Šta je novo?

napajanje

  1. Rakisha

    Laptop se ne puni,ne prikazuje displej lampicu za punjenje

    Pozdrav,pre 5,6 godina na mom matorom Toshiba lap topu neko od ukucana slucajno raskacio konektor sa univerzalnog punjaca koji je bio na neki nacin okrnjen ali je imao oznaceno + i -,mada oni to nisu primetili i samo su udzekali nazad konektor i direktno u lap top ,tada je radila lampica za...
  2. Ced

    Hardver Koje napajanje od 600-700W?

    Hteo bih da znam koji bi napajanje najbolje odgovaralo za moj pc. Koristim ga za zahtevnije igrice poput rdr2, mafia… Komponente su Intel i7 950 Amd rx 580 8gb 2 harda po 500gb Jedan ssd od 128gb Planirao sam da kupim napajanje MS core m700 80+. Ima 700W
  3. A

    Hardver Predlog za PSU (napajanje)

    Pozdrav planiram da uzmem navedene komponente a moje pitanje je koji PSU mi predlazete u odnosu cena/kvalitet: CPU: AMD Ryzen 7 5700G 3.80GHz AM4 BOX Wraith Stealth Maticna ploca: MSI B550-A PRO RAM: Kingston Fury 2x16GB Renegade DDR4 3600mhz CL16 SSD: Kingston KC3000 Series 1TB PCIe NVMe M.2...
  4. Djenka

    Koji kabl?

    https://www.fsplifestyle.com/PROP19a003893/ Sklopljen računar, stavljeno je napajanje sa linka koje je kupljeno kao OEM i došlo je bez naponskog kabla. Najradije ne bih koristio stari naponski kabl već hoću da kupim drugi. Kako da znam koji mi treba c13 ili c14 ili ako treba da gledam još...
  5. M

    Hardver Да ли постоји овакво кућиште?

    Размишљао сам да се наставим на ову тему, али како је она „решена”, реших и ја да отворим нову. Потребно ми је кућиште, а решио сам које ћу компоненте узети за нов рачунар. Први услов за кућиште ми је да прикључци и дугме за укључивање буду са предње стране, па сам због тога јако ограничен. Из...
  6. Danilovic00

    Hardver Napajanje?

    Pozdrav, kupujem i3 13100f i rx6700xt pa se dvoumim izmedju ova 2 napajanja: CHIEFTEC Photon GDP-650C-RGB 650W (9500rsd) i BE QUIET! System Power 10 650W (8800rsd) ili ako mozete da mi preporucite neki u istom cenovnom rangu, hvala!
  7. P

    Hardver 750W-850W Napajanje uz 5800X3D + RX 6950 XT

    Želim da kupim napajanje koje će moći da izgura ove dve komponente. Čuo sam da se zbog spike-ova preporučuje minimalno kvalitetno napajanje od 750W. Mislim da bi 850W bilo sasvim dovoljno, a 1000W mi je overkill, jer svakako planiram da undervoltujem i grafu i procesor. Koje se napajanje...
  8. H

    Hardver Kuler za 5 7600x i napajanje za konfiguraciju?

    Da li imate neki predlog dobrog kulera za Ryzen 5 7600x? Trenutni izbor mi je be quiet Dark Rock pro 4 ali bih voleo da čujem i druga mišljenja da ne preplatim bespotrebno komponentu... Takođe neki dobar predlog za napajanje, trenutni izbor je u slici u prilogu sa ostatkom konfiguracije.
  9. Pe11e

    Hardver Zotac 3090 OC restartuje racunar. Potreban savet za novi PSU.

    Ovako... Imam vec 3-4 godine SeaSonic Focus Plus 750W, i pre par meseci sam sa 1080TI presao na 3090. Vec dosta puta u zahtevnijim naslovima (uglavnom flight simulatori u VR modu, zadnjih par dana i u 2D), mi se sistem restartuje, ovako na prvu ruku kompletno random. Ja verujem da, posto je 3090...
  10. NikolicaG4

    Hardver Saveti za PC

    Poštovanje svima! Planiram da obnovim komp, probao sam u 2 različita servisa da se raspitam za pomoć i da od njih kupim komponente ali ljudi kao da ne žele da zarade novac. Dugo vremena nisam mogao da pratim kako se kreću stvari u ovom svetu tako da sam poprilično neupućen i cenio bih svaku...
  11. m1k1

