Šta je novo?

optika

  1. tapan

    IPTV bežično

    Planiram da uvedem optiku, da stavim ruter negde kod vrata i tu da mi bude WiFi, a da preko WiFi Range Extendera ili nekog sličnog uređaja, bežično dobacim mrežu do dva TV za IPTV. Cilj je da ne razvlačim kablove po stanu... Da li neko ima neku ideju i neki savet?
  2. P

    Postavljanje optičkog kabla u kući

    Treba da produžim optičku mrežu u kući. Ne isplati mi se da zovem majstora sa alatom jer me otprilike toliko košta i da kupim alat. Takođe mi se ne isplati ni da kupujem alat jer ovo radim sada i verovatno ne ove godine ponovo. Koliko sam video, najskuplja stavka je alat za sečenje optičkog...
  3. B

    Postavljanje infrastrukture optičkog interneta za slučaj višestrukih ISP u gradu

    Imam pitanje da li je moguće da ako jedan provajder prokopa kanal da bi postavio optiku i postavi zaštitnu cev (cca 50mm, crne boje), mogu li ostali ISP da provuku svoju optiku kroz to ? Kod niskogradnje (iliti po kućama) praksa je da svaki ISP kopa sebi (ponovo) isti kanal u ulici (i ponovo...
  4. mikiPSY

    MTS optika za fizicka lica

    Krenulo je pa je red i da se otvori tema. Fine cene, sta vi mislite o ovom potezu MTS-a ? Ja smatram da je ovo trebalo da se desi jos pre par godina, da kompletno preskoce vdsl korak, ali ipak bolje ikad nego nikad, jel ... ;)
  5. Keops

    Kvalitetniji Internet do 2020.- praćenje realizacije projekta "All-IP" transformacije

    Kvalitetniji Internet do 2020.- praćenje realizacije projekta "All-IP" transformacije MODEDIT: Objasnjene razlike izmedju tehnologija PON vs VDSL vs DOCSIS by @poglavicas: end of MODEDIT...
Nazad
Vrh Dno