Šta je novo?

overclock

  1. vlado85

    Promjena padova i paste na 3080 TI FE

    Uzeo polovnu 3080 TI FE karticu i uradio promjenu paste i padova. Dobio sam manje temperature za 15 C na memoriji i za 1-2C veću temperaturu na GPU i HotSpot. Temperatura memorije u gejmingu išla na nekih 92-96 C, sada ne prelazi 80 (najčešće oko 76C). U Furmarku je plafon 88C dok je prije...
  2. vladakv

    VCORE, CORE VID 0, 1, 2, 3 problem?!

    Procesor je u biosu podešen na 1.46V za 4,5GHz, stabilan je na PRIME 95, small ftt, temperature do 77C. E sad. Na iddle, HWiNFO64 pokazuje VCore 1.428V, a pri punom radu 1.356V i onda opet 1.428V na iddle. Core VID 0, 1, 2, 3 na iddle pokazuje 1.361V, a pri punom radu 1.386V. Da li je ovo u...
  3. D

    F1 OC failed i Graficki artifakti na monitoru

    Dobar dan! Prvi put pisem ovde u nadi da cu dobiti odgovor neki. No da predjem na stvar.. U novembru sam kupio nov racunar (delovima): ASUS X99 PRO i7 5820k 7950 MSI 32GB Kingston HyperX fury 2667Mhz Prvi problem sa kojim se ja suocavam je RAM. Dogadja se da ploca izbaci RAM u smislu, od...
  4. N

    Zdravo prijatelji! :)

    Imam jedan problem. Posedujem stari procesor AMD Athlon 64 x2 4000+ 2.10ghz, i maticnu plocu M2N-X, e sad, problem je u tome sto ne mogu da overklokujem procesor puno. Nisam bas upucen u te stvari, ali ja sam uspeo da overklokujem procesor sa 2.10ghz na 2.25ghz, bilo sta iznad toga da podesim...
  5. MixMaster

    AMD FX-8350 Overclock pomoć za stabilno podešavanje

    Hteo bi da clockujem FX-8350 da radi barem na 4,5 ili 4,6 Ghz (stabilno). Nisam baš neki stručnjak što se tiče overclocka pa me interesuje setup za overclock, šta uključiti šta isključiti šta menjati ili ne menjati. Ostale komponente: Ploča: Asus Crosshair V Formula Z Ram: Kingston HyperX Beast...
  6. Kasa5033

    Potrebna pomoc za overclock Phenom II x4 955 BE

    Ovako, posle nabavke Cooler Master Vanguard V700 napajanja i Cooler Master Storm Trooper-a i vec postojece masine vec spakovane u to, cooler ostaje isti, da li cu moci da imam stabilan clock od 3,8-4 Ghz na 1,45 V na Pheomu i malo nesto na grafickoj, uz prihvatljive temperature ? I interesuje...
  7. Kasa5033

    Potrebna pomoc oko izbora napajanja i hladjenja za mali OC :)

    Uz navedenu konfiguraciju treba jos da se doda Cooler Master Storm Trooper, da masina moze da dise i da ne bude prekrivena prasinom stalno :D Moje trenutno napajanje je LC Power 600w za sistem i Thermaltake Power Express od 250W samo za graficku kartu :whip:, to jest napaja dva 6 pinska...
  8. L

    Intel Pentium Processor G645 (3M Cache, 2.90 GHz)

    Ima li neko iskustva sa o/c ovog modela? http://ark.intel.com/products/69116/Intel-Pentium-Processor-G645-3M-Cache-2_90-GHz Relativno je nov na trzistu.
  9. Duh_Koji_Hoda

    Treba mi malo pomoci oko OC

    Naime, u pitanju je jedan prastari procesor e2160 pentium dual 1.8GHz. Povecanjem brzine magistrale sa 200 na 260 dobijam preko 2.3 (mnozilac je 9). I to je to posle toga zakuca. Sad me zanima da li cu vise dobiti ako smanjim mnozilac u BIOS-u, a povecam FSB? I sta da radim sa naponima? Hvala...
  10. Gadoguz

    Nakon klika na apply, memory clock se vraca na default!

    Kao sto pise u naslovu, pokusao sam da klokujem graficku (Gigabyte Nvidia GT440-OC Version) koristio sam razne alate i ne mogu da promjenim clock ni sa jednim osim sa EVGA-Precision. Ali ni kod ovog alata ne mogu da promjenim clock memorije, uvijek posle apply vraca clock ne default! Cime...
  11. T

    Tražim OC ploču za Phenom II X2 560 ili X4 955 sa 1xATA133 i USB 3.0

    Pozdrav ljudi...blejim vec danima po forumu i po raznim IT sajtovima u potrazi za "idealnom" plocom...valjala bi mi neka preporuka iz prakse, ako neko poseduje plocu sa gore navedenim karakteristikama... X2 560 ili X4 955 bi trebalo da legnu na plocu, ono sto mi je potrebno da ima bar 2-3 PCI...
  12. Gadoguz

    Gigabyte GA-N680SLI-DQ6 Pitanje oko Overclock-a?

    Pozdrav, pre par dana crkla mi ASUS p5b ploca na kojoj je radio E2140 na 3.0Ghz bez problema. E sad kod ploce iz naslova je toliko komplikovan Bios da se bas tesko snalazim, pa ako mi neko moze pomoci oko podesavanja? Hvala unapred na odg.
  13. purple

    Kingston HyperX 2000MHZ OCing

    Pozdrav, Danas sam kupio pomenuti set Kingstonovih modula na 2000Mhz. Plocha (Asus M4A89GTD Pro) kazhe da podrzhava 2000Mhz/OC a proc je AMD P2 x4 965BE. Zanima me kako da podesim BIOS da ovi moduli ferceraju na njihovoj deklarisanoj brzini? Thanks
  14. T

    Maticna ploca za 2500K

    Posto ocekujem rast cena, nakon sto intel izbaci ispravne cipsetove i stabilizuje se traznja za sandy bridge platformom, a vec duze vreme imam plan da modernizujem moj vremesni Core 2 Duo, narucio sam Intel Core i5 2500K. 15-ak evra vise, svakako je vredelo ulozitu (u odnosu na obican 2500), jer...
  15. Psycho1993

    Termalna pasta-par nejasnoca

    E ovako: uzeo sam termalnu pastu marke Xilence (krastavac, u Rumi nema bolja da se uzme, a i dobro sam je platio-450 dinara), ali mi nije bas najjasnije kako najbolje da je nanesem. Imam procesor Intel E2140 i box cooler. Skidao sam kuler sa procesora i video sam da je pasta na njemu gotova, odnosno...
  16. Psycho1993

    Zbunjujuci problem-molim pomoc

    Na konfiguraciji iz potpisa imam problem! Procesor mi je klokovan 8*313=2.5 GHz, a graficka GPU 717 MHz, shaders 1850, memorija 950 (1900 efektivno) i FurMark lepo odradi test stabilnosti, svuda je super, u igrama pogotovo. :-devil-: E sad, problem je sto mi je procesor nekada radio bez...
  17. A

    E5200 Over Clock

    Imam Dual Core E5200 , Kingston 2 x 1 gb 400 mhz , 530 w MS INDUSTRIAL. Procesor normalno radi na 2.5 , moje pitanje koliko mogu izvuci sa ovom konfiguracijom ako vam ovo nije dovoljno pogledajte profil i sta tacno treba promjeniti u BIOS ???
  18. SeeBeen

    HowTo: Overklokovanje AMD Procesora - Socket A/754/939/AM2 i AM2+ [Phenom]

    Howto: Overklokovanje AMD Procesora U skorije vreme se pojavljuje veliki broj tema u kojima se pita kako se klokuju AMD procesori (32bitne i 64bitne arhitekture)...(Ovo može i u sticky :)) Pre toga: Front Side Bus CPU multiplier HyperTransport DDR SDRAM DDR2 SDRAM Socket A Socket 754 Socket...
Nazad
Vrh Dno