Šta je novo?

iPhone X

Presao sa 6S i baterija mi je 6:30h do 7h non stop na 4G bez wifi 11.2.6 a standby ide preko 27h.
Poslednja slika je samo wifi na 20% baterije SS
63dedb0d8b493f6f3e281becd8b0f560.jpg
b66d079f0cc7cf22835ca13e7e629edb.jpg
8fdd8bb396e17820795f1a8f5423e14c.jpg
df9afde56bda334630d63be375417a09.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam presao sa 7+ i imam osecaj da mi drzi malo bolje. Mada mislim da ima veze sa tim sto je 7+ bio vec vise od godinu dana star pa je i baterija malo oslabila.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Hvala najlepse.. 8+ baterija mi bas znaci, pa rekoh da pitam. Jeste se navikli na faceid i gestures bez problema?
 
Faceid radi fenomenalno,kao i gestures,bas potpuno drugacije iskustvo od svega ostalog. Baterija je mozda nekih 10% losija od 8+,ne vise,ako ti to uopste igra neku ulogu. Imam i 7+ kojem je baterija na malo vise od 90% health-a,tu su negde sto se tice autonomije. Neces biti razocaran sigurno,bas naprotiv,na bolje se lako covek navikne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel zna neko da li neki servis menja staklo ekrana na X? Osim ovlascenih naravno.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Samo staklo?
Ako menjas citav ekran u neovlascenom pozdravi se sa face ID... Za staklo ne verujem da neko menja kod nas...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Staklo se na skoro svakom novijem ekranu menja na isti nacin. Nema to veze sa modelom. Staklo je oko 25-30€ + ugradnja


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drugari, ima li vesti (i nove teme) o modelima za 2018? Pratim po netu, ali vi uvek iskopate neke interesantne informacije.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pa eno ti ispod odmah tema za 2018
 
Uzeo sam iph x pre nekih mesec dana, i imam problem jer telefon secka prilikom swipeovanja levo i desno u glavnom meniju ,vidi se "zadrska" kao lag , takodje i prilikom ulaska i izlazaka iz nekih aplikacija. Generalno telefon radi "normalno" samo me ovo prilicno iritira , jer ne bi trebalo da se desava kod najnezahtevnije moguce navigacije na glavnom ekranu. Sve ostalo radi perfektno i nemam nikakvih problema(Baterija odlicna, kamera, faceid). Radjena je dijagnostika i sve je ispravno. Inace sam uradio restore od bakcupa sa iph7 i mozda to pravi problem. Sad bi trebalo da obrisem sve i da uradim "setup as new". Pribojavam se da pri tome ne nastanu neki novi problemi , kao "curenje " baterije zbog neke aplikacije , call delay itd. Nije mi problem da instaliram sve ponovo, ali jedina bojazan je kako da prebacim sve slike ako je problem u backupu?
 
Jel su ti fotke na iCloud-u?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel su ti fotke na iCloud-u?


Sent from my iPhone using Tapatalk

To mi je drugi problem, iskoristio sam slobodnih 5 gb i hteo sam da prebacim sve na telefon jer sam imao 128 gb i nisam hteo da drzim na icloudu. Na kraju sam samo samo ugasio icloudu i izbrisao mi je mnogo vise od tih 5 GB, Kad udjem preko pc na icloud pise mi da imam 8,3GB materijala , tako da bi trebalo da prebacim i te slike. Uglavnom vecina mi je slika na telefonu ne na icloudu. Manuelno sam nesto krenuo da prebacujem i donwloadujem na pc pa preko itunesa na mob ali to je muka . Od live photosa cuva na hardu dva formata ( da l' cini mi se gif (Mov) i JPG)
 
Ma jasno mi je da taj limit od 5GB zna da ide na zivce,po meni najbolja varijanta je zakupiti 50 GB i biti miran,tih 0.99$ mesecno ne igra neku ulogu,a dosta znaci,pored fotki tu uvek imas kontakte i ostalo sto ti je najbitnije,najmanji problem je instaliranje aplikacija. Ili druga varijanta da fotke prebacis na neki drugi oblak,ili recimo instaliras Google Photos app,pa tamo prebacis fotke,mislim da imas nekih 15 GB na raspolaganju. Nema nikakvog curenja baterije i ostalih gluposti,kada prebacis fotke na oblak ili komp,slobodno brisi sve iz telefona i podesi kao novi uredjaj,i digni na 11.3 ako vec nisi,radi super.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imaš na Flickr full res 1tb za fotke čini mi se.. Ali ja koristim HD neograničen kvalitet na g Photos.. Sasvim odličan kvalitet i miran si, znaš gde su slike uvek i svuda gde imaš net imaš im pristup brzo i lako.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Gestures vrhunski rade na X, prosto sam zaboravio na drugačiji način navigacije na telefonu.
 
I meni se dopada iako nemam veze sa iosem

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Uzeo sam iph x pre nekih mesec dana, i imam problem jer telefon secka prilikom swipeovanja levo i desno u glavnom meniju ,vidi se "zadrska" kao lag , takodje i prilikom ulaska i izlazaka iz nekih aplikacija. Generalno telefon radi "normalno" samo me ovo prilicno iritira , jer ne bi trebalo da se desava kod najnezahtevnije moguce navigacije na glavnom ekranu. Sve ostalo radi perfektno i nemam nikakvih problema(Baterija odlicna, kamera, faceid). Radjena je dijagnostika i sve je ispravno. Inace sam uradio restore od bakcupa sa iph7 i mozda to pravi problem. Sad bi trebalo da obrisem sve i da uradim "setup as new". Pribojavam se da pri tome ne nastanu neki novi problemi , kao "curenje " baterije zbog neke aplikacije , call delay itd. Nije mi problem da instaliram sve ponovo, ali jedina bojazan je kako da prebacim sve slike ako je problem u backupu?

To se meni desi ponekad i potpuno me izludjuje.
I to ne da secka, nego bukvalno pocepa sve, zaglavi toliko da mu treba ceo sekund da predje s jednog ekrana na drugi, zapinje zestoko. Ovo se desava retko, jednom u dva dana recimo, ali me toliko pogodi i pokvari mi ugodjaj da mi taman treba dva dana da se oporavim i zaboravim, i onda se desi ponovo :)
Opet da ponovim, apsolutno ne kontam kako je moguce da su ovo pokvarili i da ne mogu da srede, tj RAM management i glatkoca su vidno losiji nego ranije, to nikako ne mogu da shvatim. Pa zar je toliko tesko vratiti se nazad i videti ciji je commit pokarambasio stvari i kad je sistem poceo da stuca.
 
Ocekivano.

Pre par godina bila vest, Apple i Samsung uzeli 105% profita na trzistu mobilnih. Kako preko 100, pa Kinezi masovno gubili pare, sto i sad vecina njih radi.
 
Moram reci da me je X apsolutno odusevio.....fantastican telefon....Apple je ponovo dokazao.....istina, sve gestures su svakako preslikane sa jailbreak scene, ali implementacija istih je izvanredna!
 
Poslednja izmena:
Koliko je isplativo trenutno dati nekih 750e na par meseci star X? Nesto mu sporo pada cena za sad, a ne bih bas da puknem na njemu 100e za par meseci..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno