Šta je novo?

nVidia Maxwell

Ova karta ce biti preko oko ~150 EUR u to sam siguran.

Znaci kod nas racunajte vise od 200 EUR.

Jel NDA istice nocas? Trebali bi vec veceras videti testove. Cudna mi je samo potrosnja, bio sam ubedjen da ce TOP biti ispod 100W.
 
original.jpg


U rangu sa GTX760 - R9 280 u FHD.
 
U rangu sa GTX760 - R9 280 u FHD.

Sto je za kartu sa 128bitnom magistralom u stvari sjajan rezultat. Ipak, ako su ovi rezultati tacni, morace cena nize u odnosu na tih najavljenih ~200EUR (ukoliko je to uopste potvrdjeno).
 
Dakle, sad kao čekamo 960Ti...
 
Sto je za kartu sa 128bitnom magistralom u stvari sjajan rezultat. Ipak, ako su ovi rezultati tacni, morace cena nize u odnosu na tih najavljenih ~200EUR (ukoliko je to uopste potvrdjeno).

Gpu je ocito dovoljan za 1080p ali fijasko sa magistralom i "samo 2GB rama" vjerovatno ce kupci znati prepoznati.
192 bita 3Gb rama bilo bi idealno za ovaj cip... sve preko 180€ na domacem trzistu nije isplativo
 
a da stave 192 bita i 3gb oc-om dolazis do 970gtx i pucas najprodavanijoj karti u glavu,a nemeres d' uzmes iste pare za nju,o tome vam ja pricam.to samo ako amd izbaci konkurentnu kartu,mada verujem da je nvidia spremna da odmah izbaci maksvela u manjem proizvodnom procesu sa jos 20-30 posto vecim performansama i onda opet nemaju konkurenciju.
 
Ne moze biti spremna kad jos nije gotov nizi proizvodni proces.
 
a da stave 192 bita i 3gb oc-om dolazis do 970gtx i pucas najprodavanijoj karti u glavu,a nemeres d' uzmes iste pare za nju,o tome vam ja pricam.to samo ako amd izbaci konkurentnu kartu,mada verujem da je nvidia spremna da odmah izbaci maksvela u manjem proizvodnom procesu sa jos 20-30 posto vecim performansama i onda opet nemaju konkurenciju.

Da je spreman nizi nm vec bi vidili karte, ali nazalost nije po oubicaju amd-e ide prvi u nizi nm proces, a onda tek gazi nvidia, sada amd planira HBM na svoju novu seriju R9 3xx nvidia ce to sve spakovat u nizem nm procesu.
Zanimljive su najave iz amd-a mogao bi maxwel dobiti ostru konkurenciju na polju performanse/price
 
Izmedju GTX-a 960 koji ima 1024 shejdera i 128 bita i GTX 970 sa 1664 shejdera i 256 bita je ogromna razlika i savrseno ima mesta za kartu sa recimo 1280 shejdera i 192 bita, i cenovno i po performansama da se uklopi izmedju.
 
Izmedju GTX-a 960 koji ima 1024 shejdera i 128 bita i GTX 970 sa 1664 shejdera i 256 bita je ogromna razlika i savrseno ima mesta za kartu sa recimo 1280 shejdera i 192 bita, i cenovno i po performansama da se uklopi izmedju.

Pod uslovom da ne postoji neko resenje u samoj arhitekturi koje ozbiljno utice na memorijski protok kada se iskljucuju SMM. Manje vise je potvrdjeno da GTX970 ne moze efektivno da koristi svih 4GB memorije.
 
Mislim da to nema veze sa isključenim SMM-ovima, jer da ima sigurno ne bi planirali 8GB verziju, ako problem zaista postoji mislim da je softverske prirode, tj. da će se rešavati kroz bios ili drajvere.
 
Jos nista nije dokazano ali mislim da grafika ima problem kad ide usage preko 3600mb, za sad se niko iz nvidie nije javio, sto potvrdjuje ove tvrdnje, sad oni prave govor hahaha :D
Samo se nadam da je rama u pravu, jer 600 mb nije malo, nije to 20 mb :D
 
Poslednja izmena:
Intel je sa Sandy Bridge cipsetom "muski" podneo problem, ali oni nisu "pilicari" kao NVidia/AMD/ATI, to je totalno drugi "level" kompanije, jedno 15-20x "tezi" u kapitalu i oni takve probleme lagano podnesu, posle nasamo u kompaniji odseku 100-200 glava za primer i resena stvar :D
Ovi mali "pilicari" uvek naprave dobar govor, upakuju fino stvari i izvuku se. Kada bi Nvidia morala da zameni svaku GTX970 kartu drugom bankrotirali bi 100%. ;)
 
Karta definitivno ima problem koji nije u samom memorijskom kontroleru (jer 980 radi kako treba). Ili je NV namerno dodatno osakatila 970 da ne bude jos bliza top modelu kroz BIOS/drajvere, ili je problem negde u arhitekturi (odnosno iskljucenju SMMova).
 
Karta definitivno ima problem koji nije u samom memorijskom kontroleru (jer 980 radi kako treba). Ili je NV namerno dodatno osakatila 970 da ne bude jos bliza top modelu kroz BIOS/drajvere, ili je problem negde u arhitekturi (odnosno iskljucenju SMMova).

e to, tako je i ati imao koje su se otkljucavale, znaci po ovome ovo moze biti 980 ako to oni zele :D
 
Bas jeste u samom kontroleru/GPU, ima lepo slucaj, lik izvadi GTX970 iz masine, ubaci GTX970 i eto problema. Dok GTX980 radi kako treba, GTX 970 se gusi. Izgelda da tu nisu cista posla. Izgleda da je kod secenja GPU doslo do problema, tj. nesto su tu zeznuli (ili je GPU nespretno zakljucan - tj. mogu mu se nekako otkljucati preostali delovi). Nadajmo se da moze BIOS-om da se resi, ako ne moze, e onda su nadrljali. Navodno Gigabyte GTX 970 rev 1.1 nema ovaj problem, ali to je samo "navodno", jos nismo videli potvrdu testa. To da treba da radi u headless modu i tako ta "pros*ravanja" ne stoje jer ima slucaja gde su sve to radili i nista nije pomoglo, a onda na "plain" masini samo izvade GTX 970 i ubodu GTX 980 bez ikakvih "headless pros*ravanja", disableovanja AERO i slicno i sve odmah proradi. Vratili anzad GTX 970 i sve preko 3200 i nesto MB ide u RAM i eto drop-a. Karta naprosto ne vidi celu memoriju. AKo ne rese BIOS-om "ugasili" su samo tako, bice cupavo finansijski.
 
Poslednja izmena:
Bome jesu, jer je ovo ogromna laz, a kontam da su znali za to, reklama 4gb 256 bita, a mi dobijemo 3,5gb i 208 bita, brate napisite ono sto prodajete, ovo je veliki minus...
 
I jos su softwerski firmwareom "ubedili" kartu da je 4GB da se windowsu prijavi tako i zavrnuli sve. Ne bi bilo problema da je to slucaj kao GTX 570 i GTX580, to bi bilo OK, manje memorije, manje bita pa ko voli nek izvoli, samo su to onda posteno rekli, sada su slagali. :D

A protok za onaj "ispravni deo" na GTX 970 149, a na GTX 980 178GB/s, skoro pa kao odnos 2048/1664 SP. Ooops... busted!
 
Poslednja izmena:
^Po tebi je problem u arhitekturi, ako sam te dobro razumeo, tj. iskljuceni SMM utice na performanse memorije?
 
^Po tebi je problem u arhitekturi, ako sam te dobro razumeo, tj. iskljuceni SMM utice na performanse memorije?

Upravo tako, kod samog "secenja" iz veceg cipa napravili su problem, ne mislim da je sama arhitektura manjkava ali ovo em utice na performanse, em su nekako uspeli da zeznu stvar i da karta "ne vidi" svih 4GB, tj ne vidi preko 3328MB. Bice ovde velikih RMA zezancija.
 
Po meni ogromna laz, prvi put od zelenih i to ne mala nego velika laz :D
 
Ocemo svi zajedno da vracamo ? :-devil-:
 
Po meni ogromna laz, prvi put od zelenih i to ne mala nego velika laz :D

Hajde da "licitiramo", ja mislimd a ce jedno 99% sanis biti da BIOS nemoze da resi ovo, a 1% sansi da ce moci, a cak i ako bude mogao, dodatno ce ojaditi memorijski protok. Takodj se kladim i "licitiram" 99% da ce probati da i dalje lazu, da se prave nevesti i da ce izaci sa "genijalnom" izjavom za javnost kako bi je ubedili da je tu sve OK, 1 % je sansa da prihvate stvar i da vrate ljudima pare, a 0,0001% da im besplatno sa GTX 980 zamene svaku GTX 970 kartu :D
 
Sad ce Nv kupcima GTX970 da ponudi bios i otkljucavanje u GTX980 :d
Salu na stranu ako se ovo ustanovi kao problem onda su bezobrazni prema kupcima ljudi su kupili kartu sa 256 bita i 4GB rama, a ne manje, nije posteno u najmanju ruku iako ce karte raditi bez problema.
 
Ocemo svi zajedno da vracamo ? :-devil-:

Ocemo ali tamo sledece nedelje, kad lepo brate mili NVidia bude NATERANA da prizna stvar. Za sada je "we are investigating this problem... bal bla", pa im dajmo malo vremena da direktori "p***zde" na odgovorne i da se suoce sa gubitkom koji im sleduje.
 
Sad ce Nv kupcima GTX970 da ponudi bios i otkljucavanje u GTX980 :d
Salu na stranu ako se ovo ustanovi kao problem onda su bezobrazni prema kupcima ljudi su kupili kartu sa 256 bita i 4GB rama, a ne manje, nije posteno u najmanju ruku iako ce karte raditi bez problema.

upravo to, ****te reklamiraju ferari daju fijat, ovi poceli ko srbi :D
 
Sad ce Nv kupcima GTX970 da ponudi bios i otkljucavanje u GTX980 :d
Salu na stranu ako se ovo ustanovi kao problem onda su bezobrazni prema kupcima ljudi su kupili kartu sa 256 bita i 4GB rama, a ne manje, nije posteno u najmanju ruku iako ce karte raditi bez problema.

Nece raditi bez probelma, mnoge igre poterane do krajnje granice "nesvesne" da im nije na raspolaganju pravih 4GB memorije (jer se karta prijavila kao 4GB a ne kao 3,28GB kako joj i sleduje, bez obizra sta je zalemljeno na stampanu plocicu) popune 3800+ MB i onda stutteruju. ;)

Postoji resenje, solomonsko, da izbace BIOS, da se karta "prijavi" kao 3,28GB i to ce za 99% igara biti bolje nego da "laze" da je 4GB, samo... onda imaju problem sto ce svi traziti pare nazad jer su platili 4GB. Bice ovo zanimljivo... :D
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, kod samog "secenja" iz veceg cipa napravili su problem, ne mislim da je sama arhitektura manjkava ali ovo em utice na performanse, em su nekako uspeli da zeznu stvar i da karta "ne vidi" svih 4GB, tj ne vidi preko 3328MB. Bice ovde velikih RMA zezancija.


GTX 980m laptop part, jednak sa GTX970 po pitanju SMM/memory bus bi trebao da ima isti problem, ali nema: http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=4998129&postcount=70
http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=4998360&postcount=121

I 970m: http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=4998194&postcount=83

Nije definitivno da je problem u arhitekturi. Nekoliko ljudi sa ovog foruma sa 970 su potvrdili da nema drasticnog smanjenja performansi sa >3.5GB VRAM. "Secenje" cipa je moguce objasnjenje, nisu dobro premerili pa odsekli i vise nego sto treba ( :d ), ali su sanse toliko male da je tesko poverovati da je to slucaj.
 
Poslednja izmena:
da meni na unity stane slika na 5 sekundi sve blokira...
 
Nazad
Vrh Dno