Šta je novo?

procesor

  1. josnekokopa

    Kako da prepoznam da li je procesor ranije koriscen?

    Pozdrav, narucio sam Ryzen 7700x Tray varijantu (bila je 4 hiljada jeftinija od one u kutiji) iz jedne radnje u beogradu. Upravo mi je stigla posiljka, a dobio sam ovo. Ignorisao sam nacin na koje je upakovano, ali sam onda video ogrebotine i otiske prstiju, na procesoru, nisam video tragove...
  2. D

    Hardver Najbolji procesor u 2023 za sve pa i za gaming :) i5 - 13600k ima li alternativu ?

    Dakle koji procesor da uzmem. Dakle volim da igram igre, ali i radim sa njim, zipujem unzipujem ucitavam ogromne baze i iscitavam ih i tako dalje. Ali ono nije to ne znam kakav overkill. Dakle nije tolko vazna budzet nego da dobijem najvise za razuman novac. Merkam i5 13600k. Treba li vise od...
  3. dzonihsv

    Nije aktuelno Sapphire Pulse RX 5700 8GB / Sapphire Nitro+ RX 570 8GB / AMD Ryzen 5 1600AF (kuler, garancija)

    1. Sapphire Pulse RX 5700 8GB Kompletno ispravna grafička karta, nema mana, nema coil whine-a, ventilatori su kao novi jer je gejming bio sporedna stvar. Grafička karta nije majnovala niti jedan sekund, koga to zanima i korišćena je nepušačkoj prostoriji pride. Kompletno su zamenjeni svi...
  4. A

    Hardver Sastavljanje komponenta za web i graficki dizajn, pomoc

    Pozdrav ljudi, strava je forum, sastavljamo racunar za zenu, ona se bavi web i grafickim dizajnom sa tendencijama za animacije, video editing itd.. Potreban joj je dobar racunar koji nece da koci prilikom koriscenja svih programa koje koristi i koje zeli da koristi u buducnosti kao sto su...
  5. Z

    Problem sa maticnom?

    Pozdrav, imam problem, pri paljenju racunara desava se ovo, zanima me u cemu je problem, ovako nesto se prvi put desava.. Mislim da je problem u maticnoj ali nisam sigurna..?
  6. parafora

    Nije aktuelno Dve polukonfiguracije, ostatak od upgrade-a

    Prodajem dve polukonfiguracije koje su ostale posle upgrade-a. Sve je ispravno i bez ostecenja. Procesori nisu skinuti sa ploce i imaju box kulere, tako da maticna ploca i procesor moraju da idu u kompletu. Sve ostalo moze i odvojeno, s tim da dajem bolju cenu ako uzmete vise komponenti...
  7. Milosx6

    Procesor svakih par sekundi menja frekvenciju

    Pre par nedelja mi se dešavalo da mi se komjuter isključi sam od sebe nakon 15ak minuta korišćenja i sekund pre nego što se iključi pisalo je nešto kao error message. Na jutjubu piše da ta greška verovatno znači problem sa grafičkom kartom, međutim probao sam da ubacim drugu kartu i isto se...
  8. D

    Prodajem/menjam [P] Ryzen 3 1200 + Box cooler

    Ryzen 3 1200 4c/4t, kupljen u januaru prosle god u E**. Valjda je jos u garanciji, trebalo bi 2 god da je. Kupio jaci pa ga prodajem. Nisam ga klokovao niti bilo sta. Sa kulerom. 6000 RSD 064 439 2283 ili pm.
  9. bakara

    Hardver Gejming konfiguracija sa monitorom 500+€

    Posto sam totalno van hardverskih trendova a znam da ovde ima ljudi koji detljano znaju specifikacije molim za savet u vezi kupovine kompletne desktop konfiguracije sa 24" monitorom i tastaturom i misom za nekih 500-600eur ili koliko vec treba da to bude optimalno a ne preskupo. Nije potrebno...
  10. dag

    Prodajem/menjam Procesor i7-3610QM, grafika Asus ROG G75 GTX670M 3GB, punjač Asus ROG 19V 6.32A 120W

    Ispravan procesor i7-3610QM (za laptop) 25EUR Ispravna grafika bez mane za Asus ROG G75 GTX670M 3GB 85EUR Ispravan punjač za Asus ROG modele 19V 6.32A 120W u odličnom stanju 25EUR
  11. Stefan1989

    Koji CPU uzeti? 3300x i 1600AF

    Pozdrav momci! Bicu kratak koliko mogu. Dvoumim se izmedju 3300x i 1600AF vec dosta vremena. Ne bih cekao b550 ploce posto ce verovatno kostati dosta kod nas kad izadju i morati da dam za b550 sigurno preko 16-17 hiljada , mislim my guess da ce tolko kostati, mozda i vise. Uskoro bih menjao...
  12. vladakv

    VCORE, CORE VID 0, 1, 2, 3 problem?!

    Procesor je u biosu podešen na 1.46V za 4,5GHz, stabilan je na PRIME 95, small ftt, temperature do 77C. E sad. Na iddle, HWiNFO64 pokazuje VCore 1.428V, a pri punom radu 1.356V i onda opet 1.428V na iddle. Core VID 0, 1, 2, 3 na iddle pokazuje 1.361V, a pri punom radu 1.386V. Da li je ovo u...
  13. PooX

    Najbolja matična za ove komponente?!

    Pozdrav, želeo bih da sklapam malo jači komp međutim tu nastaje problem, šta najbolje uzeti za najmanje para. Konkretno budžet mi je nekih 70 000, odabrao sam procesor i grafičku, međutim zbog slabog poznavanja onih bottleneck-ova i sličnih stvari, došao sam ovde da pitam dobre ljude da mi...
  14. L

    Nabudži mi komp :D

    Hej, drustvo, nov sam na forumu, ali sam u IT vodama od sredine 90-tih. Imam komp za print dizajn (plus mjuz, viber, web) i malo mi je spor, pa bih hteo da ga upgrade-ujem ili da kupim nov. Jako sam slab sa hardverom (poznavanje 0), pa bih vas molio za pomoc. Skinuo sam CPU ID program i ovo...
  15. V

    Moze pomoc oko izbora

    Treba mi pomoc oko izbora graficke kartice, sastavio bih je sa: Maticna ploca- https://www.gigatron.rs/maticne_ploce/asus_mb_-_socket_am4_-_prime_b350-plus-100863 Procesor- https://www.gigatron.rs/procesori/amd_athlon_x4_950_3.5ghz_3.8ghz_box-113779 RAM- 2x po...
  16. P

    Пеоблам са променом процесора

    Нисам баш сигуран да ли ово треба у ову категорију, али се надам да ће ми неко помоћи. Скоро сам променио процесор на AMD A8 6600K (пре тога је био AMD Athlon X2 340). То сам урадио да бих мало убрзао рачунар и имао више FPS у неким играма (ништа претерано, PES 15, 16; World Of Tanks и још по...
  17. I

    Izbor procesora za gaming

    Treba mi pomoc prilikom izbora procesora , ja vec imam neke u planu , koje cu napisati pa bi zamolio da neko ko ima vise znanja kaze da li postoji bolja varijanta za taj cenovni opseg ...nije mi bitan overclock ! 1.Procesor INTEL Core INTEL Core i5-6600K 3.5GHz (oko 32 000) , alternative INTEL...
  18. P

    Уградња новог процесора

    Замена процесора Већ извесно време планирам да заменим процесор, односно да набавим нови. Сада сам га напокон купио, али нисам баш сигуран око неких ствари, па бих желео да ме неко посаветује. Знам како се процесор мења што се хардвера тиче (искључити напајање, скинути хладњак итд.), али ме...
  19. ikhabot

    Upgrade za video montažu: Asus M5A97 Pro i AMD 1090T , na nesto moćnije.. Šta uzeti?

    Pozdrav dobri ljudi.. Može li preporuka za novu ploču i procesor? :guitar: Poslednje 3 godine koristim Asus M5A97 Pro, i AMD 1090T. Do sada su mi radili solidno i da ne grešim dušu, i dalje rade dobro, ali treba mi nešto jače i robusnije za nadolazeće dve-tri godine. Ima li neko neke predloge...
  20. Markec

    i7 4790k, ploca do 100e ?

