Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
319
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Zdravo svima! Došlo je vreme za promenu monitora - filmovi, office, igre, i razmišljam o U2414H.
Testovi i opisi i koje sam čitao ga prilično hvale. U tom cenovnom rangu, da li postoji bolja kupovina? Koja su vaša iskustva sa monitorom?
 
Pa pretpostavljam da sa njim nema greske, ali kosta znatno vise od planiranog budzeta, ~320EUR (kada uzmes u obzir koliko kosta u dinarima i aktuelni kurs, a ne "ITSvet kurs" ;)).

Sacekacu eventualno jos neki predlog, snasao sam se za prvo vreme pozajmicom.
Pa ne znam, IT svet ima poprilicno tacne cene, mozes pogledati i ePonuda ako hoces. A ono sto ja uvek preporucim je Dell S2340L - isto IPS, ali je glossy, tako da ako imas prozore iza sebe ili negde onda je problematican, a ako ne, onda je super jer zbog glossy finisha imas jaci kontrast nego kod mat monitora. Jedino sto se ne uklapa je 23 inca ali mislim da ti to nece biti problem obzirom koliko sjajnu sliku daje (a i pri tom lepo izgleda). Sada je oko 19-20 000 u onoj da kazem skupljoj prodavnici (ja ga uzeo pre 2.5 godine za 19k isto ne znam zasto mu cena jos nije pala), tako da uklapa ti se u budzet. Jedini problem je ako ga spajas na HDMI umesto VGA na nvidia graficku - ja sam stavljao na 59.995Hz ja mislim, ali koliko se secam ispravljeno je i to novim nvidia driverima...
 
Zdravo svima! Došlo je vreme za promenu monitora - filmovi, office, igre, i razmišljam o U2414H.
Testovi i opisi i koje sam čitao ga prilično hvale. U tom cenovnom rangu, da li postoji bolja kupovina? Koja su vaša iskustva sa monitorom?

I mene ovaj zanima. Ali ne znam koiko je 16:9 prikladno za sadrzaj koji si naveo.
Ima li neko da je ima doticni monitor pa da nam prosledi utiske.
 
Ja imam U2414 i mogu vam reci da razbija monitor :D Otprilike ga koristim za slicne potrebe koje si naveo, i atvarno nema mane.
Eventualno vam moze biti bolja kupovina P2414 jer kosta manje para a koliko se secam ima isti panel, medjutim meni je U serija bila estetski lepsa pa sam nju uzeo. Takodje na netu sam cituckao da je bolja kontrola proizvoda kod U nego kod P serije

Ako imate jos koje pitanje, recite :)
 
I mene ovaj zanima. Ali ne znam koiko je 16:9 prikladno za sadrzaj koji si naveo.
Ima li neko da je ima doticni monitor pa da nam prosledi utiske.

Generalno sam se prilično zagrejao za U2415 model, ali su mišljenja podeljenja.
Čak sam na par mesta naleteo na prilično negativne kritike.

Da li neko može da kaže par stvari o monitorima u tom cenovnom rangu, a za pomenute aplikacije?
 
Acer GN246HL
Vidim da je ovaj monitor u Francuskoj i Nemačkoj 230 evra pa me zanima vredi li cimati rođake i prijatelje za dovlačenje? Koliko sam video 144hz 22" monitori su 250+ € u Mađarskoj.
 
Pa ne znam, IT svet ima poprilicno tacne cene, mozes pogledati i ePonuda ako hoces. A ono sto ja uvek preporucim je Dell S2340L - isto IPS, ali je glossy, tako da ako imas prozore iza sebe ili negde onda je problematican, a ako ne, onda je super jer zbog glossy finisha imas jaci kontrast nego kod mat monitora. Jedino sto se ne uklapa je 23 inca ali mislim da ti to nece biti problem obzirom koliko sjajnu sliku daje (a i pri tom lepo izgleda). Sada je oko 19-20 000 u onoj da kazem skupljoj prodavnici (ja ga uzeo pre 2.5 godine za 19k isto ne znam zasto mu cena jos nije pala), tako da uklapa ti se u budzet. Jedini problem je ako ga spajas na HDMI umesto VGA na nvidia graficku - ja sam stavljao na 59.995Hz ja mislim, ali koliko se secam ispravljeno je i to novim nvidia driverima...

Da li znas kako se P2414H ponasa ako imam prozore iza sebe?

Hvala
 
Sve zavisi od situacije i neces znati dok ne probas, ali ono, u pitanju je mat monitor - trebao bi da bude poprilicno dobar i da se nosi sa tim bez problema. Glossy modele onda nemoj nikako u takvoj situaciji :)
 
Prima, P2414h nema potpuno mat zastitu preko monitora jer bi se tako ubile boje i lepota prikaza.
Ako ti sunce bije s ledja racunaj da ces imati odsjaj, tu nijedan monitor nece moci da pomogne cak ni ti sa heavy anti glare coatingom.

Jedino Samsung S24D390HL ima slican prikaz slike, a da je jeftiniji. Doduse racunaj na uzasno postolje od neke meke plastike.
 
Hvala vam na brzim odgovorima.
Treba uskoro da se selim u drugi prostor, a jedina opcija za poziciju racunara je ta gde ce mi iza ledja biti prozori.
Doduse, mislim da ne bi trebala direktno svetlost da udara u monitor jer ce biti odaljen par metara od prozora, ali cu to videti na licu mesta.


Sto se tice samog izbora monitora, najblizi sam kupovini P2414H - po reviewima i brojnim komentarima po forumima mi deluje kao best buy u tom cenovnom rangu za 24''.
Koristicu ga najvise za gaming (fps/moba/mmo/racing) i posao.
Imate li mozda neki drugi predlog (a da se moze nabaviti kod nas) ? :)
 
Poslednja izmena:
@havijer
Koliko se moze videti iz review-ova po raznim sajtovima, nije bas za preporuku. (ne moze dobar 144hz monitor da kosta tako malo)

Both the Acer and Asus have bad colour presets and use LED PWM Dimming which ruins motion clarity and causes some people to suffer from issues like head aches and eye strain
.
.
Short version: both monitors are pieces of **** which make TN panels look bad since they suck compared to TN panels from 4+ years ago.

Na tvom mestu, ne bih se upustao u tu avanturu bez mogucnosti da pre kupovine uzivo isprobam monitor.
 
Uzivo nisam probao. Gde bih mogao da ih probam? Pa u sustini cs go i surf za to sam planirao da koristim. Neki decko prodaje ovaj asus VG248QE, stavio je za sad cenu 30000 pa se nadam mozda jos spusti jer ne verujem da ce bas lako prodati taj monitor.
 
Pa pazi meni na IPS-u cs 1.6 i cs go su bili sasvim ok na 60Hz i 8ms gtg. Kontam ako jos uzmes sa manjim gtg da ce biti extra, a boje IPS i TN ne mogu da se porede...
 
Gledao sam na YouTube da cs radi tečnije i da je lepši osećaj na 120+ hz pa sam se zato razmišljao o takvom monitoru. A definitivno mi treba veći od 22 inča sad ne znam koja veličina je idealna.
 
Ne znam kako si to na youtube klipu mogao videti kada je youtube tek odnedavno pustio 60fps, a vrv si gledao 30fps(ili manje klip), na monitoru sa 60Hz. Dakle razliku nikako ne mozes videti na youtube - mozes samo uzivo pod uslovom da su masine identicne (da imaju grafe i sve da izguraju to bez fps drops).
 
Koji 24" 16:10 (eventualno 16:9 ako je dosta jeftiniji), flicker free, IPS ili slicno sa DVI i HDMI preporucujete?
 
Koji 24" 16:10 (eventualno 16:9 ako je dosta jeftiniji), flicker free, IPS ili slicno sa DVI i HDMI preporucujete?

Ja mjerkam U2415, ali sve m ise čini da ću se morati zadovoljiti sa U2412M samo zbog DVI i VGA ulaza. Grafulja mi ima HDMI, ali tek nakon kupovine bih mogao znati mogu li ući u BIOS dok jemonitor prikačen na HDMI.
 
Ima dilemu. Znam da je ovde preporuka Dell U2414, ali jbt. Trenutno mi je mnogo skup.

Šta mislite o ovim modelima:

1. Asus VS247NR LED

2. BenQ GL2460 LED, FullHD 2ms DVI-D . ovaj monitor ima dobar odziv i kažu da je dobra za igre, što mene i zanima.

Inače, ovi iz Emmija su šampioni :D

Monitor.jpg

Na sajtu lepo piše 36 meseci, kolko znam, to je nekad bilo 3 godine.

3. BENQ GL2460HM

Da li kod Mađara može da se nađe nešto bolje za slične pare ?
 
Preporuka je P2414h. Jer je isti panel kao U2414h samo jeftiniji.

Razmisli o Samsungu S24D390HL, odlican je. Malo brzi odziv od P2414h i malo bolje boje, ali odvratan stalak i ne moze da se overclockuje kao Dell.
Pricam iz licnog iskustva, stavio sam ih uporedo i testirao sa Eizo alatom.
 
Nazad
Vrh Dno