Šta je novo?

hdd

  1. fox_87

    Nije aktuelno Synology DS1511+ 5-bay NAS DiskStation

    Synology DS1511+ 5-bay NAS DiskStation [ cena: 260 evra ] Na prodaju ispravan Synology DS1511+ NAS, ima mogucnost ubacivanja do 5 hard diskova, prodaje se bez HDD-a. Ima 2 Gigabitne lan kartice sa failover podrskom, hotswappable diskovi, VGA izlaz za pristup biosu ploce, ide sa naponskim...
  2. fox_87

    Prodajem/menjam Synology DiskStation DS213+ NAS Server 2TB WD HDD

    Na prodaju ispravan Synology DS213+ NAS uredjaj, prodaje se sa svojim napajanjem, LAN kablom, dve fioke u njemu. Ima mogućnost za dva HDD-a. samo NAS: 120 evra hard disk 2TB: +30 evra ( WD Enterprise 100% health, 478 radnih dana, 7200 RPM ) Specifikcije...
  3. A

    Prodajem/menjam Synology DS118 NAS

    Na prodaju Synology DS118 NAS, jedva korišćen, odlično očuvan, kompletno fabričko pakovanje do poslednjeg šrafa. Cena: 15.000 din. Moguće slanje, kontakt preko PP. Hardware Overview Technical Specifications CPU Realtek RTD1296 quad-core 1.4GHz Hardware encryption engine Yes Hardware...
  4. vasilij05

    HDD otkazuje - mogući problem sa PSU??

    Pozdrav ljudi, Situacija je sledeća... HDD Sentienel mi u zadnje vreme prijavljuje da se "zdravlje" mog HDD drastično pogoršava - sada je na 12%. E sada, prateći uputstva HDD Sentienel-a skontao sam da problem sa "lošim sektorima" može da nastane i kao posledica napajanja i da proverim kablove...
  5. mr_bungle

    LC-DOCK-U3-CR - HDD docking station - problem sa povezivanjem na USB 3.0 portove

    Pozdrav, kupih skoro urgentno HDD dok (LC-DOCK-U3-CR) da spasim podatke sa diska koji počeo da trokira iznenada. https://www.lc-power.com/en/product/accessories/hdd-docking-station/lc-dock-u3-cr/ Sve sam odradio i spasao podatke ali uz jednu zakčoljicu: hdd dock nije hteo da se poveže preko...
  6. fox_87

    Prodajem/menjam Synology DiskStation DS213+ 2-Bay All-in-One NAS Server

    Na prodaju ispravan Synology DS213+ NAS uredjaj, prodaje se sa napajanjem, dve fioke su uradjene kvalitetno na 3D stampacu, LAN kablom i srafovima za hard disk. samo NAS: 120e hard disk 1TB: +20e ( 100% health, 769 radnih dana, Seagate Barracuda) hard disk 2TB: +40e ( 100% health, 416 radnih...
  7. Broker

    Hardver Koji 2.5" hard disk za laptop

    Treba da u lapoptu HP EliteBook 840 G3 zamenim dotrajali 2.5" hard disk. Disk je sekundarnii služi kao storage. Planirani kapacitet je 1Tb. Šta od onog što se kod nas može nabaviti valja?
  8. Funduk

    Dva HHD prestala da rade nakon promene napajanja

    Cao drugari ,preporuceno mi je da dodjem ovde i posavetujem se sa ljudima koji nesto znaju o ovome vise od mene. Naime ,pre dva dana sam dobio novu grafiku i usput uzeo novo napajanje od 1000w EVGA 1000 P2 .Pre nego sam promeni napajanje ,sve je radilo savrseno.Ugasio sam komp,ugasio napajanje...
  9. srb_hawk

    Fioka za laptop HDD

    Zdravo svima. Ovih dana planiram da umesto DVD čitača na laptopu ubacim fioku sa HDD-om . Interesuje me koliko je bitan izgled same fioke, da li će se disk pregrevati u njoj, da li bi trebalo birati modele sa većim otvorima u podnožju ( kao na prvoj slici ) ili to nema veze ? Pročitah negde...
  10. Iwanche

    Prodajem/menjam WD Red 6TB WD60EFAX HDD (hard disk) novo vakum domaca garancija

    WD Red 6TB WD60EFAX HDD (hard disk) novo vakum domaca garancija preko serijskog broja. Na stanju jos 5 komada, cena 23000din komad, popust ako neko hoce sve i za clanove foruma. Vise slika sajem na viber, whats up ili mail, postavicu sliku samo jednog jer su svi isti razlikuju se po serijskom...
  11. radebojic

    Nije aktuelno WD RED 4TB 40EFRX novi, neotpakovani

    WD RED 4TB 40EFRX novi, neotpakovani NAS diskovi. U garantnom roku od 36 meseci minus 6 meseci kada su i kupljeni. Kupljeni su preko firme ali se odustalo od upgrade-a. Garancija je ostvariva preko mene ili preko serisjkog broja, Kupljeni su u At*m - u preko računa. Potražiću i garanciju u...
  12. D

    Isključivanje HDD-a

    Ako uključim HDD od 120 GB u komp u kojem je već uključen HDD od 250 GB, da li u Windowsu mogu po potrebi isključiti pa uključiti HDD od 120GB kako bi manje potrošio struje?
  13. xWoLf

    Hitno! Moram da kupim hdd do kraja dana, detalji u poruci!

    Toshiba 6TB 3.5" SATA III 128MB 7.200rpm HD WD260UZSVA P300 series Ne mora model od 7200rpm može i onaj od 5400 samo da može da se kupi danas... Rezervisao sam dotični hdd kod "monitor system" i verovatno im je u radnji. Medjutim desio im se maler (nema struje u celoj ulici) i radnja je...
  14. V

    Koji je disk na kom SATA portu

    Kada se ima puno diskova, recimo 5-6, još kad su neki od njih isti proizvođač, tip i kapacitet, pri hardverskoj manipulaciji sa tim diskovima, često je korisno da se zna koji je disk priključen na koji SATA port, međutim to nije tako lako znati. Oznake u BIOS-u (1st Drive, 2nd Drive, 3rd Drive)...
  15. S

    Laptop SSD+HDD (Jako usporen hdd)?

    Pozdrav, skoro sam uzeo laptop dell 5558 i napravio sam kompromis sa ssd-om od 120 gb i hdd- od 500 gb. Sistem je instaliran ssd i bitniji programi, medjutim hdd mi deluje nekako previse usporen, previse sporo prebacuje fajlove koji nisu bas nekih velikih kapaciteta.. Da li ima neko ideju zbog...
  16. D

    Šta znače atributi HDD proizvoda

    Dobro jutro vam želim. Gledam HDD koji se može kupiti u Gigatronu SEAGATE SSHD 1TB + 8GB, 3.5", SATA III, 64MB, 7200rpm, FireCuda - ST1000DX002 Interni SSHD, 3.5", SATA III, 1TB HDD + 8GB NAND Molim vas da mi protumačite šta znači 1TB + 8GB. Znam je šta je 1TB i 8GB ali ne znam šta...
  17. ivankg34

    NAS Fujitsu Celvin q800 hard diskovi

    Pozdrav svima. Posedujem NAS Storage iz naslova. Hard diskovi su u RAID5 i jedan od njih mi je crkao, moram da ga zamenim. U pitanju su Seagate 2TB diskovi i ne mogu da ih pronadjem da ih kupim. Da li mogu da uzmem jedan od drugog proizvodjaca i da li ce posle toga NAS funkcionisati bez...
  18. L

    Računar (ponekad) neće da se uključi od kako je ubačen još jedan HDD

    Zdravo svima. Od kako sam u novi računar ubacio stari hard disk, WD Black WD6401AALS (https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136319), počeli su problemi. U novom računaru konfiguracija je Asus Z370-P Prime, 8700k, SSD Samsung Evo 850 500GB, GTX-1050TI, WD Blue 4TB i napajanje...
  19. M

    SSD ili HDD ili oba

    Kupujem novi računar za izradu 3D modela, renderovanje i sl, za rad u programima 3D studio MAX, Photo Shop, REVIT, AutoCAD 3D ... Konfiguracija:imtel i7-7740x, 4 core; NVIDIA Ge FORCE GTX 1050, 4 GB; 8 GB DDR4. Dileme su: 1. HDD 2 TB ili SSD 500 GB ili HDD 1 TB + SSD 240 GB Ideja ugradnje oba...
  20. Ronin011

    Download na eksterni HDD

    Pozdrav svima,izvinjavam se unapred ako već postoji ovakva tema,nisam našao. :) Jeste malo glupo pitanje ali da razrešim dilenu. Ako nešto npr. skidate sa interneta i stavite da ide na eksterni hdd da li se upisuje direkno na eksterni ili prvo na unutrašnji? :D
  21. mihajlokostic

    Problem sa HDD-om, Windows 8.1

    Ovako, pre oko dve nedelje laptop je krenuo da baguje, i neverovatno sporo da radi(sporije nego obicno), prvo sam otvorio task manager jer sam mislio da verovatno nesto jede ram ili cpu, ali to nije bio problem, vec disk koj je bio na 100%, normalno na netu sam potrazio resenje i nasao sam ovo...
  22. bigfish

    Storage HDD: Eksterni ili standardni 3,5...

    Pozdrav za ekipu! Skoro mi je posle nepune četiri godine crkao WD MyBook Essentials 3TB, USB3.0. Nisam ga ništa posebno eksploatisao, naprotiv, napunio ga do 1/3 i tako je stajalo par godina. Užasno sam se smorio zbog ovoga, i sada gledam koja mi je najbolja opcija za storage. U ovom eksternom...
  23. G

    WD20EARS i WD20EARX pomoc

    Neko je elektroniku iz EARS stavio u EARX a iz EARX stavio u EARS pa me zanima gde bih mogao besplatno da zamenim elektronike tih hardova? Iz Beograda sam, Zarkovo.
  24. N

    Toshiba Externi HDD

    Pozdrav ljudi, Imam problem sa externim HDD-om Toshiba MQ01ABD100 - 1 TB, 2.5'' USB3.0. Izvadio sam ga iz externog kucista da bih dijagnostikovao sta mu je : Kada ga povezem na SATA Win7 nece da boot-uje (nije na njemu WIN). Kada ga ubodem hot-plug bilo koj software koji radi sa fajlovima (od...
  25. F

    Sharing externog hdd u lanu

    Zdravo ljudi, ja sam nov clan benchmark foruma i hteo bih da vas zamolim za malu pomoc i savet u vezi problema kog imam. Ovako: Hteo bih da 7 racunara koji su u mrezi preko rutera i switcha imaju pristup eksternom hdd-u sa pravima citanja i pisanja. Trenutno je eksterni hdd povezan na wifi...
  26. lilteobg

    wd hdd problem - bios ne prepoznaje

    dakle - hdd radio do prekjuce (kad je sa njega prebaceno na eksterni hdd nekih 180 gb video fajlova~mozda 3 sata prebacivao), sve vreme na hdd sentinelu health bio na 100%, 0 bad sectora, bez problema iskljucio komp iii od juce bios ga ne prepoznaje. bez iiiikakvih problema radio do juce. probao...
  27. Kasa5033

    Potreba za SSD-om ?

    Pozdrav, Ja koristim WD Bule HDD od 1 TB, kao sistemski i kao strage HDD,i posle defragmentacije i optimizacije radi kao tek formatiran, posle tri godine bez "obaranja sistema". Sistem se dize za 1,5 minut, ali dok se osposobi za rad prodje jos najmanje 2-3 minuta. Igre se ucitavaju, tipa WoT i...
  28. saka

    HP 2 hdd-a

    Imam hp probook 4530s i3 verziju. Interesuje me da li mogu umesto DVD-a da stavim ssd, posto dvd ne koristim a ssd bi mi itekako znacio. Tj. konkretnije pitanje je kako zatvoriti rupu na plastici koja nastaje kada se ukloni DVD? Da li ima neka plastika da se nabavi koja se montira na to mesto?
  29. milannnnn

    Koji storage hard uzeti?

    Treba da uzmem neki dobar HDD od 2 TB, koji bih ubacio u rack i koristio kao eksterni storage disk. Posle malo trazenje nasao sam sledece modele kod nas: Seagate: ST2000DL003 ST2000DL004 ST2000DM001 ST2000VX000 Western Digital: WD20EFRX WD20EZRX WD20EARX Samsung: SpinPoint F4 Pa sam...
  30. salebab

    Koji SSD HDD 128 GB za P35-DS3-L plocu

    Cao, kompjuter je malo stariji, pa sam hteo da kupim neki SSD hdd da bi radio bolje. Nije mi bas najjasnije da li ce ovi SSD diskovi koji po specifikaciji imaju SATA 3 povezivanje raditi sa mojom plocom? Da li mi mozete preporuciti neki SSD HDD do 100 evra? Hvala, pozdrav, Sale
Nazad
Vrh Dno