Šta je novo?

iOS 10

@AlanFord45 - Greje se u prihvatljivim granicama, i to kad se bas siluje 3G i neka zahtevna aplikacija npr.
@n1tr0 - ne znam bas sta ti znaci ovaj izraz native i hybrid u svetu telefona [emoji846]
Ali svakako sta je tu je. Ne mogu ja tu nista popraviti..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
7+ odlična baterija na 10.3.2. Nemam zamerki. Malko je bolja autonomija nego na 10.3.1.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
82% skinut u pola 6.. Non stop podaci plus wifi.. Videćemo do kada će da gura jer kad odem sa posla do uveče sam na podacima, 3g naravno..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@n1tr0 - ne znam bas sta ti znaci ovaj izraz native i hybrid u svetu telefona [emoji846]
Ali svakako sta je tu je. Ne mogu ja tu nista popraviti..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Imas native aplikacije - pisane u swift ili obj c i compileovane za iOS. Hybrid je kada imas native app u koji je ubacen browser, a u njemu se izvrsava aplikacija pisana u javascript, html, css... Ima pristup i sistemu preko te aplikacije sto sadrzi browser (tipa galeriji i sl). U sustini aplikacija u aplikaciji, skoro kao virtuelna masina :)
Eto, to je ukratko to, ima tu jos detalja, ali nadam se da shvatas sustinu. Zasto prave hybrid je vec druga prica :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije bas sve najjasnije ali malo sam skontao, hvala ti u svakom slucaju [emoji846]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hmmm, nešto mi se iP previše greje na ovom poslednjem update ili se tripujem. Kako je kod vas? Ja evo preko casea osetim sa je vruć pozadi što mi se pre nije dešavalo.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Imam ios 10.3.1 i primetio sam sledece. Udjem u settings i dole vise nemam spisak instaliranih aplikacija?

420b3d630a2364cc05f92b31f4e3b7a2.jpg



Sent from my iphone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je bug koji nikako da srede. Uđi u task menadžer i ubij settings proces. Kad ponovo uđeš u settings sve će ti biti tu.
 
zna li neko kako da sherujem trenutnu lokaciju preko google maps?
 
Na 10.3.2 tek posle drugog ciklusa baterija bolja...
I sistem mi je nekako fluidniji u settings i uopšte...

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ovo izgleda nema opciju za shering mape pa sam batalio.
ima li neki normalan program koji ce da pocupa slike iz iTunes backupa sa iPhonea?
odradio sam kevi restore jer joj je fon prso skroz pa ne bih da vracam bekap...
 
Ja sam uvek sharovao lokaciju preko aplikacije gde sam se dopisivao sa nekom - si probao to možda?
 
nisam, ma treba caletu da namestim. neki kolega mu sherovao tako mapu necega pa je hteo tako i on ali sam skontao da jednostavno nema te opcije...
 
Hmmm kako nema? Share dugme, gornji desni ugao.

ac45616966e4da40d2e4ebbebeef7ed6.jpg
ed084b19944d6f9c938f2c2d030349f3.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
nemam pojma, kod mene na androidu ima bas share location opcija. kod caleta i keve nema, cale ima iOS9 a keva poslednji jer sam odradio restore.
vratio sam fon, nema veze, videcu da li nesto ima sa desne strane ili gde su ga vec sakrili...
 
Drzis na mapi gde hoces da oznacis i kad ti se pojavi crvena strelica kliknes dole na "dropped pin" i onda ti se pojavi "share" dugme kao gore na slici. Upravo probao (ios 10).
 
hvala vam, pogledacu sutra, nije to toliko hitno ni bitno nego nikako nisam mogao da nadjem pa me cudilo sto nije kao kod mene gde su sve opcije izlistane...
od ovog cupanja slika iz bekapa sam odustao i javio kevi da je ostala bez 200 slika :)
jednostavno vise nemam zivaca i vremena za ovakve stvari a voleo sam iOS :)
 
A ista opcija je još jednostavnije dostupna u nativnoj Maps aplikaciji (force touch na ekran > Send My Location )

Ja sam bio nešto tražio jednom na početku na maps aplikaciji, ali nije mi našla, pa tražio drugi put, ništa, treći put i batalio. Obrisao i stavio gmaps ipak ne mogu da se mere. Za druge države kontam da je okej, ali za našu i nije baš [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ako nije iskljuceno, ako nije vec popunila 5GB na iCloud i ako je punila telefon dok je bila nakacena na wi-fi trebalo bi da ima backup :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
jeste deo ali je uspela da potrosi 5gb prostora na iCloudu i pise da preko 200 slika ne moze da sinhronizuje. nisam mogao da se setim bilo kakvog prostog resenja pa je ostalo ovako. da postoji normalan bekap i da mogu da izvucem normalno slike ne bi bilo problema... takve stvari su me i smorile kod iOS-a posle 8 godina...

@n1tr0
da, uspela je nekako da potrosi, mada sta je 5gb...
odradio sam ja bekap na mek ali nisam mogao da se cimam i da trazim nacin kkao da izvucem normalno slike iz njega... zaboravio sam sta sam ranije koristio, mozda iMazing...
 
Poslednja izmena:
E baš me smoriše sa ovim:
9c23aede09ee1ff220c54744ac437ea2.jpg



Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Slabija baterija na 10.3.2 na 6s+ posle prvog punjenja, videcemo za dalje...


Tapatalk
 
jeste deo ali je uspela da potrosi 5gb prostora na iCloudu i pise da preko 200 slika ne moze da sinhronizuje. nisam mogao da se setim bilo kakvog prostog resenja pa je ostalo ovako. da postoji normalan bekap i da mogu da izvucem normalno slike ne bi bilo problema... takve stvari su me i smorile kod iOS-a posle 8 godina...

@n1tr0
da, uspela je nekako da potrosi, mada sta je 5gb...
odradio sam ja bekap na mek ali nisam mogao da se cimam i da trazim nacin kkao da izvucem normalno slike iz njega... zaboravio sam sta sam ranije koristio, mozda iMazing...

Možeš da koristiš Google Photos. Imaš neograničen prostor ako uključiš high quality umesto original, gde sve slike preko 16 MP smanjuje i rekompresuje na 16.
 
Ja vala čekam sa update-om. Čitam različita iskustva što se tiče baterije, ne smem da rizikujem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Krajnje zadovoljan baterijom na 10.3.1 kao i svim ostalim naravno, sto dzaba riskirati apdejtom kad sve radi kako treba :D


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
 
Meni na 7+ baterija je odlicna sa 10.3.2. Moram napomenuti da sam uradio cistu instalaciju.
 
Nas trojica za sada imamo takvo iskustvo sa 10.3.2,ne bi trebalo biti dileme za update,bar kada je 7+ u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@zechs
hvala, to cu i da uradim.
 
Nazad
Vrh Dno