Šta je novo?

commodore

  1. reveal

    Restauracija Commodore 64

    Vlasnica sam Commodore-a 64 sa disk jedinicom 1541 i štampačem MPS-803 🥰 imam sigurno i nekih 30 disketa. Vec duže vremena razmišljam o restauraciji jer mi je jako drag i volela bih da ga koristim opet! Da li neko zna da li postoji neki servis za retro kompove? Mogla bih sama da se upuštam u...
  2. N

    C64 i Amiga 500 takmičenje na Forumu Sveta Kompjutera, poziv svim retro entuzijastima

    Ovo je poziv svima koju su voleli (a i dalje vole) igre na starim 8-bitnim i 16-bitnim sistema da učestvuju u dva grupa dešavanja koja traju neprestano. Pre više od godinu i po dana smo na Forumu Sveta kompjutera pokrenuli C64 takmičenje koje je postalo omiljena zabave male (ali odobrane)...
  3. msolajic

    SD2IEC - Commodore Floppy Emulator

    Pozdrav svima na forumu, Zanima me da li ima zainteresovanih za kupovinu / izradu SC2IEC floppy emulatora za Commodore računare? S obzirom da poručivanje gotovog uređaja iz inostranstva povlači za sobom visoke troškove transporta i carine, isplati se da se uređaj pravi ovde, pošto je dizajn...
  4. milanbb

    RETRO BERZA - obavezno pročitati pravila

    Poštovani posetioci retro foruma: U okviru ove teme možete prodati, menjati ili kupovati RETRO računarsku opremu. PRAVILA: 1. RETRO je sve starije od 1995. godine. Zaključno sa Intel Pentium i Pentium Pro, PCI kartama, EDO RAM... AGP (za sada) nije retro. 2. Poruke u ovoj temi možete...
Nazad
Vrh Dno