Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

A po cemu si ti zakljucio da nece biti ubrzanja pogotovo posto je info postavljen na net? :)

i nisam. to je bilo na moj racun posto je kod mene iz nekog razloga net crkao. Sam od sebe i odjednom. Zanimljivo je da se to desilo tacno u 00h. Nesto mi je sumnjivo ovde. :)
 
Ma shvatili su da si ti uhakovao pa te iskljucili sa mreze :D :p

Jesu li odgovorili na mail?

Nisu mi jasni zbog cega se ne reklamiraju vise, ipak tako neke stvari bi im verovatno dovele vise korisnika.
 
Imam jednu nedoumicu vezanu za IKOM pa bih zamolio za odgovor. Sta konkretno radi na IKOM-u. Citajuci teme vezane za IKOM znam da ne radi free Rapidshare. Kakva je situacija sa Premium Rapidshare i sa News Servisima.
 
Premium radi bez problema.

Nije mi jasno kad ce vise javne ip adrese da daju.....

@bojkic
koliko sam ja gledao, link ne ide preko verata vec preko telekoma, provericu bas kad dodjem kuci...

Mozda od 1.11. krenu zvanicno novi paketi?

koliko sad vidim na sajtu, paket flat 4 je 1024/256, steta sto i upload nece biti uvecan.
 
Koje su konkretno nedostaci sto nije javna IP ? Torenti nece raditi dobro ? Jos nesto ?
 
Ne kapiram, zasto ne radi free RS?

A bas sam hteo da uzmem najvise zbog RS-a....
 
Radi free RS ali delis sa vise korisnika tako da ako neko vec skida ne mozes ti, znaci moras da se boris da bi uleteo sa nekim downloadom.
Ne mozes nigde aktivnu konekciju da napravis, neki DC++ hubovi ti nece dozvoliti da udjes zato sto si klon, neki privatni torrent trackeri nece dozvoliti registraciju vise korisnika sa iste IP, emule mislim da nijedan server ne dozvoljava dva korisnika sa iste IP (bar je bilo tako kad am ja prvi put dosao na IKOM i pokusavao).
 
Pa kako se uzme... recimo za te pare Ikom nudi pravi protok, paytv za malu razliku i kablovsku TV i UL o kojem mi na ADSL mozemo samo da sanjamo.
Kod ADSL za te pare dobijas samo 80% navedenog protoka i dinamicku IP, zar ne?
 
Poslednja izmena:
Jel ovo PayTV uz 2mbps i veće pakete podrazumeva sve PayTV pakete (i HBO i Discovery i xxx...)?
 
za sve pakete je odnos 1:2 sem za najbrzi gde je odnos 1:4 tako je bar bilo pre ubrzanja.


jesu malo zasrali, ali svejedno ponuda je veoma korektna ... jos mi nisu odgovorili na mejl...

nocas mi je tacno u ponoc crkao net (ali tacno u minut, znam jer sam bacio pogled na deni donji ugao da vidim sta je sa konekcijom)... modem uopste nije mogao da detektuje ikakv signal (na bilo kojoj frek) sve do jutros :) mislim da je to neka kazna sto ih ovde komentarisemo :)

sve u svemuu braavo za ikom:)
 
Na kablovskom forumu jedan rece da je zvao i da su mu rekli da krece od prvog novembra.
 
Poslednja izmena:
Danas sam nazvao korisnicki i rekoše mi da kreće definitivno od 1. oktobra.

E, a kako ce oni da izguraju te brzine kroz svoju infrastrukturu, to je pitanje. Kod mene sa krova mog ulaza visi kabl na krov ulaza do mene, a na kablu slobodno visi račva.

Samo paketi su im malo čudni i neproporcionalni, zar ne?
 
braaaaaaaaaaaaaaate

pa ovo je da chovek ODLEPI !!!

sad ih zovem da se raspitam i ladno retardi ubogi mi trazhe telefon da ce mene oni zvati za dan,dva tri kad god ? kao to radi ekipa iz marketinga koja nije TU !?!?! u sred srede 12 sati podne je... ja ne mogu da dobijem nikakvu informaciju ? i na kraju mi spustila slushalicu riba uz PRIJATNOOOO

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
lols saga se nastavlja, vratili su na sajt stari cenovnik :d
http://www.ikomline.net/kablovskiint/index.php

izgleda da ni sami nisu sigurni oko paketa i brzina :d

stvarno nisu normalni.... što se igraju sa nešim živcima....
moguća objašnjenja:

1) dobili puno pitanja i mejlova oko novog cenovnika, pa im mrsko da odgovaraju (jednostavno proširenje informacije na sajtu bi bilo dovoljno)
2) verat.net se iznervirao što su objavili povećanje brzine pre njih i ostalih, a dogovorili su se da idu od 1.nov sa ubrzanjem
3) testirali nove brzine na nekoliko lokacija i nisu uspeli da ih ostvare na postojećoj infrastrukturi
4) glupi su im bili ovi paketi i velike razlike u odnosima između down i uploada izmedju paketa, pa smišljaju racionalnije rešenje
5) zbog ubrzanja su dobili toliko zahteva za net da su se us*ali i brže bolje vratili stare pakete :) lolčina
6) ovo je bila jedna velika moša :) opet lolčina ali na nas racun :)

ako mene pitate, najverovatnije je opcija 2. Jer ovako su oni ispali nešto napredni, pre onih preko kojih i obezbedjuju link, pa je verat verovatno zamolio da skinu info dok i oni ne počnu da oglašavaju nove brzine:)

ako ko ima jos koju mogućnost nek javi
 
A zasto mislis da IKOM ide preko verata? Kad radim tracert ide mi dva put ikom pa dva put telekom i dalje u svet, nigde nema verat.
 
dada, ide preko telekoma...


pravo da ti kazhem nisam to ni gledao nego sam nekad davno to cuo (ili video) :) pa mi onda tako ostalo u pamćenju... evo sad sam uradio trace... monopolista telekom it is!:)

znaci onda da ce i telekom uskoro da digne pakete :)

svejedno sve što sam rekao mozhe se primeniiti i na telekom... čak je i jasnije :)
 
Poslednja izmena:
Opet zvao i rekli da ubrzanje ipak krece od 1. oktobra
 
Danas sam nazvao korisnicki i rekoše mi da kreće definitivno od 1. oktobra.

E, a kako ce oni da izguraju te brzine kroz svoju infrastrukturu, to je pitanje. Kod mene sa krova mog ulaza visi kabl na krov ulaza do mene, a na kablu slobodno visi račva.

Samo paketi su im malo čudni i neproporcionalni, zar ne?

Opet zvao i rekli da ubrzanje ipak krece od 1. oktobra


haha... što je najgore evo već drugi put mu se "omaklo"... :) da nije sledeće godine ? :d:d:d
 
J***s ga oktobar mi stalno u glavi.

Naravno radi se o 1. novembru.
 
Jos kad bi spustili cene u proseku za 1000din, to bi bilo odlicno. Npr. 1Mb za 1500, 1.5Mb za 2000, 2Mb za 2400 i 3Mb za 3000-3200.

Ali moze im se, jer retko ko ima mogucnost da bira izmedju SBB-a i IKOM-a na istoj lokaciji. Ima li uopste takvih ? :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno