Šta je novo?

wireless

  1. N

    Kako uspešno očistiti sistem i mrežu od malver i ransomwere virusa ?

    Nedavno me je zadesio veliki problem po pitanju bezbednosti na internetu. Naime, nakon preuzimanja određene datoteke sa interneta (PATCH/nadogradnja za PC igricu) moj kompjuter je zaražen nepoznatim, veoma opasnim virusom. Ubrzo nakon preuzumanja te datoteke, kompjuter je počeo da koči, a zatim...
  2. ASUS Srbija

    ASUS RT-AC1200G+ - Dual band svestrani ruter sa 4 antene!

    Predstavljamo vam malo čudo od rutera, kodnog imena ASUS RT-AC1200G+. Verujemo da će ovaj fantastičan uređaj ostaviti najveći utisak na one koji žele odličnu pokrivenost i brzu Wi-Fi mrežu uz razumnu cenu, ali i na napredne korisnike i entuzijaste. Pogledajte našu video recenziju i sami procenite.
  3. S

    Wireless AP, antenica, ili nešto treće?

    Treba mi "nešto" sa čim ću da hvatam wifi od komšije, sa kojim delim internet, ali mi je jedan mali Tenda USB Wifi adapter crkao. Pre 10 godina znam da su bile aktuelne Wifi kartice, i antene. E sad antena mi je i dalje ostala, 12dbi je, ali nemam karticu a i mislim da ih je vreme i tehnologija...
  4. Stefke93

    Mistican problem sa Tp linkom?? HELP

    Imam Tp-link wn 722 ruter i grid antenu od 2.4ghz, e problem je u tome sto placam net 1600din 4mb, a radi 0.8mb/s Ping ide na 300ms, hvatam signal oko 70-80% i -63dbm, Rate 54mb..znaci nije do signala. postoje dve glavne antene jedna na 5.0ghz i ova sa koje ja hvatam od 2.4ghz. Provajder me...
  5. N

    Wimax antena..

    Da li bi neko mogao da mi pojasni kako ova antena funkcionise i kakve mogućnosti ima ? Konkretno me interesuje da li bi mogao ovom antenom da pojacam wireless ili nesto slicno tome ? Hvala unaprijed, na svakom odgovoru ;)
  6. N

    Kako pojacati signal ?

    Postovanje Da li bi neko mogao da me ukratko usmjeri ili vec nauci, kako da pojacam prijem signala na laptopu..? Vec imam wimax-spoljnu antenu (sa UTP kablom i mrežnim konektorom), par rutera i modema...
  7. OfficerDoofy

    [Pomoc] Povezivanje dva stana na razlicitim spratovima

    Jel moze neko da me posavetuje kako da povezem wirelessom dva stana koji se nalaze na razlicitim spratovima? Jedan se nalazi na prvom a drugi na drugom spratu i on se nalazi dijagonalno od prvog stana... To su stare vojne zgrade od 4 sprata... Prvenstveno mi treba kako bi povezao svoj laptop sa...
  8. Totika

    Širenje wifi signala

    Pozdravio bih sve. Imam staru antenu sa koaksialnim kablom kojom preko ,naravno, w-lan kartice koristim internet. Moje pitanje bi bilo kako da taj free signal koji sam nahvatao ( :-devil-: ) , proširim po kući kako bih ga koristio na svom lap-u , mobilnom i ostalo. Pokušao sam sa običnim...
  9. underground

    Audio bezicno sa laptop-a

    Izvinjavam se ako vec negde postoji tema ... Naime, potrebno je bezicno povezati PC laptop i pojacalo .. Znaci samo prenos zvuka. Jedino sto sam pronasao je Airport Express i ovako nesto ... https://www.youtube.com/watch?v=JjfAv34MaEI&feature=player_detailpage#t=521s Ima ga kod nas, jos sutra...
  10. K

    Wireless Access Point - Preporuka

    Pozdrav svima, moze li preporuka za Wireless Access Point (ili ruter ako može da se postavi u Brigde Mode, dozvoljen je pored njega i Extender za proširivanje dostupnosti signala) ? Treba da zadovoljava "samo" 2 uslova: Domet: sto veci/jaci, kancelarija firme gde ce se nalaziti ima dosta...
  11. UE40D6000TW

