Šta je novo?

Acer Iconia B1 JellyBean tablet za 15-16k

vladimirdowla

Slavan
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruke
3,463
Poena
270
Naleteo sam na ovaj model koji treba uskoro da se pojavi kod nas u prodaji

Ima Mediatekov dual core 8317T na 1.2ghz
512mb rama
8gb flash
4.1.2 Jelly
Podršku za do 32gb microsd
7" 1024x600 5point multitouch 169ppi
Bluetooth 4.0 i GPS
Baterija nepoznata

Deluje prilično zanimljivo za 15-16k

Kacim slike malo kasnije, ne mogu preko tableta krastavac.
 
512mb rama je njesra, i ako bude kvalitet izdrade kao nexus 7 onda neka hvala
 
Naleteo sam na ovaj model koji treba uskoro da se pojavi kod nas u prodaji

Ima Mediatekov dual core 8317T na 1.2ghz
512mb rama
8gb flash
4.1.2 Jelly
Podršku za do 32gb microsd
7" 1024x600 5point multitouch 169ppi
Bluetooth 4.0 i GPS
Baterija nepoznata

Deluje prilično zanimljivo za 15-16k

Kacim slike malo kasnije, ne mogu preko tableta krastavac.
Zanimljivo ali meni je ovo premalo ram-a, moj telefon ima 250MB ram-a i procesor na 600MHz i to baguje gde pipneš, moja sestra ima 800Mhz procesor i 500MB ram-a i razlika je veoma primetna, ali ipak i kod nje malo baguje... Što znači da za tablet treba min. 1GB za normalan rad :)

512 MB na tabletu ti je kao 2GB na desktop računaru (malo)....
 
evo slika. Dovoljno je 512MB za surfovanje, slušanje mjuze i gledanje HD videa, pa nećete ga valjda koristiti za neki posao pobogu.
 

Prilozi

  • ATT00001.jpg
    ATT00001.jpg
    78.6 KB · Pregleda: 1,850
  • ATT00003.jpg
    ATT00003.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 1,792
Deluje lepo i da sto kaze covek 512mb je dovoljno za neke osnovne stvari za kakve se i kupuje tablet do 150-200e jel te, za neke zahtevnije tu su i jaci i skuplji uredjaji, ovo je ok, nzm samo ovaj procesor kakav je..
 
pa da, ali razmislite svi malo jel sigurnije uzeti Acera ili Prestigia. Prestigio modeli jesu sve bolji i bolji ali Acer je Acer pa makar i sa 512 RAM-a naspram 1GB. Pogotovo kad čitaš iskustva korisnika prestigia na forumu. Ko god je neki model uzeo morao je tri puta da menja jer je svaki treći, bukvalno, ispravan.
Meni nije žao što sam uzeo Nexus-a, to mi je najbolja kupovina u životu ALI mi se mama navadila i teško da mogu da joj ga otmem pa bih njoj npr. uzeo ovaj :D Healthy food ideas and a wide grocery range including low prices of the week in Food Lovers Specials.
 
Poslednja izmena od urednika:
Gde si nasao ovaj tablet, kada ce biti kod nas, moze jos neki info?
 
U januaru dolazi, u "praktičnu" radnju. Trebao bi neki preorder da krene ovih dana.
 
Dobar tablet, citav internet nije cuo za njega, a ni za taj SOC 8317T.
 
Poslednja izmena:
pa naravno da nije, ja Vam ekskluzivno prenosim informacije koje skoro niko ne zna. smatrajte se privilegovanim :D
 
Dobar je materijal koriscen za nexus 7 ali kontrola kvaliteta im nije bila na zavidnom nivou.
 
A šta je problem sa Nexus 7 tabletom?

Je l' izrada loša? Ja sam čuo da je kvalitetno urađen.

Ekran se odvaja od kucista, back light bleading na sve strane, mrtvi pixeli, backlight treperi ako strimujesh video sa neta, ako dugo stoji staticka slika na ekranu ona ostane urezana neko vreme(mislim da se to zove ghost efekat) i to su samo neke od gresaka koje se masovno manifestuju na nexusu 7. Moj prvi nexus je imao ovu prvu gresku, ovaj drugi ima sve ostale osim mrtvih pixela.
 
Poslednja izmena:
Kucam danas na google Acer iconia B1 da vidim bateriju, posto si naveo da je nepoznata i prvo sto mi izaslo je forum.benchmark.rs :D

nabavio sam neki .pdf gde kaže nešto preko 3 i po sata HD video playback-a može da izdrži. to mi deluje kao prestigio

p.s. 2710mAh
 
Poslednja izmena:
to mu dodje u najboljem slucaju 2-3 sata online. jako lose
 
Katastrofa. Za te pare se nadje na oglasima nov Samsung Tab 7.0+ koji ce da ga presisa uzduz i popreko.
 
hahaha... :) Nista nista, samo se pljuskaj.. :D Ufff ja reko da vratim tab nazad, ovako nista... :S:

Obzirom da sam castio dok, samo vrati ono sto si dobio, ionako sam se sad napenalio na neke 10-ke, Note 10.1 ili Transformer TF300T bez doka... ne vredi, zezaju me oci sa 7-ma, iako je SGT+ vr', upropasticu se nacisto, ionako mi je dioptrija solidna,)
 
Poslednja izmena:
Razumno pitanje sada kad imamo "kineze" sa IPS ekranom 1.6ghz, 1gbram/8gb flash da li je pametno da zbog brenda dajemo isti novac za slabiji hardver??
 
Ja ne bih ni rekao da je Acer neki extra brend u odnosu na prestigio :)
 
Po ovoj specifikaciji ispada da će Acer imati bluetooth i GPS, a to su dve funkcije koje ovi dvojezgarni Prestigio tableti za sad ne podržavaju u tom cenovnom rangu.
 
Meni je daleko bitnije sto ce imati 512mb rama.. taman dovoljno da bude kilav...
 
Nazad
Vrh Dno