Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

ovde neki polaze od toga da imamo svi iste kriterijume. U mom slucaju je logika sledeca: ne volim da nista placam na rate i kredite. Nikada nisam se zaduzivao za nesto,a ponajmanje bi to bio telefon (eventualno stambeni kredit ako bih morao,ali to je sve). Dakle, opcija na racun mi je totalno bezvezna da bi ganjao skup telefon. Druga stvar, na telefon ne gledam kao na investiciju,dakle ne zanima me da ga prodajem jer ga uzimam da koristim a ne da razmisljam od tome dal cu za neku godinu da ucarim par desetina eura tako da me ne zanima kolko cu ga prodam. (prosle godine sma sony ercisson xperia pro uzeo za 200 i nesto eura a ove ga jedva prodao za 75). Treca stvar: telefon mi ne treba za posao (raidm online sam od kuce, a tel mi stoji u kolima uglavnomi jedino sto mi je bitno jeste da budi dovoljno brz kada zovem i da ima veliki ekran a kada sedim i smaram se, mogu da drndam na netu. Zato sam i uzeo 5.7 ekran. Fotografijom se ne bavim,a ono sto sam video je i vise nego dobro, i dalje bolje nego digitalny sony aparat koji koristim. Na kraju, osecaj da (ako uspe cela narudzbina) si pametiniji nego svi koji se ukucavaju da bi imali skup telefon a ti dobio za duplo manje pare ili vise, je nezamenjiv. (posto vec ne robujem od marke i ne zanima me kako se zove. Imam i koristim kuci theniku koja vredi neuporedivo vise nego kojekakvi galaxyiji i to niko ne mora ni da vidi ni da zna, ne zanima me). Takodje,zaboravih jos jednu stvar koja mi je bitnija od svega,a to je da sa manje ulozenog novca , je i manja kolicina stresa (onaj osecaj kad ne znas jel si izgubio telefon,dal je ispao,dal je ukraden i slicno) a to mi je najbitnije,da se sto manje stresam (zato i ne ulazim u kredite i slicne robovlasnicke odnose). A ja i dalje cekam, proveravao sam tracking broj,putuje telefon ka nama.

+1
Potpisujem sve od A do S sto si rekao. Ja telefon menjam svake 4 godine, i to je za mene normalan period koriscenja i iskoriscenja nekog uredjaja, pri tome nikada ne kupujem skupe uredjaje nego srednju klasu. trenutno imam nokia 5230 i uzecu nesto za mesec dva, narucio bih ovaj c2, ali me brine carina, mozda narucim nesto jeftinije, pa kako prodjem...
Inace, stvarno smo skrenuli sa teme, ali posto niko nema pomenute telefone, to je i bilo za ocekivati.
 
sto se tice carine,ja cu preneti sta se meni desilo kada telefon dodje. drugaru su danas sa dx.com stigli neki paketi,male vrednosti, i PDV je naplacen. naplatili su 20% od navedene cene proizvoda.
 
Slucajno se ukazala prilika da sam nasao naseg coveka u Kini koga ne znam. Potpuni neznanac. Pristojan. Dolazi krajem juna. Voljan je da mi da adresu, da mu stigne C2 i da mi donese, a ja obavim narucivanje i placanje. Ja njega da prevarim ne mogu, on mene moze, "kaze da nece".

- u toj varijanti bih castio coveka
- postoji rizik da me ispali
- kad najkasnije moram da narucim da bi coveku stiglo na vreme u Kinu, pre nego sto je napusti?
- ako narucim postom, mozda me oderu za PDV i carinu
- mozda i postom "nestane"
- i dalje bih voleo da vidim neki in-depth review ovog aparata pre kupovine
- sta mislite, koliko ce cena da mu padne do Nove godine? 20€? Ne znam kako "tamo" padaju cene.