    Seasonic Prime PX-750W Platinum / Ventilator

    Pozdrav, Skoro sam kupio Seasonic Prime PX-750W napajanje. Problem, ako se ovo uopšte može i nazvati "problem" se javlja kod ventilatora. Naime, kada igram igrice, ventilator kao da se nalazi na nekoj prekretnici hoće/neće da se upali. Utvrdio sam da pri LOW RPM, kada se pali, pravi čudan zvuk...
  12. mageshinji

    Hardver Napajanje i kuleri za Pentium 4 build

    Pozdrav svima, planiram da zamenim napajanje i dodam koji ventilator na starom Pentium 4 sistemu. Specifikacije su sledeće: ASUS P4-U800 socket 478 ploča Pentium 4 2.8 GHz HDD WD 80GB FDD DVD-RW Pioneer 111 Koliko vidim treba mi jedan floppy, 1x20 pin, 2-3 molex, planiram i jedan ili 2...
  13. D

    Hardver Napajanje do 100 E

    Poz drustvo, treba mi preporuka za modularno ili polumodularno napajanje do 100E u domacim prodavnicama (bitno da salju robu posto sam iz KG-a ( a ovde imamo svega 3 razlicite prodavnice ). Sluzilo bi za "gamerski PC", nista zahtevno, (Ryzen 7 2700,RX 580, 5-6 hardova). Duga garancija je isto...
  14. R

    Modularno napajanje i priključci za MoBo/CPU: neadekvatni džekovi?

    Pozdrav svima! Sklapam konfiguraciju koja treba da bude zver, jelte, pa sam se opredelio za određene komponente. Da ne smaram o tome, napisaću sa čim imam problema, i zamoliću za savet. Naime, imam ploču Aorus Gigabyte Z590 Master, i za nju sam kupio LC napajanje, dakle LC Power 850W oznake...
  15. S

    Hardver Preporuka za napajanje 20.000 dinara

    Pozdrav, Potrebna mi je preporuka za napajanje Konfiguracija : CPU : 5950X MOBO : Asus ROG Strix X570-E Gaming CPU cooler: Noctua nh-d15 chromax.black GPU : RTX 2060 SUPER - (planiram da uzmem 3080 u nardenih par meseci ) RAM : 64 GB (2x32 gb) - postoji mogucnost prosirenja za jos 64gb 2 x...
  16. S

    Napajanje oko 70 evra

    Koje napajanje da kupim, dosta se razmisljam, ako mogu neki prelozi koje bi mi napajanje odgovaralo, misljenja sam ne ispod 600w, konfiguracija je ryzen 2600, rx 580, tomahawk max, ssd 480gb, 16gb gskill 3200 mhz... Sta bi bilo najbolje za mene, da li je to neko napajanje od 50ak evra ili mi...
  17. C

    Koje Napajanje da kupim. (specifikacija u temi)

    Pozdrav, Sklapam novi racunar i treba mi dobro napajanje koje nije tako skupo, gledam da potrosim max. 80-90e Mislim da bi mi trebalo najmanje 600, idealno 650W. CPU: RYZEN 7 1800x GPU: Sapphire NITRO+ RX 580 8GB RAM: 1x 8GB DDR4 2133 MOBO: ASRock AB350 PRO4 Drive; 2x SSD: 120GB (Random...
  18. P

    Problemi sa paljenjem

    Pozdrav Imam problema sa paljenjem pc-a ,pri pritisku power buttona sve krece da se pali ,sem monitora ,tek posle 10 tak sekundi se cuje ''bip'' iz kucista i onda ide monitor.Ranije je trebalo 2 sekundi sad 10 ,mislim da je ili napajanje ili graficka,ako neko zna da pomogne jer se ja bas ne...
  19. Chola

    Najjeftinije napajanje koje mi neće spaliti kuću?

    Pozdrav, Treba mi neko napajanje da je što jeftinije, a da je dovoljno dobro da mi neće eksplodirati i spaliti kuću u procesu :d Smučilo mi se gledajući našu ponudu napajanja... :mad: Konfiguracija koju imam je relativno efikasna, pa joj treba kontam oko 350W realnih. i5 3470 MSI 1050Ti LP...
  20. P

    RAIDMAX Thunder RGB 735w buka

    kupio sam ovo napajanje jer mi je hitno trebalo neko a ovo su samo imali u radnji.... cuje se nenormalno kao turbina ili kao trimer za bradu samo malo prigusenije... kada je u igrici ,cuje se jos vise bruji kao da ce da rikne svaki cas....a konfiguracija mi ima ssd cpu i 1 pin za graficku r9...
  21. V

    Moze pomoc oko izbora

    Treba mi pomoc oko izbora graficke kartice, sastavio bih je sa: Maticna ploca- https://www.gigatron.rs/maticne_ploce/asus_mb_-_socket_am4_-_prime_b350-plus-100863 Procesor- https://www.gigatron.rs/procesori/amd_athlon_x4_950_3.5ghz_3.8ghz_box-113779 RAM- 2x po...
  22. T

    FSP Napajanja

    Nedavno su nase radnje izlistale FSP napajanja. U skladu sa tim i ova tema koja ce bogata informacijama odnosno vasim iskustvima pruziti podrobniji uvid u ista. Hvala. Napajanja se prodaju sa petogodisnjom garancijom.
  23. Jane

    Ventilator za Thermaltake Toughpower XT 775W

    Originalni je prilicno bucan, koji bi ventilator mogao da zameni originalni. Mislim da ide 14ica Istekla garancije prosle godine, tako da bih ga rado zamenio :smash:.
  24. Z

    Napajanje za Nvidia GTX 260?

    Ljudi treba mi pomoć oko izbora napajanja, nov sam u ovome pa mi malo sve zbunjujuće. Kupio sam polovnu gtx 260 jer me smorila integrisana grafička na kompu, međutim moje napajanje nema odgovorajuće konektore (ee-atx-500w-ir). Za grafu treba 2x6pin a ja nemam ni jedan lol. Koje bi napajanje...
  25. Hesperus

    Zamena starog Enermax napajanja i kucista Chieftec?

    Dragi prijatelji, ovo je prvi put da vam se obracam, a potrebna mi je vasa pomoc oko odluke i nabavke novog racunara. Ideja je da zadrzim napajanje i kuciste ukoliko je ta odluka racionalna. Dakle: da li je neophodno zameniti moje staro napajanje Enermax 620W PRO82+ da li je neophodno...
  26. M

    LC500H-12 v2.2

    Zanima me da li ovo napajanje moze da izdrzi: POWERCOLOR AXRX470 4GB GDDR5 OC CRUCIAL 8GB DDR4 2133MHz CL15 CT8G4DFD8213 SANDISK 120GB Z410 SATA3 2,5" SD8SBBU-120G-1122 INTEL Pentium G4560 3.50GHz 1151 BOX ASUS H110M-K uzeo sam ga za stariji kompijuter i sad planiram da uzmem novi, pa me plasi...
  27. S

    Da li je napajanje dovoljno jako za GPU

    Pozdrav,ovo mi je prva tema,ne znam da li je bilo ali verujem da jeste tema na ovaj fazon :eyebrows: e ovako,narucio sam hd 6770 i sad me brine napajanje :zgran: ,imam neko kvalitetnije napajanje Fortron FSP400-60hln,koje je poprilicno tesko i ima fabricki ugradjen 6-pin sto valjda oznacava da...
  28. Be_HappY

    Low/medium gaming konfiguracija bez monitora do 60000 RSD

    Latio sam se posla sastavljanja neke pristupačnije gaming konfiguracije za drugara... budžet plafon 60000RSD iliti 500€. "Mora da gura NBA2k15 na haj" - njegove reči :) Za sada sam sklopio sledeće: Procesor: AMD FX-6300 Matična: GIGABYTE GA-970A-UD3P Memorija: Corsair DDR3 4GB, 1600MHz...
  29. Stefke93

    Sharkoon napajanja??

    Zanima me kakva su napajanja marke Sharkoon, cuo sam da su dobrog kvaliteta I da imaju Cwt elektroniku kao I da su veoma tiha. Konkretno me interesuje Rushpower M 600w? Pisite vasa iskustva sa ovim brendom :)
  30. A

    Napajanje za r9 280x i overklokovan i5 4690k?

    Pozdrav! Dakle, naslov sve kaze. Bacite pogled na ovu konfiguraciju http://pcpartpicker.com/user/apetrovic321/saved/#savedbuild_1775285. Kosta oko 600 eura, inace. Ovo nije konacna verzija, napravio sam 10 konfiguracija do sada, ali ova mi je za sada najrealnija. Mozda bude i Sapphire graficka...
Nazad
Vrh Dno