Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Hoce li biti skorije neki internal od Where wild things are?
 
Ima CROSSBOW, EuReKa, CHD sta je najbolje sto se detalja tice ?
 
Unrated 720p BluRay DD5.1 x264-KUKLUDER


kukluder vs crossbow



a ima i obican ne unrated kukluder ali je source bolji na ovom unreated a oba su bolji od crhossbow-a i ostalih i to primetno
 
Poslednja izmena:
@ weasel treba mi 1080p ne 720p, eureku sam i mislio da skinem, racunam da je crossbow neki shit, jedino ne znam CHD kakva je, nisam nasao ni DON ni CtrlHD ni Esir za ovaj film
Edit: Kako su do jaja odradili encode, bolje nego source, koliko svezije boje, malo je boja koze u encodu previse ruzicasta, ali svaka im cast, ja bih stavio njih da se skida ?
 
Poslednja izmena:
Eureka u poslednje vreme mnogo zacrveni ovu sliku i to im zameraju dosta na bit-hdtvu. Bar po nekim komentarima moze se zakljuciti da ljudi ne vole ove takozvane "Enhanced" encode. Mislim na prvi pogled jeste mozda bolje od sourca al opet oni samim tim kvare zamisao kako se snimao film, odnosno kojom kamerom. Ako je film sniman da bude malo tamniji onda i neka ostane tako. To je moje misljenje.

weasel jel KUKLUDER nije hdbits internal? Nema ih na onom spisku.
 
majku mu, samo malo tu crvenu boju da smanje, bili bi najbolji, jer stvarno jeste malo source previse zatamnjen i vuce na oker, na zuto. Sad si me bacio u dilemu. Kao ono kupujem blu ray disc, pa da razmislim :)))
 
Jer, krastavac, od tih hdbits izdanja, van hdbitsa ima uglavnom samo DON, ESiR i CtrlHD. Od ostalih samo poneko izdanje.
Pa oni najvise i ripuju filmove:) S tim sto mislim da ESiR nije uradio nijedan encode u 2010, nece valjda da se gase?:( Ostali npr. RuDE, EbP (mada u poslednje vreme i od njih ima dosta ripova), XSHD, CRiSC... urade kad kad neki mada opet ovom trojcu gore ostaje najveci deo kolaca:D

@kovle
E to sam moras da odlucis:D
 
A koji bi mi drugi preporuci za 1080p, ovaj crossbow ili chd
 
Law Abiding Citizen 2009 UNRATED 1080p Blu-ray AVC TrueHD-M794
Ovo sam ja nasao, ali to je ceo blu-ray, predpostavljam da ce uskoro neko na hdbistu da uradi 1080p rip posto je njihova grupa nabavila i verovatno zakacila source.
E sad ako bih morao da biram izmedju ovog crossbow-a i chd-a verovatno bih izabrao chd. Mada najbolje da sacekas jos malo da neko na hdbitsu uradi encode. Za to vreme nabavi nesto drugo:D, na netu mora da ima jos nesto sto ti nemas:p
 
PA da nabavio je medic odnosno m794 ...
720 je vec odradjen
1080p ce HDC VEOMA uskoro tako da to cekajte


lanik: jeste
pa reko sam mnogo puta spisak azuran ne postoji niti ce ikad postojati ...
SVaki dan neko predje u drugu grupu ili promeni tag ili stavi neki novi ...
 
Poslednja izmena:
A za eureku nemam reci ... pa ceo internet ( dobro ne ceo ali bilo ko ko se imalo razume ) im se smeje...

Pa oni su izbacili encode veci od sourca i tvrdili da je kvalitetniji ...a ni transapretan nije bio samo sto su boje i kontrast promenjeni...
(ne kazem da im je svaki encode prevelik ali 2-3 su bila veca od sourca cime su objasnili da je glupost jednaka beskonacno )

Eeeej encode veci ili bolji od sourca ... Gde je tu zdrava logika ? Naravno da je nema i da se tu vidi da eureka i ko god je u njoj nema iq veci od 90 ali bukvalno....




Boje/kontrast to ce se sve postprocesing fitlerima promeniti kako kome odgovara a i sta ima da ih menjam film je zamisljen u ovim bojama
ali sto lanik kaze i sto sam ponavljao mnogo puta : poenta encoda je da bude transparentna sa sourcom....



Soruce
Don
Eureka





mislim sta reci

eureka = upscale dvd
 
Poslednja izmena:
Upravo nabavih Dances.With.Wolves.1990.BluRay.1080p.DTS.x264.dxva-EuReKA tezak 20 GB film traje 4h.

Da li su i tu toliko osakatili film ili moze da prodje ?

DON ne mogu da nadjem, ima samo jos BestHD
 
Poslednja izmena:
Pa toliko odprilike i treba velicina da bude...
A kakav je ne znam
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da tvrdim bez screenova ali obzirom da je besthd scena koja i da zna ( a to je retko) zbog glupih scenskih pravila ne moze da napravi dobar encode ...

bolje onda eureka
 
Uvek radi samo jedna grupa ...
 
Za nas sa jeftinijim ulaznicama,
Law.Abiding.Citizen.UNRATED.720p.BluRay.x264-CROSSBOW je sasvim OK.
 
evo da se ukljucim u diskusiju, kratko pitanje koje me kopka:
ninja assasin koji se vrti po netu:
Ninja Assassin (2009) 720p.Bluray.x264-CRHD

kakva je ovo nakaradna specifikacija:
Release Name: Ninja.Assasin.2009.720p.Bluray.x264-CRHD
Release Date: 27.02.2010
Files: 4.83 GB
Resolution: 1287x544
Video: XviD ~ 6959 kbps
Audio: MP3 ~ 640 kbps
je li ovo, kao sto i mislim, samo upscaled DVD? :S:
 
evo da se ukljucim u diskusiju, kratko pitanje koje me kopka:
ninja assasin koji se vrti po netu:
Ninja Assassin (2009) 720p.Bluray.x264-CRHD

kakva je ovo nakaradna specifikacija:

je li ovo, kao sto i mislim, samo upscaled DVD? :S:
Ja mislim da jeste. Na bit-hdtv-u se pojavio taj encode ali su se dosta zalili i evo sad vidim da ga vise nema.

Kakva je razlika izmedju XSHD-ovog i DON-ovog Wild Hogs-a, 720p naravno?
 
Cini se da je don za nijansu bolji, ovaj drugi kao da je lose cropovan i ima manje detalja, mutniji je...
 
I ja bih rekao isto to. Verovatno je DON radjen sa drugog sourca.
A sto naprimer sad na ovom DON-ovom rlsu ne pise proper, kad je XSHD uradio prvi encode a DON sad skoro?
 
Nazad
Vrh Dno