Šta je novo?

Spotify - muzički servis - FAQ i pravila u prvoj poruci

Za sad troje :)
Još malo pa nestalo ...

EDIT: Dvoje, treći skontao da već ima premium :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imaš pm. :)
 
Poslah upravo i ja. :)
 
@dovedan

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Još JEDNO mesto :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Spotify uputstvo

Nema više mesta u ovoj grupi :)

@nightshadow
@B@K@
@mitar1982
@dovedan
@Pablo
@Šumadinac

Napravio sam mali spotify info/faq zahvaljujući informacijama iz ove teme :)



SPOTIFY UPUTSTVO:

KORISNE INFORMACIJE IZ TEME:

6 korisnika je maksimalno po jednom Premium family nalogu, samim tim i optimalni broj za najjeftiniju uslugu. Samo jedan čovek otvara Premium family nalog i dodaje ostale besplatne naloge u porodicu, koji time postaju Premium.
Dok god traje Premium nije bitno gde si, nema provere lokacije.

Znači ja sada ovaj moj postojeći email/nalog što imam free, jel on njega dodaje u family ili on otvara novi pa mi daje credentials?

Za tebe se ne menja bas ništa. Nastavljaš da koristiš svoj nalog normalno. Samo "admin" family naloga treba da te pozove i da prihvatiš pozivnicu. Posle toga si Premium i cela priča je za tebe gotova. Svima ostaje sve što su koristili bez izmena.

Samo da javim da trenutno nije potreban EntroPay za kupovinu Premium naloga. Bez problema sam dodao intesa visa electron i tako platio.
Samo je bitan US PayPal sa američkom adresom. Namenski google nalog i PayPal se otvaraju za 5 min. Na web spotify se logujem normalno.

Može srpska kartica na američki PayPal.
Spotify kada vidi američku adresu na PayPal ne postavlja dalja pitanja, a PayPal ne pravi problem našim karticama (ili barem mojoj visa electron iz intese)

Kada pravim novi nalog, da stavim pravu adresu u Srbiji ? Da li ima veze što mi je Google Play Store na Srbiju?

Pitanje da li ćeš uopšte moći da staviš srpsku. Ja koristim US postal code 97201

Idealno je da napraviš namenski PayPal nalog (sto povlači i namensku gmail adresu) i da ti korisnici na taj nalog uplate 30$. Iz Srbije možemo da šaljemo uplate, a za prijem na PayPal (američki) nije potrebno povezati bankovni račun (jeste potrebno ako se radi sa invoice). Uplate ti korisnici i ti sam i imaš na PayPal nalogu dovoljno para za celu godinu i to se skida automatski.
Moja grupa je platila 1400 dinara za 6 meseci. Većina grupa je imala cifru od 1400 dinara x 6 korisnika = 8400 din ukupno za 6 meseci. Moj savet je da uzmete odmah godinu dana. Ja sam admin na jednoj ekipi i mnogo je komplikovano pratiti uplate.
Imaš nadimke na forumu, mail adrese i imena na uplatama. Sve to moraš da spojiš da bi ispratio ko je ko. Malo je bez veze da to radiš svaki mesec.


INFO:

Spotify ANDROID aplikacija - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spotify.music ili ako nije dostupno skinuti APK na sajtu https://www.apkmirror.com/uploads/?q=spotify-ltd
Spotify WEB player - http://play.spotify.com
Spotify WINDOWS aplikacija - https://www.spotify.com/us/download/windows/


Premium for Family
https://www.spotify.com/us/family/

FAQ: Premium for Family
https://support.spotify.com/ph/article/premium-for-family/

Spotify: Everything you need to know
https://www.androidcentral.com/spotify

Spotify vesti
https://www.androidpolice.com/?s=spotify

Spotify Free vs. Spotify Premium vs. Spotify Premium for Family
https://www.androidcentral.com/spotify-free-vs-spotify-premium-vs-spotify-family

Spotify Premium:
• No ads
• Play your songs/albums/playlists/mixes when and how you want
• Download up to 3,333 songs for offline playback on up to 3 devices
• Access to over 30 million songs, curated playlists, algorithm-based radio stations and mixes, and podcasts even while traveling outside the country
• Control your music quality when downloading or streaming for high-quality sound or data-conscious playback
• Listen to your music on other devices through Spotify Connect

Spotify Premium cuts the strings that held back Spotify Free users, allowing you to take full advantage of Spotify's library and masterful mixes.

Spotify Premium FAMILY:
This sounds like a sweet deal, and you can see savings even with two members, so why doesn't everyone use a Premium for Family account? Well, here's what you need to be wary of before you try to sign up for one:

• Everyone in your family plan has to be able to be verified as living at the same address. Per Spotify's FAQ: "If we're unable to verify the members of a Premium for Family plan, they are removed from the plan."
• You cannot change the address of a Premium for Family plan, meaning if you move, the only way to quickly get a new Premium for Family plan is to delete your account, make a new account at your new address, and start your library over. Yikes.
• You cannot use any specials with a Premium for Family plan. It cannot be combined with the Spotify-Sprint deal, nor can you use gift cards to pay for them.