    Dakle pitanje je jasno, ploca za ovaj procesor do 100tinak evra. Citao sam ovde po forumu dosta ali svi imaju svoje predloge. Zanima me konrektno neka ploca i zasto bas ta,koje su prednosti u odnosu na ostale... Procesor ne planiram da klokujem sada,u buducnosti verovatno ,gde cu zameniti tu...
  21. A

    Unapredjenje kompa

    Dobar dan, Vec duze vreme imam nameru da unapredim komp koji je kupljen pre 5 godina, konfiguracija je sledeca: Processor: AMD Athlon(tm) II x2 215 Processor 2.71 GHz RAM: 3 GB 32bit Ne bih zelela nesto puno para da potrosim, tipa oko 200e, za neku solidnu graficku gde ce moci da se pokrenu neke...
  22. 23Skazi

    xeon x5460 na asus p5q

    poz Svima :D hteo bih da upitam samo da li sam sve prikupio sto mi je potrebno da zbudzim ovo :d Drug mi je reko da je ovde najbolje mesto za pitati :) ovako: Imam plocu Asus p5q (znam da trebam da uklonim na ploci gde se stavlja procesor male nepravilnosti ili nzm kako da ih nazovem ali znate...
  23. T

    Koji tihi CPU kuler do 3000 dinara?

    Kupujem AMD 8320 za koji kazu da je dosta bucan sa fabrickim kulerom, pa bih kupio neki tihi kuler do 3k dinara, sto manje para to bolje. Necu overklokovati, radim u Photoshopu, Illustratoru i igram Diablo 3.
  24. Devix89

    Problem sa AMD Athlon 64 X2 5200+

    Mislim da mi je ovo prva tema, uglavnom situacija je sledeća. Procesor je iz naslova, AMD Athlon 64 X2 5200+, u prilogu je cpuid sa informacijama. Nije overclockovan, radi na realnih 2.6 GHz. Matična ploča je ASUS M2N sa specifikacijama na ovom linku. U prilogu je takođe screenshot iz...
  25. Jane

    Kuler za procesor i ventilator

    Pozdrav drug ima problem sa stock kulerom na AMD Phenom x4 960T 3000mhz. Problem je sledeci u normalnom radu temperatura je 50-60 stepeni, ( sto mislim da je previse ) u konvertovanju mp4 1080p procesor ode u 110 a ploca u 100 stepeni pre nego da se ugasi pc, ploca je MSI 870-C45, grafa MSI...
  26. Nemanja1991

    Potreban savet HITNO

    Imam Intel Pentium Dual Core E6600(ne Core2Duo) overklokovan na 3.6Ghz,nVidia-u GTX260 i 4GB DDR3 1333mhz rama.Hocu da kupim GTX660 da li ce mnogo procesor gusiti tu graficku??Igram na rezoluciji 1440x900.
  27. S

    procesor

    Trazim procesor neki quad core 2.2 ili sta vec, samo da je am2 socket btw am2+ procesori nmgu da rade na am2 socketu? ili sam pogresno cuo samo maticna mi je : msi k9n6pgm2-v2
  28. U

    i5, ploča i memorija (akcenat na virtualizaciji)

    Pozdrav svima. Hteo bih da vas zamolim za savet. Za koji od sledećih procesora da se odlučim: http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/racunarske-komponente/procesori.html?manufacturer=53705&model_filter=53916 Dosta bih koristio VirtualBox, nekada i 2-3 virtualke istovremeno, al' uglavnom...
  29. B

    kuler na laptopu posle novog SSD

    Kupio sam SSD i instaliro sistem. Sutradan sam krenuo da instaliram ove druge programe, vece programe (visual studio, matlab, sta znam office) i primetio sam da mi se kuler na zadnjoj strani laptopa cuje znacajno drugacije. Naime imam Del Studio 1535 i bateriju sto ga izdize od povrsine stola...
  30. D

    Misljenje o laptopu

    Pozdrav, sta mislite o ovom laptopu : MSI CX640-055XEU 15.6" HD LED, i3-2310M(2.1GHz )/4GB DDR3/500GB 5400rpm/nVidia GT520M 1G DDR3/1xD-sub,1xHDMI, 2xUSB 2.0, 2xUSB 3.0 cena ~ 57 000,00 Ne igram igrice, potrebno za svakodnevnu upotrebu (net, filmovi..) i programiranje (dobar proc i dosta ram...
Nazad
Vrh Dno