Šta je novo?

Monero [XMR] (RandomX)

Da li neko od vas ima neki link za vodič u koracima kako kopati ovo solo? Ako shvatih dobro, jedino tako i može...

Ovo beše tema - https://bitcointalk.org/index.php?topic=583449.0 ?

Našao sam guide, na temi - prevideo. Samo mi kažite da li je to ta tema, jer me sve ovo zbunjuje - tih 3-4 novčića slični, a različiti. :D
 
Poslednja izmena:
ja od onog updatea nisam otvorio nista. ne znam da nesto nisam zeznuo, ali ne otvara vise blokove.....
Valjda je ovo ok, mislim da ne vrti u prazno....

nista.jpg
 
Da li neko od vas ima neki link za vodič u koracima kako kopati ovo solo? Ako shvatih dobro, jedino tako i može...

Ovo beše tema - https://bitcointalk.org/index.php?topic=583449.0 ?

Našao sam guide, na temi - prevideo. Samo mi kažite da li je to ta tema, jer me sve ovo zbunjuje - tih 3-4 novčića slični, a različiti. :D

Jeste, to je ta tema.

Skini daemon i blockchain, da ne čekaš toliko na sinhronizaciju. Iskopiraj ga u AppData\Roaming\BitMonero

Pokreni daemon i sačekaj da se sinhronizuje.

Kad se sinhronizuje, napravi svoj novčanik komandom:

simplewallet --generate-new-wallet *.bin

gde je * proizvoljno. U međuvremenu, treba da upišeš svoju lozniku novčanika koju želiš i koju treba da zapamtiš.

Pokreni simplewallet komandom:

simplewallet.exe --wallet *.bin

gde je *.bin tvoj wallet.

Ako si sve uradio, možeš kopati komandom u CMD wallet-a: (kad je daemon sinhronizovan)


gde X broj thread-ova CPU, koje želiš upotrebiti za kopanje.

S druge strane, ako želiš uprostiti stvar, možeš kopati i daemon-om:

bitmonerod --start-mining (tvoja adresa novčanika) --mining-threads X

gde je X, opet broj thread-ova.

Napomena, u daemon-u ponekad izvrši komandu:


iako daemon to radi s vremena na vreme.

ja od onog updatea nisam otvorio nista. ne znam da nesto nisam zeznuo, ali ne otvara vise blokove.....
Valjda je ovo ok, mislim da ne vrti u prazno....

Pogledajte prilog 141659

Kopaš nekog latinosa moren-a, vidim. :D
 
Poslednja izmena:
Ma zezam, folder ti se zove moreno. :D
 
a to da... xaxaxa
 
Ispratio sam uputstvo koje je dao genijalcina na 1. strani. Dakle:

1) Skinuo sa ovog threada https://bitcointalk.org/index.php?topic=583449.0 blockchain.bin i .zip od 8. maja. Izvukao ona 4 fajla iz zipa u folder Monero otvoren na Desktop-u.

2) Pokrenuo bitmonerod.exe koji je počeo da se sinkuje valjda i izbacivao je gomilu onog "žutog" teksta na kraju kog piše SYNCHRONIZATION MODE i povremeno je izbacivao neki beli tekst, oba vidljiva na pic-u takođe. Posle nekog vremena je izbacio onaj zeleni i tada sam uradio ukucao komandu save. Ostavio demon otvorenim, pokrenuo novčanik i napravio monerowallet.bin i password koji su se pojavili u folderu Monero, a u AppData se otvorio bitmonero folder sa blockchain.bin koji sam zamenio sa skinutim blockchain.bin fajlom. Zatvorio novčanik, otvorio ga ponovo i otvorio wallet te pokrenuo refresh i update je odrađen.

3) U novčaniku sam pokrenuo komandu start_mining 6 i izbacuje crveni tekst koji vidite na slici - lost connection to daemon... Kopanje ne pokreće.

4) Probao sam da otvorim onaj simpleminer, ali se ne otvara... Šta je greška?

Da li istovremeno treba da budu otvoreni CMD novčanika i CMD demona? Kada ukucam start_mining 6 ne pokreće kopanje. Izbacuje sledeće:
miner.jpg

Da li u AppData/Roaming/bitmonero koji vidite na slici treba da se nalazi samo blockchain.bin? I da li su u Monero folderu na Dekstop-u svi fajlovi koji treba da budu ili treba nešto premeštati?

EDIT: Brišem sve i probaću metodu koju mi je sam633 okačio.
 
Poslednja izmena:
a mozes i iz daemona da kucas start_mining adresa broj threads
 
Odradio sam sledeće:
-skinuo blockchain.bin i ubacio ga u folder AppData\Roaming\bitmonero koji sam sam otvorio te pokrenuo demon koji je završio sinhornizaciju i izbacio tekst da sam u sync sa mrežom
- otvorio simplewallet.exe i generisao monerowallet.bin i zaštitio ga password-om i potom u njemu uneo komandu start_mining 6 (Intel sa HT je u pitanju pa da ostavim 1 jezgro, 2 thread-a za GPU)
- simple wallet je izbacio da je Mining started in daemon i to sad ovako izgleda sa 75% opterećenja procesora što odgovara uposlenim jezgrima (i7 920, 4 jezgra sa HT)

monero1.jpg

0) Je li dovde OK?

Brine me onaj beli tekst, do sada se dva puta pojavio posle sinhronizacije daemon-a i jednom tokom nje. I dugo je stojao na onih 17:03:54 zeleni tekst i tek kada sam uneo komandu help da bih video hashrate se pojavio novi zeleni sa 17:04 vremenom, a tad je već bilo 17:15? Sledeći je bio opet beli u 17:19, a potom na minut-dva sada izbacuje zeleni. Slike:

monero2.jpg monero3.jpg

1) Da li je to normalno ili ima neki problem sa konekcijom? Je li tih 20 minuta bio offline? Kopa li on uopšte ili samo vrti u prazno procesor? Hash je 14 što je sasvim OK za matori procesor, ne?

2) Da li je monerowallet.bin u suštini wallet.dat koji čuvam? I da li bi trebao da bude u onom AppData\Roaming\bitmonero ili svi mogu u taj Monero folder na desktop-u da stanu i da ne diram?

3) Šta su simpleminer i connectivity_tool? Da li taj miner daje nešto više?
 
Poslednja izmena:
Sve OK. :wave:

1. Ne brini. Samo ako bude previše "crvenih", poput C:\temp\blablabla, samo restartuj daemon.
2. Da.
3. Ne treba da interesuje trenutno. :D
 
Poslednja izmena:
@ sam633

Hvala na strpljenju. Malo sam OKP (OCD). :D
 
otvara li ko blokove. Ja od onog updatea nista....
 
Samo siromaške. :D
 
ja ni to. Nista. Mislim da ovo nema smisla vise kopati. Ja se vracam nazad na RIC. Uostalom 70% snage mi je tamo
 
Pih... Ja došao kući kad ono crveno ludilo u demonu... Ne znam šta mu bi. Naravno, ništa nisam našao. Vidim da je diff oko 11 puta veći u odnosu na ono kada je recimo genijalcina rekao u temi da je našao dva komada.
Diskutabilno da li je moguće ovo kopati uopšte.
 
Pih... Ja došao kući kad ono crveno ludilo u demonu... Ne znam šta mu bi. Naravno, ništa nisam našao. Vidim da je diff oko 11 puta veći u odnosu na ono kada je recimo genijalcina rekao u temi da je našao dva komada.
Diskutabilno da li je moguće ovo kopati uopšte.

Definitivno izlazi pool za koji dan
 
Pih... Ja došao kući kad ono crveno ludilo u demonu... Ne znam šta mu bi. Naravno, ništa nisam našao. Vidim da je diff oko 11 puta veći u odnosu na ono kada je recimo genijalcina rekao u temi da je našao dva komada.
Diskutabilno da li je moguće ovo kopati uopšte.

Nije nimalo diskutabilno, odavno se ovo ne moze kopati.

Novcic za cpu farme i botnetove, ja sam pobegao od ovog jos prosle nedelje, nakon 4 dana uzaludnog pokusavanja da i primirisem blok, zali boze utrosenog vremena i struje. :vomit::wc::vomit::wc:
 
Šta se događa sa ovim -

2014-May-10 18:55:23.059463 [P2P7][sock 2068] Some problems at write: An established connection was aborted by the software in your host machine:10053

2014-May-10 18:55:37.277276 [P2P2][sock 1164] Some problems at write: An existing connection was forcibly closed by the remote host:10054

i onda sledi ubrzo i

2014-May-10 19:00:00.608338 [P2P4]ERROR c:\temp\bytecoin\git\bitmonero-master\src\p2p\net_node.inl:438 [115.214.200.204:6666 INC]COMMAND_TIMED_SYNC: failed to handle_remote_peerlist(...), closing connection.

što se smenjuje sa prethodnim tekstom. Posle dva sata su se pojavila ta obaveštenja - izuzev prvog koje se povremeno pojavljivalo i kaki mi reče sam633 to je OK. I verujem da jeste... Nisam bio kući, pa me dočekalo. Vidim da je čak i sa time daemon izgleda bio i dalje sinhronizovan i kopao iako se broj dva obaveštenje učestalo i negde oko devet sati je pronašao blok, naravno, orphan. I posle par minuta od orphan bloka kreće ludilo sa crvenim tekstom - 2014-May-10 21:39:12.503675 [P2P7]ERROR c:\temp\bytecoin\git\bitmonero-master\contrib\epee\include\net\abstract_tcp_server2.inl:307 send que size is more than ABSTRACT_SERVER_SEND_QUE_MAX_COUNT(100), shutting down connection.

Restartujem sinoć kad sam došao kući i ponovo slično se ponovilo. Šta ne valja? Ima li neko predstavu?
 
Poslednja izmena:
Rečeno je da to poznati bug. Mislim na crveno C:\temp\blablabla, ne na ono belo, connection lost. Par puta sam napisao, šta raditi u tom slučaju i to je jedino što se može uraditi za sada.
 
OQUwZ0g.png


istripuje mi se opasno wallet, tj resetuje se ploca, datum pobrljavi i masina ispadne iz chain-a :)
umalo ne padoh sa stolica kad videh raspolozivo stanje :D

posle podesavanja datuma, i ponovnog pokledanja walleta stanje se vratilo na prvobitnih 34 i kusur :d
 
Poslednja izmena:
Je li solira ovo još neko?
 
ja jok vec 2 dana. Dzabe struju arcim..
 
Ne odustajem. :D
 
Alal ti vera! :D Meni se em zapucava em nema šanse da se blok ubode koliko kontam... Jeste mu cena odlična, ali bez pool-a niš'.
 
U kom smislu zapucava? Ovako nešto: C:\Temp\blabla ? I meni se danas desilo, posle par dana.
 
sad sam isprobavao berzu. poslao malo bcn-a, pa kupio malo monera. provizija za povlacenje CN valuta je nula, za btc 0.001 btc. za dnevnu kolicinu iskopanih bajtkoina(fx8320), sam kupio oko 4 monera.
 
Poslednja izmena:
@ sam633

To... Crveno prokletstvo. Ali se meni dogodi posle 1, nekad 2 sata, ali i posle par minuta od sinronizacije daemona. Znam da si negde pomenuo da restart pomaže i da je poznat bag. Probao, ako si pod restartom podrazumevao gašenje daemona i ponovno pokretanje, a ne neku nepoznatu mi komandu? I ne vredi... Ne mogu da dežuram toliko kad ne znam ni na koliko će se zapucati.
Ako imaš rešenje, kaži. Mada sam krenuo da bajtujem, BCN. Imaćeš moju duboku zahvalnost. :D

@ dzojstik

Molim te mi kaži, gde kopaš, čime i da li soliraš? I koliko ti daje koji proc?
Ja sam na minegate.com, preko onog njihovog klijenta. Daemon i wallet su na istom principu ko monero, ali ovo mi bilo zgodnije i nisam bio siguran da li se solo isplati? Core i7 920 daje oko 8 h/s sa 6 jezgara i oko 12k novčića dnevno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno