Šta je novo?

Pregrejavanje Msi R9 270x 2 gb

Vladanje

Poštovan
Učlanjen(a)
01.03.2015
Poruke
107
Poena
69
Pozz, ljudi imam veliki problem. Menjao sam staru graficku za polovnu MSI R9 270x gaming, ugradio j, pokrenuo par igrica i valley benchmark i grafika ide i do 95, 96 stepeni. Merio sam afterburnerom gde je sve na default, bez oc. Zamenio sam pastu na njoj, kad ono isto - visoke temperature i fanovi na skoro 100 posto. Imam mini kuciste ali sam ubacio ventilator u donji deo da izbacuje vruc vazduh, i to def nije problem. Imate li ideju sta uopste moze da bude?? Da naglasim, fanovi vrte i nisu bucni, skroz ok rade, sem kad dogura do 90 i kusur stepeni, onda je turbina.
 
Vruć vazduh je gore, a ne dole. Donji ventilator treba da ubacuje vazduh, a gornji da izbacuje. Možeš da probaš i sa otvorenom stranicom kućišta.
 
Auto fan je podesen. Graficka je u idle oko 40 stepeni, samo kad se forsira u igrama ide do 95 stepeni. Ima li jos neko da da svoje misljenje ili savet?
 
Otvaranje, ciscenje,zamena paste,izduvavanje prasine
 
Ja imam Msi r9 270 gaming 2g. Kod mene u stanju mirovanja je oko 35 , a dok se igram oko 60. Pošto igram Diablo 3 uglavnom je oko 52-53. Kada sam radio full load test išla je do 75.
 
Ne znam, jos uvek nisam provalio o cemu se radi... Negde sam citao da se greje memorija kod ovih R9 270x
 
Poslednja izmena:
A koje napajanje imaš u kućištu?
 
Nasao sam sta je. Kad skinem heatsink, nemam one termalne padove na memoriji, pa mi se ona uopste i ne hladi. Narucio sam termalnu traku i odradicu to sutra pa javljam rezultate.
 
Jok. i dalje se greje ko rerna, pokrenuo Doom novi, ventilatori ponekad i do 100% vrte...
 
Ja imam R7 370 OC Gigabyte 2GB, stara mjesec dana.

Kad sam igrao WoT desilo mi se nekoliko puta da mi blokira sve, samo se pojave pruge na monitoru, pa moram i comp restartovati. Onda mi neko reče da se to grafička pregrijala, pa sam programom GPU-Z mjerio temperature. Kad nisam u igri bilo je 33'C, a u igri je konstanto 69'C. Pošto je grafa fabrički overklokovana, smanjio sam malo postavke, tačnije sa 1015MHZ spustio na 950 i memoriju sa 1400 spustio na 1300). Sad mi je temperatura u igri konstantno 66'C. To sam sinoć uradio, pa ću vidjeti da li će mi opet blokirati comp...

Pokušao sam saznati koja je optimalna temperatura ove grafičke, ali nisam mogao nigdje naći. Ne bih da je forsiram, jer nema potrebe za tim, pa me zanimaju vaše preporuke na koje radne taktove da je postavim i koju temperaturu ne bi trebala da prelazi?
 
Ja imam R7 370 OC Gigabyte 2GB, stara mjesec dana.

Kad sam igrao WoT desilo mi se nekoliko puta da mi blokira sve, samo se pojave pruge na monitoru, pa moram i comp restartovati. Onda mi neko reče da se to grafička pregrijala, pa sam programom GPU-Z mjerio temperature. Kad nisam u igri bilo je 33'C, a u igri je konstanto 69'C. Pošto je grafa fabrički overklokovana, smanjio sam malo postavke, tačnije sa 1015MHZ spustio na 950 i memoriju sa 1400 spustio na 1300). Sad mi je temperatura u igri konstantno 66'C. To sam sinoć uradio, pa ću vidjeti da li će mi opet blokirati comp...

Pokušao sam saznati koja je optimalna temperatura ove grafičke, ali nisam mogao nigdje naći. Ne bih da je forsiram, jer nema potrebe za tim, pa me zanimaju vaše preporuke na koje radne taktove da je postavim i koju temperaturu ne bi trebala da prelazi?

Brale 69 stepeni je odlicna temperatura. Moja radi na 85-90 konstantno pa mi ne resetuje komp, samo mi ventilatori vrte nenormalno.
 
Stavi original BIOS neko a i ti ste ga cackali preko RBE, ko zna u kakvim je taktovima kad ode u 3 D mod.
Uzgred pre 4-5 godina je bio bug u Catalystu, sam se ukljucivao AMD Overdrive narocito na online igrama, stavi i drajvere sa diska a ne poslednje....
 
Poslednja izmena:
Ja imam R7 370 OC Gigabyte 2GB, stara mjesec dana.

Kad sam igrao WoT desilo mi se nekoliko puta da mi blokira sve, samo se pojave pruge na monitoru, pa moram i comp restartovati. Onda mi neko reče da se to grafička pregrijala, pa sam programom GPU-Z mjerio temperature. Kad nisam u igri bilo je 33'C, a u igri je konstanto 69'C. Pošto je grafa fabrički overklokovana, smanjio sam malo postavke, tačnije sa 1015MHZ spustio na 950 i memoriju sa 1400 spustio na 1300). Sad mi je temperatura u igri konstantno 66'C. To sam sinoć uradio, pa ću vidjeti da li će mi opet blokirati comp...

Pokušao sam saznati koja je optimalna temperatura ove grafičke, ali nisam mogao nigdje naći. Ne bih da je forsiram, jer nema potrebe za tim, pa me zanimaju vaše preporuke na koje radne taktove da je postavim i koju temperaturu ne bi trebala da prelazi?


Zasto bi spustao fabricke postavke....Ako ti zamrzava sliku,izbacuje bilo kakve anomalije,probaj da stavis nov sistem,drajvere,proveri napajanje...I normalno reklamiraj,u slucaju da se i dalje desava...Kod mene je 71-72 neki max za msi 270x
 
Ako je klokovana preko RBE, onda bi VRM pravio problem na MSI 270x. Nije problem drzati pitcairna ni na 1300 MHz sa MSI hladjenjem ispod 70 stepeni vec VRM a ako VRM udari 70, driver puca/BSOD kad se klokne. Nisam siguran za gaming verziju, ali znam da za hawk afterburner ne prikazuje tacnu VRM temperaturu.
S obzirom da za pitcairn i tahiti cipove znam da driveri nakon 16.7.2 imaju bug sa dxva dekodiranjem (nakon koriscenja dxva kontrola za OC ne funkcionise dok se ne restartuje driver i ne rade ni boost clock ni ULPS) ne bi me cudilo da se zbog drivera desavaju i druge anomalije.
 
Ako je klokovana preko RBE, onda bi VRM pravio problem na MSI 270x. Nije problem drzati pitcairna ni na 1300 MHz sa MSI hladjenjem ispod 70 stepeni vec VRM a ako VRM udari 70, driver puca/BSOD kad se klokne. Nisam siguran za gaming verziju, ali znam da za hawk afterburner ne prikazuje tacnu VRM temperaturu.
S obzirom da za pitcairn i tahiti cipove znam da driveri nakon 16.7.2 imaju bug sa dxva dekodiranjem (nakon koriscenja dxva kontrola za OC ne funkcionise dok se ne restartuje driver i ne rade ni boost clock ni ULPS) ne bi me cudilo da se zbog drivera desavaju i druge anomalije.

Kako onda da resim to? Mozda reinstall sistema?
 
Pa jedino sto mozes je da proveris su voltaze za GPU na kojima radi i da si siguran da ti ventovi ustvari rade, jer generalno dok sam koristio/testirao win10 uradio sam bio driver update kad sam skinuo bf1 i grafika je sa ventovima na 30% stigla tek do 83 stepeni ali pretpostavljam da bi bilo preko 90 da kuciste koje koristim nije dobro provetreno za grafike. Samo zato sto kaze program da ventovi rade na 100% da li si siguran da stvarno rade na 100% i da li rade oba?! Trebalo bi da pocnu da se cuju tek na 70% i generalno, na default taktovima nikad ne bi trebalo da dostignu taj broj ortaja a nisam siguran da li su opste konfigurisani da idu na 100%

Sto se tice voltaza, kod mene GPU u idle radi na 0.9v, dok u igrama ide izmedju 1.164-1.188v na standardnih 1150MHz. Generalno ne bi trebalo da bude nekih vecih razlika u voltazi, ali isto uporedi i u GPU-Z settings ASIC Quality (kod mene je 82.8%) jer to isto utice na voltazu za GPU. E sada koliko taj power leak tacno utice na voltazu ne znam, ali ako je broj manji, voltaza ce definitivno veca, samo je pitanje koliko.
Isto, mozda bi bilo bolje uporediti voltaze sa nekim ko ima gaming verziju jer hawk ima vise faza pa i tu moze da se napravi razlika u voltazi.
Ovde ima voltaze za gaming verziju tako da otprilike ne bi trebalo da ima neke vece razlike
Techpowerup MSI gaming review

Takodje u GPU-Z proveri da li je bios cackan ako vec nisi. Jedine druge varijante su ili losa pasta/lose postavljena posta ili falican GPU. Mozes eventualno da proveris na drugoj ploci, ko zna, mozda nekim cudom dobijas pogresne informacije preko slota.
 
Zamenio napajanje, novi sistem opet ista prica... Voltaza ok, 1.18 v je, i dalje mi nije jasno sta je... doduse, kupio sam od jednog lika, od pocetka mi je bio sumnjiv, cak sta vise smrdelo mi je na to da mi je uvalio mining karticu...
 
Reinstaliraj drajvere prvo DDU, kasnije ne diraj AMDOverdrive u catalystu, a poslednja opcija fashuj BIOS sa RBE i AtiWinflashom, uspelo mi je na svim kartama 270
los je prvi BIOS sa 00000, malo bolji je drugi sa 000001 a za moju kartu najbolja je verzija 0000005
 
Moja, sad vec bivsa 270-ka se nije grejala preko 70 u igrama. i to u letnjem periodu, opterecena na 99%... Da probas da skines kuler, ocistis medicinskim benzinom, podmazes uljem, vratis. Ili kupis drugi kuler? Meni se desavalo da temperatura skace tako visoko kad sam nabasao na bitcoin minera, al to samo kad komp ode u standby rezim.
 
Poslednja izmena:
Da li je na karti sticker bio ne diran kad si je kupio. Ako nije, velika sansa je da je bila radjena.
 
Druže, isti problem sam imao i sve sam isto odradio kao ti. Problem je u tome što nisi dobro fiksirao grafičku za kućište. Istu grafu imam i ja i te grafe su inače teške i treba da normalno pasuju u matičnu. Znači, grafičku zašfrafi dobro iza kućišta i malo je povuci na gore da se zategne. Možeš postaviti i neki podupirač kao noseći stub ispod grafe ili da kabal od pci-e zakačiš negde gore za dvd/rw ili kuler od procesora i veruj mi, temperature će se prepoloviti. Meni ne prelazi 65C u full load-u. Često bleji na 55 na gta 5 i bf 4 na very high - ultra.
 
Druže, isti problem sam imao i sve sam isto odradio kao ti. Problem je u tome što nisi dobro fiksirao grafičku za kućište. Istu grafu imam i ja i te grafe su inače teške i treba da normalno pasuju u matičnu. Znači, grafičku zašfrafi dobro iza kućišta i malo je povuci na gore da se zategne. Možeš postaviti i neki podupirač kao noseći stub ispod grafe ili da kabal od pci-e zakačiš negde gore za dvd/rw ili kuler od procesora i veruj mi, temperature će se prepoloviti. Meni ne prelazi 65C u full load-u. Često bleji na 55 na gta 5 i bf 4 na very high - ultra.

To sam citao na jos par mesta, da zbog tog lufta se pregrevaju 270-ice... Probacu pa javljam :)
 
Prvi put čujem da se grafička pregrijava zato što nije dobro uklopljena. Loša uklopljenost obično rezultuje nestabilnim sistemom i čak fizičkim oštećenjem i grafičke i matične (voli malo da gori :) ). Moguće je da je kartica reparirana ili je odradila svoje u rudniku. Ja sam npr. imao MSI 560Ti Hawx koja se nije spuštala ispod 96°C. Najveći problem je što nikada nije zakucala ali su zato ventilatori bili bučni kao avion. Slao na reklamaciju, vratili je kao ispravnu. Od tada MSI više ne ulazi u moju kuću (ne zbog faličnog proizvoda već zbog MSI podrške na Balkanu).
Neko je spomenu miner... Miner se aktivira samo kada je računar na idle. Imao sam priliku da se susretnem sa jednim tako da sumnjam da je to u pitanju...
Koji je ventilator u pitanju na kartici, tj. da li možeš skinuti plastiku i zakačiti dvije osmice/desetke i spojiti ih direktno na ploču/napajanje? Kod novijih kartica ventilatori se ne pokreću do određene temperature pa je možda nešto i softverski otišlo.
Kod jeftinijih kartica, kuler obično ne poklapa i memorijske module kao ni napojnu sekciju, tj. nema direktan kontakt tako da to nije ništa čudno.
 
Nazad
Vrh Dno