Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

Promobi za original. Nema druge osim ako neces da kupujes napolju. Meni su nabavili za 24h tako da sve preporuke s moje strane u njihovo ime.
 
Reklamacija na ekran sa mrtvim pikselima mi je prihvacena, tako da cekam da to zamene i telefon ide prvom prilikom na oglas.

A devojka na prijemu ne zna sta je ghosting i pita me kako da unese u opis kvara to :smash: (ne)jednostavno sam joj rekao pojava sencenja :p
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li sam već komentarisao ovaj telefon.....ali hajde.

Imam ovaj telefon od Septembra 2016. godine.
Nije bilo zakucavanja, bagovanja i sl.
Baš čitam ovde da postoje problemi sa pixelima....oči mi pobeleše ali ne videh nikakve tačke (zelene ili plave) na ekranu.

Nije mi se dešavalo da mi se izgubi imenik ili kontakti, Bogu hvala.

E sad ja nemam neke zahtevne aplikacije niti ih koristim da mogu da sudim, ali opet....ako aplikacija ne radi kako treba, UGLAVNOM je to do developera, NE do telefona.
Fotografiše normalno, snima sasvim ok....

Telefon k'o telefon. Mene služi, nemam zamerki.
Pre ovog sam koristio L520 koja i dan danas šljaka besprekorno.

Baterija NIJE oslabila. Ili bar ja to ne primećujem.
Izdrži ceo dan na 4G mreži bez problema.
E sad ni ja ne surfujem stalno već po potrebi, ali od kuće do posla.....u busu, čitam novine (BLIC i sl.) ili igram neku igricu a muzika trešti na slušalicama.
Do posla, nekih 45 minuta, ode možda 5% baterije.
Možda i malo više.....neka ode i 10%.
Stigao kući pre sat vremena, baterija na 55%. A izašao jutros u 6h.

JA, deco....PREZADOVOLJAN.


P.S. JEDINA zamerka moja je, neka vrsta nekompatibilnosti sa slušalicama.
Nabodem slušalice u telefon, mjuza neće da radi. Izbacuje mi nekakav eror....nešto 800045d čini mi se.
A da recimo pustim muziku bez slušalica, radi normalno.

E onda restartujem telefon, zabodem sluške i sve radi ok.
Nije da je sad to NEKI GLOMAZAN problem ali opet.....ništa strašno.
 
Poslednja izmena:
P.S. JEDINA zamerka moja je, neka vrsta nekompatibilnosti sa slušalicama.
Nabodem slušalice u telefon, mjuza neće da radi. Izbacuje mi nekakav eror....nešto 800045d čini mi se.
A da recimo pustim muziku bez slušalica, radi normalno.

E onda restartujem telefon, zabodem sluške i sve radi ok.
Nije da je sad to NEKI GLOMAZAN problem ali opet.....ništa strašno.

Mene ovo izludjuje na L650. Nekada radi bez problema, a nekada mora restart.
 
kako vam radi instagram stories? kod mene video kasni dok zvuk normalno ide
 
Poslednja izmena:
Isto zvuk reče, a video secka.

Poslato sa Lumia 550
 
Samo da prijavim.....
Od poslednjeg update-a konacno mi je proradila plocica outlook kalendara -sam menja datum, kao I notifikacija o broju novih poruka na plocici outlook mail. Sto se toga tice sve je sada kako treba.☺

Sent from my WP using mTalk
 
Komsija ima ovaj telefon i pocela je da mu se gubi mobilna mreza od poslednjeg update-a. Isti problem ima i njegova zena na 550. Jel ima leka za ovo? Hard reset?
 
Jedno pitanje, nadam se da nije glupo:
Ima li za ovaj telefon neka aplikacija, nesto kao Disk cleanup kojom bi se obrisali nepotrebni fajlovi iz interne memorije? Trenutno mi je ostalo jos 2.55GB prostora u memoriji telefona pa sam mislio da to na neki nacin procistim.
Unapred hvala za svaki koristan savet.
 
Poslednja izmena:
Skladište - Ovaj uređaj - Privremene datoteke - Ukloni datoteke.

Sent from mTalk l532ds wp10
 
Jedno pitanje, nadam se da nije glupo:
Ima li za ovaj telefon neka aplikacija, nesto kao Disk cleanup kojom bi se obrisali nepotrebni fajlovi iz interne memorije? Trenutno mi je ostalo jos 2.55GB prostora u memoriji telefona pa sam mislio da to na neki nacin procistim.
Unapred hvala za svaki koristan savet.
Postoji i aplikacija Boostup,ja je koristim i ok je.
 
