Šta je novo?

Tesla tablet H890W

ne moze da se skida poklopac kao sto je slucaj i sa svim ostalim tabletima (mozda ima neki izuzetak)
 
Hvala na odgovoru, imam Asus memo pad HD 7 kod kog može da se skida poklopac pa me zato zanima.
 
imao sam ga i ja, ali to ti onda mislis na skidanje poklopca na silu, posto ni na tom tabletu nije pravljen poklopac da se skida
 
Nexus 7 (2012) je fenomenalan po tom pitanju, otvaraš ga za 5s bez alata :)

Videh danas na kratko H890W u Tehnomaniji, lepo izgleda, ali nažalost nijedan nije bio uključen, a ja sam žurio, tako da nisam video kako radi.
 
Poslednja izmena:
evo videces veceras kako rade igre u metro rezimo, a i videces ono sto te interesovalo, to sam snimio mobilnim jer on ima opciju da fokusira odredjeni deo dok snima
jeste da se taj klip mobilnim malo trese, ali boze moj, valjda ce youtube stabilizacija pomoci donekle
 
Asphalt 8 izgleda kao da se vuce, stvarno cudno za taj hardver.
 
i ja sam primetio,mada ovo ostalo radi dobro :/

mozda nije dobro optimizovan asphalt za windows
 
evo jednog kratkog klipa koji je u stvari screen capture sa tableta
tu pokazujem malo vise informacija iz dxdiaga,cpuz i particije u disk manageru
na kratko mozete videti i rad internet explorera u desktop varijanti

ako slucajno ima nekog seckanja, imajte u vidu da je ipak snimani programom za screen capture pa je zbog toga

nisam snimao kamerom, jer se ove stvari ne bi videle lepo, posto imam problema sa fokusaom na kameri

http://youtu.be/Z0rO7ClSkXM
 
evo jednog kratkog klipa koji je u stvari screen capture sa tableta
tu pokazujem malo vise informacija iz dxdiaga,cpuz i particije u disk manageru
na kratko mozete videti i rad internet explorera u desktop varijanti

ako slucajno ima nekog seckanja, imajte u vidu da je ipak snimani programom za screen capture pa je zbog toga

nisam snimao kamerom, jer se ove stvari ne bi videle lepo, posto imam problema sa fokusaom na kameri

http://youtu.be/Z0rO7ClSkXM

Koliko ti realno ostane rama na raspolaganju, otprilike sat vremena nakon što ga upališ, bez da pokrećeš neke zahtevne aplikacije?
I koliko uopšte rama uzima sam OS?
 
@Gizmo:

Vidim da u videu na 3:17 pominješ 3G model i slot za SIM karticu, jel znaš to zasigurno da će biti 3G modela (tj. možda LTE, 4G ...) i kada se očekuje?
 
Aman, to nisam ja već kolega Bane R :) Pominjali su nam da će biti sigurno kod operatera, ali kad tačno to ne znam.
 
Sorry, ne znam kako ko zvuči :)

OK, lepo znati da će ga biti, mada znajući naše operatere biće cena x2. Znači gledaš u oglase i tražiš nov, neotpakovan 1 dan star od operatera po normalnoj ceni :)
 
Biće ga uskoro u jednom od tržnih centara koji već duže vreme sarađuju sa CT.

Ne bih da ih reklamiram, uglavnom oni imaju onu svoju ''karticu'', gde se roba može kupovati
na 12 meseci bez kamate, i ne, nije kartica nekih od banaka već njihova.

Tako da čekam tamo da dobiju i uzimam ga, naravno na rate... :d
 
Da li bih mogao da instaliram neki drugi operativni sistem na ovaj tablet? Na primer Linux? CosmicDawn, ako moze provera :)
 
Danas sam imao prilike da se poigram sa H890W.

Sem različite rezolucije i odnosa, po performansama je jako je sličan sa Miix 3-830 koji sam već koristio.

Što se samog ekrana tiče, prvo što sam primetio nije bila rezolucija, koja je jako dobra, već bela boja, koja nije bila bela već je solidno vukla na žuto, kao i osvetljenje koje kao i na Miix-u nije baš bilo impresivno.

Ne znam da li je tako i sa ostalim primercima, ali ekran me nije baš preterano oduševio na ovom, rezolucija i oštrina da, ali boje, kalibracija i max osvetljenje ni najmanje, mada opet kažem, možda je do primerka. Čekam da vidim Gizmov izveštaj sa merenja i kalibracije kolorimetrom.

Nažalost, tablet je bio samo 20ak minuta kod mene, pa nisam stigao većinu stvari koje sam želeo da probam.
 