Eto, to su moje dileme. :)
 
^Ovaj novi nacin dostave moze bas da te kosta :D
 
Dok taj Kinez ima para da ide u Kinu i nazad, ima i za taj tvoj telefon. Neka ga lepo sam plati, uzme i donese, a ti njemu kad ga donese daj neku proviziju, koliko se dogovorite. I ti si fin i ok, nećeš ga prevariti ;). Tako bih ja postupio. Često se i rođena braća polakome i gaze jedan preko drugog zbog para, a kamoli potpuni neznanci. Sa druge strane, ima i poštenih ljudi. Koliko možeš da uštediš, a koliko da izgubiš?

Imaju li ti Kinezi neke telefone "srednje" cenovne klase,a da koliko-toliko valjaju? Nailazim samo na one od 20-30$ i na one od 100$ ili 200+$, nema ništa između. Samo neki no name sa više brojeva nego slova u nazivu.
 
ovde neki polaze od toga da imamo svi iste kriterijume. U mom slucaju je logika sledeca: ne volim da nista placam na rate i kredite. Nikada nisam se zaduzivao za nesto,a ponajmanje bi to bio telefon (eventualno stambeni kredit ako bih morao,ali to je sve). Dakle, opcija na racun mi je totalno bezvezna da bi ganjao skup telefon. Druga stvar, na telefon ne gledam kao na investiciju,dakle ne zanima me da ga prodajem jer ga uzimam da koristim a ne da razmisljam od tome dal cu za neku godinu da ucarim par desetina eura tako da me ne zanima kolko cu ga prodam. (prosle godine sma sony ercisson xperia pro uzeo za 200 i nesto eura a ove ga jedva prodao za 75). Treca stvar: telefon mi ne treba za posao (raidm online sam od kuce, a tel mi stoji u kolima uglavnomi jedino sto mi je bitno jeste da budi dovoljno brz kada zovem i da ima veliki ekran a kada sedim i smaram se, mogu da drndam na netu. Zato sam i uzeo 5.7 ekran. Fotografijom se ne bavim,a ono sto sam video je i vise nego dobro, i dalje bolje nego digitalny sony aparat koji koristim. Na kraju, osecaj da (ako uspe cela narudzbina) si pametiniji nego svi koji se ukucavaju da bi imali skup telefon a ti dobio za duplo manje pare ili vise, je nezamenjiv. (posto vec ne robujem od marke i ne zanima me kako se zove. Imam i koristim kuci theniku koja vredi neuporedivo vise nego kojekakvi galaxyiji i to niko ne mora ni da vidi ni da zna, ne zanima me). Takodje,zaboravih jos jednu stvar koja mi je bitnija od svega,a to je da sa manje ulozenog novca , je i manja kolicina stresa (onaj osecaj kad ne znas jel si izgubio telefon,dal je ispao,dal je ukraden i slicno) a to mi je najbitnije,da se sto manje stresam (zato i ne ulazim u kredite i slicne robovlasnicke odnose). A ja i dalje cekam, proveravao sam tracking broj,putuje telefon ka nama.

Ovo je sve što sam hteo da ikada kažem na ovu temu. Bravo, jedino se ne bih složio u vezi kredita za stan. Ovi krediti ne treba da se uzimaju nikad! Zbog posla i previše puta sam gledao kako ljudima oduzimaju stanove, prodaju, i što je najgore još uvek duguju 10-15 hiljada.

Ja telefon kao i na ostale stvari gledam na taj način, kako da one robuju meni, a ne ja njima.


Imaju li ti Kinezi neke telefone "srednje" cenovne klase,a da koliko-toliko valjaju? Nailazim samo na one od 20-30$ i na one od 100$ ili 200+$, nema ništa između. Samo neki no name sa više brojeva nego slova u nazivu.

Par stvari o meni. Ja imam 33 godine i nemam telefon. I fiksni mi je previše :D , ali zato imam ćerkicu :) Ona ima telefon, neki Samsung od 3.000,00 din. Želi telefon na dodir (kao i sva ostala deca). Ja sam laik za telefone pa me zanima. Šta mislite o ovim telefonima za 50-80$ ?

http://dx.com/c/cell-phone-599/cell-phones-511/android-phones-526?sort=price&sortType=asc

Ovaj model je vizualno lep. Šta mislite o njemu

http://dx.com/p/s7-r830-android-4-1-gsm-bar-phone-w-4-0-capacitive-screen-quad-band-and-wi-fi-white-pink-207090

Zašto uz telefone daju 2 baterije :)

Medju ovim telefonima sa dx a, da li ima neka preporuka za telefon od 50-80$ ?
 

I jedan i drugi su lepi, ali kako to radi praksi ?

Da li treba da se dekodinra?

Pitanje za poznavaoce mobilnih. Da li ovi mobilni imaju internet , i da li mogu na njima da se gledaju snimljeni muzički spotovi, recimo MP4 ?

Ja znam da ništa nije sigurno, ali da li će da rade barem 2 godine? Da li je neko kupovao ove jeftine tefone ? da li su im specifikacije o.k. ?

Neko je spomenuo sajt gde mogu da se nabavljaju rezervni delovi.

Mali video za

Mini S3 Smart Phone Android 2.3 MTK6515 1.0GHz WiFi FM 4.0 Inch Capacitive Screen- White


http://www.youtube.com/watch?v=fZ4ulZa3dno

Koja je ralika između Androida 2.0 i 4.0 ?
 
Poslednja izmena:
Telefone sa Androidom 2.x zaboravi, uzimaj u obzir samo 4.x . . Mnogo je optimizovaniji taj softver i ti telefoni ce na istom hw raditi bolje,,

Takodje svaki od ovih telefona ima wi fi, te je moguce gledate spotove i koristiti ga za izlaz na net..

Mislim da ne treba da se dekodira.. jer niti su sa mreze, a isporucuju ih svuda u svetu, bila bi ludost da su zzakjucani.. 99,9 % da NISU...
 
Ova dva telefona što mi je predložio soko imaju Android 2.nešto.

Da li može neka preporuka za Android telefon 4.+

Gledajući hardver i sve ostalo što se gleda.

Meni nije bitno da je kopija iphone ili slično. Bitno mi je da je hardverski o.k. i da normalno radi. Posbna želja bi mi bila da izgleda ženski :) (roze boze i te fore)

Da li neko zna zašto Kinezi šalju 2 baterije za telefon ?
 
Ova dva telefona što mi je predložio soko imaju Android 2.nešto.

Da li može neka preporuka za Android telefon 4.+

Gledajući hardver i sve ostalo što se gleda.

Meni nije bitno da je kopija iphone ili slično. Bitno mi je da je hardverski o.k. i da normalno radi. Posbna želja bi mi bila da izgleda ženski :) (roze boze i te fore)

Da li neko zna zašto Kinezi šalju 2 baterije za telefon ?


Jer je mala autonomija sa jednom.. :)
 
Pre nekoliko dana sam video Yuga 2000 kubika, nabudženog na 250-300 konja, verovatno mu je ubrzanje ispod 6 sekundi. Ali taj motor neće dugo, zahteva stalno održavanje. Mislim da je isto i sa tim Android telefonima ispod 150$. Niska cena+visoke mogućnosti+kvalitet, to nikada nije išlo zajedno. Ako je koliko-toliko proverena marka, onda taj kvalitet oni i naplate. Sigurnost košta. Čitam komentare na netu o tim telefonima (klonovima), neki kažu super, drugi kažu da je ok telefon za te pare (što bi značilo da radi sve,ali ništa vrhunski,nije lepo uklopljeno,problemi sa softverom,hardverom itd), treći da im je radio 1 dan ili 2 meseca pa je crkao... Čisto sumnjam da ti telefoni prolaze (ozbiljnu) kontrolu kvaliteta u proizvodnji.
Što se mene tiče,u toj situaciji bih pre onda tražio neki proveren tel (kod nas), starije generacije, sa dobrim ali ne i vrhunskim mogućnostima, koji se proizvodi već 2-3 godine pa mu je i cena pala. Isplati se nekad dati 10-20$ više,a znaš da imaš kakvu-takvu garanciju. Ako taj klon crkne, to je onda bačenih 60-70$. Ako se naručuje iz inostranstva, treba uračunati 20% PDV-a,ali i carinu ako pređe 50€, i na sve to 4200din ako je išlo preko DHL-a. Ima na sajtu mobilnisvet telefona sa tac skrinom do 100€, pogledaj tamo modele i komentare...
 
Pre nekoliko dana sam video Yuga 2000 kubika, nabudženog na 250-300 konja, verovatno mu je ubrzanje ispod 6 sekundi. Ali taj motor neće dugo, zahteva stalno održavanje. Mislim da je isto i sa tim Android telefonima ispod 150$. Niska cena+visoke mogućnosti+kvalitet, to nikada nije išlo zajedno. Ako je koliko-toliko proverena marka, onda taj kvalitet oni i naplate. Sigurnost košta. Čitam komentare na netu o tim telefonima (klonovima), neki kažu super, drugi kažu da je ok telefon za te pare (što bi značilo da radi sve,ali ništa vrhunski,nije lepo uklopljeno,problemi sa softverom,hardverom itd), treći da im je radio 1 dan ili 2 meseca pa je crkao... Čisto sumnjam da ti telefoni prolaze (ozbiljnu) kontrolu kvaliteta u proizvodnji.
Što se mene tiče,u toj situaciji bih pre onda tražio neki proveren tel (kod nas), starije generacije, sa dobrim ali ne i vrhunskim mogućnostima, koji se proizvodi već 2-3 godine pa mu je i cena pala. Isplati se nekad dati 10-20$ više,a znaš da imaš kakvu-takvu garanciju. Ako taj klon crkne, to je onda bačenih 60-70$. Ako se naručuje iz inostranstva, treba uračunati 20% PDV-a,ali i carinu ako pređe 50€, i na sve to 4200din ako je išlo preko DHL-a. Ima na sajtu mobilnisvet telefona sa tac skrinom do 100€, pogledaj tamo modele i komentare...


To mozda vazi za ove neke no name sa DX, ali to sto neke marke nema na nasem trzistu ne znaci da je u pitanju neka tricava kompanija, koja samo stancuje uredjaje bez ikakve ozbiljne kontrole.. Oppo je npr jako ozbiljna marka, kao i ove neke koji su ljudi predstavljali su firme koje prodaju milione uredjaja u Kini i Aziji, a nemoguce je da su ti uredjaji napravljeni pricipom pljuni pa zalepi.. Jedino zasto ja SAD, kazem SAD, ne bi kupio npr neki Zopo , Oppo ili kako vec telefone, je to sto nemam odgovarajucu predstavu kako rade, npr kad bi 10, 20 ljudi ovde sa foruma reklo da su dobri i kvalitetni uzeo bih na keca,(a verujem da su kvalitetni) jer ne patim od toga da li ce mi na telefonu pisati Samsung, HTC, Huawei, lenovo, Zoppo...... ili najbolje kad ne bi pisalo nista.. Verujem da i vecina ljudi razmislja kao ja i da bi i narucili telefone kad bi imali potvrdu od nekog da sve radi kako treba..
 
Poslednja izmena:
Kako porediti friziran motor, tj cistu mehaniku sa elektronskim kompenentama ne razumem?
 
zapravo, verujem da je ovo unosan biznis,kad bi neko prodavao ove telefone kod nas,organizovano sa servisom i dobrom reklamom. Mada nisma siguran uopste kakvo je trziste tj kolko kupuju ljudi telefone ako nisu preko racuna.
 
zapravo, verujem da je ovo unosan biznis,kad bi neko prodavao ove telefone kod nas,organizovano sa servisom i dobrom reklamom. Mada nisma siguran uopste kakvo je trziste tj kolko kupuju ljudi telefone ako nisu preko racuna.

pa skuplje od 300e verujem da mali broj kupuje za kes.. A i ovi ``frajeri`` sto uzmu preko racuna pa posle nemaju za `lebac su posebna prica...
 