Hej drugari,
Jel imate problem od zadnjeg apdejta da se baterija brzo trosi, tipa napunim ga u petak vece vec u subotu podne bude 30-40% a brightness na 0%. E sad nesto dobro, jeste primetila da prednja kamera sada snima u 720p? :D
 
Sestra nije resetovala ovaj telefon evo skoro dve godine... da li ce da prodise telefon posle hard reseta? 550 je zaista jedan low end ali u zadnje vreme ima takve glavobolje sa tim telefonom da me sramota sto sam joj preporucio taj fon onda ... mada u prvih godinu dana je radio solidno.

Kada vidim moju 950 koja radi zaista odlicno, ona 550 je zivi krs, bez uvrede :trust:

Nadolazeci rs3 za 550, 650, 950 xl ... ce valjda bar neke stvari popraviti na 550 ... :)
 
Ne znam više. Ova moja se baš raspada već. I meni je krivo što sam matorom uopšte i rekao da je uzme. Od početka neki problemi i malo malo lupanje HR. U zadnje vreme i to više nije pomagalo.

Sent from honor 8 lite using Tapatalk
 
Nemam taj krik tehnike, ali kao da mislim da sam negde citao da mu je AU limit za normalan rad.
Tipa AU, iskljuci update ili instaliras enterprise.
 
550 dolazi sa w10m tako da nema limit , svi buildovi su podrzani kao i za 950...
 
Kakav je 550 danas, da li se isplati?
Mogu da ga nabavim bas jeftino, a od telefona mi trebaju najosnovnije stvari (Viber i par aplikacija).
 
zavisi koliko jeftino.. moj otac ga koristi, radi bez problema. isto tako viber, i fabricke aplikacije - kamera/galerija, kalkulator, kalendar i dosta poziva.. baterija je dobra i te osnovne funkcije rade ok.

Sent from Galaxy S8
 
Nemoj... Viber je uzasno spor, a i vecina aplikacija, osim sms-a i poziva, to radi ok. Uzmi neki polovan android, neki s4 ili nesto tako.
A i lumiu ces jedva prodati...

Ja sam progledao kad sam se resio obe lumie...
 
Kakav je 550 danas, da li se isplati?
Mogu da ga nabavim bas jeftino, a od telefona mi trebaju najosnovnije stvari (Viber i par aplikacija).


Komsija je skoro kupio povoljno skoro nov 550.Mislim da je bilo 40-50e.
Dao mi da ga podesim,otvorim mu nalog i da ne davim.Radio sam sa telefonom nekih 2 dana.
Uglavnom u Januaru ce godinu dana kako sam kupio 640xl ds.
Kad sam poceo da radim sa tim njegovim 550, odmah se vidi ogromna razlika,
ne moze ni da se priblizno poredi sa 640 xl.Mogu i da nabrojim ralike,ali to bi potrajalo,a to sada i nije tema.
Ako si u mogucnosti,predlazem ako si resio windows telefon 640xl.Koliko sam video po oglasima idu od 70-120e.
To je samo moje misljenje,pa sad, kako si u mogucnosti i kako zelis.
Viber i Whatsapp ce sigurno raditi,azururan je skype,koji se sada trenutno pokrece.
Od tih programa,kvalitet i stabilnost na prvom mestu skype,kvalitet razgovora je kao da je sagovornik pored tebe.
Whatsapp jako dobro i pouzdano radi,dobra konekcija i kvalitet razgovora.
Viber retko kad dobro radi.Eho,krcanje,sustanje,glas kao iz bureta,prekid konekcije,nekada je sasvim normalan glas ali generalno,los.
Opet kazem,moje iskustvo i moje misljenje.
Ako nije velika razlika u ceni,moj predlog,ipak je 640xl mnogo bolji uredjaj.
 
70-120e za mrtvi windows phone? Uzmi redmi 4a ili 4x za ~100e, kakav wp...
 
Mislim da je @N3n0 ipak mislio na nesto do 50e, a mi pricamo o telefonima od 100 i više...
 
Ako bi nastavili dalje došli bi do s8 ili iPhone x, kad imaš pare lako je kupiti nešto dobro. Konkretno za 550 model nemam šta reći obzirom da imam l735. Imao sam prilike da vidim kako radi 550ka jeste sporija u odnosu na Lumiju ali bi trebalo da ti posluži za osnovne stvari ukoliko nisi zahtevan korisnik. Možeš probati i uveriti se sam kako radi 550ka ukoliko ti neodgovara možeš je proslediti dalje. Vp radi ok dok viber nije baš dobar, lično nemam neke zamerke ali mislim da ne radi fluidno kao vp. 550ka ima nadogradnju na poslednju verziju win 10 mobile FCU po rečima drugih ima problema.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
650 je slicna cena koliko sam ja video, 50-60€, jeftinije od nokie 3310 2017 3g :)

Ja sam isto gledao sta da kupim i svakom sam nasao manu 4x, a1, n5, p9l, i passportu je jako pala cena ali ne znam sta bi radio sa njim, cekam da naleti neka 950-ka dobra.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno