Šta je novo?

iPhone X

Po svemu sto imamo prilike da gledamo na netu pixel 2 ima najbolju kameru ali reci u danasnje vreme da je nesto pokidano je u najmanju ruku neozbiljno.
 
Po svemu sto imamo prilike da gledamo na netu pixel 2 ima najbolju kameru ali reci u danasnje vreme da je nesto pokidano je u najmanju ruku neozbiljno.

Zasto ? Bas mi se svidela kamera i ja kazem moje misljenje da je pokidala, ova dva fona pored sebe jeste..



https://www.youtube.com/watch?v=0V5_uU3NNpw

Za to već niste u pravu. iStyle radi odličan posao i važi ti globalno garancija, gde god si kupio telefon.

Imao sam Pixel (i dalje je u porodici), ali da se nešto desilo mogao bih samo da ga bacim.


To stoji, iStyle ok radi svoj posao. Moze i bolje ali da vazi garancija bez ikakvih peripetija to stoji..
 
Poslednja izmena:
Vidi, svako od nas moze da napravi neko poredjenje i da isto postavi na you tube i moze da uradi tako da npr. kamera na ip5s izgleda bolje nego na X.Zato ja sa velikom dozom rezerve gledam te testove dok i ako nemam priliku licno da uporedim.Druga stvar, razumem da se tebi ne svidja X ali ne vidim potrebu da kacis klipove od nekih nebitnih likova kako je njima koriscenje telefona nocna mora.
 
Kako je lik sa 391k subscribera na YT nebitan? Morao je nekako da zasluzi tu cifru videima koje pravi, sto znaci da je dovoljno bitan da bude relevantan. Klip je potpuno ontopic, tebi izgleda smeta jer zvuci negativno, a zapravo je istakao realne nedostatke korisnickog interfejsa iOS-a na iPhone X modelu.
 
I Dara Bubamara ima 2 miliona preleda, ona je znaci vrhunska pevacica.
 
Kako je lik sa 391k subscribera na YT nebitan? Morao je nekako da zasluzi tu cifru videima koje pravi, sto znaci da je dovoljno bitan da bude relevantan. Klip je potpuno ontopic, tebi izgleda smeta jer zvuci negativno, a zapravo je istakao realne nedostatke korisnickog interfejsa iOS-a na iPhone X modelu.

I Dara Bubamara ima 2 miliona preleda, ona je znaci vrhunska pevacica.

Slazem se... Ne vidim kakve veze imaju subscriberi sa tim koliko neko prica gluposti ili tacno. Kao sto sam vec vise puta rekao entertainment kanali najvise subscribera i pregleda uzimaju - koliko su realni klipovi dropova telefona u kocki leda, zeleu i slicno? Pa pogledaj npr za tehniku - dave2d ima skoro milion subscribera a zna da odvali takve gluposti u vezi hw da je to strasno...

Isto tako ako mogu da napravim malu digresiju - kada ja pitam nekoga kako vidi infracrvenu svetlost koja mu smeta dok koristi iPhone X i pitam da li je supermen (jer naravno taj covek nije koristio telefon iako je pisao da jeste) post bude obrisan, cak popijem i warn, a isto tako moderator ima pravo da pise kako sam ja upao u "Apple slepilo" da mislim da ne postoje drugi fast chargeri (iako nije procitao sta sam napisao u postu) i isto tako govori da je FID ishajpovan a nije ni isprobao telefon(sto je sam napisao) ne dobije cak ni obrisan post?
 
Slazem se... Ne vidim kakve veze imaju subscriberi sa tim koliko neko prica gluposti ili tacno. Kao sto sam vec vise puta rekao entertainment kanali najvise subscribera i pregleda uzimaju - koliko su realni klipovi dropova telefona u kocki leda, zeleu i slicno? Pa pogledaj npr za tehniku - dave2d ima skoro milion subscribera a zna da odvali takve gluposti u vezi hw da je to strasno...

Isto tako ako mogu da napravim malu digresiju - kada ja pitam nekoga kako vidi infracrvenu svetlost koja mu smeta dok koristi iPhone X i pitam da li je supermen (jer naravno taj covek nije koristio telefon iako je pisao da jeste) post bude obrisan, cak popijem i warn, a isto tako moderator ima pravo da pise kako sam ja upao u "Apple slepilo" da mislim da ne postoje drugi fast chargeri (iako nije procitao sta sam napisao u postu) i isto tako govori da je FID ishajpovan a nije ni isprobao telefon(sto je sam napisao) ne dobije cak ni obrisan post?
Subscriberi su nebitni u ovoj priči, ali šta nije istina na pomenutom klipu?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nisam pricao o pomenutom klipu vec o konstataciji - subscriberi = znas sta pricas ili govoris istinu/sustinu/stagod...
Ne pada mi na pamet da gubim vreme i gledam bilo koji klip koji poredi kvalitet kamera mobilnih telefona - rekao sam vise puta da od iP 5S, nexus 5X na dalje sve kamere su manje vise ok po danu za snapshot, a za bilo koga ko zeli vise od toga za fotografiju kupovina telefona za to je jako los potez. Znaci - ucenje raznih tehnika (savetujem Sean Tucker, The Art Of Photography kanale), a ako hocete neku opremu (iako vec imate ok opremu za street fotografiju sa bilo kojim telefonom) onda mozete vec za 200eur da kupite nesto ok :)
 
Poslednja izmena:
Nisu manje više ok sve kamere jer su stvarno bolje kod Google telefona i to se vidi golim okom.

Naravno, za profi upotrebu se neće koristiti telefon, ali Pixeli (1 i 2) prave solidno bolje fotografije od iPhonea X/8/8+.
 
Nisam pricao o pomenutom klipu vec o konstataciji - subscriberi = znas sta pricas ili govoris istinu/sustinu/stagod...
Ne pada mi na pamet da gubim vreme i gledam bilo koji klip koji poredi kvalitet kamera mobilnih telefona - rekao sam vise puta da od iP 5S, nexus 5X na dalje sve kamere su manje vise ok po danu za snapshot, a za bilo koga ko zeli vise od toga za fotografiju kupovina telefona za to je jako los potez. Znaci - ucenje raznih tehnika (savetujem Sean Tucker, The Art Of Photography kanale), a ako hocete neku opremu (iako vec imate ok opremu za street fotografiju sa bilo kojim telefonom) onda mozete vec za 200eur da kupite nesto ok :)
Lik nije pomenuo kameru.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa kome je to bitno sem ljudima kojima je hobi fotografija? A ako si medju njima, valjda ces da kupis bar mnogostruko jeftiniju opremu od tih telefona koja ce ih postideti sa fotkama, a takodje sebi napraviti prvi korak ka tome da mozes kasnije vremenom svoju opremu "nadogradjivati" i davati sebi vise slobode.

A sto se tice "solidno bolje" - jako relativan pojam. Meni za solidno bolje mora da postoji veca razlika... Kada fotke na telefonima budu solidno bolje necu vuci ni Canon-a ni Fuji-a sa sobom sem za portrete, a do tada nikako nisu solidno bolje (meni)... :)

Lik nije pomenuo kameru.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Pardon, milslio sam da se prica o ranijem snimku jos. Gledao sam Snazzy-a jos davno...
Za neke stvari jeste u pravu, za neke nije, a ako budem pisao sta nije, opet ce krenuti da se javljaju ljudi i govore kako nisam u pravu iako nisu koristili telefon, samo zato sto je neko sa YT rekao drugacije :)
 
Poslednja izmena:
Prezadovoljan sam telefonom. Pre ovoga sam koristio 7+. Slike i snimci su mnogo bolji na X. Koriscenje je mnogo jednostavnije i brze, nego na 7+.
0587ff5b156646e996440e49320d0c11.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Takodje sam prezadovoljan telefonom,vredi za svaku paru.Svi ostali telefoni izgledaju jadno i bedno pored X.
 
Uređaj je vredan onoliko koliko neko želi da ga plati, što je i osnovna teza kapitalizma.
 
Sad je dosta zezanja i trolovanja na temu cene i da li nesto zaista vredi. Prvi sledeci komentar takvog tipa ce biti kaznjavan bananom.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Like
Reagovanja: M J
Da li je realno ovo sa baterijom,nikako da se potrosi :) punio sam ga pre dava dana i ima jos 40%.
Predhodne telefone sam morao da punim svaki dan tako da sam prezadovoljan sa iPhone X sto se baterije tice.
 

Prilozi

  • 15.jpg
    15.jpg
    223.2 KB · Pregleda: 218
Nije, nesto pogresno koristis :)
Probaj da povecas osvetljenje ekrana, to moze pomoci.
 
Evo i kod mene X. Prvi utisci su pozitivni, FaceID radi u većini slučajeva. Malo je zeznuto da se otvori control center, kao i onaj prostor ispod tastature. Visina tastature je zapravo dobra, ali mislim da bi onaj deo dole mogao da se iskoristi za nešto, tipa za emoji.

Gestures su odlični, kod iPhone 8 Plus me je smaralo što svaki put moram da stiskam home dugme.

Za bateriju ću već videti kakva je u odnosu na i8+, al' sam definitivno odlučio da zadržim ovaj, pa sam 8+ stavio na oglase.
 
  • Like
Reagovanja: M J
To poređenje baterije tj autonomije ip 8+ vs x me najviše i zanima...čekam utiske...i neka te služi telefon

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Meni ne moze preko 2 dana ali ja imam gomilu apps, ceste notifikacije koje pale ekran i apsolutno nista ne gasim - ni pedometer(health), ni location services, background refresh... Nije mi problem puniti ni jednom dnevno telefon, a pogotovo ne svako 2 dana [emoji4]
47%
7eea7b938a453b3efb5ca197d85e3ecd.jpg

Uzeo sam i Nillkin Magic Disk 4 - velika preporuka, jako dobro izgleda i radi. Ja sam ga platio 6k posto mi se nije cekalo iz Kine, a kome nije frka moze za 2500 da ga poruci.

@sysninja svi koji su imali problem sa face ID vremenom polako isti nestane (kako se ML uci). Ako je drugar uspeo CC sa malom sakom da otvara i ti ces [emoji4]
Za prostor ispod tastature - mogao je vrv, mada ja ne bih emoji, mozda nesto drugo kao specijalne karaktere...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vise nego dovoljno vremena da brejnstormujes po Slacku.
 
To poređenje baterije tj autonomije ip 8+ vs x me najviše i zanima...čekam utiske...i neka te služi telefon

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Baterija nije loša ali ocekivao sam bolje imajući u vidu OLED displej i skoro-pa-isti kapacitet baterije i potpuno isti hardver. Meni je nakon 5.5h koriscenja i jedno 20h standby ostalo jos 40% baterije. 8+ je ipak u tom segmentu bolji.

Sve ostalo zavisi od preferenci - 8+ mnogo bolje leži kada se koriste obe ruke za kucanje, sto nije cudno jer je solidno širi od X-a. Lično mi je 8+ značajno lepši telefon, ponajviše zbog ove besmislene kič lajsne, i ceo telefon izgleda kao na brzinu sklepan inžinjerski primerak od pozadi zbog kamere - svako kome sam pokazao je imao apsolutno istu reakciju. FaceID je ok ali u trenutnom UI kupusu koji je Apple napravio zahvaljujući raskoraku u kojem se nalaze, užasno je iritantno to što nakon FID provere mora i da se uradi swype na gore i to od samog dna ekrana. Totalna besmislica. I nije brz kao Touch ID, postoji mali lag, ako vam je telefon na stolu i malo iskošen velika je verovatnoća da FID neće raditi kako treba ili da morate da mu se primaknete / promenite poziciju. U par navrata danas mi se desilo i da se ekran upalio ali da FID prosto nije odreagovao.

CC je teško dohvatiti čak i ako imate velike šake, Reachability je ruski rulet, gašenje aplikacija je besmisleno otežano dodatnom akcijom koja mora da se sprovede u App Switcher modu - u suštini kupus koji mora još dosta da se pegla.

Ekran je dobar, poprilično svetao i oštar, ali to se očekivalo od najboljeg Samsung OLED-a na planeti. Ostalo je sve kao i na 8+ ali ovaj telefon ni blizu ne vredi kolika je cenovna razlika između 8+ i X. Uopšte.
 
Kutija hvala na opširnom tekstu, delim mišljenje u potpunosti sa tobom! Neka te služi telefon

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
I ja mogu da potvrdim sve receno.

Osim dela sa kamerom, to mi nije jasno sta je problem.
 
Vise nego dovoljno vremena da brejnstormujes po Slacku.
:d

Za FID nemam zamerke kao kutija, ali za tastaturu i lajsnu se slazem. Obavezno space gray ako uzimate X posto na white/silver/stagod lajsna deluje bas bas jeftino... Sto se tice face ID jako je bitno ako imate onaj awareness podesen na ON da gledate u telefon. Dakle ako to ne iskljucite, dignete telefon, gledate u stranu negde on ce pokusati da otkljuca, ali posto ne gledate telefon se nece otkljucati. Posle toga imate 2-3 sekunde da pogledate, u suprotnom morate sacekati malo kad pogledate, ili swipe. Sto se tice samog ugla mogu da kazem da mi se cini da ML radi posao - svakim danom je sve veci ugao. Evo trenutno mi je MBPr 15" na stolu, ja sam taman posred istoga (poravnat sa touchpad, ali ne iznad touchapd naravno). Telefon mi je na 3-4 cm sa leve strane MB i 9/10 puta otkljucava - trebam samo tapnuti ekran da se probudi. U pocetku je 1/10 puta otkljucavao ili losije, cak i za manje uglove, tako da verujem da ce vremenom postati jos bolje... :)
 
Ali ce sad hard reset biti bolniji no ikada, zaboravlja se nauceno... (rekose da ne salji na cloud face podatke).
 
:d

Za FID nemam zamerke kao kutija, ali za tastaturu i lajsnu se slazem. Obavezno space gray ako uzimate X posto na white/silver/stagod lajsna deluje bas bas jeftino... Sto se tice face ID jako je bitno ako imate onaj awareness podesen na ON da gledate u telefon. Dakle ako to ne iskljucite, dignete telefon, gledate u stranu negde on ce pokusati da otkljuca, ali posto ne gledate telefon se nece otkljucati. Posle toga imate 2-3 sekunde da pogledate, u suprotnom morate sacekati malo kad pogledate, ili swipe. Sto se tice samog ugla mogu da kazem da mi se cini da ML radi posao - svakim danom je sve veci ugao. Evo trenutno mi je MBPr 15" na stolu, ja sam taman posred istoga (poravnat sa touchpad, ali ne iznad touchapd naravno). Telefon mi je na 3-4 cm sa leve strane MB i 9/10 puta otkljucava - trebam samo tapnuti ekran da se probudi. U pocetku je 1/10 puta otkljucavao ili losije, cak i za manje uglove, tako da verujem da ce vremenom postati jos bolje... :)

Ja bih uzeo Space Gay ali nije ga bilo na zalost. Face ID ima vremena da se dokaze, a ovo su moji utisci iz prvih 24 casa koriscenja na isti nacin kao sto sam 24 casa pre toga koristio 8+. Prosto jedna paralela izmedju dva dijametralno suprotna sistema, od kojih bi jedan trebao da opravda cetvorocifrenu cifru po kojoj se potonji prodaje.
Kod mene je Awareness ukljucen ali to ne pomaze mnogo - kao sto rekoh, morace jos da se dokaze. U prilogu je situacija od pre 35 sekundi, slikao sam iPad-om - u toj situaciji FID ne radi, telefon se nalazi na 20 cm od mene, direktno gledam u njega i nista. Ako se setimo reklame i one devojke u bazenu, ovo bi moralo da radi, ali ma kako da se ja namestim i ma kakav ugao zaklopio u odnosu na sam telefon, sve dok ne primaknem i namestim svoje lice direkt iznad telefona - slaba vajda.
 

Prilozi

  • IMG_0012.JPG
    IMG_0012.JPG
    946.5 KB · Pregleda: 195
Veci ti je ugao od mene vrv, ali kazem ti ni meni nije tako radio sa manjim uglom u pocetku - moj savet ti je za to da se primices neko vreme, ali svakim danom sve manje i manje, dok ne pocne da se popravlja uspesan ID iz tog ugla. Meni je otprilike sada max ugao bas kao ta devojka u bazenu. Ono sto je super je sto se definitivno popravlja. Ono sto je lose je da su rekli da zbog privatnosti se sve cuva samo na telefonu - da li to znaci ako izadje iPhone 11 i uzmem ga da ce morati opet da prodje kroz citavu fazu ucenja mog lica?
Awareness otezava detekciju - iskljuci awareness ako hoces veci procenat uspesnosti i da se otkljucava samo na osnovu lica a ne i ociju/kada gledas u njega. Ja sam ga ipak ostavio na ON :)
 
Nazad
Vrh Dno