If you join a Premium for Family plan that falls through, you can revert to a singular Premium plan, but you won't be able to join another Family plan for 12 months.



PODEŠAVANJA:

This app features Nielsen’s audience measurement software which will allow you to contribute to market research, such as Nielsen’s Audio Measurement.
If you don't want to participate, you can opt-out within the app settings.


Audio quality:

You can choose from the following audio quality settings, all in the Ogg Vorbis format:

• Normal – Equivalent to approximately 96kbit/s.
• High – Equivalent to approximately 160kbit/s.
Extreme – Equivalent to approximately 320kbit/s – samo uz PREMIUM NALOG
• Automatic – Dependent on your network connection.

You can have different settings for listening online (Stream quality) or offline (Download quality).
The higher the Stream quality, the more data will be used.
The higher the Download quality, the more disk space used.

 
Poslednja izmena:
Genijalno...respect za trud. Još kad bi neko od moderatora ubacio u post #1

I uživajte u muzici ekipa šta drugo da kažem ;)

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Za usamljene jahace koji i dalje nece da plate, samo da obavestim da poslednji mod radi. Medjutim ima mala zackoljica. Potrebno je napraviti nov nalog.
Trenutno na pc-u koristim isti stari nalog tu nema nikakvih problema za free verziju, dok na mobilnom koristim ovaj novi nalog sa modovanom aplikacijom.
Linkove za poslednju modovanu aplikaciju mozete pronaci na netu ili u postu kod Dace pod brojem #616.
 
Konačno uspeli - svima u grupi radi android & windows aplikacija, a i web player :banana:

- Ukratko kreira se Gmail nalog preko VPN-a (najlakše Opera browser jer već u sebi ima besplatnu VPN opciju)
- Zatim se napravi PayPal nalog sa USA adresom i doda kartica

Međutim tu ima cimanja, prolaze naše kartice (mastercard telenor banke), ali ne mogu one koje su već korišćene na nekom drugom paypal nalogu:

4.png

Dakle može naša, ali mora nova (nekorišćena za PP) kartica!


Posle dodavanja nove kartice prošla je kupovina , ALI bila je opcija samo za JEDAN MESEC !?
Nakon toga su svi na mejl dobili pozivnice i cela grupa je aktivrala nalog i svima radi sve osim meni ANDROID APLIKACIJA :)
Dakle radi web player, radi windows aplikacija, ali ne radi androdi aplikacija - javlja pogrešna šifra!

S obzirom da sam pre par dana dobio ovaj mejl kontao sam da je telefon ili mejl ili ceo nalog na crnoj listi:

spotify_pirates.png

Sve živo sam probao i ništa nije upalilo (dakle nema veze da li je 4G ili WiFi, da li je sa uključen vpn ili nije, drugi mejl, druga šifra...)
Menjao sam čak i zemlje na google play store nalogu - Italija / Amerika / Srbija i nije proradilo.

Na kraju je pomoglo brisanje keša telefona iz rikaverija i sakrivanje ruta u magisk aplikaciji!
Izašlo nas je 1487 dinara - mesec dana za 6 ljudi!

9.png


Kako i da li može da se na ovaj namenski paypal USA račun stavi suma za 6 meseci i da se ne razmišlja svaki mesec u uplati?
@TwistedMind @Vojin
 
Poslednja izmena:
Ne moze da se stavi na racun.
Mozda bi moglo da je pp na nasu zemlju. Ovako dodavanje sredstava zahteva i social security number i linkoivanje sa bankom sto je naravno nemoguce. Uplata sa drugog pp naloga kosta takoa ni to nije opcija.
opet ostaje samo neka virtuelna kartica, ali entropay ne prolazi,a ne znam koju drugu bih preporucio, mada bi i ona svakako dodala neki procenat troska.

Ja uplacujem svaki mesec i malo me nervira, ali sta da se radi.
 
@Vojin-e objasni ljudima

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Oko 250mb mi svukao juče za nešto manje od sat vremena, extreme quality :D

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Solidan upgrade Spotify na PS4 sinoć, extra izgleda.
Jel' neko povezao last.fm sa spotify, kako mu radi? Jel' ima neki razlog zašto to ne povezati? :)
 
Radi odlično, premium se posebno povezuje, ima na last.fm stranici link.
 
Sad videh da ima i ova spotify aplikacija :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spotify.zerotap ili ovde apk - https://www.apkmirror.com/apk/spoti...tions-by-spotify-0-0-13-android-apk-download/

Ne moze da se stavi na racun.
Mozda bi moglo da je pp na nasu zemlju. Ovako dodavanje sredstava zahteva i social security number i linkoivanje sa bankom sto je naravno nemoguce. Uplata sa drugog pp naloga kosta takoa ni to nije opcija.
opet ostaje samo neka virtuelna kartica, ali entropay ne prolazi,a ne znam koju drugu bih preporucio, mada bi i ona svakako dodala neki procenat troska.

Ja uplacujem svaki mesec i malo me nervira, ali sta da se radi.