    Malo DIGI, malo SUTRA! :)

    E ovako... 1. Vlasnik sam dva TV-a novije generacije : Sony KDL-37W5500 http://www.sony.co.uk/product/tv-94-37-lcd/kdl-37w5500#/TechnicalSpecs Samsung UE40D6000tw http://www.itbankeurope.com/Televizorius+LED+LCD+SAMSUNG+UE40D6000TW__/?price=desc 2. Imam obicnu, analognu SBB kablovsku...
  12. gordan84

    Ne radi mi bežični internet

    Imao sam bežični internet preko AP Planet WAP-4035 koji je bio povezan sa MTEL-ovim modemom i sve je funkcionisalo dok nisam uveo IPTV. Sada su mi stavili četveroportni modem sa ugrađenim wirelessom. Međutim, kada povežem stari AP Planet zbog jače antene i signala ne uspjevam se konektovati ni...
  13. S

    wireless i bluetooth problem za laptop hp 4530s

    Pozdrav narode! Imam jedan gadan problem kojeg vec tri-chetiri dana ne mogu da se reshim. Kupio sam hp 4530s podigao sam win 7 legalni, instalirao sve zive drivere osim za wireless i bluetooth. Moja dosadashnja saznanja su sledeca: bluetooth i wireless adapteri su na jednom chipu proizvodjach je...
  14. D

    Da li je moguce montirati 3D korner antenu (2.4 Ghz) na Sat TV?

    Ukratko vec imam montiran Biquad na satelitski tanjir i to radi. Ali mene zanima da li je moguce montirati 3D korner ili jagi antenu na tanjir i da li postizem nesto?
  15. D

    wireless problem

    e ovako ljudi, imam preko sezampro-a adsl ruter, tp link-8816, i kupio sam danas turbolink 7211 zbog wireless-a, e sad, fora kako da se konektujem, imam windows 7, preko tp-linka, prilikom instalacije drivera unesem korisnicko i sifru, i posle mi ne trazi na lan-u, a sada taj tp-linkov lan...
  16. K

    MS Industrial ARROW mouse

    Radi se o wireless mišu iz naslova, scroll se vrlo čudno ponaša...moglo bi da se kaže da nekako preskače, tipa okreneš wheel on ode kao dve tri linije u pravcu gde si ga okrenuo ali jednu liniju u suprotnom pravcu... skroz funky. Koristim ga na laptopu HP530 sa generičkim drajverima, jer...
  17. D

    Potrebna pomoc oko Wireless mreze

    Zelim da umrezim dva kompijutera radi deljenja ADSL-a koji se nalaze u susednim zgradama. Udaljenost je oko 36 metara. Ruter bi se nalazio na 4 spratu jedne zgrade a drugi kompijuter je na prizemlju susedne zgrade. Nema opticke vidljivosti. Neizvodljivo je razvuci kabl. Pogledati situaciju na...
  18. Z

    Besplatan WLAN Srbija i Crna Gora [HOTSPOTS]

    Pozdrav, Ideja mi je da se napravi baza lokacija u Srbiji i Crnoj Gori (pa i sire) gde moze da se koristi besplatan Wireless internet. Najbolje bi bilo da to bude u sledecem obliku: MESTO: (ime grada) NAZIV: (WLAN ime) LOKACIJA: (blizi opis gde se nalazi) GPS: XX.XXXX°N XX.XXXX°E (ovo nije...
  19. B

    D-Link DI 524 Wireles ADSL Router problem

    Imam problem sa ruterom iz naslova. Naime, kada sve lepo povezem(PC preko lana u router a LAPTOP preko wirelessa na routeru) mreza radi i radi net konekcija, doduse nekako cudno stavlja prioritete, ali radi :) ...sve je sjajno jedno kratko vreme od par dana a onda krece muka...nema neta a mreza...
Nazad
Vrh Dno