Šta je novo?

ubuntu

  1. salerokada

    Ubuntu, problem sa buđenjem iz hibernacije

    Verzija: Ubuntu 18.04.5 LTS Kernel: 5.4.0-58-generic Imam problem sa buđenjem laptopa iz hibernacije. Do pre 2 nedelje je radio bez problema i onda samo prestao. Nešto se ne sećam da sam u to vreme instalirao neki update, ali moguće i da jesam. Kada ode u sleep režim tj. kada ne radim npr 5-10...
  2. actionman

    Ubuntu i Windows na dva hard diska

    Imam instaliran Ubuntu 16.04 na Hard disku od 320 gb, sada hocu da dodam jos jedan novi hard disk od 4tb i na njemu da instaliram Windows 10, cilj mi je da je na jednom hard disku Ubuntu na drugom Windows, tako da mogu da biram koji cu Os da koristim tj. hard disk. Koliko sam citao sam...
  3. actionman

    Wifi adapter - Ubuntu

    Pozdrav, da li moze da mi neko preporuci Wifi usb adapter do 2500 da radi provereno na Ubuntu 16.04 LTS?
  4. T

    Prelazak sa Windowsa na Linux u 2017. ili 2018. godini

    Trenutno koristim Windows 7 zbog loše urađenog i ubagovanog Windowsa 10. Do sada sam imao prilike i dodira sa većim brojem Ubuntu verzija i njegovih derivata (u glavnom preko virtuelne mašine). Nisam dovoljno iskusan da znam šta je možda najpraktičnije ali sam ipak učestvovao u anketi...
  5. Worf

    Ubuntu, windows remote desktop, i štampanje

    Е овако, инсталирао сам Ubuntu и апсолутни сам почетник што се тога тиче. Треба ми само једна ствар па да могу скроз да се отарасим Windows-а. Треба да се повежем преко ремоте десктоп конекције на Windows сервер 2003 и да директно са сервера на мој штампач штампам документа. Нашао сам неки...
  6. D

    11.10 Oneiric Ocelot

    Izasla je beta 2 sledeceg Ubuntua i ostale su neke 3 nedelje do izlaska finala, evo mojih utisaka: -novo - uglavnom ispod haube, kernel, gnome... malo doteran unity, izbacen evolution - instaliran thunderbird, software center -trenutni utisak - obzirom da mi se 11.04 prilicno zbrljavio u zadnje...
  7. magla021

    Ubuntu 32-bit vs Ubuntu 64-bit

    Želeo bih da pored Win 7 instaliram Ubuntu. Ono što me interesuje je da li da instaliram 32-bitnu verziju ili 64-bitnu verziju Ubuntu-a (pošto imam 4GB RAM). Ne bih postavljao ovo pitanje, ali sam nedavno čitao neki tutorijal u kojem se pominje da je 64-bitni ubuntu bagovit, da ne rade...
  8. A

    Win 7 ne prepoznaje particiju na USB memoriji

    Imam Ubuntu 10.04 i Windows 7 Ultimate u dual-bootu. Na USB memoriju kapaciteta 4 GB sam napravio 2 particije, jednu od 1,5 GB za Ubuntu LiveCD a ostatak dodelio drugoj particiju za podatke. Obe sam formatirao u FAT32. Instalirao sam Ubuntu 10.04 na prije pripremljenu particiju i uspešno...
  9. blueskynis

    Da li ste zadovoljni Karmic Koalom?

    Jeste da je još rano, ali kako vam se čini na prvi pogled? :d
  10. digrejzo

    P2P problemi sa Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope

    pozdrav ljudi, imam par problema sa p2p u 9.10 pa rekoh da pitam :) naime, video sam na ubuntu-forums da se uglavnom preporucuju Deluge, rTorrent i kTorrent kao "najbolji p2p clienti", i reko' da poteram Deluge. Podesio sam port isti koji koristim sa uTorrentom u XPu, stavio upload limit na...
  11. yooyo

    Ubuntu na USB flash-u

    Za novogodosnje praznike malo sam potrosio vremena da isprobam i ovu alterantivu u koriscenju Linuxa. U normalnim uslovima, nikada ne buh stavio OS na flash, ali posto mi je HDD na laptopu prepun nije bili nimalo mesta da uguram Linux. Zato sam nabavio Apacer 16GB USB flash drive i krenuo u...
Nazad
Vrh Dno