Šta je novo?

Nokia 1020

808 najbolji kamera telefon, a tesko se slika macro... Cudno...

Treca generaci Galaksija lepo radi macro



Vidi se koliko je lose, bas lose, naravno ne moze ni prici velikom 808 ili 1020...
 
Poslednja izmena:
Na tvoju žalost, jedan od gospode koji je skoro pohvalio moju sliku na flickr je uslikao ovo, a kladim se da Ivan može još bolje:


Pogledaj Ivanove makro fotografije. Jednu sam već postavio, a evo još par, čisto da ti zatvorim usta.





Ili jedna moja...


14448723142092550bf5fo.jpg

Nije nešto a? Aj ti bolje?

Neozbiljan si.

Ne razumem šta imaš od toga da ideš redom i tvrdiš kako dve trenutno najbolje kamere u mobilnim telefonima (što je višestruko dokazano i pokazano i uzima se kao činjenica) i nisu baš nešto, i da i ostali telefoni mogu da slikaju takve slike.
 
Poslednja izmena:
Na tvoju žalost, jedan od gospode koji je skoro pohvalio moju sliku na flickr je uslikao ovo, a kladim se da Ivan može još bolje:


Pogledaj Ivanove makro fotografije. Jednu sam već postavio, a evo još par, čisto da ti zatvorim usta.





Ili jedna moja...


14448723142092550bf5fo.jpg

Nije nešto a? Aj ti bolje?

Neozbiljan si.

Ne razumem šta imaš od toga da ideš redom i tvrdiš kako dve trenutno najbolje kamere u mobilnim telefonima (što je višestruko dokazano i pokazano i uzima se kao činjenica) i nisu baš nešto, i da i ostali telefoni mogu da slikaju takve slike.




Wau :)
 
Ajde ako moze neko da mi otkrije tajnu kako uslikati lep macro sa 808, ova ptica je bas,bas molim Vas za savet.
Ljudi samo neobracajte paynju i on ce otici....
 
pa šta fali za citiranje svih fotki, kad su jednom učitane one ne prave problem.

elem, za dobru makro fotografiju na 808 mora da se koristi pv mod, i losless zoom. predmet od kamere mora da bude najmanje 20cm udaljen. ili da slikaš sa 20-30 cm daljine i da kropuješ.
 
Sutra cu isprobati, ovde gde sam na odmoru ima puno zanimljivih zivuljki.
 
Neverovatno da su fotke snimljene sa telefonom, svaka cast!

Da i ja sam primetio da 1020 nije savrsen za macro ali nije ni nemoguce pogotovo sa manual fokusom to uraditi.
Znam da je nekim ljudima tesko da progutaju da jedan Windows Telefon ima savrsenije nesto od Androida, ali budimo realni.
808 zatim 1020 pa nekoliko praznih mesta pa svi ostali, to je realnost hteli mi da volimo Micro$oft ili ne.
Ja sam napravio kompromis i dugo sam se lomio kao win operativni pa ovo pa ono, medjutim nisam pogresio.
Transfer je vredeo jer je telefon zaista sjajan a kamera je vrhunska!
 
Poslednja izmena:
Neverovatno da su fotke snimljene sa telefonom, svaka cast!

Da i ja sam primetio da 1020 nije savrsen za macro ali nije ni nemoguce pogotovo sa manual fokusom to uraditi.
Znam da je nekim ljudima tesko da progutaju da jedan Windows Telefon ima savrsenije nesto od Androida, ali budimo realni.
808 zatim 1020 pa nekoliko praznih mesta pa svi ostali, to je realnost hteli mi da volimo Micro$oft ili ne.
Ja sam napravio kompromis i dugo sam se lomio kao win operativni pa ovo pa ono, medjutim nisam pogresio.
Transfer je vredeo jer je telefon zaista sjajan a kamera je vrhunska!
Apsolutno druze. Sto se kamera tice, tu je sve receno, i nema preterano mesta diskusiji... Sad MS, ko MS. Bezobrazna kompanija ko i sve druge velike bezobrazne kompanije... Niko ih ne voli.
 
Apsolutno druze. Sto se kamera tice, tu je sve receno, i nema preterano mesta diskusiji... Sad MS, ko MS. Bezobrazna kompanija ko i sve druge velike bezobrazne kompanije... Niko ih ne voli.

Over and out. Covek reko` kako je :)


Svi imaju svoje bubice M$, Google, Apple...
To nisu firme sa coska to su korporacije ne ocekujem preterano dobro od njih i nikada nisam.
Ali mi se igramo kako oni sviraju tako je nekako normalno pa se vise ni ne uzbudjujem oko toga, nekima "oprastam" nekima ne :p
Apple organski ne podnosim nikada nisam, Windows Phone i Android "gotivim" podjednako...
 
Otprilike je tako. MS je veliki, Google postaje još veći. Pričamo o monopolizmu desktop operativnih sistema, a šta ćemo sa monopolizmom web pretraživača, mail-a i video servisa?
 
Slicno i povodom ovih otpustanja, pitam se dali bi Google i Apple neki drugi plan napravili?!


Kao i oduvek vazan je samo profit, zivot je surov, ili se snadjes posle tog otkaza ili te nema.


To nisu glupi ljudi, nacice oni resenje za sebe akoo vec i nisu...


Setimo se samo faca poput Damian Dinning , covek koji je aktivno radio na projektu 808 PureView.
Marko Ahtisaari dizajner N9 i Lumia, njegovo prezentovanje modela je bilo maestralno...
Toliko kvalitetnih glava je napustilo tu firmu, steta...
 
Poslednja izmena:
Sve se vrti oko para, jedni odlaze, drugi dolaze na njihovo mesto.Samo mi nije jasno kako se nijedna od tih glava nije pojavila kod konkurencije ili ja to nisam nigde procitao.
 
Sve se vrti oko para, jedni odlaze, drugi dolaze na njihovo mesto.Samo mi nije jasno kako se nijedna od tih glava nije pojavila kod konkurencije ili ja to nisam nigde procitao.


Pa vecina je osnovala svoje manje IT firme sto je dobar deal, jedna ekipa je krenula na proizvodnju telefona i softvera za isti (Sailfish/Jolla), neki su presli u auto industriju, znaci kud koji...
Stekli su dobru praksu u super firmi, a setimo se Nokia je u poslu sa mobilnim telefonima isla 90ih god, pre je imala drugaciji biznia, nije to "mlada" firma ali eto trziste je cudo, danas ce te podici, sutra ces ostati go i bos :D LOL
 
Poslednja izmena:
Da to sam bas citao danas. Da pozurim ja da uzmem vise taj 1020 :)
Bogami nije im to dobra strategija, ili pripremaju nesto mnogo mnogo zesce.
 
Poslednja izmena:
McLaren nije ni bio zamisljen kao naslednik 1020 tako da... bice nesto ali ne ove godine.
 
Dabogda ih google kupio i rasturio na komde (ako ne izbace naslednika 1020).
 
Pridružujem se željama Ivane....
 
da li me zezaš? kupio si?

ČESTITAM!!!
 
Ne, da.
Hvala :)
Sada imam protivnika za test, pa ako smeš na megdan :p
 
AAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ja reko moja slika!

Cestitam! Hocu i ja! :S:
 
aaaaa svaka čast! super je što si nabavio i 1020!
 
Hvala svima još jednom.

Za sada je:


Sačekaću do sutra, toliko mogu da izdržim sa 8.0, ako ne bude ubacujem 8.1.
 
Nazad
Vrh Dno