Telefone sa Androidom 2.x zaboravi, uzimaj u obzir samo 4.x . . Mnogo je optimizovaniji taj softver i ti telefoni ce na istom hw raditi bolje,,

Covek je trazio preporuku za cerku, tinejdzerku. Da li stvarno mislis da ce primetiti razliku izmedju GB i ICS? Ustvari, da li si koristio telefon sa GB ili si procitao kako ne valja?

Ja znam koja je razlika i isprobao sam stosta.
Na Huawei U8800 Pro, koji uopste nije bio los uredjaj, sam isprobao sve od fabrickog i modovanog Gingera, preko Cyanogen ICS pa do Jellybean-a.
Na kraju sam vratio na modovani GB i bio vrlo zadovoljan radom telefona i njegovim mogucnostima. Nazalost, izgubio sam ga pa sam sada uzeo od klinca moj stari Blade na kome i dalje savrseno radi na Swedish Spring GB.

@vladat1:
nije lose da se malo informises o svemu. Nisi ti neznam kako mator (mladji si od mene :) )
Prvo, nijedan telefon, laptop, racunar, bilo koji uredjaj na ovom svetu "nema internet". Internet nije nesto sto mozes uzeti i ugraditi negde. Internet su informacije koje se razmenjuju kroz jednu ogromnu svetsku mrezu. Da bi video te informacije (slike, muziku, facebook, pa i ovaj forum) moras na neki nacin ukljuciti uredjaj u tu mrezu.
Telefonom mozes pristupiti internetu na vise nacina ali su 2 najcesca:
- prenos podataka kroz mrezu repetitora koji se koriste za rad mobilne mreze. To se obicno naziva 3G ili GPRS. Operateri to obicno masno naplacuju osim ako si na nekom postpaid paketu koji obuhvata besplatan prenos odredjene kolicine podataka - oznaceno sa MB (megabajt). Npr. jedna MP3 pesma je velika od 3 do 5 MB a spotovi preko Youtube mogu biti i preko 100MB, zavisno od kvaliteta snimka.
- pristup preko lokalne wireless mreze - WIFI. U ovom slucaju ne placas nista operateru mobilne telefonije ali moras imati nekakav izlaz na internet (ADSL, kablovski) koji putem wireless rutera delis sa telefonom, laptopom (ili komsijom ako ne zastitis mrezu kako treba)
 
Covek je trazio preporuku za cerku, tinejdzerku. Da li stvarno mislis da ce primetiti razliku izmedju GB i ICS? Ustvari, da li si koristio telefon sa GB ili si procitao kako ne valja?

Ja znam koja je razlika i isprobao sam stosta.

Da li treba da ti nabrajam sta sam koristio??? Zasto ne uzeti telefon sa GB, da li i to treba da obrazlazem, msm daj budimo ozbiljni.. Nije poenta da li ce ona primetiti razliku bitno je to sto covek kaze da ne planira u skorije vreme da joj kupuje nesto drugo, sto znaci da je telefon sa ICS-om bolje resenje, a i kapiram da su ti telefoni i u skorije vreme izasli iz fabrike, msm to mi je prvenstveno palo na pamet, ovi sa GB se mozda godine ili dve vucaraju po skladistima ili tako nekim mestima..
 
@ProMaster, prvi put sam za te Oppo,Zoppo telefone čuo baš ovde na ovoj temi. Ja ne znam za druge sajtove osim dx i aliexpress,a da isporučuju sa free shipping iz Kine,pa samo tamo i gledam. Sigurno da postoje i drugi sajtovi,ali ne znam za njih. A na ta dva sajta sam našao te Oppo i Zoppo po ceni od 130-400$+,svega par modela. Ako su kvalitetni,kao što ovde kažu da jesu, oni su taj kvalitet i naplatili kroz visoku cenu. Ali ne znam što nema cenovno srednje pozicioniranih telefona,a da je kakva-takva marka. Imaju uglavnom samo neke klonove u tom rangu od, recimo, 50-80€. A tih 50-80€ u Kini, računam kao 80-100€ kod nas. Za 80-100 evra kod nas se može uzeti pristojan telefon srednje klase,poznata marka+garancija. Kinezi su se izgleda opredelili ili za "osnovne" telefone u rangu,lupam, Nokie 3310, ili za skuplje koji prelaze 150$. U sredini, koja mene zanima, plivaju samo neki klonovi, i poneke LOGO, ISA,TOOFUN marke koje nemaju niti jedan review

@gpetar, poredio sam sa stanovišta kvaliteta i upotrebe. Taj Yugo ide do 300km/h,ali mu je kočenje slabije, nije za teret, nije sjajan u krivinama,slabija limarija itd. Tako i ove klonove posmatram. Kad čovek hoće i jare i pare, uvek mora da se napravi kompromis. Evo recimo, ja imam Samsung s5230, u njegovo vreme je bio ekstra telefon za te pare. Čuo sam da je to bio prvi tač skrin tel za šire narodne mase. Ideja sa tač skrinom je valjda u to vreme bila skupa varijanta, pa su morali na nečemu da uštede. Tako ovaj tel nema blic, a posle godinu-dve kod svih se javljaju iste boljke: loša maska(izgrebe se,poklopac sam spada), tač skrin se lako izgrebe i pobrljavi nakon 2 godine ili ranije. Dakle na tom su uštedeli, da bi "običan" narod mogao da ima tač skrin. isti đavo i sa klonovima. Ako je na njemu Android, ima quad core procesor, wi-fi, leti na Mars itd.,a košta 80$, onda je tu meni nešto sumnjivo. Negde su zakinuli na nečemu, ili na svemu po malo,a pokazaće iskustvo u upotrebi šta tačno ne valja.
 
ne znam za klonove, iskreno. Nisam gledao tu klasu jeftinijih kineskih telefona pa iskreno i ne znam kakav im he jardveri. ovi u rangu oko 300 dolara imaju sve ili bolje nego brend nameovi. necu vise da pricam napamet,sacekacu da telefon stigne pa mogu da napisem neku vrstu recenzije i utiska sa slikama kada ga uzmem ili odgovorim na pitanja posto se ne bavim telefonima tj ne znam na sta bi trebalo da obratim paznju.

Ono sto me zanima jeste da li neko ima link za rootovanje zopo 950+
 
@ProMaster, prvi put sam za te Oppo,Zoppo telefone čuo baš ovde na ovoj temi. Ja ne znam za druge sajtove osim dx i aliexpress,a da isporučuju sa free shipping iz Kine,pa samo tamo i gledam. Sigurno da postoje i drugi sajtovi,ali ne znam za njih. A na ta dva sajta sam našao te Oppo i Zoppo po ceni od 130-400$+,svega par modela. Ako su kvalitetni,kao što ovde kažu da jesu, oni su taj kvalitet i naplatili kroz visoku cenu. Ali ne znam što nema cenovno srednje pozicioniranih telefona,a da je kakva-takva marka. Imaju uglavnom samo neke klonove u tom rangu od, recimo, 50-80€. A tih 50-80€ u Kini, računam kao 80-100€ kod nas. Za 80-100 evra kod nas se može uzeti pristojan telefon srednje klase,poznata marka+garancija. Kinezi su se izgleda opredelili ili za "osnovne" telefone u rangu,lupam, Nokie 3310, ili za skuplje koji prelaze 150$. U sredini, koja mene zanima, plivaju samo neki klonovi, i poneke LOGO, ISA,TOOFUN marke koje nemaju niti jedan review