Pretpostavio sam, ali rekoh da pitam jer na paypal uopšte ne ulazim...
thx
 
Poslednja izmena:
Radi odlično, premium se posebno povezuje, ima na last.fm stranici link.
Jel tebi skrobluje na lastfm ono što puštaš preko spotifyja? Pitam zato što je to meni poslednji put radilo pre godinu i po dve. Unesem u spotify lastfm user/pass, to prodje ali mi ne skrobluje ništa.. Nije do lastfm accounta kao takvog, s obzirom da mi mp3/flac iz lokala u foobaru skrobluje bez problema.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
@fructal
Da, danas sam slušao muziku, preko web playera. Sve otišlo na last.fm. I dok je bio free nalog išlo je bez problema.
 
Hm, nisam probao web plejer.. A desktop app?

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Ne mogu to da instaliram na poslovnom laptopu.
 
Meni normalno skrobluje sa web plejera, danas povezao. Proveri da li ti je u postavkama na L.FM omogućeno.
 
Auuu, aktiviro sam vezu, mnogo dobro radi, sa svih mogućih device-ova (ps4, linux app, pale moon browser player, firefox win player, android app...), na last.fm stisnem play pita msgbox koji device da pusti -> pa ih izređa sve koje trenutno vidi. Respect.
 
Konačno uspeli - svima u grupi radi android & windows aplikacija, a i web player :banana:

- Ukratko kreira se Gmail nalog preko VPN-a (najlakše Opera browser jer već u sebi ima besplatnu VPN opciju)
- Zatim se napravi PayPal nalog sa USA adresom i doda kartica

Međutim tu ima cimanja, prolaze naše kartice (mastercard telenor banke), ali ne mogu one koje su već korišćene na nekom drugom paypal nalogu:

Pogledajte prilog 247915

Dakle može naša, ali mora nova (nekorišćena za PP) kartica!


Posle dodavanja nove kartice prošla je kupovina , ALI bila je opcija samo za JEDAN MESEC !?
Nakon toga su svi na mejl dobili pozivnice i cela grupa je aktivrala nalog i svima radi sve osim meni ANDROID APLIKACIJA :)
Dakle radi web player, radi windows aplikacija, ali ne radi androdi aplikacija - javlja pogrešna šifra!

S obzirom da sam pre par dana dobio ovaj mejl kontao sam da je telefon ili mejl ili ceo nalog na crnoj listi:

Pogledajte prilog 247916

Sve živo sam probao i ništa nije upalilo (dakle nema veze da li je 4G ili WiFi, da li je sa uključen vpn ili nije, drugi mejl, druga šifra...)
Menjao sam čak i zemlje na google play store nalogu - Italija / Amerika / Srbija i nije proradilo.

Na kraju je pomoglo brisanje keša telefona iz rikaverija i sakrivanje ruta u magisk aplikaciji!
Izašlo nas je 1487 dinara - mesec dana za 6 ljudi!

Pogledajte prilog 247917


Kako i da li može da se na ovaj namenski paypal USA račun stavi suma za 6 meseci i da se ne razmišlja svaki mesec u uplati?
@TwistedMind @Vojin

Hm, ne mogu sada preko telefona da proverim, ali ako me sećanje ne vara, nista nisam preko PayPal podešavao, nego samo na Spotify da automatski radi renewal.

Nikakav novac nemam na PayPal, samo je kartica povezana, pa kad Spotify "zatraži" od PayPal, ovaj povuče sa kartice, a ona da mog računa, sve automatski ide.
 
Ma to je jasno kako funkcioniše, nego nekima je bolje/lakše/povoljnije da uplaćuju na Paypal nalog (ne žive u Srbiji), a i da se slučajno ne desi da baš tog dana kada skidaju za premium ne bude dovoljno dinara na kartici...

Ovako je OK, samo mora da se pazi jer se kartica koristi i za druge stvari :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Samo mojne da propiješ. :d

Svaka ti inače čast na cimanju, ja sam ovim spotify-em prezadovoljan!
 
Ja neću, ali za onu čija je kartica ne garantujem :D

Da, po meni bolja aplikacija i od Google Play Music-a, a uz ovaj family nalog i povoljnija...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa zato ti treba Last.FM - da je pratiš šta sluša, ako primetiš da je prešla na "narodnjake", reaguj! :)
 
Имам могућност да узмем овај студентски налог за 5е месечно. Јесте да није као породични налог, ал опет не делује као лоша опција.
Да ли бих у том случају могао да инсталирам апликацију на телефон, навигацију у ауту о још негде?
Претпостављам да у једном тренутку само један од уређаја може бити активан, је л тако?
 
Ma to je jasno kako funkcioniše, nego nekima je bolje/lakše/povoljnije da uplaćuju na Paypal nalog (ne žive u Srbiji), a i da se slučajno ne desi da baš tog dana kada skidaju za premium ne bude dovoljno dinara na kartici...

Ovako je OK, samo mora da se pazi jer se kartica koristi i za druge stvari :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Zato sam ja ovima iz moje grupe rekao da je cena skočila na 50eur, dobri su likovi, malo naivni. Mučenici se navukli, poverovali i šta će, platili :)
 
Nazad
Vrh Dno