Šta je novo?

wifi

  1. Shagon94

    Periferni uređaji Preporuka za ruter oko 200€

    Pozdrav, Koristim MTSov HG8245Q2 ruter koji bih da stavim u bridge mode i da ga zamenim sa nekim novijim WiFi 6 ruterom. Imamo oko 15tak uredjaja u stanu (50tak kvadrata) i ovaj trenutni ruter ima problema da nekad pukne net za neki uredjaj u mrezi dok ostali nemaju problema, nije bitno da li...
  2. R

    Blokada i ogranicenje sadrzaja na nivou WIFI-ja?

    Imam MTS-ovu optiku i njihov ruter (HG8245Q2). Ne poznajem razna podesavanja u ruteru pa me zanima da li je moguce da svako ko je nakacen na wifi ima zabranu da odlazi na pojedinu vrstu sajtova kao i neko vremensko ogranicenje npr. tiktok moze 2h dnevno i tome slicno?
  3. P

    (Još jedna) Orion telekom tema

    Pozz svima, Uskoro treba da mi se uvede optika Oriona, pa imam par pitanja. Prvo je naravno: kako se pokazao u Beogradu, konkretno opština Voždovac? Kabl ide ispod zemlje, nije GPON lite ili tako neka glupost. Drugo je oko njihovog Eltex ONTa (bridge) jer sam im to tražio da bih imao svoj ruter...
  4. A

    Hardver Koji WiFi adapter

    Koji WiFi adapter da uzmem za kućnu upotrebu, gde su ruter i računar u istoj prostoriji od 30ak kvadrata?
  5. kaznovac

    Preporuka za home 4g router

    Zamenio bih 4g/lte router (huawei b... nešto) koji sam dobio od provajdera (telenor pre ~4-5 godina) sa nečim 'malo' modernijim, idealno bi bilo još kada bih mogao da izvedem network bonding (ili bar failover). Neki idealni router koji bih želeo bi bio: WiFi 6 (ax) LTE Cat.12+ (ili bolje Cat.8...
  6. D

    Konektovanje na WiFi

    Kako na Xiaomi Redmi 9 podesiti da odbije konekciju na oktljučane WiFi mreže. Hoću da podesim da mi se mobilni konektuje samo na WiFi koji sam pustio sa rutera kod kuće a da se ne konektuje na primer na otkuljane mreže npr. u pošti, domu zdravlja...
  7. S

    Koja WiFi m.2 kartica za Thinkcentre M900?

    Uzeo sam pomenuti primerak koji je dosao bez wifi kartice, pa bih hteo da mu ubacim istu i imam nedoumicu koji model da ubacim, razmisljao sam neku bolju od originalne koja ide uz ovaj model ali nije tako jednostavno jer Lenovo u biosu upisuje whitelist modela wifi kartica i ako ugradjena...
  8. D

    WiFi problem

    Imam Xiaomi Redmi 9. Problem nastaje nakon što uključim telefon. WiFi na telefonu je uvek uključen a i ne gasim ruter koji emituje WiFi. Nakon što uključim telefon ja odem na internet da čitam tekstove koristeći Google Chrome i to radi. Iako stranice koje posećujem budu učitane na vrhu Google...
  9. F

    Nije aktuelno DDR3, Mi Router 4A, Scythe Mugen 3 RevB

    Prodajem: 1) Kingston HyperX Fury HX313C9FB/4 4GB DDR3 1333Mhz, sa B75 i i3 3220 radi na 1600Mhz 9-9-9-27, https://www.kingstonmemoryshop.co.uk/kingston-hyperx-fury-black-4gb-ddr3-pc3-10600-1333mhz-ram-memory-1-5v-cl9-dimm cena 1500 din. 2) Xiaomi Mi ruter 4A, nov, otpakovan i proban, kupljen...
  10. korisnik2007a

    Neobican problem sa internetom.

    Valjda sam ubo podforum? Ako nisam zamolio bih moderatora da premesti. Dakle, imam neobican problem sa internetom. Naime, uvedem pre par meseci telekomovm opticki, ima onaj default ruter. Koristim internet na laptopu preko wifi-a, laptop ima samo 2.4GHz karticu, neka realtek (Realtek RTL8723BE...
  11. A

    WiFi povezivanje tačaka A i B - problem sa zgradama

    Tačka A ima internet i ruter Asus AC68U, nalazi se na visokom prizemlju i gleda ka jugu. Tačka B se nalazi na 4. spratu i gleda ka severu. Vazdušnom linijom je to nekih 400m, problem su zgrade, ne postoji optička vidljivost. :S: Koja je povoljna, a izvodljiva opcija, da tačka B dobije pristup...
  12. vidra

    Loše iskustvo sa TP Linkom, molim preporuku za bežični usb adapter.

    Kao što naslov kaže, već sam tri TP-Link adaptera kupio za suprugin komp i svi su vremenom počeli da prekidaju i na posletku da prestanu da rade. Radi se o modelu "Bežični adapter USB TP-link TL-WN722N" - jednom sa postoljem a jednom bez. Mislim da sam sada na duže vreme završio sa TP Linkom...
  13. dovlicaaa

    Internet radi, ali ne i Wi Fi?

    Pozdrav! Sinoc sam reintalirao svoj Windows 10 64bit, u nameri da ga "osvezim" malo. Od tada, wifi je prestao da radi... Laptop i telefon uspe nekako da se poveze na mrezu, samo ako je bas blizu rutera, ali svakako nema pristup internetu. ( WiFi has no internet access ). Probao sam skoro sve...
  14. Dzana

    Ne mogu podesiti Dlink dir-600 kao repeater

    Pozdrav svima, Pokušavam postaviti Dlink dir-600 kao repeater kako bih produžila range WiFi signala kući. Imam novi router pa sam htjela iskoristiti bivši router kao repeater. Uspješno sam nadogradila uređaj s firmware-om...
  15. actionman

    Wifi adapter - Ubuntu

    Pozdrav, da li moze da mi neko preporuci Wifi usb adapter do 2500 da radi provereno na Ubuntu 16.04 LTS?
  16. Zharonar

    ASUS X554L problem sa WIFI konekcijom.

    Pozdrav, od kako sam se prebacio na ZTE ruter model ZXHN H168N V3.1, kada god se otac prikaci sa njegovim laptopom model X540S, meni WIFI pocinje sa 5 crta signala da padne na 1, odnosno dropuje mi internet konekcija totalno. Mislio sam da je moj laptop problem, ali gde god drugde da sam...
  17. Djilkosh_Ns

    Kako namestiti da se wifi ne iskljucuje dok telefon spava (tutorial)

    Ovo je mene mucilo bas onako od kako sam presao na iOS i ne mogu da verujem da Apple odnosno iOS nema podesavanja za tako nesto. No bilo kako bilo, otkrio sam kako da wifi ostane zakacen, cak i kad telefon spava. Cak sam se i raspravljao sa nekim "poznavaocima" iOS-a na Apple (stranim) forumima...
  18. E

    Dlink 2750b ADSL modem kao vifi ruter

    Moze li se nekako Dlink 2750b adsl modem da se koristi kao wifi ruter za Telekom internet? Modem za Telekom imam (da ne bude zabune) ali bih pojacao wifi mrezu sa Dlink modemom. Da li je to moguce i ako jeste kako ? Pogledao sam par resenja na netu ali nista.
  19. E

    Preporuka za WiFi router [ Repeater]

    Potrebna mi je pomoc oko kupovine novog ili polovnog WiFi routera koji bi radio u repeat modu. Budzet bi bio do 3000din. Ja sam nesto ovako gledao : http://www.kupujemprodajem.com/Tenda-N301-Wireless-N300-Ruter-2x5dBi-23363170-oglas.htm?filter_id=39122 Sto se tice specifikacija, rekao bih nisu...
  20. ASUS Srbija

    ASUS RT-AC1200G+ - Dual band svestrani ruter sa 4 antene!

    Predstavljamo vam malo čudo od rutera, kodnog imena ASUS RT-AC1200G+. Verujemo da će ovaj fantastičan uređaj ostaviti najveći utisak na one koji žele odličnu pokrivenost i brzu Wi-Fi mrežu uz razumnu cenu, ali i na napredne korisnike i entuzijaste. Pogledajte našu video recenziju i sami procenite.
  21. S

    Wireless AP, antenica, ili nešto treće?

    Treba mi "nešto" sa čim ću da hvatam wifi od komšije, sa kojim delim internet, ali mi je jedan mali Tenda USB Wifi adapter crkao. Pre 10 godina znam da su bile aktuelne Wifi kartice, i antene. E sad antena mi je i dalje ostala, 12dbi je, ali nemam karticu a i mislim da ih je vreme i tehnologija...
  22. Secret Window

    wifi router <-> wifi PC -> usb out

    Poštovani, Imam situaciju, na telefonu je izgleda otišao wifi chip. Na PC-u imam wifi usb karticu sa kojom pristupam internetu preko wifi router-a u drugom delu kuće. Da li postoji mogućnost da upotrebim to kućište na način da tu konekciju podelim na usb kao izlaz kako bih taj internet dobio i...
  23. Miki_994

    tp link tl wdn4800 Pucanje koneckije

    Pre neki dan sam kupio tp link tl wdn4800 i naiso sam na dva problema a to su spora konekcija i drop koneckije.inace imam stari tp link 422g usb adapter koji nema tih problema tako da verujem da nije do rutera ako radi na ostalim uredjajima sve normalno. Takodje imam problem kad se povezem na...
  24. F

    Windows 10 wifi problem

    Ljudi, da li jos neko ima problem sa wifi-jem na Windows 10? Uradio sam cistu instalaciju Windows 10 Professional (legalano preuzet ISO i serial sa DreamSpark-a). Posto za drajvere preuzete sa HP-ovog sajta javlja dosta gresaka, uradio sam ponovnu reinstalaciju i pustio sam Windows da pronadje...
  25. Totika

    Širenje wifi signala

    Pozdravio bih sve. Imam staru antenu sa koaksialnim kablom kojom preko ,naravno, w-lan kartice koristim internet. Moje pitanje bi bilo kako da taj free signal koji sam nahvatao ( :-devil-: ) , proširim po kući kako bih ga koristio na svom lap-u , mobilnom i ostalo. Pokušao sam sa običnim...
  26. T

    Koji WiFi adapter za Windows 8.1?

    Zdravo, probao sam 2 komada i ni jedan ne radi na W8.1, drajvera nema a stari ne radi. Da li neko ima neki wifi adapter na 8.1 da preporuci?
  27. S

    Wifi access point za napolje

    trebam da uhvatim signal koji je malo dalje od kuce, pa mi preporucite access point ili ruter, oznaku modela ili link do neke online prodavnice od karakteristika: - bice napolje - wan opcija - port za lan kabal - port za eksternu antenu - pozeljno da ima i ugradjenu antenu u sebi 6-7 dB, ali...
  28. M

    Acer Aspire 7520 wifi problem!

    Pozdrav! Imam problem sa wifi-jem, stvar je u tome sto mi sve radi savrseno kuci, kod bilo koga kuci, samo ako se nadjem negdje na ulici, kafeu ili tako negdje uhvati mrezu, konektuje se, ali nema interneta, nece da otvori ni jednu stranicu... Stvarno iritira!! :S::S:
  29. buky

    Projektor za konferencijsku salu sa naprednim mogucnostima

    Hocu da kupim projektor za firmu za konferencijsku salu. Naime neophodno je da ima wifi i da na njega moze direktno da se zakaci nekoliko uredjaj preko wifija. Ne projektor na ruter pa preko mreze nego direktno. I potrebno je da mogu da se zkace IOS, Android ili PC Imamo jedan Epson epson 1945w...
  30. T

    Problem sa ruterom BELKIN N150

    Imam problem sa BELKIN N 150. Postavio sam kucnu mrezu ovim ruterom ali mi se redovno desava prekid konekcije. Uvek dodje do pucanja veze pri malo vecem protoku (torrent, download, youtube...), a veza se opet uspostavlja posle 10-tak sekundi. Mozete da zamislite koliko je to iritirajuce kada...
Nazad
Vrh Dno