN. Sad pre nekih mesec dana...
  14. Ogi777

    Menjanje šifre na ruteru TECHNICOLOR CGA2121

    Kako promeniti (zaboravljenu) sifru prilikom login na sajt ruterove ip adrese. Imam Sbb-ov ruter TECHNICOLOR CGA2121. I ja sam tu stavio šifru za logovanje i sad sam je zaboravio je li može šifra da se promeni. Molim vas braćo pišite mi ispod da li postoji neki način da promenim šifru.
  15. S

    Problem sa instalacijom rutera, to jest pristupom ip adresi

    Pozdrav. Imam problem, uzeo sam neki portabl usb 3g/4g wifi ruter, sa jedne strane može mrežni kabal za comp a sa druge usb modem sa sim karticom. E sad da bi radio taj ruter, treba da se podesi na adresi 192.168.100.1 ali ne mogu da joj pristupim. Ne učitava stranicu. Šta može da bude problem...
  16. F

    Nije aktuelno DDR3, Mi Router 4A, Scythe Mugen 3 RevB

    Prodajem: 1) Kingston HyperX Fury HX313C9FB/4 4GB DDR3 1333Mhz, sa B75 i i3 3220 radi na 1600Mhz 9-9-9-27, https://www.kingstonmemoryshop.co.uk/kingston-hyperx-fury-black-4gb-ddr3-pc3-10600-1333mhz-ram-memory-1-5v-cl9-dimm cena 1500 din. 2) Xiaomi Mi ruter 4A, nov, otpakovan i proban, kupljen...
  17. tapan

    IPTV bežično

    Planiram da uvedem optiku, da stavim ruter negde kod vrata i tu da mi bude WiFi, a da preko WiFi Range Extendera ili nekog sličnog uređaja, bežično dobacim mrežu do dva TV za IPTV. Cilj je da ne razvlačim kablove po stanu... Da li neko ima neku ideju i neki savet?
  18. daftPUNK

    Preporuka za 5Ghz WiFi repeater

    Pozdrav. Komšija ima net/ruter koji emituje na 5Ghz tako da iako delimo troškove taj net mi ne pokriva ceo stan jer nikako da nabavim neki 5Ghz repeater, a ovaj TP link kojeg imam radi samo na 2,4Ghz pa ne hvata komšijin signal . Jel može neka preporuka koji 5Ghz repeater ili ruter da nabavim...
  19. I

    NAS ili ruter sa usb 3.0 portom?

    Zdravo svima, imam dilemu oko cloud rešenja za kućne potrebe, pre svega pristupa i pregledanju fotografija i video klipova i filmova iz lokala, preko kućnog rutera i wifi-ja. Standardan pristup preko mobilnih uređaja i računara. Ono što mi je bitno jeste stabilan i friendly interfejs android...
  20. I

    Gameranger problem sa firewall-om

    Nisam siguran da li ova tema pripada ovde, jer iako ima veze sa online gejmingom tako ima i veze sa ruterima i podešavanjem mreže, pa bih zamolio administratore da je prebace u odgovarajuću ako misle da je tako bolje. O čemu se radi. Dva drugara i ja pokušavamo da igramo Cossacks preko...
  21. N

    Rutiranje?

    Poštovani, treba mi vase strucno misljenje. Imam dva rutera jedan koji je povezan na modem i aktiviran mu je DHCP, na kojem hocu da mu prikacim drugi ruter. Na drugom ruteru imam dilemu, da li da mu ugasim DHCP ili da mu ogranicim adresiranje da ne bi zagusivao prvi ruter. (npr. prvi...
  22. E

    Dlink 2750b ADSL modem kao vifi ruter

    Moze li se nekako Dlink 2750b adsl modem da se koristi kao wifi ruter za Telekom internet? Modem za Telekom imam (da ne bude zabune) ali bih pojacao wifi mrezu sa Dlink modemom. Da li je to moguce i ako jeste kako ? Pogledao sam par resenja na netu ali nista.
  23. G.Pikvik

    Problem sa SBB Cisco modem + TPL Ruter + dani troublesshootinga + vise uredja

    Pozdrav Zajednici, matorci imaju setup sa SBB Gold paketom, kablovksi internet cisco modem epc3925, tplink wr941nd, i povezanih 2 laptopa, 3 mobilna androida, 2 tableta. cisco je na 192.168.0.1 Svaki put kad ih posetim imam problem sa konekcijom, i oni sami imaju slicne probleme: internet...
  24. G

    Kako ograničiti MOBILNI INTERNET 4G HUAWEI E5573 "previše je brz"

    Imam mts mobilni internet 20gb, 4g mreža, problem je što je internet baš baš brz, koliko god to zvučalo čudno jer vuče mnogo podataka, i uz neko prosečno korišćenje je skinulo svih 20 gb za 15 dana. Kako da ograničim brzinu na ruteru, da bi recimo brzina bila max 2mb, a ne 10 i više, u Bul...
  25. Stefke93

    Mistican problem sa Tp linkom?? HELP

    Imam Tp-link wn 722 ruter i grid antenu od 2.4ghz, e problem je u tome sto placam net 1600din 4mb, a radi 0.8mb/s Ping ide na 300ms, hvatam signal oko 70-80% i -63dbm, Rate 54mb..znaci nije do signala. postoje dve glavne antene jedna na 5.0ghz i ova sa koje ja hvatam od 2.4ghz. Provajder me...
  26. P

    ASUS 4G-AC55U - ruter za ultra brz mobilni i WiFi internet [recenzija]

    Drugari, ovaj ruter je zaista zgodna stvar. Praktično, svuda gde ima struje možeš da poneseš i svoj WiFi. Drugo, znam puno ljudi koji se zlopate sa 3G/4G USB modemima i sličnim spravicama: počevši od toga što svoj mobilni internet paket ne mogu da koriste na više uređaja istovremeno, pa preko...
  27. F

    Asus vs tp-link

    ASUS RT-N12 Plus N300: http://www.winwin.rs/mreze-sigurnosna-oprema/wireless/wireless-ap-i-ruter/bezicni-ap-ruter-asus-rt-n12-plus-n300-1-wan-4-lan-range-extender-2x5dbi-4749285.html?p=2#product_tabs_altireviews_tabbed_contents TP-Link TL-WR841N...
  28. N

    Kako pojacati signal ?

    Postovanje Da li bi neko mogao da me ukratko usmjeri ili vec nauci, kako da pojacam prijem signala na laptopu..? Vec imam wimax-spoljnu antenu (sa UTP kablom i mrežnim konektorom), par rutera i modema...
  29. Totika

    Širenje wifi signala

    Pozdravio bih sve. Imam staru antenu sa koaksialnim kablom kojom preko ,naravno, w-lan kartice koristim internet. Moje pitanje bi bilo kako da taj free signal koji sam nahvatao ( :-devil-: ) , proširim po kući kako bih ga koristio na svom lap-u , mobilnom i ostalo. Pokušao sam sa običnim...
  30. K

    Samsung UE32EH5300 Smart Led

    Kupio sam nedavno Samsung UE32EH5300 Smart Led i prilicno sam zadovoljan, ali me muci par stvari: 1.Da li moram da uzmem Samsungov usb ruter ili mogu bilo koji drugi (imam Orionov WiFi)? Samsungov je preskup..... 2.Da li moram Samsungovu kameru za Skype da uzmem ili moze neka druga? Samsungova...
Nazad
Vrh Dno