Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

A pa nisi se lepo nadao :)
Svi hoce dzaba kad kupuju a nece novo jer im skupo. Ok je to cena i karta je relativno malo koristena. Nek te lepo sluzi ;)
 
Hvala. Necu ja dzabe, nego sam zakasnio jedan dan (dok sam cekao pare od mojih prodatih 7790)za msi-ovu 7950 na 215e, i to je covek imao tri komada. Pa sam racunao da tako idu cene oko 200-220e, jer su nove 245-250e medjutim...
 
Poslednja izmena od urednika:
jel moguće da ova moja gb ploča ne dozvoljava preko extendera karticu u pci-e 8x slotu :S Nikako ne mogu da je nateram da vidi karticu :S kada je u 16x slotu tu je vidi, ali ovde neće kada su 2 karte uključene :S
 
jel moguće da ova moja gb ploča ne dozvoljava preko extendera karticu u pci-e 8x slotu :S Nikako ne mogu da je nateram da vidi karticu :S kada je u 16x slotu tu je vidi, ali ovde neće kada su 2 karte uključene :S

Ako je ni u jednoj kombinaciji ne vidi sa ekstenderom u tom slotu onda probaj da malo modujes ekstender kao sto je objasnio @MaxXx,imas semu na prvoj strani teme o Bitcoinu.
 
uspeo sam da namestim da je vidi, ali extender ide u prvi PCIe 1x slot (skroz gornji) pa su mi tako kartice blizu, još ću da eksperimentišem malo :)
 
Meni moje dve 7970 dual x daju 490 khash u guiminer alpha i ne mogu da ih namestim na vise. :) Na tom kompu je i 7950 Sapphire dual x, isto daje. Na drugom su 2 x 7950 GB i one daju isto (znaci, svih 5 grafickih daju oko 490 khash, na jednom kompu imam 32-bitni, na drugom 64-bitni win 7, oba imaju 4 gb rama, klokovi ni na jednoj ne prelaze 950 MHz, memorija je svuda oko 1200 MHz). Nebitno koje klokove stavim na ovim 7970, kada je i 1100 gpu i mem oko 1500 moooozda daje par % vise, a intensity preko 13 ne pomaze.
 
A jesi probao sa gpu threads 2 ?
ne moze gpu threads 2 na ovoliki thread concurrency, mogolo bi na (8192/intensyty 13,gpu threads 2) , ja sumnjam da nemas dovoljno ram memorije mada meni u jednom racunaru rade 3x7950 na 4gb ddr2, naglasavam ddr2 zato sto se ddr3 vise trosi (iz nekog razloga)
 
komshija, ako imash dualx sa braon pcb om to je referentni pcb i pozeljno je da fleshnesh ghz bios i da oshrafish memoriju tipa 1700 i preko...ta bi dobio 630+ khash sa 1000mhz za core.
 
ne moze gpu threads 2 na ovoliki thread concurrency, mogolo bi na (8192/intensyty 13,gpu threads 2) , ja sumnjam da nemas dovoljno ram memorije mada meni u jednom racunaru rade 3x7950 na 4gb ddr2, naglasavam ddr2 zato sto se ddr3 vise trosi (iz nekog razloga)

Probane su sve kombinacije TC na 8192, pa 10240, GT je 1 ili 2, sve jedno (GT2 je kada je TC 8192, ali je isti rezultat u khash), na kompu gde imam 2x7970 i 1x7950 imam 4 gb ddr3, i na screen shotu se vidi da je slobodno skoro 1.5 GB rama (Win 7 64-bit), tako da to nije problem. Ista je situacija na drugom kompu, imam slicno slobodnog rama (tu je ddr2, Win 7 32-bit).

Edit:
@Demios - nemam, pcb je neki plavicasti, ako se dobro secam i ako dobro vidim :) lose svetlo.
 
Poslednja izmena:
Za tebe je

GPU: 950Mhz
Mem: 1500Mhz

Ovako mora da ide 648Kh/s

Stavi Intensity 19, ovde mi je na slici 18, tako da stavi 19 za 648kh/s. Pustio bih ja sada, nego radim YACoin...

Za te 7970 u Afterburner:

Core voltage 1044mV
+20%
950Mhz
memorija 1500Mhz

Imam 10 takvih karti.
 
Poslednja izmena:
Za tebe je

GPU: 950Mhz
Mem: 1500Mhz

Ovako mora da ide 648Kh/s

Stavi Intensity 19, ovde mi je na slici 18, tako da stavi 19 za 648kh/s. Pustio bih ja sada, nego radim YACoin...

Za te 7970 u Afterburner:

Core voltage 1044mV
+20%
950Mhz
memorija 1500Mhz

Imam 10 takvih karti.

Stavio. 486 khash :)

Edit, drajver je 12.8
 
Poslednja izmena:
kako bre sunce mu njegovo... Intensity 19? Stavi setings od 7970, cisto da "ucita". Onda nakuckaj ovo sto sam stavio. Probaj da restartujes komp. Koliko memorije ima u toj masini?
 
kako bre sunce mu njegovo... Intensity 19? Stavi setings od 7970, cisto da "ucita". Onda nakuckaj ovo sto sam stavio. Probaj da restartujes komp. Koliko memorije ima u toj masini?

Veruj mi, sve to sam pokusavao :) nema razlike sta god mu radio, jedino kad preteram hoce da uspori. Stavljao settingse od 7970, i hi i low, sve je isto. Ploca je hydra, ima 4 gb ddr3, i kao sto vidis na screen shotu, ostaje slobodno oko 1.5 GB rama.
 
jel karte imaju 2x 8 pin? Ako je plavi PCB i imaju 2x 8 pin, tj. ako su Dual-X 7970 Sapphire, evo ti moj BIOS.
 
jel karte imaju 2x 8 pin? Ako je plavi PCB i imaju 2x 8 pin, tj. ako su Dual-X 7970 Sapphire, evo ti moj BIOS.

Hvala na biosu, ali imaju 6+8 pin...
Evo SS iz gpu-z, mozda nesto moze da pomogne.
 
Tu jedino sto vidim matore drajvere. Kod mene su na dedicated masinama 13.2, a na glavnoj 13.8 beta.
 
Kopanje primarno zavisi od verzije amd-vog SDK-a probaj 2.7 ili novije, mada ja nisam imao probelma ali znaju da zezaju

Ako ne uspes ono sto 99% pomaze je da ti neko sa 7970 posalje BIN fajl iz cgminer-a pa mu podvalis i koristis ista podesavanja sa kojima je BIN generisan... kontam da se bin generise sa SDK-om i mene je zezao za CopperBar pa sam mu podvalio
 
Poslednja izmena:
Ne zezam, sto bi zezao. To sad prvi put u zivotu vidim. Verujem da je to sa drajverima stiglo. Sad cu se jos i sa tim zamarati. NVidia to "nema" ili ako i ima ja ni ne znam da ima, tj. kod njih sve radi bez mnogo "zanimanja" korisnika. Svasta... :D
 
Ne zezam, sto bi zezao. To sad prvi put u zivotu vidim. Verujem da je to sa drajverima stiglo. Sad cu se jos i sa tim zamarati. NVidia to "nema" ili ako i ima ja ni ne znam da ima, tj. kod njih sve radi bez mnogo "zanimanja" korisnika. Svasta... :D

pa da sa novijim driverima dolazi i deo SDK koji mislim da je dovoljan za kopanje... uglavnom preko njega kontam da operise OpenCL

Inace i kod NV je bazna podrska OpenCL ukljucena kroz driver-e, mada i oni imaju posebno SDK za programiranje
 
Hvala na biosu, ali imaju 6+8 pin...
Evo SS iz gpu-z, mozda nesto moze da pomogne.

nadjoh na netu, mozda je ovakva

i to je neki custom pcb, mislio sam da lichi i da jeste referentna ali safir ima izgleda mali milion varijanti.

http://us.hardware.info/productinfo/159090/sapphire-radeon-hd-7970-dual-x-oc-boost-3gb#tab:photos

ali uvek mozesh i probati ochepiti memoriju na 1.65v i 1750mhz za pochetak.

probaj ovaj bios
poklapaju se u svemu sem u poslednjem shto sam vec rekao s01 i v02

http://www.techpowerup.com/vgabios/117406/sapphire-hd7970-3072-120207.html
 
Poslednja izmena:
@storm
uzmi ocisti taj drajver onom alatkom ati cleanup utility , skini 13.1 i instaliraj , nebi bilo lose da obrises i taj guiminer i da ocistis sva podisavanja koja hoce da ostavi u kompu i onda sve nanovo...
veruj da je pustanje ltca po prvi put kako je neko reko :d bludna radnja ....
 
Poslednja izmena:
kad sam ja prvi put pustao LTC diff je bio 20 i o tome se jos maltene nista nije znalo ....... ;) pa je proces trajao vise dana i nije postojao guiminer vec samo ja i Lucky sa btc warpa morali u stvari on je prvi napravio batch fajl koji je radio a ja sam uz pomoc njega napravio conf..... bila su to druga vremena ....
 
Poslednja izmena:
Upravo cackam taj komp preko team viewer-a, imao je 12.8 drajvere, ali ne prihvata 13.4, samo daje crn ekran, pa moram system restore... sad cu da probam 13.1, pa da vidimo da li ce nesto moci.

@Demios - za bios cu jos da vidim :) prvo da probam ovo sto je lakse, tj drajvere i sdk.
 
Upravo cackam taj komp preko team viewer-a, imao je 12.8 drajvere, ali ne prihvata 13.4, samo daje crn ekran, pa moram system restore... sad cu da probam 13.1, pa da vidimo da li ce nesto moci.

@Demios - za bios cu jos da vidim :) prvo da probam ovo sto je lakse, tj drajvere i sdk.
stani..
to je zato sto nisi poslusao
ja sam ti lepo napisao da stavis 13.1 s razlogom jer 13.4 trazi dummy plugin ili ukljucen monitor da bi bacio sliku
 
Nazad
Vrh Dno