Šta je novo?

maticna ploca

  1. A

    Hardver Koju matičnu ploču upariti sa AMD Ryzen 5 5600 da je oko 100 eura, msi b450 tomahawk max 2 otpada jer nema na lagerima, šta je alternativa?

    Kao što naslov kaže, zvao sam puno brojeva za ovu matičnu ali nema na lageru i kad stigne iz uvoza biće duplo skuplja, neverovatno! hteo bih da uzmem matičnu koja bi podržavala 4 slota za ddr4 memoriju, uglavnom da je prava zamena za msi b450 tomahawk max 2.. gledam sve je nešto skupo ko da kad...
  2. NikolicaG4

    Hardver Saveti za PC

    Poštovanje svima! Planiram da obnovim komp, probao sam u 2 različita servisa da se raspitam za pomoć i da od njih kupim komponente ali ljudi kao da ne žele da zarade novac. Dugo vremena nisam mogao da pratim kako se kreću stvari u ovom svetu tako da sam poprilično neupućen i cenio bih svaku...
  3. Melanogangster

    Problem sa novim kompjuterom - losa maticna?

    Pozdrav, Prvi put sam sam skupio i sastavio kompjuter i imam neke probleme za koje nisam siguran odakle poticu MSI MAG B660M Mortar DDR4 Kingston DDR4 32GB 3200MHz FURY Beast SAMSUNG 1TB M2 NVMe MZ-V8V1T0BW 980 EVO INTEL Core I5-12400 6-Core 2.50GHz (4.40GHz) Box CORSAIR RM850x CP-9020200-EU...
  4. Z

    Problem sa maticnom?

    Pozdrav, imam problem, pri paljenju racunara desava se ovo, zanima me u cemu je problem, ovako nesto se prvi put desava.. Mislim da je problem u maticnoj ali nisam sigurna..?
  5. parafora

    Nije aktuelno Dve polukonfiguracije, ostatak od upgrade-a

    Prodajem dve polukonfiguracije koje su ostale posle upgrade-a. Sve je ispravno i bez ostecenja. Procesori nisu skinuti sa ploce i imaju box kulere, tako da maticna ploca i procesor moraju da idu u kompletu. Sve ostalo moze i odvojeno, s tim da dajem bolju cenu ako uzmete vise komponenti...
  6. D

    Problem nakon update biosa na Gigabyte B450M Gaming

    Prilikom setovanja podesavanja secure boot i AMD CPU fTPM na enable, racunar nije hteo da se pokrene. Kuleri rade, ali nema nikakve slike na ekranu niti maticna daje zvuke kvara. Izvadio sam cmos bateriju, vratio je i racunar je radio kako treba. U tom trenutku verzija biosa je bila F51. Nakon...
  7. N

    USB ima struju, a računar je iskljucen

    Ćao svima. 🙂 Skoro mi je crka matična ploča sa LGA775 soketom, i kupio sam drugu preko neta. U pitanju je ASUS P3B-E Plus. Sve radi odlično, ali primetio sam da miš i tastatura (PS/2 konektori) i dalje dobijaju napajanje.. Proverio sam i USB portove, i oni imaju... Postoji li način da se reši...
  8. V

    Da li RGB ventilatore smem da priključim na obične, non-rgb headere ?

    Pozdrav ljudi, usrao sam motku. Sastavljam konfiguraciju i sestra je izrazila želju da ubacimo i neke rgb elemente. Pošto nisam smeo oko traka da se zezam, odlučio sam se da kupimo rgb ventilatore koji bi istovremeno lepo hladili i svetleli, da spojim lepo i korisno. Ja sam istraživao po...
  9. I

    Ram + ploca + CPU za do 600E?

    Treba mi pomoc oko izbora RAM + PLOCA + CPU za do 600 Eura. U obzir dolaze i madjari. Zapravo ne znam ni odakle da krenem jer nisam pratio HW nekoliko godina vec. Da li je vredno ici na DDR4, gledajuci performanse i razliku u ceni? Shvatam da je ovo pitanje potencijalno glupo jer moguce da...
  10. V

    Moze pomoc oko izbora

    Treba mi pomoc oko izbora graficke kartice, sastavio bih je sa: Maticna ploca- https://www.gigatron.rs/maticne_ploce/asus_mb_-_socket_am4_-_prime_b350-plus-100863 Procesor- https://www.gigatron.rs/procesori/amd_athlon_x4_950_3.5ghz_3.8ghz_box-113779 RAM- 2x po...
  11. vladakv

    Temperatura ploče

    1. Da li je normalno da temperatura matične ploče bude veća za oko 10 stepeni od T procesora na leru. Procesor na leru 36C, grafika 34C, a matična 46C??? Na slici je 43C jer sam malopre podigao sistem, a sada ima tih 46C. 2. Takođe, procesor na 50% ima temperaturu 67C na CM Hyper 212Evo. Sobna...
  12. Nik395

    Ploca za i5 7600k i gtx 1060 6gb

    Ajde da cujem vase predloge
  13. R

    Izvlacenje podataka sa mrtve maticne ploce - preporuka servisa

    Zdravo svima, Prijatelju je riknuo telefon pa mu treba neki pouzdani servis u kome mogu/znaju da izvuku podatke sa telefona, a crkla je maticna. U pitanju je HTC One M9. Msm da je bolje da ja pitam ovde, nego da on zove sve servise redom :) Nadam se da neko ima da preporuci neki servis. Hvala...
  14. ASUS Srbija

    ROG Crosshair VI Hero - AM4 RYZEN najbolja matična ploča

    Predstavljamo vam AMD baziranog heroja kojeg smo baš dugo čekali, to jest ASUS CrossHair VI Hero matičnu ploču, namenjenu najnovijim AMD RYZEN procesorima. Trenutno najbolji izbor u poređenju sa svim drugim modelima matičnih ploča u ovom segmentu, sa neverovatno dobrim overklok sposobnostima i...
  15. ASUS Srbija

    ASUS ROG STRIX Z270E Gaming matična ploča - pristupačnija ulaznica u ROG svet!

    Na još jedan zahtev naših fanova predstavljamo vam još jednu ROG matičnu ploču kodnog imena ASUS ROG STRIX Z270 Gaming. Pogledajte video prilog o ovom izvanrednom parčetu hardvera.
  16. B

    Brickovana maticna ploca

    Poštovanje svim članovima foruma. Kao što se može pretpostaviti o čemu se radi,s obzirom na naslov teme,interesuje me da li postoji ikakva mogućnost oporavke/restauracije brickovane matične ploče? Hvala.
  17. Z

    M5A97 R2.0 coil whine il' sta li je vec

    Pozdrav, prvo da kazem da sam citao po forumu za ovaj problem ali nisam naisao na ovakav problem. Ploca iz naslova, sa FX-8320 na stock proizvodi blago pistanje iz predela oko CPU socketa. Ovo se desava na desktopu, dok je CPU u idle i malo manje u igrama. Medjutim pistanje nestane kad opteretis...
  18. 23Skazi

    xeon x5460 na asus p5q

    poz Svima :D hteo bih da upitam samo da li sam sve prikupio sto mi je potrebno da zbudzim ovo :d Drug mi je reko da je ovde najbolje mesto za pitati :) ovako: Imam plocu Asus p5q (znam da trebam da uklonim na ploci gde se stavlja procesor male nepravilnosti ili nzm kako da ih nazovem ali znate...
  19. D

    Matična socket 775 sa podrškom za AHCI

    Pozdrav, zanima me koja maticna ploca (ako postoji uopste) za core2quad procesore sa podrskom za ddr3 memoriju ima opciju za ahci mod za hard diskove? Sve sto sam uspevao da nadjem je sa samo ddr2 memorijom.
  20. V

    Pomoć oko kupovine komponenti za desktop računar

    Budžet mi je 650 evra Od novih komponenti imam CPU i RAM: - RAM: Kingston KHX18C10T2K2/16X - CPU: i5-3470 LGA 1155 Od stari komponenti zadržao bih: Grafičku kartu: ATI Radeon HD 5670 (400 SM5.0 775MHz, 1GB DDR5 4GHz 128-bit, PCIe 2.00 x16) HDD: - SAMSUNG HD103UJ (1TB, SATA300, 3.5", 7200rpm...
  21. D

    Problem sa USB portovima

    Vec duze vreme mi se javlja problem sa USB portovima na mom racunaru (konfiguracija prikazana). Ploca je gigabyte GA-P35-DS3L. Problem je sledeci: Kada ukljucim neki uradjaj na USB desava mi se da dobijem poruku da je ukljucen u usb 1.1 a ne 2.0. Pa kad ga iskljucim i ponovo vratim sve radi...
  22. W

    Koja ploca uz G530 ?

    Kupujem novi kompjuter, tacnije sklapam novi kompjuter pa me interesuje koju od ovih ploca da uzmem (a procesor je Intel Celeron G530): GIGABYTE GA-H61M-S2PV , ASUS P8H61-MX/SI Bulk ili GIGABYTE GA-H61M-S2V (mada cena ove znatno prelazi budzet) ? Bitno je da bude neka od ove tri ploce posto sve...
  23. Gadoguz

    Gigabyte GA-N680SLI-DQ6 Pitanje oko Overclock-a?

    Pozdrav, pre par dana crkla mi ASUS p5b ploca na kojoj je radio E2140 na 3.0Ghz bez problema. E sad kod ploce iz naslova je toliko komplikovan Bios da se bas tesko snalazim, pa ako mi neko moze pomoci oko podesavanja? Hvala unapred na odg.
  24. A

    nema slike-ploca problem???

    Racunar je prestao da radi posle jedne od grmljavina, pokusavajuci da ga popravim, posle mrtvog stanja, dosao sam u fazu da rade kuleri, hard, sve sem slike, sto mu dodje skoro pa isto, kriva mislim da je maticna, jer su hard, mem, i grafa testirani u drugom racunaru, napajanje takodje...
  25. A

    Acer Extensa 5630G-582G32MN LX.EAV0C.003(1) potrebna maticna ploca oznake MBTQ901002

    Maticna je otisla najverovatnije nakon kratkog spoja na kablu za napajanje displeja, na ulazu u invertor. Da li iko zna sta je moglo da crkne, da li se moze popraviti, koja bi eventualno zamena mogla da se nadje (gde i po kojoj ceni), ako vec ne moze originalna, jer ovaj model ima neintegrisanu...
  26. T

    Maticna ploca za 2500K

    Posto ocekujem rast cena, nakon sto intel izbaci ispravne cipsetove i stabilizuje se traznja za sandy bridge platformom, a vec duze vreme imam plan da modernizujem moj vremesni Core 2 Duo, narucio sam Intel Core i5 2500K. 15-ak evra vise, svakako je vredelo ulozitu (u odnosu na obican 2500), jer...
  27. mixx

    Jak zvuk ventilatora

    Kako da utisam ventilatore da mi se manje cuju..Kad hocu da nesto ostavim da mi se skida preko noci da mi se smanji zvuk...jer isto fen kad upalim cuje se sustanje njihovo..kako brzo okrecu..
Nazad
Vrh Dno