Šta je novo?

Garancija na mobilne telefone

Verovatno si preskočio član 55

a7484e0636e89a509c4d530834e6fa85.png
 
Znači, da idem da smaram ove iz telenora da mi zamene slušalice. Izgleda da mi se pokvario mikrofon.
 
pogeldaj prvo sta ti pise u granciji.
Garancija na telefon od telenora je prakticno 6 meseci, posto je garancija na tzv potrosne delove, u sta spada skoro sve 6 mesece, dok je na uradjaj ( ako je nesto ostalo od uredjaja ) 2 godine.

O ovome pricam, aklo se na original slucalice , punjac dobija 6 nmesecui garancije, onda je glupo da se na kineski mnogo gori punjac ili slusalice mora dati 4 puta duza garancija nego na nov originalni delo.

@ Joker

Kako objasnjavas ovo u vezi garancije na telefone da je garancija 2 godine, a da je garancija na tzv potrosni materijal ( u koji spada gotovo sve od telefona ) 6 meseci?
Koliko je ovako nesto u skladu sa zakonom? Na ovo sam mislio ali evo postavicu sad konkretno pitanje
 
Ništa te nisam razumeo. Tj zbunio si me sa ovom rečenicom
Garancija na telefon od telenora je prakticno 6 meseci, posto je garancija na tzv potrosne delove, u sta spada skoro sve 6 mesece, dok je na uradjaj ( ako je nesto ostalo od uredjaja ) 2 godine.
Naravno da je garancija na telefon 2 godine. Ne mogu da mi daju garanciju na slušalicu 6 meseci, a na ekran 2 godine.
 
ti to samo tako milsis, procitaj garanciju od ovlastenog uvoznika za telefone, lepo pise da je garancija na telefon 2 godine, dok na tzv potrosne delove telefone u sta spada po njima gotovo sve ( punjac, slusalice, kablovi, baterija, flet kabel, zvucnik, mikrofon, maska ...itd ) je garancija 6 meseci, a posto gotovo po njima sve spada u tzvo "potrosne delove telefona, garancija na telefon ispadne da je prakticno 6 meseci, mada ako ti se nesto pokvari i u tih prvih 6 meseci, bolje kupi drugi telem, nego da cekas 2 meseca da li ce ti uvaziti garanciju ili ne. Potsecam da ukoliko na telefonu imas i najmanju ogrebotinu sa pravom ti mogu reci da se telefon pokvario usled fizickog ostecenja, pa ti onda videi zakon ili ne, oni su se ocigledno debeleo ogradili od njega.
 
U zakonu nisam našao (možda ima, ali sam preskočio) da se neki delovi (slušalice, punjači, kablovi itd) tretiraju kako potrošni delovi. Šta se kod njih troši ? Potrošni deo može da bude lamela na automobilu, diskovi, kočione pločice itd, ali punjač za mobilni mislim da ne. Ako to i piše u garanciji zakon je "stariji" od garantnog lista pa samim tim je garancija dve godine. Što se tiče ogrebotina, dosta davno sam gledao servisna uputstva za neke modele telefona i u njima su bile fotografije telefona koji su na sebi imali fizička oštećenja sa uputstvom šta utiče na garanciju a šta ne. Ukoliko ima na poleđini telefona ogrebotina (verovatno od ključeva u džepu) naravno da garancija i dalje važi, ukoliko je oštećenje na ivicama i čoškovima telefona (verovatno od pada) moguće da je do kvara došlo usled tih oštećenja. E sad ne znam da li je našim prodavcima bitna zadovoljan potrošač, ili je dovoljno da su telefon prodali i kod bilo kakve reklamacije će gledati da izbegnu popravku u garantnom roku.
 
Najviše sve zavisi na kakve ljude naletiš. Ja preferiram telefone od operatera samo zbog toga što im se zna poreklo i što su legalni a ne uzimam ih sa pretplatom već ovako od ljudi koji su dobili/kupili pa prodaji + telefon nije kodiran (u krajnjem slučaju može i da bude na mts)... Jednostavno nije vredno živaca sve to natezanje.
 
Sad iz inata u zivotu necu da kupim nista tamo.
 
ma da.....mogu da garantuju i 5..... samo obore sajt i osta ti sa garancijom :DDD
 
Ima li neko iskustva sa ovom online prodavnicom?
 
Ima li uopste neko iskustva sa ovim vidom kupovine?
Tu je i onaj mojo telefoni i mobilni online.
 
iskreno nemam iskustva ali kada sam zvao da pitam za garanciju,tj ko je daje....rekli su oni ...tj njihov servis (citaj neki lokal u bg-u koji je danas tu sutra nije ), i garancija se daje samo na sw ....tako da nikakve razlike od onih malih radnjica po gradu o kojima je bilo price...
 
Pa kupovina online u poznatim i velikim firmama je 100% ok. Ovi noname sto prodaju online su problem.
 
to stoji ali ja pricam konkretno o ''firmi'' koja je spomenuta gore ....jer povoljni su sa cenema stvarno :) pored online-a nudili su mi i mogucnost da dodjem kod njih u taj servis /radnju pogledam telefon i tu ga preuzmem i platim .... medjutim meni to nesto sm*delo i pored toga stu su korektni :)
 
Postovali smo u isto vreme, ja sam odgovarao na 'Ima li uopste neko iskustva sa ovim vidom kupovine?'
Sto se tice prodaje mobilnih sve spomenute fime koje prodaju online su noname...
 
Pa problem je sto u mom kraju nema nijedna prodavnica a u susednom nije neki izbor a i cene su malo naduvane.Pa sam razmisljao o ovom vidu kupovine.Do sada sam kupovao uglavnom pc hardver i naravno nije bilo problema jer su prodavci dobro poznati ali ovi prodavci telefona su ........:D
 
pisana garancija je legit ?
ne treba fiskalni racun?
uzimam nesto preko kp od "pouzdanog" lika pa da znam..
 
Mogu samo da kazem da sam kupio telefon u Balkanskoj ulici u BG-u za kes i dobio pisanu garanciju, koja je u sustini nista. To bre nije garancija, sta god da se desi ti si kriv... A za futrolu sam dobio fiskalni... Plakanje, kako tako mogu da rade prodavnice meni nije jasno. Tako da ti je isto da li ces kupiti preko KP ili u bilo kojoj prodavnici od preve pet koje vidis na sajtu Mobilnisvet.
 
Mogu samo da kazem da sam kupio telefon u Balkanskoj ulici u BG-u za kes i dobio pisanu garanciju, koja je u sustini nista. To bre nije garancija, sta god da se desi ti si kriv... A za futrolu sam dobio fiskalni... Plakanje, kako tako mogu da rade prodavnice meni nije jasno. Tako da ti je isto da li ces kupiti preko KP ili u bilo kojoj prodavnici od preve pet koje vidis na sajtu Mobilnisvet.

strasno ako je zaista tako...
 
Ja uvek volim da imam garanciju, ali ostvariti je, čak i da si u pravu, je druga stvar.
 
Jedna od najvecih prednosti Apple uredjaja... Više pozitivnih iskustava sa iStyle


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iz jedne od mnogobrojnih mobi prodavnica po Balkanskoj ulici u Bg dobih info da je garancija 2 god,da se dobija pisani racun i da se garancija ostvaruje kod njih u radnji/servisu....

E sad,da li ovo sve vredi necemu,da ne bude da se "prave prosti" sa garancijom ako se nesto pokvari?.........taj pisani racun nije isto sto i fiskalni racun?

I da li moze info (na PM) da li postoji neka od tih prodavnicica u BG koja daje 2 god garancije i onaj pravi fiskalni racun?
 
Ljudi,da li je neko ovde cuo o tzv oksidaciji telefona?.....ajde,logicno da se desi ako telefon stvarno upadne u vodu,ili bude bas onako natopljen.....

Ali cuo sam neke bizarne slucajeve (tj kako serviseri odbijaju da uvaze garanciju) da samo zato sto je telefon bio u kupatilu,on pocinje da oksidira...(?!)....ili zato sto mu je palo 3 kapi kise,takodje oxidira....ako neko prica telefonom a oznojana mu je ili vlazna kosa,takodje ce fon poceti da oxidira...(?!)....i slicne *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stine......

Ispada da sta god se desi sa telefonom koji je u garanciji oni mogu da vas otkace sa obrazlozenjem da je doslo do oksidacije.......cemu onda uopste i sluzi garancija?
 
To su "tolet papir" garancije i sluze da te navuku na kupovinu i tripujes se kako si "jeftino" prosao dok ne dodje do nekog kvara, posle se ceses i gde te ne svrbi, ako uzimas tel kupi na KP od nekog ko ga ja uzeo preko operatera i imaces fiskalni racun i legalnu garanciju.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Niste realni. Hocete da kupite telefon jeftinije i da imate garanciju. Ok hocu i ja to, ali svi znamo da toga u Srbiji nema.
Ja sam u BC Grupi na rate uzeo Mi9T 64gb za 35.000 koji je bio snizen sa cini mi se 47.000. Novo u vakum pakovanju. Ceo sajt je bio na ekstremnom snizenju. Imam fiskalni i garanciju koja mozda nece ni trebati pa sam onda bacio 30-40€ kolika je tad bila razlika u odnosu na KP. Ali ko ce to znati.
Imate na KP jako fer i korektne ljude koji ce vam izaci u susret sa garancijom ili druga opcija kao ja da cekate neko snizenje u prodavnicama tehnike.
 
Mada,nekada i sa tom legalnom garancijom mozes da se "slikas"....imam neki samsung galaxy j4 kupljen u vip-u,garancija 2 god,fiskalni racun itd.......posle nesto vise od godinu dana,poceo da baguje,teze se pali,nekada se sam gasi...telefon nikada nije otvaran,nikada nije imao neko fizicko ostecenje,nikada upao u neku vodu.....odnesem u servis,kazu primeceni su tragovi oksidacije,nov ekran 12000 din.....(?!).......i sta mi onda vredi garancija i fiskalni racun?
 
To je verovatno od slučaja do slučaja i nije svaki oglašeni servis isti.
Ja sam 2x imao potrebu za garancijom i uvek je sve ispoštovano. O legalnoj garanciji govorim dok sa ovim divljim prodavcima nisam imao do sada potreba da potražujem garanciju.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Moras da poznajes svoja prava i nazalost da budes malo "bezobrazan".
 
Nazad
Vrh Dno