Šta je novo?

Besplatni programi za poslovnu primenu(Free commercial)

Moze MSE ali u firmi na do deset racunara.
 
Slobodni (besplatni) programi za koriscenje u komercijalnom okruzenju

Može jedan predlog?
Pošto i ja očekujem posetu dragih nam inspektora, pre ili kasnije, interesuje me da li bi mogli da napravimo neki spisak aplikacija koje su "sigurne" tj. mogu se korisiti u firmi free?

Osnovne stvari, video i muzički plejeri, obrada teksta, pregled slika, rezanje diskova, remote desktop programi, AV rešenja itd.

Naravno ako ima takvih programa.

Mislim da bi bilo od pomoći mnogima. Moglo bi u sticky?
 
Poslednja izmena:
Šta ti konkretno treba? Ja mogu postovati šta ja koristim, ako nekome znači.

....

(lista prebacena u prvi post)
 
Poslednja izmena od urednika:
Hvala, otprilike to!:) Neke već imam instalirane.

To koristiš na kompovima na poslu, siguran si da je ok što se tiče kontrole?
 
Nema na čemu. :)

Yup, ovu kombinaciju sam stavio na 100inak kompjutera, sve je provereno free commercial.
 
Uvek sam mislio da je Paint.NET besplatan samo za ličnu upotrebu. Drago mi je da si to razjasnio. U pitanju je izuzetan program koji koristim već godinama. Pošto nisam dizajner veoma retko mi zatreba nešto više od opcija koje taj program poseduje. Sve preporuke.
 
Za MSE nije jasno definisano da li MORA da se kupi ako ima više od 10 računara i to me vrlo buni. Da li neko može da razjasni to?

Svakako je Comodo AV free commercial, pa kapiram da ću njega staviti.
 
@trenje: Divno, hvala puno:) Ja imam 24 kompa + 2 servera, znači uklapam se:)
 
Za MSE nije jasno definisano da li MORA da se kupi ako ima više od 10 računara i to me vrlo buni. Da li neko može da razjasni to?

Svakako je Comodo AV free commercial, pa kapiram da ću njega staviti.

Iz MSE EULA:
1.Home Use. If you are a home user, then you may install and use any number of copies of the software on your personal devices for use by people who reside in your household. As a home user, you may not use the software in any commercial, non-profit, or revenue generating business activities.
2.Small Business. If you operate a small business, then you may install and use the software on up to ten (10) devices in your business.
 
Ok, hvala, onda ipak Comodo dolazi na njegovo mesto. :)
 
Šta je bolje a da je legalno, Comodo Internet Security ili kombinacija comodo av + firewall?
 
Nisam siguran, ali mislim da je to isto, samo što instalira u okviru jednog programa, a da je ovo drugo razlika samo u tome što odvojeno instaliraš.
 
Microsoft je napisao(la):
Microsoft Security Essentials is available for small businesses with up to 10 PCs
Znaci ne moze ;)
Imas MS alternativu za >10 racunara. MS Endpoint protection.
 
Skype nije free commercial???! :shock:

Skype je besplatan i legalan za koriscenje u komercijalnom okruzenju - ono sto ne smes da radis je da preprodajes Skype (Skype usluge).

http://tubblog.wordpress.com/2007/03/15/using-skype-for-business-illegal/

http://www.skype.com/intl/en-us/legal/eula/

2. License and Restrictions

2.1 License: Subject to the terms of this Agreement, Skype hereby grants You a limited, personal, non-commercial, non-exclusive, non-sublicensable, non-assignable, free of charge license to download, install and use the Skype Software on Your computer, phone or PDA for the sole purpose of personally using the internet communication applications provided by Skype and any other applications that may be explicitly provided by Skype. You are allowed to use the Skype Software at university or any other educational institution, subject to paragraph 4.5 below and in accordance with this Agreement and any applicable Additional Terms. You are allowed to use the Skype Software at work to make communications relating to Your business in accordance with this Agreement and any applicable Additional Terms (such as the Terms of Service referred to in paragraph 7 below if You use the Products and/or are a Member or an Administrator of a Business Control Panel).
 
Poslednja izmena:
Da dodam i :

PDC Creator i DoPDF - PDF printer drajver
Open Office i plugin za njega Oracle PDF Import Extension - za editovanje PDF fajlova
Junko, Pdftk ( cli ) - za manipulaciju sa PDF fajlovima ( deljenje, spajanje )
UltraDefrag - defragmentacija diskova

Nisam našao zamenu za program za slanje faxova, koristio sam do sada Mighty Fax
Windows Fax services na tri različita kompa sa tri različita modema jednostavno ne radi, sve sam pokušao, dok je Mighty Fax lepo radio na sva tri

A da li CCleaner spada u željenu kategoriju ?
 
Poslednja izmena:
Da li je Malwarebytes ok za komercijalnu upotrebu?
Auslogic Diskdefrag, Spybot me isto zanimaju.
 
Poslednja izmena:
A sta ako imam 15 racunara u firmi a Microsoft Security Essentials instaliram samo na 10? Stavim njega na 10 a na ostatak comodo recimo?da li je dozvoljeno?
 
Poslednja izmena:
Da li ste sigurni da gledaju da li koristite nelegalan software ako nije M$?
Zar njih ne zanima samo M$?
Jer to je sve od njih krenulo,kad su podelili drzavi free M$, a za uzvrat da drzava krene u lov na pirate?
 
Sve se gleda,nemojte pitati vise... Ja sam se opekao i otvorio sam temu da se drugi ne opeku.. Stoga stavljajte sto je provereno free commercial i uzivajte. Koga zmija ujede i gustera se boji..
 
Inače svaka čast za pokretanje teme, spašće mnoge ljude:)
 
Poslednja izmena:
Od danas su moji kompovi na poslu 99% legalni! :) Ostale neke dve-tri sitnice, al to neću ni da menjam.
 
Nazad
Vrh Dno