Šta je novo?

ssd

  1. momsab

    Hardver SSD M.2 NVMe 1TB bez hladnjaka

    treba mi preporuka za povoljan SSD u naslovu (obavezno bez hladnjaka). predviđen je za drugi sistem na računaru pa se neće koristiti često, tako da mi nije problem da li je PCIe 3.0 ili PCIe 4.0. treba da ima DRAM ili nešto što ga menja. vidim da na e-ponudi cene idu od 50-ak evra, verovatno...
  2. X4K3P

    Windows 10 na novom SSD-u ne bootuje bez starog SSD-a

    Napravio sam grešku i instalirao sam Windows 10 na novi SSD dok je stari SSD bio priključen, pa je Windows bootloader za novi sistem prikačio na stari SSD. Pokušao sam da napravim boot particiju i prekopiram bootloader ali mi ne ide. Da li neko ima rješenje? Ostavljam ispod sliku šta sam pokušao...
  3. A

    Hardver AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz (4.6GHz) & MSI B550-A PRO

    Pozdrav, planiram da uzmem: CPU: AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz (4.6GHz) Maticna: MSI B550-A PRO GPU: Trenutno necu da uzimam, posto ovaj CPU ima svoju integrisanu, jer mi je potrebno za brz rad racunara i aplikacija RAM: Planiram 32GB rama DDR4 jer mi je takva maticna, da li imate savet za koju marku...
  4. vlado85

    Aorus X570 Pro i M.2 SSD-ovi

    Pozdrav. Imam nedoumicu pa me interesuje šta bi vi uradili. Na Aorus X570 PRO imam 5900X i 3080 TI, te dva M.2 SSD-a. Prvi kao primarni Samsung 970 Evo plus od 500 GB i drugi neki obični PNY 500 GB također solidnih brzina, približno kao Samsung. E sad, slučajno sam pazario KC3000 od 2 TB, koji...
  5. X

    Hardver SSD za NAS server

    Zdravo Pokušavam od stare konfiguracije da napravim NAS server u koji ne bih stavljao HDD pa mi je potrebna preporuka za SSD diskove na kojima bih držao podatke. Ploča ima 4 x SATA2 3.0 Gb/s priključka od kojih bi 2 išla na sistem diskove koje već imam a dva za storage koje tek treba da...
  6. codejan

    Laptop Kupovina polovnog laptopa do 100evra bez SSD

    Postovanje, Planiram da uzmem polovan laptop 15". Platio bih 100evra bez SSD diska. Polovan laptop bih koristio za Web Development, socijalne mreze i multimediju. Preporuke bih rado uvazio jer imam skroman budzet.
  7. Dusan94

    Hardver Preporuka za napajanje, kućište, ssd.

    Sastavljam neku konfiguraciju za mene I kolege pa mi treba par saveta. Neka okvirna konfiguracija je AMD 5950x MSI B550 Torpedo 128GB DDR4 3200MHz Kingston KF432C16RBAK4/128 Samsung 1TB 980Pro FSP HYDRO G850 Be quiet! Dark Rock Pro 4 Za matičnu, cpu i ram sam poprilično siguran da je to to...
  8. dzonihsv

    Prodajem/menjam SanDisk SSD M.2 X600 256GB

    Prodajem M.2 2280 SSD - SanDisk X600 256GB. Ispravan, sve radi kako treba. Neki detalji: Veličine 2280 (22mm širina, 80mm dužina). Debljina je 7mm, jednostran je takođe - što znači da sa druge strane nema čipova i može da stane i u ultra tanke laptopove. M.2 SATA varijanta (nije NVMe) TBW...
  9. tapan

    Nije aktuelno SSD 256GB GEIL Zenith i SODIMM DDR4 RAM 8GB 2400 MHz Samsung

    Prodajem skoro nov SSD 256GB GEIL Zenith R3, kupljen u Tehnomaniji pre par meseci, ima račun i garanciju. https://www.tehnomanija.rs/it-shop/hard-diskovi-i-ssd-diskovi/ssd-sata-3-256-gb-geil-zenith-r3-550-490-mb-s-gz25r3-256g.html Prodajem i ram memoriju za laptop SODIMM, jedan štap DDR4 RAM od...
  10. Prijatelj2708

    Nije aktuelno SSD Samsung QVO 870 1TB

    Potpuno nov neotpakovan ssd iz naslova, 2.5", sata, 1tb kapaciteta. Cena- 90e Licno preuzimanje je u Beogradu, po dogovoru mogu poslati i van Beograda brzom postom. Kontakt na pp ili 0607276100, Marko.
  11. Prijatelj2708

    Prodajem/menjam SSD Samsung QVO 870 1tb

    Potpuno nov neotpakovan ssd iz naslova, 2.5", sata, 1tb kapaciteta. Cena- 90e Licno preuzimanje je u Beogradu, po dogovoru mogu poslati i van Beograda brzom postom. Kontakt na pp ili 0607276100, Marko.
  12. tapan

    Nije aktuelno Laptop HP ProBook 650 G1 (core i5, SSD 240GB, 8GB ...) sa HP Docking tation

    Prodajem HP ProBook 650 G1 dijagonale 14 inča, Intel core i5 4200M, Intel 4600, DDR3L 8GB, SSD Kingston 240GB, 4 USB 3.0, 1 USB 3.0 charging, 1 DisplayPort, 1 VGA, 1 combo stereo headphone/mic jack, 1 RJ-45, 1 docking connector, 1 Media Card Reader .... Dodatno dajem originalni HP docking...
  13. Corvus Corax

    Prodajem/menjam Kingston A2000 250GB, Icy Box IB-183M2 M.2 SATA Enclosure

    1. Kingston A2000 250GB NVMe SSD - Savršeno ispravan i do nedavno korišćen u mom desktop računaru. Zamenjen modelom većeg kapaciteta. Kupljen u Emmi prodavnici 02.09.2019. Prema njihovom sajtu, garancija 36 meseci. Uvoznik je KimTec. Originalan fiskalni račun i slip. Evo ih i rezultati...
  14. mirza82

    Prodajem/menjam Lenovo ThinkPad E580

    Na prodaju Lenovo ThinkPad E580. Laptop je bukvalno nov, uplajen radi slikanja i instaliranja Windows-a, uz laptom ide njegov originalni punjac. Veoma elegantan, malih dimenzija i ako je 15.6" sa numerickom tastaturom. Cena 700e Lenovo ThinkPad E580 Intel® Core™ i5-8250U Processor, 1.6-3.4...
  15. F

    Da li mi možete pomoći da sastavim računar za gejming?

    Pozdrav svima, da li biste imali vremena da mi pomognete oko odabira komponenti za računar (matična ploča, ram memory, psu, ssd)? Jedino sam se odlučio za procesor Ryzen 5 3600, a za GPU najverovatnije 5600xt ili 1660 super. U prilogu ću postaviti dokument u kojem sam napisao komponente oko...
  16. Zlatan_ibro

    Problem sa SSD

    Zdravo, klincu jutros nije hteo da se podigne sistem na kompu, nesto je bilo zaglavilo u boot-u pomislioi sam da nije memorija pa sam skinuo sa mog kompa i probao na decjem kompu ali nista, onda sam posumnjao na SSDu kompjuteru kod deteta je bio Kingston SUV400s37/240g kada sam prebacio kod...
  17. Vaske75

    SSD na Msi ploču?

    Poštovanje svima, Imam sledeće pitanje i dilemu Da li na matičnu ploču MSI FM2-A55M-E33 (MS-7721) može da se ugradi SSD i koji? Pošto vidim da je većina ili sata 3 ili neki m2 standard Ako može jel ima neka preporuka od 240 GB recimo pošto vidim da su im cene u padu. Hvala unapred na odgovorima.
  18. S

    Laptop SSD+HDD (Jako usporen hdd)?

    Pozdrav, skoro sam uzeo laptop dell 5558 i napravio sam kompromis sa ssd-om od 120 gb i hdd- od 500 gb. Sistem je instaliran ssd i bitniji programi, medjutim hdd mi deluje nekako previse usporen, previse sporo prebacuje fajlove koji nisu bas nekih velikih kapaciteta.. Da li ima neko ideju zbog...
  19. stefaca

    Grupna kupovina EK-M.2 hladnjaka za nvme SSD?

    Da li je mozda neko zainteresovan za neku grupnu kupovinu hladnjaka: https://www.ekwb.com/shop/ek-m-2-nvme-heatsink-black?
  20. M

    SSD ili HDD ili oba

    Kupujem novi računar za izradu 3D modela, renderovanje i sl, za rad u programima 3D studio MAX, Photo Shop, REVIT, AutoCAD 3D ... Konfiguracija:imtel i7-7740x, 4 core; NVIDIA Ge FORCE GTX 1050, 4 GB; 8 GB DDR4. Dileme su: 1. HDD 2 TB ili SSD 500 GB ili HDD 1 TB + SSD 240 GB Ideja ugradnje oba...
  21. D

    Samsung 960 EVO 250GB problem

    Pozdrav ljudi, Kao sto pise u temi imam problem sa SSD-om. Propustio sam ga kroz Samsung Magician i Crystal Disk Mark (vidi score u attachmentu). Na sajtu proizvodjaca u specifikacijama read/write pokazuje vrednosti 3200/1500 MB/sec. Moje su neuporedivo manje (bar read). Guglovo sam skorove...
  22. N

    SSD PROBLEM

    Pre nekih mesec i po dana racunar se tokom koriscenja zamrzao, nakon restartovanja poceo je da izbacuje konstantnu gresku "Inaccesible boot device" (sistem se dizao sa ssd-a). Nakon dosta propalih pokusaja da sistem reinstaliram, formatiram ssd itd. sistem je instaliran na hdd-u. Sada se sistem...
  23. D

    SSD Health problem na oba racunara ...

    Pozdrav, Interesuje me vase misljenje vezano za health sto se tice SSD-ova, konkretno na laptop racunaru koji koristim od 2012, trenutan status Samsung 840 Evo diska je danas ponovo pao za jedan % na 89% (Health) a pored i dalje pise Excellent. Verovatno SSD vise ni nije u garanciji pa me...
  24. K

    SSD - Vodič za kupovinu?

    Kako su se pojavili SSD-ovi kapaciteta 512GB i naviše po relativno pristupačnim cenama, počeo sam da razmišljam o kupovini. Dosad nisam uzimao u obzir, s obzirom na to da mi je primarna mašina laptop u kom nema mesta za više diskova, pa nije dolazilo u obzir da mi primarni storage bude...
  25. S

    Hard disk radi mnogo brze nego SSD, POMOC!

    E, ovako. Kupio sam SSD ADATA SP600 32GB SATA3 i probao sam na AM3 SATA2 ploci i transfer je 250MB/s. Kada sam ugradio na sledeci sistem : ASUS CUV4X-D 2 X Pentium III 750MHz 1GB RAM FX5200 128MB PCI Promise Fast Trak TX2300 SATA2 RAID PSU DELTA 300W OS Windows 7 Professional 32-bit Transfer...
  26. Paradigma

    SSD, M.2, PCIe, NVMe nova generacija

    Istina stidljivo ali na scenu stupaju novi standardi kada je u pitanju korišćenje NAND memorije u svrhu skladištenja podataka na PC računarima. Neka ova tema postane mesto gde ćemo iznositi iskustva i razmenjivati mišljenje na temu tehnologija iz naslova teme. NVMe - The Non-Volatile Memory...
  27. N

    msata + SSD

    Kupio sam Samsung 850 EVO SSD (256GB) za moj Asus N750JK do sada je komp imao 1TB HDD sa mSata cache drajvom od 32 GB (SanDiskov) i to je radilo kako tako, pomocu expresscache.a Od kad je izasao Win 10, Expresscache je imao probleme sa radom, tako da me to ubrzalo u nameri da kupim normalan SSD...
  28. miamia

    Problem sa SSD-om, nestaje

    Elem...Imam Mushkin Callisto 120 gb, na Gigabyte X38-DQ6, vec 3-4 god i besprekorno je radio, bez ikakve najave ( usporavanja, zamrzavanja itd ) da ce se desiti sledece : Ugasio sam ga uvece, upalio ujutru, ponudio mi je da se bootujem u XP ( na drugom HDD ) ili u Win7 ( na SSD, a na njemu je i...
  29. M

    CoolerMaster B700 Coil Whine

    Kupio sam skoro napajanje CoolerMaster B700 i imam problem sa coil whine-om. Cuje se povremeno, nije glasno ali je prilicno iritantno. Nekako mi taj zvuk mnogo vise smeta od npr. zvuka ventilatora koji je inace prilicno bucan na ovom napajanju. Zaustavljao sam ventilatore i definitivno je coil...
  30. Rax13

    Samsung SSD cudni rezultati

    Imam Samsung SSD 128GB 840 PRO i sata2 plocu, rezultati su mi bili oko 250bm/s za read i write pre. Sada sam stavio novi firmwire reinstalirao sistem, ukljucio samsung rapid mode i uradio performance optimisation i evo na slici rezultati. Kako je moguce da na sata2 ploci ovako brzo radi?
Nazad
Vrh Dno