Šta je novo?

internet

  1. mirza82

    Prodajem/menjam Netgear Nighthawk | Intel i7 polukonfiguracija

    1. Netgear Nighthawk X6 R8000 AC3200 Tri-Band WiFi Router CENA: 100e 2. Netgear Nighthawk MK62 Mesh WiFi6 System CENA: 150e 3. Netgear EX7700 Nighthawk X6 Tri-Band WiFi Mesh Extender CENA: 70e 4. Netgear Nighthawk Pro Gaming XR700 CENA: 150e 5. Intel i7 6700k, MSI Z170A Gaming M7, 16GB DDR4...
  2. coldman

    Nije aktuelno A1 kartica NEO surf 12 meseci upola cene

    Dobio sam ponudu da za drugu karticu koju koristim, potpišem ugovor sa A1 za NEO Surf tarifu - 400min/sms, neograničen internet, 6GB u regionu Zapadnog Balkana po ceni od 725RSD prvih 12 meseci a potom preostalih 12 meseci po 1499RSD. Kartica je registrovana na mene tako da će verovatno biti...
  3. Vlahi

    Streaming putem LTE Rutera ?

    Pozdrav, vec neko vreme sam u dilemi sta da radim. Uglavnom zivim u mestu koje nema opciju da se nakacim na bilo kakvu vrstu optike ( nemamo infrastrukturu ) Imamo ADS Internet na centrali koja je stara preko 12 godina, Gde u najacem paketu koji skupo placamo ( Oko 5800 dinara ) imamo realnu...
  4. GSM

    Nije aktuelno Vodafone Greece Unlimited Data sim kartica

    Na prodaju predmetna sim kartica, kupljena u Grčkoj 14. avgusta 2023. godine (važi mesec dana od datuma kupovine/aktivacije). Ja sam je ove godine koristio na Tasosu i u Kavali i radila je solidno, kako gde. Pretprošle godine isti takav Vodafone paket sam koristio na Rodosu i sasvim je ok radilo...
  5. bandito

    Preporuka providera za home serve

    Imam trenutno homeserver u vidu malog workstationa koji koristim trenutno, vreme je doslo da se selim zbog studija i potreban mi je adekvatan internet provider, kako stoje provideri sa otvaranjem portova? Iskreno mi static IP nije bitan, lako se koristi DynDNS i konektuje se preko FQDN-a, sve...
  6. B

    Problem sa Packet Loss-om i pingom u online igricama

    Kao i u naslovu, imam problem sa većinom FPS igara/gubitak paketa u njima. Pogledao sam na vebu i promijenio sam nekoliko podešavanja oko svoje mreže, ali je packet loss i dalje visok. Ovo su neke stvari koje sam primenio na ruter: PRIJE SVEGA MORAM NAGLASITI, NE MOGU DA POVEZEM KOMP NA LAN*...
  7. climzy444

    A1 Kucni Internet

    Pozdrav, uzeo bih kucni internet kod A1, hteo sam da pitam ako neko ima vec A1 nije mi bitan nesto download i upload ali ping mi je bitan. Da li skace npr sa 40-50 na 1100 i tako ili je ping stabilan. Hvala
  8. frrka

    Online Privacy / Privatnost na internetu

    Nesto o cemu se dosta a govori koliko vidim nemamo temu. Da li koristite neke opcje za privatnost saobracaja? Ne kazem da treba imati neke zastite kao vojska ali mozda treba obratiti paznju na to bar delimicno. Kombinacija promene DNS + WARP mi deluje nekako najlaksa za svakog pocetnika. Sta...
  9. RavenG

    Pracenje potrosnje interneta

    Potpuno slucajno sam, preko mobilne aplikacije provajdera, proveravao potrosnju interneta. Primetio sam da mi skoro svaki dan, u isto vreme, potrosi paket od 1-2Gb. Ne mogu da shvatim sta uyme toliki internet. U to vreme ne koristim telefon. Proveravao sam podesavanja azuriranja sistema i...
  10. S

    Kako spojiti dve internet konekcije u jednu brzu?

    Ako imam dva 4g modema sa ethernet portovima od A1 i Yettel kako zdruziti te dve konekcije prema glavnom kucnom ruteru tako da uvek koristim obe i imam vecu brzinu, a ujedno i da uvek imam internet ako jedna od njih bude nedostupna neko vreme? Na koji nacin se ovo resava i balansira saobracaj...
  11. Nemanja000

    Samsung A41 grejanje

    Telefon, Samsung A41, prestao je da se puni. Utvrdio sam da nije imao masu na konektoru, koji se nalazi na pločici iznad baterije. Kontakt sam prelemio i telefon se normalno puni i radi. Ali sada imam problem kada koristim prenos podataka, jako sporo radi internet, skoro pa ne radi i telefon se...
  12. szentendrez

    A1 kucni internet

    Pozdrav ljudi. Hocu da uvedem A1 kucni net od 400gb. Problem je u tome što sam u prizemlju i singal na telefonu mi je dosta slab, kako mobilni podaci, tako i pozivi. Da li ce mi isto biti i sa njihovim uređajem? Tj. da li ce smetati ta pokrivenost zgrada i net biti u punoj brzini u kojoj uzmem...
  13. S

    4G antene

    Ima li neko iskustva sa ovim eksternim antenama da opise koliko je dobio na brzini i sa koje udaljenosti od bazne stanice je uspeo da dobije upotrebljiv signal? Takodje me interesuje 4G radi na vise bandova 800-1800-2300MHz da li treba paziti na kompatibilnost antene? Vidim da antene dolaze sa...
  14. M

    Pitanje u vezi Gnet-a

    Da li neko ima ili zna kakav je opticki Gnet internet? Da li funkcionise konekcija kako treba (bez laga, preskakanja, i slicno)? Imam Orionov bezicni internet zadnje dve godine, i poprilicno je los, pa bih da predjem na drugi. Imao sam isto od Gnet-a pre i nije bio puno bolji, ali racunajuci da...
  15. V

    Deljenje interneta sa laptopa na telefon

    Pozdrav, da li neko zna zasto nece ni jedan telefon da se poveze na internet koji delim preko laptop hotspota? Na telefonu se pojavljuje internet ali nece da se poveze. U pitanju je laptop Asus F15.
  16. I

    Telenor kucni internet

    Pozz ljudi, zeleo bih da kupim telenor kucni internet, pa me zanima ako ga neko ima.. Kakav je, da li se gubi konekcija nekad, dal je lako potrositi 100 (150) GB, i da li je brzina okej? Molim vas ko god ga ima da napise komentar.
  17. korisnik2007a

    Neobican problem sa internetom.

    Valjda sam ubo podforum? Ako nisam zamolio bih moderatora da premesti. Dakle, imam neobican problem sa internetom. Naime, uvedem pre par meseci telekomovm opticki, ima onaj default ruter. Koristim internet na laptopu preko wifi-a, laptop ima samo 2.4GHz karticu, neka realtek (Realtek RTL8723BE...
  18. M

    MTS blokira eksterne sajtove

    Pozdrav ljudi, Bas kao sto je to VIP pre otprilike godinu dana uradio, tako je i MTS poceo da blokira pojedine eksterne sajtove. Juce pokusam da se logujem na Bet365.com da odigram tiket i ladno mi ne dozvoljava kad sam na MTS internetu sa SIM kartic. Prebacim se na SBB wifi i radi normalno...
  19. A

    WiFi povezivanje tačaka A i B - problem sa zgradama

    Tačka A ima internet i ruter Asus AC68U, nalazi se na visokom prizemlju i gleda ka jugu. Tačka B se nalazi na 4. spratu i gleda ka severu. Vazdušnom linijom je to nekih 400m, problem su zgrade, ne postoji optička vidljivost. :S: Koja je povoljna, a izvodljiva opcija, da tačka B dobije pristup...
  20. I

    Gameranger problem sa firewall-om

    Nisam siguran da li ova tema pripada ovde, jer iako ima veze sa online gejmingom tako ima i veze sa ruterima i podešavanjem mreže, pa bih zamolio administratore da je prebace u odgovarajuću ako misle da je tako bolje. O čemu se radi. Dva drugara i ja pokušavamo da igramo Cossacks preko...
  21. M

    Problem sa brzinom interneta

    Pozdrav, pre nego što ispričam problem, da napomenem da sam novi ovde i ne znam da li je ovakva tema već otvorena, a ako jeste, ja se izvinjavam. Imam problem sa brzinom interneta na gornjem spratu. Uzeo sam od SBB-a paket uz koji dobijam 150 Mbps interneta, što i jeste brzina interneta na...
  22. T

    Wi- Fi problem

    Pozdrav, U stanu koji iznajmljujem ima razvaden internet od SBB-a u gazdinom stanu se nalazi modem od SBB-a, a kod mene neki Tp-link, na internet su povezani dva laptop-a i dva mobilna telefona i cesto na mom laptopu i telefonu puca internet dok na druga dva radi sasvim normalno, kada pukne na...
  23. B

    Postavljanje infrastrukture optičkog interneta za slučaj višestrukih ISP u gradu

    Imam pitanje da li je moguće da ako jedan provajder prokopa kanal da bi postavio optiku i postavi zaštitnu cev (cca 50mm, crne boje), mogu li ostali ISP da provuku svoju optiku kroz to ? Kod niskogradnje (iliti po kućama) praksa je da svaki ISP kopa sebi (ponovo) isti kanal u ulici (i ponovo...
  24. dovlicaaa

    Internet radi, ali ne i Wi Fi?

    Pozdrav! Sinoc sam reintalirao svoj Windows 10 64bit, u nameri da ga "osvezim" malo. Od tada, wifi je prestao da radi... Laptop i telefon uspe nekako da se poveze na mrezu, samo ako je bas blizu rutera, ali svakako nema pristup internetu. ( WiFi has no internet access ). Probao sam skoro sve...
  25. actionman

    Wifi adapter - Ubuntu

    Pozdrav, da li moze da mi neko preporuci Wifi usb adapter do 2500 da radi provereno na Ubuntu 16.04 LTS?
  26. C

    Sigurnost, zaštita od hakovanja

    Poštovani, Kao što je gore navedeno, moje pitanje je kako najbolje i najbezbednije zaštititi računar i sebe od raznih opasnosti sa interneta. Naime, juče je neko pokusao da mi uđe na FB nalog, iako je dosta dobro obezbeđen (duga šifra kombinacija slova brojeva i znakova, sms potvrda, code...
  27. Keops

    Kvalitetniji Internet do 2020.- praćenje realizacije projekta "All-IP" transformacije

    Kvalitetniji Internet do 2020.- praćenje realizacije projekta "All-IP" transformacije MODEDIT: Objasnjene razlike izmedju tehnologija PON vs VDSL vs DOCSIS by @poglavicas: end of MODEDIT...
  28. M

    Internet u Borči

    Pozdrav, ovo je moj prvi post na ovom forumu mada sam čitao dosta tema i komentara o internet provajderima. Ja imam jako velik problem. Živim u kući koja nema telefonskog priključka. Nalazim se u Borči, ulica Popova Bara Nova 1 preciznije. Gamer sam i meni je ping jako bitan. Kad sam se pre 3...
  29. Ev1lOne

    Cisco EPC 3928S cable modem i Kopernikus?

    Pozdrav narode, da li neko zna da li moze Cisco EPC 3928S cable modem da radi na Kopenikus kablovskom netu? Hteo bih da promenim njihov modem koji su mi dali, ali nisam siguran da li se slazu standardi i da li ce to sve da sljaka kako treba... U pitanju je Kopernikus u Jagodini.
  30. Worf

    Android Lolipop i PC

    Желим да инсталирам Андроид оперативни систем на десктоп рачунар али желим притом да ми ради интернет. Имам ТП линк усб вајерлес адаптер и оперативни систем га не детектује. Да ли је неко покушавао нешто слично и имао исти проблем као ја? На Убунту исти адаптер ради одлично, без инсталације...
Nazad
Vrh Dno