Šta je novo?

retro

  1. Dusan94

    Nije aktuelno Anbernic RG35xx + Fiio E10k

    Anbernic RG35xx - Retro konzola kupljena pre par meseci i korišćena ukupno 10-15 sati. Dolazi u fabričkom pakovanju sa originalnom karticom i svime što je na njoj. Uz nju ide torbica i screen protector koji je već postavljen preko ekrana. Stanje 10/10, što se vidi i na fotografijama. Cena: 50e...
  2. reveal

    Restauracija Commodore 64

    Vlasnica sam Commodore-a 64 sa disk jedinicom 1541 i štampačem MPS-803 🥰 imam sigurno i nekih 30 disketa. Vec duže vremena razmišljam o restauraciji jer mi je jako drag i volela bih da ga koristim opet! Da li neko zna da li postoji neki servis za retro kompove? Mogla bih sama da se upuštam u...
  3. Jovyland

    Turbo Overkill

    Prodeus / Ghost Runner / Doom / Cyberpunk mashup. Mene je ovo oduševilo. :)
  4. BokiC64

    konstruktor ZINDOVIC (Hobby84)

    da li IKO ima IKAKAV kontakt sa ekipom ljudi vezanih za projekat homecomputer HOBBY-ZR84 iz sredine 1980ih. pre svega MICROSYS BEOCIN saradnici homecomputer je delo coveka po imenu Ivan Zindovic (izvinjenje svakom ako se covek drugacije zove ili je tu grupa ljudi, efekat Wozniak-Jobs /...
  5. BokiC64

    Muzeji raritetnih racunara (hobi sakupljaci)

    ja sam iz beograda , nisam nasao nekog da je entuzijasta i da je iz beograda iili da ce da preuzme Tim011 u BGu , jel ima neki skupljac, hobi-muzej da prima donacije? imam Tim011 bez OSa tj diskete, daje znake zivota, nemam tastaturu, jedini sakupljac koji sam stupio u kontakt je dosta...
  6. Celitano

    New Baldur`s Gate!!!

    Odlične vesti za sve nostalgičare!:) Beamdog, tim odgovoran za enhanced reizdanja BG igara, je potvrdio da radi na potpuno novoj Baldur`s Gate igri!!,) http://www.beamdog.com/beamblog Biće smeštenba u period između prve i druge igre i koristiće modernizovani Infinity Engine...:)
  7. N

    C64 i Amiga 500 takmičenje na Forumu Sveta Kompjutera, poziv svim retro entuzijastima

    Ovo je poziv svima koju su voleli (a i dalje vole) igre na starim 8-bitnim i 16-bitnim sistema da učestvuju u dva grupa dešavanja koja traju neprestano. Pre više od godinu i po dana smo na Forumu Sveta kompjutera pokrenuli C64 takmičenje koje je postalo omiljena zabave male (ali odobrane)...
  8. Echo

    Nostalgija i Retro Legende - kolekcija igrica XX veka

    Nintendo, Sega, Terminator (cuvena "sega" sa buvljaka), Atari 2600, arkadni automati, Neo Geo, Sega Master System, TurboGrafX, ZX Spectrum, Nintendo 64, NES, SNES, Sega Mega Drive / Genesis, Game Boy Advance... Ako imate vise od 15 godina, bar jedna rec odavde mora da vam je poznata, ako ste...
  9. milanbb

    RETRO BERZA - obavezno pročitati pravila

    Poštovani posetioci retro foruma: U okviru ove teme možete prodati, menjati ili kupovati RETRO računarsku opremu. PRAVILA: 1. RETRO je sve starije od 1995. godine. Zaključno sa Intel Pentium i Pentium Pro, PCI kartama, EDO RAM... AGP (za sada) nije retro. 2. Poruke u ovoj temi možete...
Nazad
Vrh Dno