Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Kod mene 12.70% I u vrhu je liste, posle YT I jedne igrice koju najvišem igram.

Sent from my P30Pro using Tapatalk

Meni odmah nakon ekrana. Cak i whatsapp, glasovni pozivi, viber, chrome, nisu skupa pojeli bateriju toliko. Za 5min od 20% potrosnja G play porasla na 22%.

EDIT: @Alexxx1 ce sigurno znati sta je u pitanju. On prati te stvari.
 
Poslednja izmena:
To vas Huawei tjera da se prebacite na AppGallery [emoji41]

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Evo i ja da prijavim preteranu potrošnju Google Play, na prvom mestu sa 15% and counting...

Poslato sa Huawei P30 Pro
 
Potrošnja 20%, vreme korišćenja CPU 58min. Ne znam koje je imao angažovanje, radio sat vremena aktivno...

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Kod mene nabio 23% iako imam gomilu poziva, mail, viber, whatsapp, poneki sms. Cini mi se sto vise koristim telefon vise nabija procente G play.

EDIT: Isto je i na Nova 5T.
 
Poslednja izmena:
Ma samo force stop da ne radi u pozadini i to je to, nije problem jednom dnevno ili povremeno rucno proveriti da li ima nesto za update i to je to. Mozda poprave u nekom sledecm update

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Radio sam force stop, nema učinak.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
A da sa apkmirror skinete najnoviju verziju google play ,eventualno restartujete fon posle toga ?
 
Jb*, iscedi mi G play bateriju. Sada smo tu u rangu sa Samsungom. Haha Odvali mi ladno 25% baterije. Nemam u kuci drugi brend mobila da proverim kako je. Nikada mi brze nije otisla baterija na Huawei. Ne pomaze nista.
 
Jb*, iscedi mi G play bateriju. Sada smo tu u rangu sa Samsungom. Haha Odvali mi ladno 25% baterije. Nemam u kuci drugi brend mobila da proverim kako je. Nikada mi brze nije otisla baterija na Huawei. Ne pomaze nista.
To je taj novi update bez Google podrške. Sasvim očekivano da to ne bude kako treba. Možda ga srede, možda i ne.
 
Ja nažalost prepoznaje sve vaše probleme - tako sada rade HTC telefoni sa novim Gaaps verzijama.

Probao sam apsolutno sve i problem se nikad nije rešio. Zato sada EMUI 9.1 i nema nikakve brige. Security? Možda. Ali ako mi niko nije razvali U Ultru neće valjda ni 5T.
 
3500rsd baterija u pro mobiju za p30 pro. Skroz korektno

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Bogami, ovo kod mene troši više nego ekran. I baš primetno kraće traje baterija zadnjih nekoliko dana. Nadam se da će da ga reše uskoro.
00a3fffcaeb20788901616d670384909.jpg


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Mozda da ga vratimo na fabricku verziju i stopiramo update?
Ja sam ga vratio na fabricku ali mi se posle 5 minuta sam automatski azurirao.

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Bogami, ovo kod mene troši više nego ekran. I baš primetno kraće traje baterija zadnjih nekoliko dana. Nadam se da će da ga reše uskoro.
00a3fffcaeb20788901616d670384909.jpg


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Koji je ovo skin tj. tema kod tebe? Baš dobro izgleda.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Mozda da ga vratimo na fabricku verziju i stopiramo update?
Ja sam ga vratio na fabricku ali mi se posle 5 minuta sam automatski azurirao.

Sent from my P30 using Tapatalk

Cekajte majstori. Kakav security bez Google podrske? Moze li neko da mi objasni! Lepo pise u opisu security za avgust, "poboljsava bezbednost pomocu bezbednosnih zakrpa kompanije Android". Kako onda moze da bude "bez podrske Google"? Ljudi stavljao sam milion custom rom-a i sebi i drugima i nikada nije Google play se ovako ponasao. Meni ovo lici na Google Play bug. Da je sam Huawei slao security izgubili bi mi play store jer taj security ne bi bio sertifikovan od Google i odma automatski ban. Neka me ispravi neko ako gresim.
 
Poslednja izmena:
Nije to do prodavnice
429f4a69444ea671266067a0a90864e0.jpg


Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
Nije to do prodavnice
429f4a69444ea671266067a0a90864e0.jpg


Послато са SM-G980F помоћу Тапатока

Do cega god da je nije do gubitka podrske Googla na Huawei. Podrska je istekla jos 15. avgusta i zabrana je stupila na snagu odmah. Znaci, ne bi dobili ni julski security. Osim toga zabrana ne podrazumeva samo security vec i sav GMS. Znaci nista ne bi funkcionisalo a ja npr imam poslednju verziju G play. I da ne trabunjam vise, svi znaju situaciju. Pogotovo ovo sa slanjem oguljene verzije Androida na telefone sa Google podrskom (tzv AOSP). Svaki security na telefonima sa GMS mora Google da sertifikuje i da je poslata AOSP verzija ne bi Google play funkcionisao uopste. Ne mogu da verujem sta ja moram da pisem. Ovo sto sam napisao ne odnosi se na tebe care.
 
Ja tek sad videh ovu gungulu sa play store. Isti slucaj. Azurirah sa Aptoide na neku poslednju jučerašnju, pa ce pratimo.
a1d99ca14708e8316694bcbc18f0384b.jpg


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
.

@NevisStarShine Aj' molim te prosvetli me i objavi link gde si procitao to sto pises?

Pa ti prvi lepo shareujes linkove, ja čitam šta ti pišeš. Dakle, Huawei ne sem da posluje sa Google-om i GMS-om, dok je AOSP public - otuda Android i dalje u Huawei telefonima.

Od sada, tj. gubitka dozvole, Huawei mora sam da se snalazi. Google neće zabraniti/blokirati ali Huawei praktično sam pravi nove EMUI build-ove i mora da pazi na kompatibilnost sa Google servisima - tu ne može Google da im pomogne.

Prema mojim ranijim iskustvima, novije verzije GMS-a mogu u jednom trenutku postati neoptimizovane i tada kreće pakao sa potrošnjom baterije. Proizvodjac zatim, uz pomoć Google-a objavi patch (ili ne, kao HTC).

Huawei nastavlja da objavljuje nove EMUI build-ove, bazirane na public AOSP-u ali ovo zagrevanje, potrošnja baterije i drain koji Play servisi izazivaju meni ukazuje upravo na to - da je nešto u "pozadini" puklo. To će Huawei možda uspeti a možda i ne da sredi.

Dalje, pre par godina dam koristio telefon koji je ostao zaglavljen na KitKetu. Iz tog razloga, telefon nije imao ni poslednju verziju Play Store-a i nije mogao da se instalira npr. Office i puno aplikacija je radilo na nekoj dosta starijoj verziji.

Ali nije bilo battery draina. I to mi je bila mnogo bolja varijanta nego patnja sa battery drain-om, zbog kojeg sam i promenio telefon.

Nadam se da će ovo biti rešeno, ali Huawei je sada sam i ovo je priličan izazov.
 
Pa ti prvi lepo shareujes linkove, ja čitam šta ti pišeš. Dakle, Huawei ne sem da posluje sa Google-om i GMS-om, dok je AOSP public - otuda Android i dalje u Huawei telefonima.

Od sada, tj. gubitka dozvole, Huawei mora sam da se snalazi. Google neće zabraniti/blokirati ali Huawei praktično sam pravi nove EMUI build-ove i mora da pazi na kompatibilnost sa Google servisima - tu ne može Google da im pomogne.

Prema mojim ranijim iskustvima, novije verzije GMS-a mogu u jednom trenutku postati neoptimizovane i tada kreće pakao sa potrošnjom baterije. Proizvodjac zatim, uz pomoć Google-a objavi patch (ili ne, kao HTC).

Huawei nastavlja da objavljuje nove EMUI build-ove, bazirane na public AOSP-u ali ovo zagrevanje, potrošnja baterije i drain koji Play servisi izazivaju meni ukazuje upravo na to - da je nešto u "pozadini" puklo. To će Huawei možda uspeti a možda i ne da sredi.

Dalje, pre par godina dam koristio telefon koji je ostao zaglavljen na KitKetu. Iz tog razloga, telefon nije imao ni poslednju verziju Play Store-a i nije mogao da se instalira npr. Office i puno aplikacija je radilo na nekoj dosta starijoj verziji.

Ali nije bilo battery draina. I to mi je bila mnogo bolja varijanta nego patnja sa battery drain-om, zbog kojeg sam i promenio telefon.

Nadam se da će ovo biti rešeno, ali Huawei je sada sam i ovo je priličan izazov.

HTC-u je najmanji problem bio neoptimizovan GMS. Imali su isuvise problema da bi stigli uopste i da se bave GMS. Inace, nikada ni na jednom androidu nisam imao problem sa curenjem baterije zbog GMS. Da je udaren ban na telefonima sa Google odavno nista ne bi funkcionisalo i blokirao bi Google itekako. Telefoni sa KitKet-om i slicne zaboravi, oni su imali toliko rama i roma da si jedva godinu dana mogao da ih koristis i onda izgubis prostora pa provlacis custom sa najosnovnijim Google apk.
 
Evo ga nakon azuriranja uz pomoc Aptoide, Play Store je unormaljen.
Po potrosnji baterije negde pri kraju.
42a9654ae91beaf00d360afdb9075c60.jpg


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno