Šta je novo?

AMD Ryzen 5 (razrada FAQ-a u II i III postu)

Baguje BF1 ili?

bf1_1920_1080_min.png


bf1_2560_1440_min.png

Brljavi im zapis. Pa i moj i5 baca prosek 135FPS na istim uslovima kao i masina sa 6900K i 1800X na 4GHz oba.
 
Ssd proverih sajt techpowerup i ispravili su grafikone za BF 1 :D
 
Ja mislim da je trenutna situacija da prodaju koliko naprave. Cena je svedok, Zen ima bitan skok u perfomansama u odnosu na FX I verujem da kako vreme prolazi tako će se i software prilagođavati. Ploče su mi relativno skupe ali verujem da će i to vremenom doći na svoje.

Sent from mTalk
Ako je verovati benchmarku Cinebench R15, R5 1600x je duplo brži u single thread-u a skoro 3 puta brži u multi thread-u (i to bez OC) od ovog mog FX 6350 na 4.8GHz.
 
AMD%20Ryzen%207%20Press%20Deck-18_575px.jpg


Jel to znači da ne mogu sva 4 modula na više od 2133MHz ?
 
Sto vise gledam ovaj R5 1600, sve mi se vise svidja. Jeftiniji od X verzije za 30-40 evra po Evropi, razlika u Adobe programima do 4%, isplati se razliku uloziti u memoriju.
 
Danas videh da ce izgleda novi PES biti next gen sto znaci da je vreme da se uzima nova masina :) apgrejd sam uvek radio kada se prelazilo na nextgen 2003 i 2010. Znaci ovaj 1600 je sad da tako kazemo best buy?

Sent from my Le X620 using Tapatalk
 
Kada izlaze r3 i apu procesori?
 
u drugoj polovini godine, dakle pre jula nista.

ja se razmisljam da se pocastim 1600X modelom. posto hocu samo da sipam i ne mislim, kapiram da mi on nece i na defu biti usko grlo za jos naredne dve grafe (ovu 1060 sam kupio pre neki dan). s' tim u vezi, u obzir dolazi neka cheap-o ploca, cak mislim da nema ni potrebe za B350. izmozgacu jos malo ali mislim da je to to. samo mi je zao sto cu morati da bacim pare na hladnjak pored sasvim ok 212 Evo koji mi super radi posao.
 
Sto bi menjao Evo ako neces klokovati, zato sto nema am4 mount ?
Nema kod nas distributera za CM ? Morali bi da imaju mounting kit za manju sumu nego skroz drugi kuler.
 
Sto bi menjao Evo ako neces klokovati, zato sto nema am4 mount ?
Nema kod nas distributera za CM ? Morali bi da imaju mounting kit za manju sumu nego skroz drugi kuler.
Pa obećali su mounting kit bar za ove cooler-e:
08083536246l.jpg
 
e pa fino, mozda i iscackam AM4 kit.
 
Trenutno se ne isplati uzimati ryzen zbog ploca, jer onda ispadne dosta skuplje.
Kad se kasnije spusti cijena mozda ce biti drugacija situacija..
 
cene su te koje jesu, nece biti veceg spustanja. ko hoce da ceka da bi ustedeo 10-15e, pa neka ceka :)
 
Trenutno se ne isplati uzimati ryzen zbog ploca, jer onda ispadne dosta skuplje.
Kad se kasnije spusti cijena mozda ce biti drugacija situacija..
Ne isplati za sta? Upucavanje kojechega ili bavljenje necim iz sveta odraslih i sto zaradjuje pare!?
Ploca i i r5 1600 = 350e, 6c/12t, to do sada nije bilo...
 
Ja sam inace bas prijatno iznenadjen cenama kod nas, ryzen isto kao kod "madjara", a ploce samo malo skuplje, mada je izbor tanak.

Jedino je ram kod nas uzas skup i jos gori izbor, ko da je kingston jedini proizvodjac wtf :/
 
Kod nas cene za 1600 30.600, za 7700K 47.000 :D :D :D
 
^ :D sumrak
Ram je generalno otisao u nebo, ali kod "nasih madjara" moze svasta lepo da se pazari za pristojne novce.
 
Ne znam da li ima sanse gskill trident z 3200 cl16 ram da se potera na 3600mhz na asus b350 plus sa nekim opustenijim tajminzima ? U velikom sam iskusenju da narucim r5 1600+asus b350 plus+gskill trident z 3200+noctua u12s.
 
Ok, a ti cl14 mislis da ce raditi na 3200 ili ce moci 3600 ? Gledam da sto vise smanjim bottleneck toj tkanini beskonacnosti xD

Sibnucu poruku njima nekoliko na kup/pro pa cemo da vidimo koliko bi me odrali za te skuplje stickove.

Inace znam da je OT, ali sta mislite kolika je sansa da se u maju konacno u prodaji pojavi vega. Merkam 1080 uz ovaj 1600 za 1440p, al cu poludeti ako bude neka vega za ~550e koja ce raditi uz ryzen bolje nego 1080 xD
 
Ti kitovi su sa Samsung B-die čipovima. Sve zavisi od ploče, ali imaćeš veću šansu da ne zaglaviš na 2933 ili niže sa ko zna kojim latencijama i naponom.
 
Poslednja izmena:
Vec imas RX 470, nije toliko losa kartica, valjda mozes da sacekas da izadje Vegica :D

Bice to opaka crvena masina, Ryzen+Vega! :D
 
@kolos
Za plocu se jos uvek lomim da li se isplati dodati 65e pa uzeti asus x370 pro, jako malo iskustava na netu ima. Znam da se 1600 klokuje bez problema na 3.9-4ghz na b350 plus.
Ali iskustava sa ramom ima malo i sva su sa nekim starijim biosima.
 
Ne znam, ja lično ne bih uzimao slabiju ploču od X370-Pro zbog OC-a na vodi i potencijalno bolje podrške što se tiče BIOS-a, kao i činjenice da u svako doba mogu da bocnem R7 i da iz njega izvučem max.

Moraš sam da odlučiš na osnovu tvojih potreba i očekivanja. Mogu da govorim samo u svoje ime. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno