Šta je novo?

Samsung I9300 Galaxy S III

Nositi bilo sta vece od HTC Desire/iPhone Xx je po meni mazohizam :)
Mobilni telefon jednostavno mora da stoji u dzepu i da se ne oseti! Inace nije mobilni, nego crep sto neko gore napisa :)

Inace, ko voli veliki, mislim da je HTC sa One X ovaj put zaisa pobedio. Sem te baterije i kartice, koje ipak za 90% ljudi ne znace previse, sveobuhvatno je bolji od S3, a uz to i mnogo elegantniji i lepsi!
 
Iphone je vec 5 godina iste veličine, a za to vreme Androidi stalno rastu, tako da ni iphone 5 neće uticati ni malo na veličinu Android telefona sve dok se oni budu prodavali ovako kao sada.
 
Apple zna da ukoliko poveca velicinu iPhone-a 5 da se zenskoj populaciji nece svideti ;)
 
Oni da opet izbace sa istim ekranom imace minimun istu prodaju kao i sa 4s, pa tako ce isto i Samsung nagurati milione sa S3. Sto se mene tice, ja bih voleo da nov iphone bude sa ekranom od minimum 4,3", i da se vratim na omiljeni sistem.

Zaboravih da naglasim, naravno vraticu se na iOS ako mi bubreg do tada bude imao dobru cenu za prodaju :p
 
Poslednja izmena:
Ovo je koncept koji je po meni buducnost!

[YOUTUBE]gYt3GmsZ6ck[/YOUTUBE]

Samo sto bih ja stavio da se preklapa poput korica knjige, dakle, da su ekrani gore i dole, znaci na spoljnim stranama a baterija da bude u sredini.
Na taj nacin, "pola" telefona je uvek dostupno, a kada covek hoce da gleda neki sajt ili nesto da "radi" na telefonu, otvori ga i ima sasvim pristojan prostor!

Naravno, ekran mora biti od nekog "safirnog" stakla, da bi bio otporan potpuno na ogrebotine u razumnom periodu, dok ne zastari!
 
Hm slazem se u sustini. Ja sam na Note trenutno, i jako sam zadovoljan. Najviše ga koristim za net i mail. Imam bas malu saku, ali jednostavno posle 2 dana ja i ne primecujem neki trip sa velicinom. Ne kuckam sms-ove dok vozim, tako da ne koristim telefon nikad jednom rukom. Zanima me sta ce ponuditi Note 2, ovo ipak ispade igrackica sta znam...
 
prvo da prokomentarišem prezentaciju - slabo, jedino je ona riba sa štiklama i lančićem oko noge malo popravila utisak :p
osim toga imali smo hostove koji sa jakim akcentom govore engleski, kao da nemaju osećaj koliko loše to zvuči, i bez ikakvog žara predstavljaju karakteristike telefona

Što se tiče utiska o S3, hardverski je odličan, odličan procesor, jaka baterija.
dizajn mi se ne sviđa... nexus mi se dopada izgledom i mislio sam da će nastaviti u tom pravcu, ali s3 me podseća me na neke njihove modele koje sam ranije video, možda skyrocket ili tako nešto?
Što se tiče unapređenja koja su prestavili, ljudi možda negoduju zbog s voice-a, ali očigledno je da je to neki trend voice komandi sada. Kod nas nije baš koristan, na zapadu je solidno upotrebljiv i igraće sve značajniju ulogu u budućnosti...
Dosta novina nema neku praktičnu vrednost, npr onaj "pop to play" ili kako se već zove mi je besmislen - nikad ni na desktop računaru ne gledam istovremeno film u prozoru i surfujem, ne vidim zašto bi neko imao potrebu za tim na telefonu...

Sve u svemu, dobar telefon, ali htc može da bude zadovoljan - postojala je opasnost da prodaja one x drastično opadne, ali s3 nije oduvao one x. Prema komentarima novinara, ekran na one x je nešto bolji, a mnogima će se više dopasti i dizajn. S3 ima više procesorske snage i bolju grafiku, ali pitanje je da li će se to baš tako osetiti sa sadašnjim kvalitetom aplikacija i ekranima tih dimenzija
 
Poslednja izmena:
iPhone 5 ce biti 4" sto je idealno, nema sanse da idu preko toga.

Prognoziram da će Phone 5 biti 3,7". ;-)

A o SGS III nemam šta posebno da kažem, što već nije rečeno...

Velika većina piše da im se vizuelno i izrada ne sviđa, iako ga nisu još videli uživo. Par puta sam se "opekao" kad sam video da telefon uživo sasvim drugačije izgleda nego na fotografijama...
O hardveru i ostalom sam već rekao u svom prvom postu u ovoj temi, evolucija i to postepena kao i skoro uvek do sada...
 
3.5 je sramota i glupost i drago mi je kad vidim nekoga kako se pati na tom bednom malom ekranchichu... pre neki dan vidim neku ribeeetinuu kako sa predobrim noktima "golica" po Note-u, mmmmmm al, mislim da je 4.3" zakon za skoro sve potrebsthine ;)
 
Nego sta li se brinete za velicinu ekrana :) Sad ce Samsung da izbaci SGS- (sa 4,3") i SGS--(sa 4") sa slicnim spec. :d
 
Po meni zijaciti u 4 incha ekran u 2012-toj sa quad-om je cist sado-mazohizam. Cemu? Posto sam se navikao na note, kad vidim ekran ip4-ke uopste mi nije jasno kako to iko moze koristiti za bilo sta. Ocoravim od naprezanja. Pinch to zoom pa pinch to zoom pa pinch to zoom do smrti. Egronomija samo u teoriji. Sve moze ali samo teoretski. Moderan smartphone tezi tome da odmeni komp u vecini slucajeva. Osim telefoniranja postoji i kucanje poruka/dokumenata, editovanje fotki, igranje igara, surfovanje, multimedija, itd. Sve to ima smisla po meni tek na ekranu note-a (nisam probao s3). Igranje igara sa kapacitivnim kontrolama na tolikom ekranu tek ima zaista upotrebljivu formu, jer su kontrole razmaknutije i prsti ne zauzmu 70% vidljivog ekrana. Klip ili sliku mozes pokazati nekome a da taj neko je stvarno vidi iz tvoje ruke. Fino editovanje i cropovanje fotke takodje, o surfu da ne govorim. Ko hoce smartphone sa quadom, definitivno mu treba veci ekran, jer je to vec zaista ozbiljan i upotrebljiv uredjaj za gomilu stvari. Ko hoce da se sepuri u kaficu sa dizajnom, povremeno cekira mail, odigra tetris, posalje poruku, tome eto nokia i nokia sa kamerama od 450 mega pixela, svih mogucih velicina, poneki modeli uradjeni i od swarovski kristala. S3 (i one x) su ozbiljni mini racunari, i treba da imaju velike ekrane. Oba su takodje veoma tanka i lagana (s3=130g ip4s=140g) u cemu je tolika drama oko 4.8? Ja note koristim najopustenije jednom rukom, a kamoli s3.
 
Poslednja izmena:
Bozho batice, to je MOBILNI TELEFON, prvenstveno :) Ne, ne treba i ne moze da bude komp. Mene bi oca mi bilo blam da se javim na Note-u..
 
E,ajde da nastavimo pricu kada fon sidje u mase i kad ga licno vidimo,koristimo,pa onda ako treba da ga pljujemo na sav glas,ovako samo nagadjamo i komentarisemo apstraktni subjektivni feeling.
 
Bozho batice, to je MOBILNI TELEFON, prvenstveno :) Ne, ne treba i ne moze da bude komp. Mene bi oca mi bilo blam da se javim na Note-u..

To je nekad bio samo mobilni telefon. Da bi bio nesto vise, mora imati veci ekran. Od ekipe ljudi koja se ne razume u mobilne, nikad nisam doziveo da se neko iscudio kad se javljam na fon, niti primetio bilo sta neobicno. Ako je uredjaj laksi od ip4, onda je i te kako mobilan. Ja sam 1.86m i ne furam se na biciklisticke sorceve, i note mi nikad nije zasmetao. Adaptacija posle s2 je bila neprimetna. Sad da sam hobit, ili nekakav Djordje David koji seta iskljucivo biciklisticke sorcice, verovatno bi bio u frci :).
 
.......................Ja note koristim najopustenije jednom rukom, a kamoli s3...........

Ja imam 1.90 i sve samo ne male sake, pa ne mogu nikako jednom rukom da koristim One X :)
Mogu misliti kakva hobotnica treba da budes da Note koristis jednom rukom! Ako lezi na stolu, jos i ajde, ali za sve ostalo...
Na normalnom ekranu tipa HTC Desire ili iPhone se bez problema u horizontalnoj orijentaciji vidi vecina sajtova. I ovako su u danasnje vreme vecinom ponovo u jednoj koloni!
 
Malo ste vec dosadni sa pricom o velikim ekranima. Meni je GN veliki, ne mogu sve da dohvatim ali mi se svidjaju telefoni sa velikim ekranom i eto, navikao sam se skoro...
 
Evo još jedne priče sa renomiranog portala koja polazi od disappointed preko solid do good ideas. Dakle ne pričamo u prazno, većina ljudi je očekivala više a dobila u pravom smislu reči "samo" solid telefon.
 
Samsung je napravio "mali" hype, ljudi, fanovi i ostali su napravili jos veci hype... Kao sto je bilo ocekivano da Apple onda predstavi Iphone 5, predstavio je 4S i sta je bilo? Poceli su da pljuju na sve strane, a ipak se prodao u milionima primeraka, iako je izgledao isti i kako kazu na reklami onoj : "Kako ce ljudi da znaju da imam Iphone 4S, kad izgleda kao Iphone 4?!" Tako ce biti sa S3 takodje... Koliko god ga neki pljuvali i sve, bice opet miliona i miliona ljudi koji ce ga kupiti.

P.S. Kao i u zivotu, tako i u ostalim stvarima, ne ocekujte puno i dobicete mnogo.
 
citam ovo i ne mogu da shvatim, pa ja vas ljudi ne razumem oko tog prepiranja i idealne velicine ekrana, pa svakom je neka idealna velicina, i nema ekran veze sa velicinom telefona, ne mora da bude potpuno srazmerno. Da ste malo bolje pogledali dimenzije telefona i uporedili recimo sa SGS kecom, ne mora S2, videli bi da je to veoma mala razlika u velicini telefona, dok je u diagonali 0.8". I nije bitna duzina telefona, vec sirina, jer od nje zavisi kako cete drzati telefon prilikom razgovora, dok za rad svakako je bolje raditi sa 2 ruke.
i9000 ima duzinu 122.4mm a sirina mu je 64.2, dok i9300 ima 136.6 duzinu i 70.6 sirinu, jel vam se sada tih 6.4 mm cini velikim dok drzite fon??? Citam kako je nekima ruzan, sacekajte da ga vidite uzivo, meni na slikama ne deluje ruzno, malo je drecava plastika i ostalo, ali to ne mora da znaci da je uzivo tako, vec da je to zbog blica i ostalih faktora. Ako ne nastupi sa nekom astronomskom cenom, bude u rangu sgs2 kada je izasao, prodace se ovo i vise nego s2 do kraja godine. Sve sto sada nagadjamo, pljujemo, velicamo, poredimo... sve ce to da se slegne za mesec dana, tada ce se znati tacno kakva je sudbina novog Samsungovog mezimca. Sudeci po predhodnim Samsungovim desavanjima i iskustvu, bez obriza sto nama deluje S3 kao promasaj, da li zbog toga sto smo previse ocekivali ili se ne poklapa sa licnim afinitetima svakog pojedinca, mislim da nisu napravili gresku. Bar istorija kaze da Samsung kao najveca kompanija potrosacke elektronike ima najbolje ljude u marketingu, jedne od najboljih inzenjera i vrunski tim koji radi kompletne analize trzista, bas bi me cudi da na izgled nama bude toliko ocigledno i njima da su napravili haos od telefona i upropastili sebi posao. Prodavace se ovo i veliki broj nas koji pricamo ovde ce pokupovati bas S3. ;)
 
Sad da sam hobit, ili nekakav Djordje David koji seta iskljucivo biciklisticke sorcice, verovatno bi bio u frci :).

Ahahaha ! Epic ! :D

@Forceptor Dal ti je poznat slucaj Samsung Wave (Bada) ? Toliko o Samsungu i o ljudima koji rade marketing za Samsung.
 
ja nisam mogao na Note-u da radim jednom rukom, vrlo malo mi falilo da s`palcem moje desne gubave ruke dotaknem gornji levi i donji levi ugao "telefona" ,dok sam s' levim palcem leve ruke mogao da dotaknem te iste leve uglove a ne i desne' a s desnom opusthteno desne. Zakljucak : note sam koristio oberuchke, kad nisam mogao nisam ni koristio.... sto znachi da cu SGS3 verovatno mochi koristiti s manje muke nego lepi note... a ,S2 je odavno normalan telefon... nesto sto bi svaki "normalan" covek trebao da moze da koristi. aman ljudi, nek svako sebi kupi ekran koji zeli....
 
Poslednja izmena:
Koreanci sa prosečnom visinom od 165cm dizajniraju telefone za ljude od 250cm :)))
 
Preterujete sa "preveliki ekran". Ja mogu da dohvatim bilo koji deo prednje maske dok drzim sgs2 u jednoj ruci. Ako je sgs3 11mm visi to i nije nekakva razlika pa da se dize tolika prasina.
Telefon izgleda odlicno i ima neke zanimljive trikove, npr. startovanje kamere sa lock screena - touch + rotacija uredjaja. Uz malo vezbe kamera moze da se ukljuci dok vadimo telefon iz dzepa.
 
Ja sa svojom prosečnom visinom koristim 4 i 4.3 ekran bez ikakvih problema jednom rukom dok šetam (probao sgs i sgs2, npr. iPhone 4 imam stalo osećaj da će da mi isklizne zbog oblika), ne znam kakve vi deforimisane i skvrčene prste imate, kada vas slušam zamišljam da imate neke kvrge a ne prste. Sada za ovoliki ekran nemam pojma da li bi mi odgovarao, ali 4 i 4.3 svi mogu da koriste, osim ako niste manchild.
 
Još lakše bi se kamera uključila da postoji hardversko dugme, a ja i posle dve godine korišćenja androida ne razumem svrhu postojanja lock screena. Da vidite tek ljude koji prvi put uzmu android telefon u ruku, niko nije uspeo da se javi na poziv - swipe to answer.

Hardversko dugme za kameru, xenon blic to bi bio napredak koji je odavno izmišljen i dokazan u praksi. I naravno batrerije većeg kapaciteta u čemu je ovaj telefon među boljim.

Što se tiče veličine, meni odgovara. Na svoj galaxy s sam se navikao posle 5 minuta, note mi je preveliki ali mislim da bih i njega mogao da koristim. Ovo je super veličina. E sad, sumnjam da je ova veličina pogodna za žene.

Ako otvore telefon za zajednicu, recimo neki cm9 rom neću imati zamerke na softver. Ostaje problem odvratne srebrne lajsne :) Galaxy s nisam birao na osnovu izgleda jer je bio neprikosnoven u onome šta je nudio, dok s3 ima konkurente i još je ružniji.
 
Poslednja izmena:
Još lakše bi se kamera uključila da postoji hardversko dugme, a ja i posle dve godine korišćenja androida ne razumem svrhu postojanja lock screena. Da vidite tek ljude koji prvi put uzmu android telefon u ruku, niko nije uspeo da se javi na poziv - swipe to answer.

Hardversko dugme za kameru, xenon blic to bi bio napredak koji je odavno izmišljen i dokazan u praksi. I naravno batrerije većeg kapaciteta u čemu je ovaj telefon među boljim.

Što se tiče veličine, meni odgovara. Na svoj galaxy s sam se navikao posle 5 minuta, note mi je preveliki ali mislim da bih i njega mogao da koristim. Ovo je super veličina. E sad, sumnjam da je ova veličina pogodna za žene.

Ako otvore telefon za zajednicu, recimo neki cm9 rom neću imati zamerke na softver. Ostaje problem odvratne srebrne lajsne :) Galaxy s nisam birao na osnovu izgleda jer je bio neprikosnoven u onome šta je nudio, dok s3 ima konkurente i još je ružniji.

Nije mi jasno sta se desilo sa xenon blicevima, jedino jos Nokia vodi racuna o tome i ugradjuje xenon u svoje telefone, nisu mi jasne ove led bljeskalice.
 
Troše bateriju i skupi su. Ali ne vidim zašto premijum model kakav je s3 ne bi imao to. Možda da bi imali šta da predstave kao unapređenje za par godina :)
 
Nazad
Vrh Dno