@gpetar, poredio sam sa stanovišta kvaliteta i upotrebe. Taj Yugo ide do 300km/h,ali mu je kočenje slabije, nije za teret, nije sjajan u krivinama,slabija limarija itd. Tako i ove klonove posmatram. Kad čovek hoće i jare i pare, uvek mora da se napravi kompromis. Evo recimo, ja imam Samsung s5230, u njegovo vreme je bio ekstra telefon za te pare. Čuo sam da je to bio prvi tač skrin tel za šire narodne mase. Ideja sa tač skrinom je valjda u to vreme bila skupa varijanta, pa su morali na nečemu da uštede. Tako ovaj tel nema blic, a posle godinu-dve kod svih se javljaju iste boljke: loša maska(izgrebe se,poklopac sam spada), tač skrin se lako izgrebe i pobrljavi nakon 2 godine ili ranije. Dakle na tom su uštedeli, da bi "običan" narod mogao da ima tač skrin. isti đavo i sa klonovima. Ako je na njemu Android, ima quad core procesor, wi-fi, leti na Mars itd.,a košta 80$, onda je tu meni nešto sumnjivo. Negde su zakinuli na nečemu, ili na svemu po malo,a pokazaće iskustvo u upotrebi šta tačno ne valja.

Ima istine u tome sto pricas, ali ti telefoni koji kostaju 60, 80, 120$ su neke osnovne varijatne, te shodno tome i kostaju toliko.. To sto ti kazes quad core, HD ekran, 1, 2 GB rama, dobra baterija, ti telefoni tu od 250$ pa na gore.. Inace i meni nije jasno zasto nema nekih telefona kao sto je npr danas Galaxy S2, znaci zlatna sredina, ustvari po meni je on jos i bolji telefon od S3 no da ne ulazimo sad u to, tacno je da im fali srednja klasa, ali su im flagship modeli dosta jeftiniji od poznatih flagshipova i tu oni traze svoju sansu, naravno, opet se vracamo na ono osnovno, AKO JE SVE TAKO DOBRO (IZRADA, RAD... )
 
Zasto ne uzeti telefon sa GB, da li i to treba da obrazlazem, msm daj budimo ozbiljni..

Hajde, budimo ozbiljni. Voleo bih da cujem obrazlozenje zasto i koliko je GB los za nekog ko se prvi put u zivotu srece sa Androidom a verovatno i sa touch interfejsom uopste.

Ne sporim ja da je ICS bolji (JB jos nije sazreo i ima probleme). Samo, iz tvog stava i poruka neko neobavesten ce procitati da je GB (za vladat1: Android 2.3) beskoristan, da ne radi uopste, da ga nikako ne treba koristiti.... sto ne moze biti dalje od istine. Sasvim je dobar i stabilan operativni sistem, 90% aplikacija rade bez problema, bagovi su otklonjeni. Dao sam svoj primer a probao sam i uredjaje koji fabricki stizu sa ICS-om i nisam video neku krucijalnu prednost.
 
Hajde, budimo ozbiljni. Voleo bih da cujem obrazlozenje zasto i koliko je GB los za nekog ko se prvi put u zivotu srece sa Androidom a verovatno i sa touch interfejsom uopste.

Ne sporim ja da je ICS bolji (JB jos nije sazreo i ima probleme). Samo, iz tvog stava i poruka neko neobavesten ce procitati da je GB (za vladat1: Android 2.3) beskoristan, da ne radi uopste, da ga nikako ne treba koristiti.... sto ne moze biti dalje od istine. Sasvim je dobar i stabilan operativni sistem, 90% aplikacija rade bez problema, bagovi su otklonjeni. Dao sam svoj primer a probao sam i uredjaje koji fabricki stizu sa ICS-om i nisam video neku krucijalnu prednost.

Evo ja cu ti obrazloziti umesto njega... Videće njegova ćerka kod neke drugarice neku aplikaciju zanimljivu koju neće moći da instalira... Za tebe nije frustrirajuce, ali za jedno dete može biti, jer će biti kako je njen telefon loš, a od njene drugarice bolji... Pa tu dolazi do raznih stvari da ne idem dalje od ovog...

Mislim mogao si preporuciti čoveku i 1.5 Donut Android da kupi, šta bre neće njegova ćerka imati ništa protiv, šta ona zna...
 
Hhaha.. :D

Rekao sam ti zasto prvenstvensveno treba da izbegne kupovinu GB uredjaja, a to je zbog toga sto su ti uredjaji garant stariji od ovih sa ICS-om, a ovo sto kaze Djilkosh je samo jos jedan + za ICS.. I opet ona nece primetiti ali zasto za iste pare kupiti GB, a znamo svi da od update nema nista, a ne ICS uredjaj.. Mislim po kojoj logici stvari covek treba to da uradi?? Jer je mozda jeftiniji 5$ .. ?
 
Ogromna je greska sto povezujes datum proizvodnje sa OS-om.
Tvrdite da se danas ne proizvode potpuno novi telefoni sa Androidom 2.3?

Ne kazem da ne postoje takve aplikacije. Doduse, ja jos nisam nasao nijednu i bas bih voleo da vidim spisak, koliko ih ima. Makar neki primer?

BTW. 1.5 je Cupcake. Donut je 1.6
Ne, ne bih mu preporucio 1.6 ali sam sasvim siguran da bi cerka bila jednako zadovoljna i sa Froyo-om.

Jos samo da ovih 39% korisnika ubedite kako GB ne valja:
http://developer.android.com/about/dashboards/index.html
 
Poslednja izmena:
Typo: 5/6

Druzim se od 1.6 i znam sta je tada bio android, a sta je sada.

Preporuciti sahranjenu verziju OS-a nekome ko ce ga koristiti 2-3-4 godine je u krajnju ruku suludo. Sva sreca, pa nece manjkati na forumu nas koji imamo da preporucimo, da covek dobije bolji uredjaj sa koliko toliko aktuelnim OS-om.


Od tih 39% mozes da otpises barem jedno 15 ako ne i vise procenata na ljude koji ne znaju da odrade ili nisu odradili update.
 
Poslednja izmena:
Ne bi verovao koliko njih sam video da imaju u notification "system update" a nemaju pojma sta je to pa me pitaju:)Znam njih par koji ni engleski cestito ne znaju ali vazno je da imaju smartfon na kom je homescreen isti kao i onda kad ga je kupio.
 
Ne bi verovao koliko njih sam video da imaju u notification "system update" a nemaju pojma sta je to pa me pitaju:)Znam njih par koji ni engleski cestito ne znaju ali vazno je da imaju smartfon na kom je homescreen isti kao i onda kad ga je kupio.

Ma dal mislite uopste da ti znaju da imaju android i to bas 2.3 i da je poslednji 4.2.2 i da eventualno oni mozda imaju update na 4.0.3 . . Ahaaaa ali juce.. Otuda toliki broj uredjaja na GB, a ta brojka je jos veca kad se uzme u obzir da su proizvodjaci bezobrazni!
 
Ja upravo i pricam o tome. Ali vi ne zelite da vidite dalje od svog nosa.
Ne gledaju svi na tehniku vasim ocima a taj OS radi sasvim dobro. Jer, da ne radi ti ljudi bi nasli nacin da urade update ili bi promenili uredjaj koji koriste.
Ja svo vremem pokusavam da dokazem da taj OS, bez obzira sto nije najnoviji, radi sasvim dobro i da ce korisnike koji ne vise na Bench forumu (i slicnim) zadovoljiti i pruziti im sve sto ocekuju od smartphone-a.

Ja i dalje ne cuh konkretan razlog ni konkretnu aplikaciju zbog koje treba odbacit GB? Jedan se poziva na "ozbiljnost" drugi na "neku aplikaciju". Ne kazem da ti razlozi, prednosti i aplikacije ne postoje ali ja ih jos nisam nasao, a voljan sam da naucim.

Back to topic: ocekujem sutra odgovor od par Kineza pa cu verovatno poruciti Jiayu G2S. Trazio sam i poredio i svi ostali su ili preveliki (4.5" i preko), imaju malo memorije, nemaju SD slot, malu rezoluciju... Closest match je bio Lenovo P770 ali je 50% skuplji a uz to izgleda dosta jeftinije uradjen.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno