Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

^Nov, kod nas za malo manje od 900? Aj reci, gde si ga video za te pare, treba i meni, pa ću ti reći koliki write sam izmerio...;)
 
Bugarski Metro :) Nije kod nas al u našim parama je 900 din. eyHRdKH.png

32 GB 13,50 leva, po 61 din manje od 900 din. Jedino ako ja nešto grešim :)

Sad write speed ako je moguće :D
 
Poslednja izmena:
^Hvala, dobra cena. Jednom prijatelju sam kopirao nešto i usput testirao, 35Mb/s je bila brzina pisanja kod mene, tako da, uzimaj ne misli.:D

Edit: jedino što sa slike ne vidim da je 32GB nego 16?
 
Poslednja izmena:
^Ma u stvari nisam čitao napisano :d- 13 leva mu dođe ispod 900 ako je taj kurs. Isplati se.
 
Imam jedan problem, možda neko može da mi kaže šta da probam.... Kingston 32Gb G4 Data Traveler.... Onaj od oko 1000 din.... Pravio sam na njemu instalaciju OSX - a, posle možda i Windows - a.... Formatirao više puta.... Sad je priča da taj Usb Windows vidi samo u Disk Management, neće da mount-uje niti da formatira u Windows-u, OSX uredno vidi, formatira, Android fon preko OTG-a takodje sve uredno.... Šta mi je činiti da osposobim flash da radi na Windows - u? Hvala

Sent from my S9+
 
Rufus?
Da ga nisi u AFS (ili sta god se koristi za OSX instalaciju) formatirao? Ext3/4, posto ga i Android vidi?
 
Cini mi se da ga ni Rufus ne vidi kad sam probao...

Sent from my S9+
 
SD Card Formatter
 
A prvo ubij sve particije iz nekog programa, pa onda formatiraj..
 
Ово као прво, иначе windows не види и не може да користи више од једне партиције на оваквим уређајима (флешке, меморијске картице) и ако је прва њему неразумљива (ext4 или неки формат који не препознаје) онда је ту крај.
 

Probam da ga formatiram iz DM , format prodje,ali i dalje stoji samo tamo, nece da mount-uje u sistemu....

P.S. Ostale particije su HFS+ , cisto da ne bude zabune zasto stoji u My Comp. samo sistemski disk :)
 

Prilozi

  • kingston 1.png
    kingston 1.png
    78.7 KB · Pregleda: 64
  • kingston2.png
    kingston2.png
    123 KB · Pregleda: 55
  • kingston3.png
    kingston3.png
    16.6 KB · Pregleda: 51
Poslednja izmena:
Pa samo mu daj slovo...
 
Pa samo mu daj slovo...
Hvala, to je bilo to [emoji16] Vidi se da već nekoliko godina ne boravim u Windows-u.... [emoji1787] Mada mi nije jasno zašto mu sam Win nije dao slovo prilikom formiranja iz Disk Management-a?

Sent from my S9+
 
Pa pita te i prilikom formatiranja (tj. nudi ti) :)
 
Ne nudi tokom formatiranja, vec tokom pravljena particija.

Sta uradi ludi OSX od ljudi.... pocnu da se ponasaju kao da im je lokalni storage cloud, i nemaju osecaj gde je sta stvarno :D
 
Није ту крив други оперативни систем него пенџери који не знају да баратају партицијама. Зато је и било онолико панике када је почело снимање на СББ пријемницима а они прво поделе флешку на партиције и онда снимају. А и кад се неко одвикне од слова за партиције, не обраћа пажњу на њих.
 
А и кад се неко одвикне од слова за партиције, не обраћа пажњу на њих.

Daleko od toga da ne znam da baratam svim tim stvarima nego mi OSX za moje potrebe zavrsava posao 99%.
 
Poslednja izmena od urednika:
Jel moze neka preporuka za flash usb 3.0 od 32gb.Cena tu do desetak eura.Porucio bih sa aliexpresa.
Jel ima nesto da valja od poznatijih firmi tipa kingstona,sandiska.
Neki obican flesh sa solidnom brzinom upisa tu do 20mb.
Ja sam nesto gledao ovaj model

https://www.aliexpress.com/item/San..._322_10103%2Csearchweb201603_56%2CppcSwitch_0

pa me interesuje da li je ovo ok za ovaj novac i ima li nesto bolje u tom cenovnom rangu do desetak eura?
Svaka preporuka dobrodosla.
 
Poslednja izmena:
Za 24 dolara imaš 64gb Extreme Sandisk, prodavac je pouzdan, dosta nas sa foruma je pazarilo kod njega.
Pogledaj i ostale njegove oglase, ima i za 10 dolara i ispod toga zanimljivih kupovina ali kad već pazariš počasti se...
https://www.ebay.com/itm/SanDisk-64...912178&hash=item1a2821abc7:g:ZgIAAOSwol5Yx5zQ

Jel to sigurno onaj Extreme koji je sa dobrim brzinama? @alfaunits je pisao o razlikama izmedju ta dva stika i postoje ogromne razlike.
 
Ne znam ali je lako proveriti. Svojevremeno sam kupovao par puta kod prodavca, jedan od najjeftinijih i sva roba je original i sa svim specifikacijama. Uostalom broj ocena i procenat pozitivnih sve kaže.

0a56f55fbecfeb4b58f0d1fc804218c1.jpg
 
Mislim da Extreme Go nije ona dobra verzija:
https://forum.benchmark.rs/showthre...vi&p=5570708&highlight=Extreme+Go#post5570708

Ali sad... treba naci onaj posto gde sam uporedio sva tri :(
Mislim da je CZ800 (sa dodatnom nulom), ona losa varijanta:
http://www.monitor.rs/flash-memorija/128-GB-3.1,-SanDisk-SDCZ800-128G-G46
Ja sam ovaj uzeo skoro, sequential nije lose, ali random su s*** skroz, kao na slici gore.

EDIT: Jeste, CZ800, znaci sa tri nule, je spora i losa verzije:
https://forum.benchmark.rs/showthre...prvom-postu)&p=5679876&viewfull=1#post5679876
USB 3.1 vs USB 3.0 za Extreme i Extreme Pro se isto jedva razlikuju po model #, namerno su to radili izgleda :(
 
Poslednja izmena:
Za 24 dolara imaš 64gb Extreme Sandisk, prodavac je pouzdan, dosta nas sa foruma je pazarilo kod njega.
Pogledaj i ostale njegove oglase, ima i za 10 dolara i ispod toga zanimljivih kupovina ali kad već pazariš počasti se...
https://www.ebay.com/itm/SanDisk-64...912178&hash=item1a2821abc7:g:ZgIAAOSwol5Yx5zQ

Hvala na preporuci.Flesh kupuje moj drugar.Ne treba mu nista nesto preterano brzo.A cenovni rang mu je tu do 10 eura.Mozda koji euro gore.
Zato sam i pitao za neki pouzdan flesh od 32gb sa nekom solidnom brzinom.
I naveo sam neki flesh sa alija koji izadje tu oko 10-tak eura.Pogledacu sta ima i na ovom linku koji si okacio.
Inace i ja sam skoro jurio sebi neki flessh i kupio sam ovde kod nas kingston DTEG2 od 64gb.Flesh je bas brz i vredi svaku paru koju sam platio.Mozda nije u rangu sandiska extreme ali je solidno brz za upis.Inace izasao me koliko se secam oko 3600 dinara sa 5 god garanacije.
 
Poslednja izmena:
Ako vec uzima za slicnu cifru, neka ide na Extreme Go. On je primetno brzi od Ultre.
Mada ja def. preproucujem da se nadje obican Extreme, moze i Refurb ako je cena bas bitna. Razlika je ogromna, a cena ne toliko. Jedan dodje kao stariji HDD, a drugi skoro kao SSD :)
Ovi bas jeftiniji bi trebali jedino ako ce samo za TV da se koriste, tj. samo za filmove, pa je generalno cena bitnija. Ali ovako moze i za druge stvari da se iskorsiti.
 
Nazad
Vrh Dno