Šta je novo?

Ripple [XRP]

  • Začetnik teme Sale KG
  • Datum pokretanja
S

Sale KG

Guest
Prošlo je par nedelja (ili meseci ne sećam se) odkako sam se prijavio za ovo. Pre neki dan mi je stigao poziv da otvorim novčanik, dobio sam i 1000 XRP-a (Ripple-a) i sve bi bilo super da znam šta s njima da radim. :)

Koristi li neko ovo?

Vidim da ga ima na Bitstamp-u.

https://ripple.com/
 
Poslednja izmena od urednika:
ripple je jos komplikovaniji od bitcoina. komplementaran je sa njim, nije mu konkurencija. mrzi me sada da objasnjavam, uglavnom>

iza ripple stoji 1 firma, kod nije opensorsovan, nema rudarenja, novcici su vec svi iskopani, i tako...
 
ja još nisam dobio moje besplatne ripple..
 
7k ripple-a vrijedi 1 btc.

I ja sam poslao sa vise mejlova prije mjesec dana, ali jos uvijek nisam dobio nista.
 
I ja sam dobio 1000 XPR sa kojima sta raditi sem cuvati ako jednom poraste vrednost. Inace bilo je ovo u pitanju:
"At the end of May, we will begin a ripple (aka XRP) giveaway to everyone who signed up for our email list on or before May 9, 2013."

Pozz
 
a kako da dođu do Riplija oni koji se nisu upisali do 9. maja ?
 
Da kupe od ovih sto jesu :p....
 
Nemam ih ni ja :(, :p...
 
Posle danasnjeg eksperimentisanja - moram da konstantujem da je ripple ubedljivo najbrzi - moze se reci i trenutni, sistem za prebacivanje novca !
 
Kako mi je privremeno blokiran racun, hteo sam da izvucem nesto love preko posrednika ( drug clan ZmajNS :) ).

S obzirom da sam hteo da posaljem dolare koje sam hteo da unovcim, mogao sam to da uradim pre preko bitstamp vauchera koji su u medjuvremenu ukinuti, ili da zamenim dolare u BTC, BTC posaljem posredniku (cekaju se konfirmacije - moze da potraje ko zna koliko), posrednik iste menja u dolare i onda pravi withdrawal kako god vec to radi - ovo je nevazan deo.
U svakom slucaju ovakva transakcija bi sa sobom nosila niz troskova + sto bi vremenski znala da potraje mozda cak i pola sata.

Ista akcija - poslati dolare sa bitstampa na ripple, a onda posrednik sa svog ripple naloga vrati sebi dolare na bitstamp se meri sekundama, bukvalno za minut moze sve da se zavrsi.

Mislim da ce ovaj sistem u buducnosti fino da se koristi ...
 
Aha, sad mi je jasno. Znam da to može "ja tebi ripple ti meni $". Mislio sam da si to odradio preko banke. :)
 
poštona Stampu imamo samo Ripple i BTC, kad BTC pada gledam da bežim u Ripple i obrnuto.. ovaj skok Ripple-a je naravno bio zbog pada BTC-a zbog eventualnog forka i nepoznanice koju on donosi.
 
da, da..

Evo danas se desilo da su i xrp i btc isli gore.
 
Ne bih bas rekao, kako su XRP i btc počeli i završili 21. ? A evo pogledaj i od jutros sta se dešava..
Ova prica oko forka bas utiče na BTC nažalost i to je najveći razlog zašto je ripple skočio.
 
Da, prica oko forka na BTC utice na cijenu XRP.

Mada, izmedju ostalog i spekulacije o integraciji sa bankama uticu na cijenu svakako.
 
@igysa

Evo ripple na 0.01$ - najveca vrijednost od sredine novembra.

//sorry for double post
 
svaka čast, nadam se da si kupio XRP na vreme, ja se zahebo i prodao na 649 prema BTC :wall:
 
Na stampu bio skočio do 1600 čak, nadam se da će ponovo skociti bar do 1300 za BTC.
 
Nema ništa od ovog rippla, svaki put kad sam ušao izgubio sam.:trust:
 
Strpljivo, samo strpljivo :)

Na koliko sat si usao? Ako si izlazio, zasto? :)
 
ma bežao sam iz BTC-a kad je tonuo, kupio po 1160 XRP za BTC kad je skakao XRP ko nezdrav na Stampu.., i od tada je samo padao XRP :wall: .. juce prodao XRP na 933 za BTC (čist gubotak) i sad stavio buy na 877 pa da probb ipak par puta da ga okrenem ne bi li smanjio gubitak BTC-a.
 
mislim i da ima mnoogo nameštenih (fake) Ordera na stampu za XRP/BTC, koji se sklone kada krene pump ili dump, pa ispada kao da je neko svarno kupio ili prodao puno dok se nije stiglo do minimuma ili maksimuma, a ono sve namešteno uglavnom, jako mali volume na tim peakovima.
 
Nazad
Vrh Dno