Šta je novo?

nas

  1. Z3kA

    Home Server, instalacija i podešavanje sistema, korak po korak

    Pre neki dan sam sa AliExpressa poručio mini pc koji planiram da koristim kao mali kućni server. Pošto se apsolutno ne razumem u materiju, postavio bih par pitanja i podelio neka svoja razmišljanja. Čitajući teme na ovom podforumu malo toga mi je bilo jasno. Na youtube-u takođe nisam mogao da...
  2. mirza82

    Nije aktuelno NAS Synology DS213+ (WD Red 3TBx2)

    Na prodaju NAS Synology DS23+, kupljen u Februaru ovde na forumu, potpuno ispravan i funkcionalan, koristi se svakodnevno, razlog prodaje je to sto je potreban uredjaj sa vise fioka. Postoji mogucnost prodaje sa HDD WD Red 3TB x 2 komada koja su trenutno u njemu, diskovi su u odlicnom stanju...
  3. M

    Terramaster NAS - TOS

    Da otvorim temu, pošto se Terramaster malo spominje. Pa generalnu diskusiju da pokrenem, ako neko ima iz njihove serije. Bilo Koji NAS. Trenutno imam pristup jednom pa ako ima neko iskustva generalno sa njima. Da pokušamo da nađemo najbolja rešenja za njega. Od VPN-a, preko udaljenog...
  4. fox_87

    Nije aktuelno Synology DS1511+ 5-bay NAS DiskStation

    Synology DS1511+ 5-bay NAS DiskStation [ cena: 260 evra ] Na prodaju ispravan Synology DS1511+ NAS, ima mogucnost ubacivanja do 5 hard diskova, prodaje se bez HDD-a. Ima 2 Gigabitne lan kartice sa failover podrskom, hotswappable diskovi, VGA izlaz za pristup biosu ploce, ide sa naponskim...
  5. -V-O-Y-A-G-E-R-

    Nije aktuelno Monument - lokalni backup fotografija (NAS za fotke) i Mac Proovi 5,1 (2010-2012)

    1. Monument foto bekap (NAS) i kataloger sa prepoznavanjem lica - 5000 din 2. Mac Pro (mid-2012) 3.2GHz quad, 32GB RAM - oštećeno kućište - 270 eur 3. Mac Pro (mid-2012) 3.2GHz quad, 32GB RAM - 320 eur 4. Mac Pro 5,1 (Mid 2010) BTO 3.33GHz 6-core - 360 eur Gornje cene su za forumaše. Ako pišete...
  6. X

    Hardver SSD za NAS server

    Zdravo Pokušavam od stare konfiguracije da napravim NAS server u koji ne bih stavljao HDD pa mi je potrebna preporuka za SSD diskove na kojima bih držao podatke. Ploča ima 4 x SATA2 3.0 Gb/s priključka od kojih bi 2 išla na sistem diskove koje već imam a dva za storage koje tek treba da...
  7. A

    Prodajem/menjam ASRock X570 Seel Legend, Synology DS118 NAS

    1. ASRock X570 Steel Legend, nova, nekorišćena matična ploča sa kompletnim fabričkim pakovanjem. Fiskalni račun i važeća garancija do 18.10.2024. Cena 17.000 din. 2. Synology DS118 NAS, jedva korišćen, odlično očuvan, kompletno fabričko pakovanje do poslednjeg šrafa. Cena 15.000 din. Moguće...
  8. fox_87

    Prodajem/menjam Synology DiskStation DS213+ NAS Server 2TB WD HDD

    Na prodaju ispravan Synology DS213+ NAS uredjaj, prodaje se sa svojim napajanjem, LAN kablom, dve fioke u njemu. Ima mogućnost za dva HDD-a. samo NAS: 120 evra hard disk 2TB: +30 evra ( WD Enterprise 100% health, 478 radnih dana, 7200 RPM ) Specifikcije...
  9. A

    Prodajem/menjam Synology DS118 NAS

    Na prodaju Synology DS118 NAS, jedva korišćen, odlično očuvan, kompletno fabričko pakovanje do poslednjeg šrafa. Cena: 15.000 din. Moguće slanje, kontakt preko PP. Hardware Overview Technical Specifications CPU Realtek RTD1296 quad-core 1.4GHz Hardware encryption engine Yes Hardware...
  10. vladaweb

    Periferni uređaji Skladištenje podataka - NAS

    Treba mi preporuka za neki osrednji NAS uređaj na kome bi mogao da stavljam neke svoje projekte (web aplikacije), grafički dizajn, slike,... a pored toga bih hteo da ima mogućnost da ima u sebi servis za web (php,mysql,...), plex. Trenutno imam WD my cloud od 4TB koji je već maltene pun (nema...
  11. A

    Prodajem/menjam Synology DS118 NAS, Maiwo 4 bay HDD enclosure w/RAID

    1. Synology DS118 NAS - jedva korišćen, odlično očuvan, kompletno fabričko pakovanje, cena 16.000 din. 2. Maiwo K35274 - Aluminijumsko kućište za 4 HDD-a, ukupan zvanično podržan kapacitet je 64TB (probao ga sa 4x16TB IronWolf Pro diska, radi kako treba), USB-C 3.1 Gen2 (10Gbps), HDMI...
  12. fox_87

    Prodajem/menjam Synology DiskStation DS213+ 2-Bay All-in-One NAS Server

    Na prodaju ispravan Synology DS213+ NAS uredjaj, prodaje se sa napajanjem, dve fioke su uradjene kvalitetno na 3D stampacu, LAN kablom i srafovima za hard disk. samo NAS: 120e hard disk 1TB: +20e ( 100% health, 769 radnih dana, Seagate Barracuda) hard disk 2TB: +40e ( 100% health, 416 radnih...
  13. M

    Prodajem/menjam NAS QNAP TS-228

    Na prodaju NAS QNAP TS-228. NAS je u odlicnom stanju bez ostecenja ili skrivenih mana, u mom vlasnistvu nekih god dana. Zamenjen je drugim i ovaj ide na prodaju. CPU: ARM v7 1.1 GHz dual-core; Ram Memory: 1 GB DDR3 SDRAM Flash Memory: 4GB Hard Disk Drive: 2 x 3.5" SATA 6gbps ( bez diskova )...
  14. I

    NAS ili ruter sa usb 3.0 portom?

    Zdravo svima, imam dilemu oko cloud rešenja za kućne potrebe, pre svega pristupa i pregledanju fotografija i video klipova i filmova iz lokala, preko kućnog rutera i wifi-ja. Standardan pristup preko mobilnih uređaja i računara. Ono što mi je bitno jeste stabilan i friendly interfejs android...
  15. todor85

    Homemade NAS kao multimedia i arhiva, sta odabrati, koje komponente, koji OS?

    Pozdrav drustvo, imam nekoliko pitanja i nedoumica, pa ukoliko je neko u mogucnosti da da neki savet i preporuku na bilo koji deo ovog mog malog projekta, zaista bih bio zahvalan. Naime ideja je da sastavim jedan homemade NAS koji bi se koristio u 90% slucajeva kao multimedia storage sa Plex...
  16. ivankg34

    NAS Fujitsu Celvin q800 hard diskovi

    Pozdrav svima. Posedujem NAS Storage iz naslova. Hard diskovi su u RAID5 i jedan od njih mi je crkao, moram da ga zamenim. U pitanju su Seagate 2TB diskovi i ne mogu da ih pronadjem da ih kupim. Da li mogu da uzmem jedan od drugog proizvodjaca i da li ce posle toga NAS funkcionisati bez...
  17. A

    Uradi sam NAS w/ FreeNAS

    Kratka pretraga po benchmark forumu kaze da je razmena iskustava sa FreeNAS OS-om i nekim DIY sistemima jako mala. Jedini sam nasao potatoe koji je na ovom postu opisao svoju NAS masinu sa FreeNAS-om. Tako da sam nasao za shodno da i ja podelim neko svoje iskustvo. Sama ideja oko...
  18. homer_nvfreak

    Cisco NSS2000 - potreban firmware

    Pozdrav. Potrebna mi je mala pomoć, tj malo veća pomoć. Pokušavam da nađem firmware za Ciskov NAS NSS2000. Cisko više nema firmware pošto su ga obrisali, njihova podrška me upućuje na Linksys, a onda me Linksys upućuje na Cisco i tako u krug. Firmware mi treba jer mi NAS javlja da je firmware...
  19. D

    TV + NAS/HDD media box recorder - Najbolja Konfiguracija...

    Pozdrav svima!, vidim veoma interesantnih kombinacija pa sam hteo da pitam experte:) (dosta sam na PC-u, nisam 'rookie' ali nisam u toku sa TV/medija desavanjima) - Kupujem nov TV (LCD verovatno) - ako ima i tu ideja slobodno, - vidim da ima raznih varijanti - od SmartTv povezivanja na...
Nazad
Vrh Dno