Poslednja izmena:
Da li bih mogao da instaliram neki drugi operativni sistem na ovaj tablet? Na primer Linux? CosmicDawn, ako moze provera :)

Posto je ovaj uredjaj poput PC-a teoretski bi mogao da dodje i drugi operativni sistem. Problematika prakse je u tome da se onda gubi garancija na uredjaj, tako da ne preporucujem korisnicima ovakve kombinacije operativnih sistema.
 
Teorijski ako napraviš recovery drive na nekom USB disku, kasnije možeš da vratiš sistem koji je bio fabrički bez dokaza da je nešto drugo bilo instalirano.

Ali to jedino ukoliko otkaže neka komponenta koju možeš da zaobiđeš (wifi, čitač kartica i sl.) Ako otkaže matična teško da ćeš moći da vratiš image.
 
Ukoliko ode matična teško da će neko otkriti da je bio neki drugi os na tabletu.
 
@CosmicDawn:

Danas videh da H890W koristi Wimboot za podizanje OS-a, kao i većina tableta sa 16/32GB flasha.

Kako će ići upgrade na Windows 10? Budući da je ostalo još samo mesec i po do zvaničnog izlaska 10-ke, jeste li je već testirali na H890W?

@mitar1982: ako kompletno ckrne da, ali sam recimo imao slučaj da mi se jedan telefon na kome je bio custom rom počeo sve češće resetovati, na kraju se resetovao na posle samo 30s rada, nije bilo šanse da bi u takvom stanju mogao da mu ubaciš drugi rom. Srećom sam vratio stock rom dok je još koliko/toliko radio i odneo ga na servis, gde su zamenili ploču. Da su videli logo od custom roma pri paljenju, čisto sumljam da bi to priznali u garanciji.

Mada je to sa SW na računarima često problem i natezanje, pojedinim servisima je lakše da ti ukinu garanciju nego da popravljaju uređaj.
 
Danas sam imao prilike da se poigram sa H890W.

Sem različite rezolucije i odnosa, po performansama je jako je sličan sa Miix 3-830 koji sam već koristio.

Što se samog ekrana tiče, prvo što sam primetio nije bila rezolucija, koja je jako dobra, već bela boja, koja nije bila bela već je solidno vukla na žuto, kao i osvetljenje koje kao i na Miix-u nije baš bilo impresivno.

Ne znam da li je tako i sa ostalim primercima, ali ekran me nije baš preterano oduševio na ovom, rezolucija i oštrina da, ali boje, kalibracija i max osvetljenje ni najmanje, mada opet kažem, možda je do primerka. Čekam da vidim Gizmov izveštaj sa merenja i kalibracije kolorimetrom.

Nažalost, tablet je bio samo 20ak minuta kod mene, pa nisam stigao većinu stvari koje sam želeo da probam.

Ja bih im to odneo da se podnese reklamacija.

Ovaj tablet mi deluje bas primamljivo ali se bojim da nije lose napravljen pa da cesto ima kvarove.. Ne bih voleo da moram cesto da ga nosim na reklamaciju. Ne znam jel bolje uzeti ovo ili dodati jos 10k i uzeti neki laptop?
 
ljudi snimio sam klip gde pokazujem kako rade neke desktop igre
radi se o hearthstone, heroes of the storm, nfs world i league of legends

mogu da vam kazem da sve igre mogu da se igraju, neke rade losije, neke bolje, ali cu klip uploadovati tek posle ponoci posto ima 3 giga,a moj bedni upload od 1 mbit/s bi mi samo otezao koriscenje interneta danas, a klip se opet ne bi uploadovao do uvece
 
Sad mi pade na pamet, a znam da mi je bitno i nisam proverio danas.

Koji je wifi čip u H890W? Jel samo 2.4GHz ili je dual band?
 
Klikni dole na WiFi konekciju, Open Network and Sharing Center, u levom tabu Change adapter settings, pa pogledaj sam naziv čipa/kartice ispod konekcije.

Možeš i iz Device Manager-a da pogledaš koji je WiFi adapter ili njegov Hardware ID.

A možda nisi video pitanje od ranije, kako si zadovoljan belom bojom na ekranu?

Danas sam se na 20 min igrao sa jednim H890W i nekako mi je vukla na žuto, ali nisam siguran da li je do primerka ili su svi takvi?

@CosmicDawn:

Na Teslinom sajtu nema download sekcije uopšte, gde skinuti drajvere za H890W? Za android nepotrebno, ali za Win mašine prilično potrebno da imate tako nešto, gde planirate da stavljate nove drajvere i BIOS update - ako ništa drugo, Intel često izbaca nove verzije drajvera za grafiku, ako je Realtek WiFi i oni često izbacaju nove verzije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno