Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

@PCBeast: Upravo tako, sve se slažem osim poslednjeg pasusa. Odnosno i to sve stoji osim eventualno dela da za GTX 1080Ti nema tržišta. Kao što rekoh, ako ga zacene normalno, kupovaće se i to. A jedan plus u odnosu na 1080 može da bude i više mesta za oc.
 
Nisam rekao da nema trzista vec da ce biti manje. "Iz tog ugla shvatas koliko se smanjuje potraznja za GTX 1080 Ti i koliko ce biti manje trziste za nju?"
Nije ista situacija kao sa GTX 980 Ti.

A overclock ce vise zavisiti od nm procesa, ne od samog chipa, ipak ce vise shader jedinica biti nego kod GTX 1080 a to je svakako
Pascal, mora imati iste odlike.

Jedino gde je Pascal ostavio trag, probijen je svetski rekord od preko 3000 Mhz sa GTX 1060. Ne znam da li si to ispratio?
 
Jesam, mada me ne zanima toliko to obaranje rekorda, više me zanima koliko karta može da se oc za svaki dan.
A kod Pascala svi GPU-ovi (osim GP107 koji je izgleda zaključan) idu na ~2100Mhz, zato i kažem da će 1080Ti imati više prostora za oc jer će dolaziti sa nižim klokovima od 1080.
 
745 evra je AMP Extreme kod nas.
Moze li nesto bolje da se uzme za slicne pare, ili je to trenutno najbolji izbor?
 
Samo jedno pitanje o gigabyte 1080 posto ne videh da neko spomenu..jel sve imaju sad 4 godine garancije ili to zavisi gde se kupi? I samo gb modeli 1080 imaju tu garanciju? kao neka akcija?

razmisljam se o jednoj i 4 godine mi dosta bitno kad vec kosta brdo para :)
 
Samo jedno pitanje o gigabyte 1080 posto ne videh da neko spomenu..jel sve imaju sad 4 godine garancije ili to zavisi gde se kupi? I samo gb modeli 1080 imaju tu garanciju? kao neka akcija?

razmisljam se o jednoj i 4 godine mi dosta bitno kad vec kosta brdo para :)

Samo extreme gaming modeli imaju 4 godine. 3 godine dobijas kupovinom kartice a cetvrtu godinu putem koda sa kutije ili seriskog broja kartice aktiviras na njihovom sajtu.
 
Zasto su toliko skupe kod nas sacuvaj me Boze.. Kad ce vise ta 1080ti i Vega, pa da vidim bas da li ce ista pasti cene serija 10.
@shin-bojan pogledaj http://thepcenthusiast.com/all-geforce-gtx-1080-compared-asus-evga-gigabyte-msi-zotac/
tu su ti negde asus strix oc, giga xtreme i HoF limited. Mada se kod kartica gledaju i druge stvari, tipa kojeg proizvodjaca preferiras, temperature, broj i kvalitet ventilatora, buka.. Ako uzimas kod nas u radnji, nesto od gore navedenog su ti u principu najjace od 1080ki tako da nema greske. Medjutim, procitaj ceo ovaj thread pazljivo iz pocetka, ima puno korisnih informacija. Ukoliko hoces/umes da cackas clockove mnogo je povoljnije uzeti neku jeftiniju pa je kloknuti, ali ako oces siguricu fabricku, lepo platis i uzivas i ne brines dok traje garancija.
 
Sastavljam jednu konfu za 1440p gaming, posle 7700k(na zahtev kupca) ostalo mi je oko 600evrica za kartu, tu mogu da ubacim GTX 1080. E sad posto se sve kupuje kod Madjara, naleteo sam i proverio za Gainward GTX 1080 Phoenix za 570e(obican, dakle ne GS ne GLH). Neki drugi predlog?! Jer ja tesko da nalazim nesto bolje, odnosno samo sam jos jednu nasao ispod 600e, a dosta losija izvedba(MSI Armor).
 
Nezgodan vam je tajming za kupovinu gtx 1080. Pre dve-tri nedelje nvidia je oborila cene za gtx 1080 za 100$. U HU, a ni kod nas još uvek nisu osveženi cenovnici, možda i neće biti :d, iako su u zapadnoj evropi osveženi odavno.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Nezgodan vam je tajming za kupovinu gtx 1080. Pre dve-tri nedelje nvidia je oborila cene za gtx 1080 za 100$. U HU, a ni kod nas još uvek nisu osveženi cenovnici, možda i neće biti :d, iako su u zapadnoj evropi osveženi odavno.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Znam ali covek nece vise da ceka:d
 
Kod nas cene će biti manje samo kod prodavaca koji nabave 1,2 komada, prodaju, pa nabave opet po novoj smanjenoj ceni 1,2. Ostali svi kupe više pa onda uvek prodaju skuplje.
 
Možda je bilo reči ali ne mogu da nađem. Strix ili G1?

Imam Asus ploču. Razlika u ceni 10e što je zanemarljivo.
 
Nije uopste isti rang, Strix je po svemu bolji.
 
@FloydSRB
Kod "madjara" ? Vidim da se pojavio taj OC model za ~555eur dok je obican skuplji lol Odlicna cena, kontam da je na nekoj akciji.
 
460 ajoj a meni ovih 560 delovalo ok ahaha izem ti srbiju kad ni ilegalan uvoz nije jeftiniji od normalne cene napolju xD

Fantasticno si prosao, nek te verno sluzi !
 
Imao je neko dodira sa Inno3D iChill modelima ?

Verovatno narucujem ovih dana x4 model, po onome sto sam nasao na netu za relativno nisku cenu nude bas odlican hladnjak ne idu preko 70c ni kada je klokovana do maksimuma, a kazu da su fanovi takodje dosta tihi cak i tada, ne najtisi na trzistu naravno :)
 
Imao je neko dodira sa Inno3D iChill modelima ?

Verovatno narucujem ovih dana x4 model, po onome sto sam nasao na netu za relativno nisku cenu nude bas odlican hladnjak ne idu preko 70c ni kada je klokovana do maksimuma, a kazu da su fanovi takodje dosta tihi cak i tada, ne najtisi na trzistu naravno :)

Obrati pažnju na Asusov džambo džet na 45. sekundi https://www.youtube.com/watch?v=l_utspofsHI :D
 
Pa dobro asus nikada ne bi drzao niko na 100% obrtaja xD

Hteo sam da vidim da li neko od nasih ima x3 ili x4 karticu, po svemu sudeci su skroz ok kupovina.

Za 560eur ide trenutno. Dojadilo mi da cekam Vegu lol
 
Pa dobro asus nikada ne bi drzao niko na 100% obrtaja xD

Hteo sam da vidim da li neko od nasih ima x3 ili x4 karticu, po svemu sudeci su skroz ok kupovina.

Za 560eur ide trenutno. Dojadilo mi da cekam Vegu lol

Ma znam, to su neke forice. :) Mislim da je jedan član foruma rekao da njegov sin ima, doduše, 1070 inno3d i da je hladna i tiha, bile su i slike na 1070 temi, a kako teme napreduju, to je negde na predhodnih 30-50 strana, možda februar-mart. :D Svima je dojadilo, ja sam nešto krenuo sakupljati pare za neku grafičku i sad nemam ni jedne. xD
 
Poslednja izmena:
Pa dobro asus nikada ne bi drzao niko na 100% obrtaja xD

Hteo sam da vidim da li neko od nasih ima x3 ili x4 karticu, po svemu sudeci su skroz ok kupovina.

Za 560eur ide trenutno. Dojadilo mi da cekam Vegu lol

Kakvo je stanje sa rudarima nece uskoro moci naci da kupis ni 1080 ni 1080ti posto u nestasici 1060 rudari kupuju 1070 a kako su i one sve prodate sada kupuju 1080 i 1080ti zato ako vec ne budes nasao nesto da kupis onda bolje onda sacekaj vegu koja ce valda uskoro da se pojavi ili da smaras sve madjare da cujes sta imaju u ponudi od kartica i da li sta jos uvek moze da se nabavi.
 
Nazad
Vrh Dno