Šta je novo?

MSI R9 270x HAWK 2Gb temperatura?

vladakv

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.12.2016
Poruke
165
Poena
19
Pozdrav svima, ova grafička kada radi 100%, temperatura se kreće 75-85C, a češće boravi na 84. Kućište provetreno, nema prašine, fan podešen na mimimum 70% pri ovim temperaturama. Inače igram BF4 na high(deafult, na osnovu konfiguracije). Na GTA V radi na nekih 60-70% i daje 64-74 stepena. Da li su ovo normalne temperature i da li treba da menjam termalnu pastu? Ima li razloga za brigu?
 
Mozda jeste malo veca temperatura ali nije strasno. Mozes ti svakako radi sebe da skines hladnjak i zamenis pastu. Tako ces detaljno ocistiti prasinu. I ventilator podesi na automatsku brzinu pa onda proveri opet (ako si cackao nesto oko brzine ventilatora).

edit: Ako budes menjao pastu, gledaj da ne stavis previse. Tek malo zrno i dobro razmazes sa nekom karticom po celoj povrsini. Bas sam skoro testirao par nacina nanosenja paste i sto tanje, to bolje.
 
Poslednja izmena:
Hvala na informaciji. Grafa je još desetak dana u garanciji i mnogl je moćna. Ne bih rizikovao, najbolje je da odnesem u servis i da dam crvenu, nego da se hvatam za glavu. Hvala još jednom. Zagledao sam malo i video da iza kulera ima dugački sloj prašine.
 
Ma samo izduvaj prasinu ima da se sredi to
 
Prašine je bilo jako malo. A problem je bio u lošem drajveru. Naime, dok sam igrao BF4 pokazivao mi je 85-95 stepeni. Namerno sam držao toliku 'temperaturu', pipnem grafu, ona topla sa nekih 40C. Na FuMark u se pokazivala normalna temperatura, a MSI Afterburner za to vreme je pokazivao 85-105C. Odradio sam nove drajvere i grafa u svim igricama ne prelazi 65C i daje 45-85FPS.
 
imam Sapphir 270X OC boost dualX, 35-65 C, nije presla ni u cemu 65 C, i ne razumem koja ti je temperatura u idle i na primer u browserima, koji su drajveri i koliki ti je napon,ova kada nesto 3D radi ima otkljucan i napon al ne prelazi 65 C
 
Ma opet problem. Izgleda da su kuleri nestabilni pri većem broju obrtaja u full load-u. Kada oborim kućište temperatura ne prelazi 65C, a kada ga uspravim ide do 90-95C. Danas nosim u servis pošto mi je u garanciji do 27.12. Užas.
 
Ako je sve ispravno nema sanse da obaranje kucista obori temperaturu za 3. Kao sto si rekao, nosi ti to u servis kad vec imas garanciju.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Odneo sam i opisao sam problem kao sto sam gore napisao. I do utorka će valjda biti gotovo.
- Pa verovatno su kuleri nestabilni kada su okrenuti na dole. Rekao bih da malo više imaju lufta. Videćemo sledeće nedelje.
 
sta bi, probaj da flesujes BIOS i pricvrstis kuler
 
Bios ažuriran, a sa kulerima nisam hteo da se petljam. Primetio sam da imaju veći luft.
- U servisu mi je od prošle nedelje, a sutra bi trebalo da bude sređena. Malo sam guglao po netu i shvatio da i napajanje može predstavljati problem, tako da ga svakako ga uzimam. Opet, horizontalno postavljanje kućišta za normalan rad po meni ukazuje na problem sa kulerom grafičke kartice...
 
sta bi, probaj da flesujes BIOS i pricvrstis kuler

Doneo iz servisa. Naravno, niša nisu uradili. Ubeđivali me da je ta situacija zbog antivirusnih programa, gedžeta i programa za merenje temperature. Rekli mi da ih pogasim i da neće biti problema. Ja sam došao kući, instalirao Windows 10, SAMO drajver za grafičku preko windows update, skinuo FurMark i opet isto. Prvi put kuleri polude dok FurMark pokazuje iddle temperaturu, a kad izađem i ponovo uđem u FurMark, sve je normalno. Možda je u pitanju napajanje. Sutra uzimam jedno od 600W Chieftrc eco jer je ovo staro i bilo mi je na starom kompu (ddr2).
 
Ako je sve ispravno nema sanse da obaranje kucista obori temperaturu za 3. Kao sto si rekao, nosi ti to u servis kad vec imas garanciju.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Problem sam otkrio sam. Problem je - KUĆIŠTE. Mesto gde se kači grafa za kućište nije odgovarala. Trebalo je da se pomeri na drugu stranu da bi grafa lepo legla u PCI-e. Strašno.
 
:shock:
idi počasti sebe jednim pivom,čudi me da nisi spržio nešto :)
 
:shock:
idi počasti sebe jednim pivom,čudi me da nisi spržio nešto :)

Čista sreća. Čim sam video da diže temperaturu na FurMark-u odmah sam gasio. Mada za ovu grafu target temp je 85 pri punom radu. Sada na FurMarku daje 75, a u igricama 55-65, zavisi koja, a fps je odličan. Ne desilo se ovo nikome, moglo je da vrisne nešto.
 
polako kolko ti je u idlu temperatura, pogledaj Mhz za gpu i memorije u idlu, pa ces verovarno da se cudis i temperatura je oko 40 a treba da je 30 C, pa javi
 
polako kolko ti je u idlu temperatura, pogledaj Mhz za gpu i memorije u idlu, pa ces verovarno da se cudis i temperatura je oko 40 a treba da je 30 C, pa javi

Sve je u redu kolega. Problem je bio što grafička nije dobro fiksirana za kućište. Bila je labavo vezana. Temperature su više nego odlične. Iddle 28-32, zavisno od sobne T, pun rad 53-55C gta v (high-very high) na 55 fps, BF4 do 65C (high) na oko 75 fps. Hvala svima na informacijama.
Ps Vodite računa kako montirate skupe komponente.
 
Nazad
Vrh Dno